• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחירת מוסד לימודים (עזרה מהייטקיסטים)

זה פתיר עם ידע של תיכון....

שוב, אתה מפספס את המטרה של השאלה, ונראה לי שגם את המטרה של המראיין...
אתה מתכוון ללא אינטגרל כפול ? או שהכוונה שלך היא שאינטגרל כפול זה משהו שניתן לפתור בתיכון?

שוב, אתה מפספס את המטרה של השאלה, ונראה לי שגם את המטרה של המראיין...
מה המטרה?
לדעתי המטרה היא לסנן בכל מחיר. תביא לי 20 דוקטורים והשאלה הזו תסנן לך איזה 15, אם תתן מגבלת זמן כלשהי.

אנחנו במתח... מהי החידה עם הקומות והביצים?

אנחנו במתח... מהי החידה עם הקומות והביצים?
תעשה גוגל "בניין 100 קומות 2 ביצים".

תהיה בטוח שלמעסיק הבא שלך מאוד חשוב שתדע את התשובה לזה.

שאלה של הדיוט - האם יש חשיבות לכך שאדם שעבד קשה במשך כמה שנים והעמיק מאד בתחום צר, יידע להסביר לאנשים מהתחום הרחב מה הוא בעצם עשה, מה התרומה שלו למחקר, מה המתודולוגיה וכו'? הרי בסופו של יום, גם העילוי שפורץ דרך במחקר (וגם זה נעשה פעמים רבות בקבוצה בה נדרש שיתוף פעולה) צריך להסביר את עבודתו ויישומיה למנהלים / קולגות / לקוחות / משקיעים וכיוצ"ב וגם הם יכולים לשאול שאלות על העבודה ותוצריה, כל אחד לפי הבנתו והקרבה לתחום. מה דעתך?
כמובן שזה חשוב וברוב התחומים ניתן לתת הסבר סביר אבל בין זה לבין יכולת לשפוט ממש את המחקר יש מרחק רב.
ברור שאתה מזלזל בי. ולא טורח להסתיר את זה ובטח שלא, חס וחלילה, להקשיב וללמוד.
היית אי פעם בכנס מדעי? הרצאה אופינית היא רבע שעה, והפלא ופלא - רוב הנוכחים מסוגלים להבין ולשפוט את העבודה
כנראה שאנחנו הולכים לכנסים שונים. בתחומים תיאורטיים הסטנדרט הוא שעה.
רבע שעה זה משהו שמתאים לשיחות TED וזה מתאים לתחומים מסויימים.
קירה רדינסקי מספרת על התיזה שלה ב-10 דקות,
אבל האם עבודת דוקטורט של כל אחד מתאימה לזה ?

ובלי קשר, דוקטורט הוא בזבוז זמן כמעט תמיד. לצערי אני אומר את זה מנסיון.
היוצא מן הכלל היחיד הוא אם התחום מחקר הוא בדיוק כזה שהמעסיקים אוהבים והם אוהבים את מה שחם, כמה שיותר באז-וורדס וכמה שיותר קל להבנה.

כנראה שאנחנו הולכים לכנסים שונים. בתחומים תיאורטיים הסטנדרט הוא שעה.
רבע שעה זה משהו שמתאים לשיחות TED וזה מתאים לתחומים מסויימים
פשוט מדהים.
לא רק הזילזול הטוטלי במראיין הפוטנצילי שלך, אלה עצם ההנחה שאם אתה לא מסוגל לעשות משהוא אז בהגדרה אף אחד לא יכול.
אתה עושה את הדבר הנכון עבורך- תמשיך ללמוד בעל פה תשובות לחידות.

פשוט מדהים.
לא רק הזילזול הטוטלי במראיין הפוטנצילי שלך, אלה עצם ההנחה שאם אתה לא מסוגל לעשות משהוא אז בהגדרה אף אחד לא יכול.
אתה עושה את הדבר הנכון עבורך- תמשיך ללמוד בעל פה תשובות לחידות.
ואתה בתור מעסיק מן הסתם עיוור לאבסורד בשיטות גיוס העובדים.
כשאתה נמצא בעמדתך כח אז לא כל כך קשה לנכס לעצמך יכולות מיוחדות. ככה העולם עובד.

