• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחורה חרדתית בדרך לבהירות כלכלית (?)

rootcause

משתמש רשום
דירוג
21
היי!
אתחיל מזה שיהיה אמ:לק בסוף. הפוסט שלי הוא יומן מסע קטן, משולב עם תהיות/שאלות. אני מקווה שאני כותבת את הפוסט במקום הנכון. אני קוראת קבועה בפורום ובבלוג ומאוד נהנית.

הייתי רוצה לספר ולהתייעץ, לשמוע עוד דעות ולהחכים לגבי המצב הכלכלי שלי, לפי ראות עיניכם. כל תגובה עניינית תתקבל בברכה. אני מזהירה מראש שיכול מאוד להיות שאני הוזה. שכל הפרטים/נתונים שתקראו כאן יגרמו לכם לגרד בראש ולהגיד - "מה היא רוצה המשוגעת הזו?" - וזה בסדר מבחינתי. כרגע אני קצת מבולבלת, אז כל פידבק יתקבל בברכה.

המטרה היא להבין יותר טוב "איפה אני עומדת". נדמה לי שהסיטואציה שלי מעט יוצאת דופן, מה שיוצר קצת ערפל אצלי בראש. חוסר ההבנה מציק לי וגורם לכך שלא פעם אני מוצאת את עצמי חרדה לעתיד הכלכלי שלי (כנראה ללא ביסוס, אבל היגיון זה דבר חמקמק). ההיסטוריה האישית שלי כנראה קשורה לזה - אבא מעט חרדתי ואמא פולנייה עושים את זה לבתאדם.
חזרתי מארה"ב לפני כשנתיים, ורק בשנה האחרונה באמת הצלחתי "להתאפס" על החיים החדשים פה. הכל היה שונה בהתחלה, אחרי עשור בארה"ב, ורק עכשיו הכל חזר להיות מוכר.

קצת פרטים -
בת 34, רווקה, ללא ילדים.
בעלת עסק ב-9 השנים האחרונות. בעלת אזרחות אמריקאית וישראלית.
הסכומים יהיו נקובים בדולרים - כמעט ואין לי שקלים (רק מה שנחוץ לטובת מחייה).

במהלך השנים הצלחתי לחסוך, בעבודה קשה, סכום כסף אותו אני מחזיקה/משקיעה באפיקים שונים:

1. 200,000$ נזילים בחשבונות בנק - חלק פרטי, חלק של העסק. הסיבה - שומרת כסף לטובת מיסים, הוצאות של העסק ו"קרן ליום סגריר".
  2. 150,000$ בתיק המניות שלי - משקיעה בחברות/תחומים שאני רואה את הפוטנציאל בהם, לטווח הארוך בלבד.
  3. 450,000$ בקריפטו - חלוקה של 60-40 בין ביטקוין לאיתריום, כשביטקוין הוא החלק הגדול. מאמינה גדולה בתחום.
  4. 150,000$ בפרויקטי נדל"ן בארה"ב - הפרויקטים אמורים להסתיים בשנה-שנתיים הקרובות, ולהשיא תשואה ממוצעת של 15% בשנה. ("אמורים" זו מילת המפתח כמובן)

סעיפים 1-4 מסתכמים ב-950K$ שהם כ-3 מיליון שקלים.

אחזקות/רכוש בארץ:

1. אוטו ב-35,000 ש"ח. (קטן, יד 2. לעולם לא אקנה חדש, זה לא יאומן מה אנשים עושים לעצמם בשביל לנהוג באוטו חדש).
  2. חשבון בנק - 20,000 ש"ח.

הוצאות חודשיות (מתחלק ביני לבין בן-זוגי):
  1. דירה בשכירות - 4200 ש"ח
  2. ארנונה, חשבונות, ועד - 1300
  3. קניות - 1200
  4. דלק, ביטוחים, הוצאות רכב - 700
  5. שונות (בילויים,מנויים, טלויזיה,אינטרנט וכו') - 800

סה"כ הוצאות חודשיות פרטיות שלי - 4100 ש"ח.