ושוב - אתה משוכנע שאתה יודע הכל ואתה בכלל לא מכיר אותי.
אני לא מנכס לעצמי יכולות מיוחדות, די להפך. אני מצפה מאנשים שיהיו בעלי יכולות דומות, ומופתע כשהם מאכזבים. למרבה המזל לא כולם מאכזבים.

ושוב - אתה משוכנע שאתה יודע הכל ואתה בכלל לא מכיר אותי.
אני לא מנכס לעצמי יכולות מיוחדות, די להפך. אני מצפה מאנשים שיהיו בעלי יכולות דומות, ומופתע כשהם מאכזבים. למרבה המזל לא כולם מאכזבים.
הטענה שלך, שניתן לשפוט במהירות עבודה של מספר שנים בתחום שאתה לא בהכרח מכיר, נוגדת את הקונצנזוס האקדמי.
למה אני צריך להכיר אותך אישית כדי להגיב לטענה הזו בפורום?

אבל אני מבין את נקודת המבט שלך. מעסיק צריך לסנן במהירות וכל השיטות כשרות. כל עוד זרם המועמדים יציב, תמיד תוכל למצוא מישהו "בעל יכולות דומות" לפי איזושהי הגדרה שתיתן למושג הזה. פעם אחת תזרוק חידות, בפעם אחרת תשפוט תיזה, פעם שלישית תשפוט לפי תחביבים. בסך הכל משחק רנדומלי.

אני חייב לציין שמשעשע אותי לדמיין אותך מראיין מועמד ותוך כמה דקות חושב לעצמך "איזה שטויות הוא עשה בתיזה". אדם עשה תיזה במוסד מכובד בהנחיית פרופסור ידוע אבל מר מעסיק יחליט שזה לא לרמתו.

נערך לאחרונה ב:
ך "איזה שטויות הוא עשה בתיזה".
הוא יושב ממש שם. אני פשוט שואל למה ככה ולא כמו שלדעתי נכון היה לעשות. יש הרבה תשובות טובות, אבל ״ כי זה מה שהמנחה אמר לעשות״ אינה אחת מהן.

קצת סטו פה מהנושא... לפותח האשכול - אני לא יודע אם זה עוד רלוונטי אבל אני אכתוב פה את הרשמים שלי. להזיק זה לא יכול.

גם אני חושב על לימודי מדמ"ח והרבה מהשאלות שלך פה עלו אצלי. למזלי יש לי אח גדול שלומד בטכניון אז הוא הכיר לי קצת את התחום. כמה דברים:

1) לפי מה שהוא אמר לי חומר הלימוד באקדמיה הוא לא מורכב בהרבה מאשר בתיכון. הלימודים פשוט עמוסים הרבה יותר. מה שבאוניברסיטה מלמדים אותך בחודש - בתיכון היו מתעכבים עליו לפחות חודשיים, עם פי 2 יותר שעות שבועיות. אם הצלחת בתיכון, אתה אמור להצליח גם באוניברסיטה.

2) אמרו את זה כבר אבל חשוב להדגיש - הסיבה המרכזית שלבוגרי אונ' קל קל יותר למצוא עבודה היא סטטיסטית. יש אנשים איכותיים שלמדו במכללה ולא באוניברסיטה מסיבות כאלו ואחרות, אבל סטטיסטית האנשים הטובים הם בוגרי אונ'. וצריך להבין, כשמעסיק מקבל עשרות קו"ח (לפעמים מאות) הוא רוצה לסנן כמה שיותר מהר. היתרון באוניברסיטאות שהן כבר עשו סינון כזה בשבילו. נכון, יהיה הרבה יותר יעיל לקרוא את הקו"ח של כל מועמד אבל לאף אחד אין זה זמן בשביל זה, וסה"כ הסינון של האוניברסיטאות, גם אם הוא לא מושלם, עושה את העבודה, ובגלל זה ממשיכים עם זה.
(את זה מעסיק מהיי טק סיפר לי)

3) אז אוניברסיטה עדיפה על פני מכללה, אבל איזו אוניברסיטה? זה לא משנה כ"כ לתואר ראשון כי בכולן מלמדים סה"כ אותו החומר. השוני מתמבטא בעיקר
בתארים מתקדמים שהם מחקר, ולא בתואר ראשון שזה בעצם לימוד מספרים (שעליהם הקוריסם מתבססים). האונ' הנחשבות הן: העברית,ב"ש,ת"א,טכניון (בעיקר טכניון ות"א) אבל גם אם תלמד בחיפה או בבר אילן תמצא עבודה. אנשים בוחרים באונ' על סמך קרבה לבית, ולפי חברים.