ערוצי הכנסה -
העסק בלבד. המניות לא משיאות דיבידנדים. הנדל"ן יוכל להיחשב כהכנסה, אבל רק לאחר סיום הפרויקטים.
ההכנסה של העסק משתנה. יש שנים מדהימות, ויש שנים פחות טובות. אפשר להגיד שהרווח הממוצע, לפני מיסים, הוא כ-100K$ לשנה. אחרי מיסים מדובר על כ-$65K, שהם כ-200K ש"ח נטו.

עוד הארות:
  1. צופה לקבל דירה בירושה, כך שדיור אינו בעיה בטווח הארוך. שווי הדירה כיום - 1.5 מיליון ש"ח.
  2. מקווה להביא 2 ילדים לעולם.
  3. אין לי פנסיה! לפי החוקים כיום קרן פנסיה בארה"ב או בישראל תמוסה ע"י המדינה השנייה - אם הקרן מוחזקת בארה"ב - ישראל תרצה נתח ולהיפך.
    אני יודעת ש"אין פנסיה" זה מצב לא אידיאלי. מקווה לתקן בשנה הקרובה.
  4. יכולת ההשתכרות של בן-זוגי נמוכה משמעותית משלי.
  5. אין לי חובות. אין לי הלוואות להחזיר.

חוסר הבהירות שאני חווה גורם לי להתנדנד בין רגעים של "וואו, אני הולכת לפרוש בגיל 45" לבין "פאק, איך אני אוכל לקיים ילדים ומשפחה?".
אלה שני מצבי קיצון, וקשה לי,שכלית, להבין איפה על הסקאלה המצב שלי באמת.
אני חושבת שזו מטרה נאה בשביל היומן הזה - להתקדם לעבר בהירות בכל מה שקשור למצב הכלכלי שלי.

להתייעץ עם איש מקצוע זה כנראה רעיון טוב.. למיטב הבנתי אני צריכה יועץ פיננסי שמתמחה במיסוי אמריקאי. טרם יצא לי להיתקל בדבר כזה (האם זה בכלל מה שאני צריכה?).

אז הגעתי לפה - בתקווה ורצון להבין יותר טוב את מצבי, כמו שהוא באמת. אשמח לכל פידבק - בין אם הוא מתדלק את החרדות שלי או מרגיע ומחזק. השאלות שלי הן, בעצם:
  1. האם המצב הכלכלי שלי יכול להיחשב "טוב"?
  2. מה אני יכולה לשפר? מה יש לתקן?
  3. כמה עולים ילדים לעזאזל?

אמ:לק - בחורה סמי-חרדתית עם כסף וחוסר ידע, מנסה להבין מפורום (מעולה!) באינטרנט אם החרדה הקיומית שלה מבוססת מציאות או לא :)

תודה מראש לכל העונים.

איך בחורה "חרדתית" have the stomach לשים את רוב הכסף על קריפטו ו(מניות) עם התנודתיות המשוגעת?
נשמע שאת יותר אמיצה מחרדתית, אחרי הכל גם בעלת עסק מצליח..
לי זה מרגיש שאת בחורה עם דרייב גבוה שמביא איתו לפעמים לחץ להצלחה, וחשש תמידי שאת לא עושה מספיק.

בעיני המצב הכלכלי שלך מעולה, אולי יש מקום לעשות אופטימיזציה של תיק ההשקעות שלך.
בהצלחה

האם המצב הכלכלי שלי יכול להיחשב "טוב"?
את אחלה.

מה אני יכולה לשפר? מה יש לתקן?
מקווה להביא 2 ילדים לעולם
אם זה מה שאתם רוצים ,אל תקוו -תחתרו לשם.

כמה עולים ילדים לעזאזל?
גם מבחינה פיננסית, זו לא השאלה הנכונה . עדיף לשאול מה העלות השולית של אותו ילד.

והעלות הזו היא בדרך כלל נמוכה , כי בסוף את תבחרי לשלם גן לילד ולא להוציא את הכסף במקום אחר.

מצבך מעולה.
חסכת סכומים משמעותיים וההוצאה החודשית שלך נמוכה מאוד.
בתכל'ס, תיאורתית אם באמת תקבלי את הנכס בירושה את נשארת עם כ3M בנכסים ויכול השתכרות של כ100K מהעסק לבד - יכולה לצאת לפרישה מוקדמת, אם כי כדאי לעבוד יומיים-שלוש בשבוע גם בשביל הנפש וגם בגלל שמתברגנים עם השנים וילדים נוטים להיות הוצאה יותר יקרה ממה שחושבים.
הייתי חושב חזק מאוד על הכסף שיש לך בקריפטו. אני מבין שיש לך אמונה מאוד גדולה בתחום אבל עם אמונה לא הולכים לבנק.
סופו של יום אף אחד, אבל אף אחד בעולם לא יודע מה יהיה עתיד התחום הזה והשווי שלו.
להכניס את רוב הכסף שלך ואת העתיד שלך על הימור... זה נראה לי מוגזם.

הי @rootcause
חזרתי מארה"ב לפני כשנתיים, ורק בשנה האחרונה באמת הצלחתי "להתאפס" על החיים החדשים פה. הכל היה שונה בהתחלה, אחרי עשור בארה"ב, ורק עכשיו הכל חזר להיות מוכר.
בתור תושבת חוזרת, יש לך המון הטבות מיסוי - את מודעת לזה?
  1. 200,000$ נזילים בחשבונות בנק - חלק פרטי, חלק של העסק. הסיבה - שומרת כסף לטובת מיסים, הוצאות של העסק ו"קרן ליום סגריר".
  2. 150,000$ בתיק המניות שלי - משקיעה בחברות/תחומים שאני רואה את הפוטנציאל בהם, לטווח הארוך בלבד.
  3. 450,000$ בקריפטו - חלוקה של 60-40 בין ביטקוין לאיתריום, כשביטקוין הוא החלק הגדול. מאמינה גדולה בתחום.
  4. 150,000$ בפרויקטי נדל"ן בארה"ב - הפרויקטים אמורים להסתיים בשנה-שנתיים הקרובות, ולהשיא תשואה ממוצעת של 15% בשנה. ("אמורים" זו מילת המפתח כמובן)
לטעמי, התיק הזה מסוכן \ לא מממש את הפוטנציאל של הכסף. כמה זמן את מנהלת אותו בצורה זו?
1. כסף נזיל - את באמת צריכה כל כך הרבה כסף נזיל? בדקת באמת כמה את צריכה? ההכנסות החודשיות שלך עולות על ההוצאות, מה קורה עם הכסף הזה? הוא נכנס גם לסל הזה?
2. בחלק הזה אני מבין שאת משקיעה אקטיבית, יש לך מומחיות בנושא? כמה זמן את משקיעה בנושא בשבוע? בחודש? מה מידת ההצלחה שלך? למה את חושבת שאת יכולה להכות את השוק? לא עדיף להתרכז בעסק?גם פה יש סיכון עודף בשל כך.
3. את זה אני ממש לא מבין, זה סופר מסוכן. למה את צריכה את הסיכון הגדול הזה? כמו שזה יכול לעלות פי 1000 זה יכול לרדת גם לאפס. לקחת כזה סיכון בסכום משמעותי באמת צריך להיות אמיץ. לדעתי זה מיותר.
4. גם כאן,יש סיכון עודף. החוסר נזילות פה מפוצה באיזה מידה? איזה פרוייקט זה? זה גוף רציני? בדקת אותו לפני ההשקעה? כבר קיבלת תשואה משם? נראה שאת לא הכי בוטחת שייצא מזה משהו.

להתייעץ עם איש מקצוע זה כנראה רעיון טוב.. למיטב הבנתי אני צריכה יועץ פיננסי שמתמחה במיסוי אמריקאי. טרם יצא לי להיתקל בדבר כזה (האם זה בכלל מה שאני צריכה?).
לדעתי את צריכה בהחלט להתייעץ עם איש מקצוע.

נערך לאחרונה ב:
מדיונים קודמים בפורום - בין חצי מליון למליון ש"ח כדי להביא ילד לגיל 18.
תודה רבה.
איך בחורה "חרדתית" have the stomach לשים את רוב הכסף על קריפטו ו(מניות) עם התנודתיות המשוגעת?
נשמע שאת יותר אמיצה מחרדתית, אחרי הכל גם בעלת עסק מצליח..
לי זה מרגיש שאת בחורה עם דרייב גבוה שמביא איתו לפעמים לחץ להצלחה, וחשש תמידי שאת לא עושה מספיק.