4) גם את זה אמרו וגם את זה חשוב להדגיש- הכי חשוב זה לעבוד במהלך התואר. אחי אמר לי שבטכניון כבר בסמסטר הרביעי אפשר למצוא עבודה. יש מעטים שמוצאים במהלך הסמסטר השלישי אבל זה לא מומלץ, כי קשה להתקבל וגם ככה זה סמסטר די עמוס.

5) לגבי התלבטות אם לעזוב את הבית או להישאר עם ההורים - אין ספק שלעזוב את הבית זה חלק מההתבגרות (אני עזבתי את בית ההורים). שים לב אבל שזה דורש הסתגלות ואם לא עושים את זה נכון זה יכול להפריע למהלך הלימודים (למשל מיקום לא נוח, שותפים בעייתים וכו'). אח שלי עזב את הבית חודש לפני שהתחיל את הלימודים והוא אמר לי שזה הקשה עליו מאוד להתסגל גם בו זמנית גם לדירה, גם לעיר החדשה (אנחנו גרים במרכז) וגם ללימודים, ולכן בסמסטר הראשון היו לו נכשלים. לכן, העצה שלי היא לא לעבור דירה במהלך הלימודים. תעשה את אחרי או לפחות חצי שנה לפני. אבל מה עדיף לך אף אחד פה לא יכול להגיד לך, כי זה תלוי במצב הכלכלי שלך, איפה תלמד, רמת הנוחות בבית וכו'. אה וגם אם תשכור דירה, כדאי ללמוד במוסד שקרוב יחסית לבית כי אתה במילא תסע לשם הרבה (לבקר משפחה, לקחת אוכל, להביא כביסה ועד).

6) לא יודע מה הקטע של אנשים פה שהם כ"כ שונאים את הטכניון. אח שלי סה"כ שמח שם והכיר מלא חברים חדשים. זה ממש לא מוסד של דכאוניים עם נטיות אובדניות כמו שמצטייר מפה.

לפי מה שהוא אמר לי חומר הלימוד באקדמיה הוא לא מורכב בהרבה מאשר בתיכון. הלימודים פשוט עמוסים הרבה יותר. מה שבאוניברסיטה מלמדים אותך בחודש - בתיכון היו מתעכבים עליו לפחות חודשיים, עם פי 2 יותר שעות שבועיות. אם הצלחת בתיכון, אתה אמור להצליח גם באוניברסיטה.
אין מילים לכמה שאני לא מסכימה עם מה שכתבת כאן. ראשית - חומר הלימוד באוניברסיטה הרבה יותר קשה ורמת ההבנה הנדרשת הרבה יותר גבוהה. שנית, ההבדל בעומס הוא לא חודש לעומת חודשיים. למשל, בפיזיקה - לומדים בסמסטר אחד מה שבתיכון לומדים (ברמה הרבה יותר נמוכה) במשך שלוש שנים. במתמטיקה היחס דומה. שלישית - עובדתית, יש אחוז נושרים לא נמוך בכלל באוניברסיטה במדעי המחשב (20%-30% עד כמה שאני יודעת), ו*כל* מי שהתקבל למדעי המחשב אלו אנשים שהצליחו בתיכון - אחרת לא היה להם סיכוי להתקבל. ואלו רק אלו שנושרים מהלימודים, לא ספרתי את אלו שמקבלים ציונים נמוכים או חוזרים על מבחנים ועל קורסים כדי לשרוד או לקבל ממוצע סביר.