בעיני המצב הכלכלי שלך מעולה, אולי יש מקום לעשות אופטימיזציה של תיק ההשקעות שלך.
בהצלחה
נקודה טובה. יש לי conviction גבוה בכל מה שקשור לביטקוין. אם כבר לא נוח לי עם משהו זה עם הפוזיציה של האיתריום, שאולי אקטין בהמשך.
תודה רבה על המחמאות.. איבחנת נכון - אכן יש חשש תמידי שאני לא עושה מספיק.
את אחלה.

אם זה מה שאתם רוצים ,אל תקוו -תחתרו לשם.

גם מבחינה פיננסית, זו לא השאלה הנכונה . עדיף לשאול מה העלות השולית של אותו ילד.

והעלות הזו היא בדרך כלל נמוכה , כי בסוף את תבחרי לשלם גן לילד ולא להוציא את הכסף במקום אחר.
תודה רבה על הידע.
מצבך מעולה.
חסכת סכומים משמעותיים וההוצאה החודשית שלך נמוכה מאוד.
בתכל'ס, תיאורתית אם באמת תקבלי את הנכס בירושה את נשארת עם כ3M בנכסים ויכול השתכרות של כ100K מהעסק לבד - יכולה לצאת לפרישה מוקדמת, אם כי כדאי לעבוד יומיים-שלוש בשבוע גם בשביל הנפש וגם בגלל שמתברגנים עם השנים וילדים נוטים להיות הוצאה יותר יקרה ממה שחושבים.
הייתי חושב חזק מאוד על הכסף שיש לך בקריפטו. אני מבין שיש לך אמונה מאוד גדולה בתחום אבל עם אמונה לא הולכים לבנק.
סופו של יום אף אחד, אבל אף אחד בעולם לא יודע מה יהיה עתיד התחום הזה והשווי שלו.
להכניס את רוב הכסף שלך ואת העתיד שלך על הימור... זה נראה לי מוגזם.
לאחרונה שמעתי משפט שאני חושבת שהוא מאוד חכם - פרישה זה בעצם להפסיק להקריב את היום לטובת מחר טוב יותר.

אין לי ספק שאמשיך לעבוד גם בפרישה, אבל האינטנסיביות (והלחץ, בתקווה) תרד.
אני חולקת על דעתך בנושא הקריפטו, אבל מבינה על מה אתה מדבר. תודה רבה על התגובה.

הי @rootcause

בתור תושבת חוזרת, יש לך המון הטבות מיסוי - את מודעת לזה?

לטעמי, התיק הזה מסוכן \ לא מממש את הפוטנציאל של הכסף. כמה זמן את מנהלת אותו בצורה זו?
1. כסף נזיל - את באמת צריכה כל כך הרבה כסף נזיל? בדקת באמת כמה את צריכה? ההכנסות החודשיות שלך עולות על ההוצאות, מה קורה עם הכסף הזה? הוא נכנס גם לסל הזה?
2. בחלק הזה אני מבין שאת משקיעה אקטיבית, יש לך מומחיות בנושא? כמה זמן את משקיעה בנושא בשבוע? בחודש? מה מידת ההצלחה שלך? למה את חושבת שאת יכולה להכות את השוק? לא עדיף להתרכז בעסק?גם פה יש סיכון עודף בשל כך.
3. את זה אני ממש לא מבין, זה סופר מסוכן. למה את צריכה את הסיכון הגדול הזה? כמו שזה יכול לעלות פי 1000 זה יכול לרדת גם לאפס. לקחת כזה סיכון בסכום משמעותי באמת צריך להיות אמיץ. לדעתי זה מיותר.
4. גם כאן,יש סיכון עודף. החוסר נזילות פה מפוצה באיזה מידה? איזה פרוייקט זה? זה גוף רציני? בדקת אותו לפני ההשקעה? כבר קיבלת תשואה משם? נראה שאת לא הכי בוטחת שייצא מזה משהו.

לדעתי את צריכה בהחלט להתייעץ עם איש מקצוע.
היי :) מודעת. חזרתי לאחר כ-9 וחצי שנים (ולא 10), אז ההטבות מצטמצמות פלאים.
אענה לפי הסדר :
1. אני מנהלת את התיק ככה כמה שנים. כמו שאמרתי, ספציפית לגבי ביטקוין אני משוכנעת. אפילו המניות/נדל"ן נראים לי יותר מסוכנים. התנודתיות לא מפריעה לי, אני מסתכלת על 5-10 שנים קדימה לפחות. בטוחה שיש מה לתקן בתיק עצמו, אשמח לרעיונות.
לגבי הכסף הנזיל - כן. אני צריכה באיזור ה-120-140 אלף דולר נזיל לתקופה הקרובה (מספר חודשים) ע"מ לשלם מיסים ומקדמות. 2020 הייתה שנה עם הכנסות גבוהות, ובהתאם - חבות המס.
2. אני לא יודעת אם "אקטיבית" זו ההגדרה הנכונה. קניתי מניות לפני הרבה זמן, של חברות שאני מאמינה בהן ובמה שהן עושות (שוב, לטווח ארוך). אני לא קונה ומוכרת או מתעסקת עם זה יותר מדי. דבר שכן הייתי עושה אחרת זה פיזור יותר נכון של הכסף. תמיד יש מה לשפר ולתקן.
3. אני חולקת עליך שזה יכול לרדת ל-0.
4. למה הכווה ב"חוסר נזילות מפוצה"? מדובר על פיזור של פרוייקטים. הגוף דרכו אני משקיעה הוא גוף מסודר. כבר נסגרו לי פרוייקטים איתם, וקיבלתי תשואה בצורה מסודרת ושקופה (ובהתאם לתחזיות הראשוניות). אני משקיעה איתם מעל 4 שנים, וראיתי פירות ממספר פרוייקטים. זה legit. אני מודעת לסיכונים שיש בהשקעה בנדל"ן, ולכן לא רוצה להניח מראש שתהיה תשואה על כל פרוייקט שאני נכנסת אליו. לטעמי, "את הכסף סופרים במדרגות", במקרה הזה לפחות.

אמ:לק - בחורה סמי-חרדתית עם כסף וחוסר ידע, מנסה להבין מפורום (מעולה!) באינטרנט אם החרדה הקיומית שלה מבוססת מציאות או לא :)
ברוכה הבאה!
כיף לפגוש בחורה כמוך בפורום וטוב שבחרת להתחיל לכתוב (מקווה שתצטרפי גם לדיונים בשרשורים אחרים).
את לא נשמעת לי באמת חרדתית (חרדה משתקת, את ממש לא בפוזיציה הזאת).
לא סיפרת כלום לגבי העסק שלך אבל עושה רושם שהנחרצות שלך לגבי הביטקוין קשורה לזה (או שעסקת בתחום לפני כן)?
לגבי החששות שלך - שילוב של אישיות צנועה בחייה יחד עם אמביציה להרוויח היטב, לא באמת יש ממה לחשוש. אם כבר, כדאי לשים לב שאת לא מתכלבת יותר ויותר יחד עם אגירת הכסף.

ברוכה הבאה!

כפי שאמרו לפני, התיק לא מאוזן.

תנשמי עמוק הכל בסדר. מצבך מצוין והיום בישראל עושים קסמים בכל הנוגע להבאת ילדים ;)
גם לגבי העלות לגידול ילד, מדובר בעלות שולית נוספת ואל תשכחי שההוצאה מתפרסת על פני שני עשורים+.

בהצלחה!

ברוכה הבאה!
כיף לפגוש בחורה כמוך בפורום וטוב שבחרת להתחיל לכתוב (מקווה שתצטרפי גם לדיונים בשרשורים אחרים).
את לא נשמעת לי באמת חרדתית (חרדה משתקת, את ממש לא בפוזיציה הזאת).
לא סיפרת כלום לגבי העסק שלך אבל עושה רושם שהנחרצות שלך לגבי הביטקוין קשורה לזה (או שעסקת בתחום לפני כן)?
לגבי החששות שלך - שילוב של אישיות צנועה בחייה יחד עם אמביציה להרוויח היטב, לא באמת יש ממה לחשוש. אם כבר, כדאי לשים לב שאת לא מתכלבת יותר ויותר יחד עם אגירת הכסף.