הכי חשוב זה לעבוד במהלך התואר

אני עוד לא הבנתי למה כולם אומרים את זה.
תוך כדי התואר סביר שתעבוד בתמיכה טכנית או QA, כמובן בהנחה ואין לך רקע בתחום, מה לזה ולנסיון ?
לא עדיף לנסות להשקיע יותר בלימודים\ללמוד קורסים יותר ספציפיים תוך כדי ?
אני מפנה את השאלה למומחים, אם הייתם מגייסים או מראיינים,
אם היו מגיעים 2 מועמדים למשרת ג'וניור נניח, אחד מהם בעל כמה שנות ניסיון בQA, השני אומר שהעדיף להשקיע בלימודים.
בהכרח תיקחו את הבחור שעשה QA ?
מה דעתכם ?

כי במקום העבודה מעדיפים אנשים שיודעים לעבוד. אם הם עבדו תוך כדי שהם הוציאו תואר, כנראה מדגים עליהם שפע של תכונות רצויות מבחינת המעסיק הפוטנציאלי שלהם.

אין מילים לכמה שאני לא מסכימה עם מה שכתבת כאן. ראשית - חומר הלימוד באוניברסיטה הרבה יותר קשה ורמת ההבנה הנדרשת הרבה יותר גבוהה.
לא חושב. אני למדתי אינפי 1 לבד דרך הרצאות ביוטיוב, והסתדרתי לא רע בכלל. לא תמיד הבנתי ישר, היו הרבה פעמים שהייתי צריך לחזור על אותו קטע שוב ושוב עד שהבנתי - אבל את זה עשיתי גם בתיכון. הרי גם בתיכון היו קשיים (ואני הייתי מצטיין). מי שהצליח בתיכון סימן יכול לגבור על קשיים וזה בדיוק מה שצריך באונ'.

תוך כדי התואר סביר שתעבוד בתמיכה טכנית או QA, כמובן בהנחה ואין לך רקע בתחום, מה לזה ולנסיון ?
מה דעתכם ?
ממש לא. אח שלי עכשיו בסמסטר החמישי בטכניון והוא עובד כמתכנת במשרת סטו' במייקרוסופט. לפני האקדמיה הרקע שלו בתכנות היה רק התיכון, אבל אחרי שלומדים מת"מ ומבני נתונים אפשר למצוא משרת סטו'.
ולמה כ"כ חשוב ללמוד במהלך התואר? כי ניסיון > תואר בשוק. בגלל זה אנשים בטכניון מעדיפים לעבוד תוך כדי גם ולהאריך את הלימודים בסמסטר, מאשר לסיים אותם ב3 שנים בלי ניסיון.

מעניין באמת מה אחוז הסטודנטים שעובדים "באמת" במשרת סטודנט, כלומר במקצוע הרצוי עבורם לאחר סיום התואר. אם אני הייתי מעסיק הייתי נותן לסטודנטים את העבודות השחורות שהכי רחוקות מהמקצוע כדי לתת לעובדים המנוסים לעבוד על העיקר.

מעניין באמת מה אחוז הסטודנטים שעובדים "באמת" במשרת סטודנט, כלומר במקצוע הרצוי עבורם לאחר סיום התואר. אם אני הייתי מעסיק הייתי נותן לסטודנטים את העבודות השחורות שהכי רחוקות מהמקצוע כדי לתת לעובדים המנוסים לעבוד על העיקר.
אם לקחת סטודנט למשרת פיתוח הרי שכנראה מדובר בסטודנט מוכשר שאתה רוצה שישאר אצלך אחרי סיום התואר. אם תיתן לו רק עבודות שחורות ורחוקות מהמקצוע הסיכוי לזה מאוד נמוך.
מצד שני, היות והוא לא מנוסה ובעיקר בגלל שהוא לא נוכח במרבית השבוע, אתה לא יכול לתת לו את המשימות המרכזיות.
מנסיוני, נותנים משהו באמצע, משימות לא מרכזיות אבל גם לא נוראיות.
בכל מקרה, מדובר בנסיון תעסוקתי משמעותי עבור אותו סטודנט ולכן זה משתלם לרוב.