היי שלום :)
תודה על החיזוקים. העסק לא קשור לקריפטו/ביטקוין. קראתי, האזנתי, חקרתי וגיבשתי דעה שלדעתי היא מושכלת.
אכן, מחפשת את האיזון העדין שבין ההתכלבות וחיי המותרות חחחחחח... פועל יוצא של החשש המזדמן מפני העתיד.

ברוכה הבאה!

כפי שאמרו לפני, התיק לא מאוזן.

תנשמי עמוק הכל בסדר. מצבך מצוין והיום בישראל עושים קסמים בכל הנוגע להבאת ילדים ;)
גם לגבי העלות לגידול ילד, מדובר בעלות שולית נוספת ואל תשכחי שההוצאה מתפרסת על פני שני עשורים+.

בהצלחה!

תודה רבה!

ברוכה הבאה,
יש לך הון עצמי יחסית גבוהה גם אם משקללים פנסיה שאין (לדעתי בערך חצי מליון). מצד שני עם חצי מההון שלך בקריפטו ישנם תרחישים בהם יהיה לך הרבה פחות הון עצמי. וגם תרחישים שתהיהי מליונרית - (יהיה כיף לקרוא על מליונרית קריפטו בפורום). מעבר לנכסים, יש לך הוצאות נמוכות ואין לך שום סיבה לדאגה כלכלית היכולת להסתפק במועט בשילוב עם יכולת להשתכר ולהשקיע הם מתכון בדוק ומוכח להתעשרות הדרגתית.

בכל מקרה, אין מה לדאוג מבחינה כלכלית לדעתי ובהצלחה עם הקמת המשפחה!

העסק לא קשור לקריפטו/ביטקוין. קראתי, האזנתי, חקרתי וגיבשתי דעה שלדעתי היא מושכלת.
ולקחת בחשבון אפשרות של החרמה טוטאלית מצד המערכת הבנקאית העולמית? או לפחות הצרת צעדים שלא תאפשר התפתחות ראויה?
לפעמים, כשחוקרים משהו מאד לעומק - קצת קשה לעשות זום אאוט ולחבר לשאר התמונה. וגם, כשמתעמקים אז קצת "מתאהבים" במושא...אז זהירות עם זה.
מחפשת את האיזון העדין שבין ההתכלבות וחיי המותרות חחחחחח... פועל יוצא של החשש המזדמן מפני העתיד.
אוקיי, זאת הדילמה של רוב האנושות, לא משהו יוצא דופן.
יש לך חשש שהעסק לא ימשיך לפרנס אותך? ואם תצטרכי לסגור, חשש שלא תמצאי פרנסה אחרת? פשוט מנסה להבין מה החששות הספציפים שלך.

ולקחת בחשבון אפשרות של החרמה טוטאלית מצד המערכת הבנקאית העולמית? או לפחות הצרת צעדים שלא תאפשר התפתחות ראויה?
לפעמים, כשחוקרים משהו מאד לעומק - קצת קשה לעשות זום אאוט ולחבר לשאר התמונה. וגם, כשמתעמקים אז קצת "מתאהבים" במושא...אז זהירות עם זה.
כל עוד אי אפשר לסגור את האינטרט, אי אפשר לחסום ביטקוין. זה הגיוני וברור שמדינות יילחמו נגד זה, כי זה לוקח להם ולבנקים את הכח, אבל כל טכנולוגיה חדשה בהיסטוריה שנכנסה, נתקלה בקשיים. דוגמא קטנה: 1986, בריטניה, החוק הרשה לנהוג ברכב פרטי עד 3 קמ"ש וש 3 אנשים יהיו ברכב: נהג, כוון ורץ. ככה במשך 30 שנה. מטרתו הלא מוצהרת של החוק הייתה למנוע כניסת רכבים לאנגליה מכיוון שאיגוד העגלונים היו מאוד חזקים באנגליה ומקושרים לממשל.סתם דוגמא קטנה מתוך מאות לטכנולוגיה שנתקלה בקשיים.