לא בהכרח. יש המון משרות פיתוח לסטודנטים. (ולא חייב ממוצע 99 ומצטיין דיקאן בשביל זה).
גם אני נכנסתי למשרת פיתוח בתור סטודנט (ונשארתי הרבה אחרי שהתואר הסתיים, ואצלנו יש עוד דוגמאות רבות לכך; דווקא ב-QA ובתמיכה אין סטודנטים בכלל).

אני למדתי אינפי 1 לבד דרך הרצאות ביוטיוב, והסתדרתי לא רע בכלל
ואחרי שלמדת מיוטיוב, ניסית לפתור מבחן באינפי 1 למדמ''ח מהטכניון? אפשר ללמוד הכל, השאלה היא כמה זמן לוקח לך וכמה טוב אתה יודע להתמודד עם חומר שלא בדיוק ראית בהרצאה.

ואחרי שלמדת מיוטיוב, ניסית לפתור מבחן באינפי 1 למדמ''ח מהטכניון? אפשר ללמוד הכל, השאלה היא כמה זמן לוקח לך וכמה טוב אתה יודע להתמודד עם חומר שלא בדיוק ראית בהרצאה.
נכון.
להבין את החומר בצורה בסיסית גם ילד יכול.

אבל מה שקובע זה האם ההבנה מספיקה כדי לפתור מבחן של הטכניון בציון מעל 90.

כן, יחד עם ההרצאות גם עברתי על תרגולים, ש.ב, מבחנים משנים קודמות (הכל נמצא באינטרנט) ועשיתי כמה מבחנים בכאילו והלך לא רע. בסופו של דבר את הקורס עשיתי בפתוחה וקיבלתי ציון גבוה. שוב פעם - גם בתיכון לא תמיד היה קל. מה שהתכוונתי זה שאם הצלחת בתיכון אז יש לך את כל היכולות הקוגניטיביות הדרושות להצליח באקדמיה. לא צריך להיות גאון עם 150 IQ כדי להוציא ציונים טובים. בכל אופן אני לא רואה מה התועלת בלריב על זה.

אה ולפחות באינפי 1, כל המבחנים שעשיתי היו מבוססים על חומר שנלמד. שמעתי שיש קורסים שבאמת המבחנים הם משהו אחר לגמרי מההרצאות אבל גם במקרים כאלו יש מבחנים משנים קודמות שאפשר ללמוד מהם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
Y בחירת קרן כספית שוק ההון 3
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
י בחירת האינסטרומנט המתאים לגידור שוק ההון 0
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
caterpillar בחירת מקבילה דואלית מתאימה לנייר שקלי שוק ההון 0
ס בחירת בורסה לרכישת נייר דולרי שוק ההון 9
T בחירת דירה בפינוי בינוי נדל"ן 32
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
S בחירת שכונה למגורים אוף טופיק 16
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
ttmoon בחירת דירה ומשכנתא נדל"ן 26
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L בחירת קרן כספית שוק ההון 9
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y בחירת מסלול במשכנתא לסילוק נדל"ן 5
ה בחירת בנק וכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 2
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
א בחירת מסלול השקעה לs&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O בחירת סוכן פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ל בחירת דירה בפרוייקט מחיר למשתכן נדל"ן 6
F בחירת קרן עוקבת זרה מגודרת/חשופת מט״ח שוק ההון 2
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
ישראלי מצוי בחירת ביטח בריאות - אחד עם הצרת בריאות והשני ללא הצהרה אוף טופיק 0
א התייעצות בחירת בית השקעות ישיר או דרך יועצים פנסיונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J בחירת מסלול פאסיבי - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M בחירת דירה נדל"ן 28
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
C בחירת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 6
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
Y בחירת קרן פנסיה בעניין דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S בחירת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Z בחירת מסלול קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B בחירת דמי ניהול מ3 אופציות שניתנו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב בחירת פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ תהיות לגבי בחירת מדד להשקעה ב IRA שוק ההון 5
D בחירת קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A בחירת מסלול קרנות פנסיה למורים / משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
J בחירת חבר בורסה במיטב דש IRA‎‎ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 74
L בחירת גודל רכב - בטיחות מול נוחות מציאת חניה ועלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 48
yancuk בחירת קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8

נושאים דומים

Back
למעלה