כל עוד אי אפשר לסגור את האינטרט, אי אפשר לחסום ביטקוין.
תתפלא
אבל כל טכנולוגיה חדשה בהיסטוריה שנכנסה, נתקלה בקשיים.
זאת לא בעיה טכנולוגית, זאת בעיית מטבע. אני לא הולכת לצטט את נח הררי עכשיו, אבל הוא מדבר על אמון משותף של אנשים במטבעות שחייב להתקיים כדי שהכלכלה תמשיך. זה שיש כמה הייטקיסטים שנותנים בו אמון יוכל אולי לשמש אותם כמטבע שכונתי (ואת גורמי הפשע כמובן) אבל הכח שיש למערכת הבנקאות ולמדינות הוא חזק יותר וכרגע הן לא מאפשרות לתת בו אמון. זה בסדר להמר עליו בכסף שתהיה מוכן להפסיד אותו (כמו שצייצה הסולידית לפני זמן קצר) אבל הפות"ש משקיעה בו את רוב הונה ולא עושה רושם שמתחשק לה לסכן אותו כל-כך.

כל עוד אי אפשר לסגור את האינטרט, אי אפשר לחסום ביטקוין.
אולי , אבל אפשר להעניש סוחרים בעונשי מאסר כאלו כבדים שאף אדם נורמטיבי לא ירצה להסתכן בכך.
מסיבה זאת השוק יצטמצם והערך שלו יקטן , אם עוד תהיה לו חשיבות, או יתאפס אם תמצא לו חלופה אחרת.

אולי , אבל אפשר להעניש סוחרים בעונשי מאסר כאלו כבדים שאף אדם נורמטיבי לא ירצה להסתכן בכך.
מסיבה זאת השוק יצטמצם והערך שלו יקטן , אם עוד תהיה לו חשיבות, או יתאפס אם תמצא לו חלופה אחרת.
אתה מסתכל על מצב קיצון. ארה"ב הערך הכי חשוב שלה זה ערך חופש הקניין, לא רואה מצב שמכניסים אנשים לכלא בגלל הרכוש שלהם. אתה יכול לקחת את זה גם קיצון לצד השני. הרי 30%-40% מאוכלוסיית העולם לא מחוברת לכלכלה העולמית (מדינות באפריקה, הודו, מזרח....). תחשוב על זה, מיליארדים שלא יכולים להזמין באמזון או באיביי כי אין להם חשבון בנק/כרטיס אשראי. הביטקוין מביא איתו פוטנציאל עצום לחבר את כל העולם לכלכלה העולמית.

@rootcause הדיון התפתח לדיון קלאסי על ולידיות של קריפטו.
אם זו הייתה מטרתך, אשאיר את ההודעות, אם לא, תעדכני ואזיז אותם לשרשור המתאים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א טירדות של בחורה הומנית התפתחות אישית 15
R בתור בחור/בחורה צעירים, מהיכן מתחילים? [נערך: השקעה בנדל"ן] פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 136
P בדרך ליעד? השאלה מה היעד יומני מסע אישיים 46
O בדרך לעצמאות כלכלית.. הרהורים יומני מסע אישיים 34
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
J האם אני בדרך לכלא? מיסים 17
NightStyle פריצת דרך בהיתוך גרעיני מבוקר, בדרך למקור אנרגיה אינסופי וירוק אוף טופיק 12
S עמלות בנקים בדרך בהעברת SWIFT - אחוזים או FIXED? שוק ההון 6
א רכב למשפחה בדרך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
N היומן שלי בדרך לדירה יומני מסע אישיים 17
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ת רכישת קריפטו והעמלות בדרך - מכסף פיאט ועד לארנק הקר השקעות אלטרנטיביות 19
O אינפלציה בדרך - איך מתמודדים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
א חלומות קטנים. הרבה תפילות בדרך. יומני מסע אישיים 67
D משקיע בדרך לפנסיה שוק ההון 4
T האם ישראל בדרך לאבדון? אוף טופיק 404
T בדרך למגורים - כמה דירות להשקעה מול שוק ההון נדל"ן 61
M מס רווחי הון - בדרך למטה ? שוק ההון 39
ש בקשה להדרכה פרקטית בדרך להשקעת כספי הפנסיה והקרנות שוק ההון 14
I הקרבות בדרך לעצמאות כלכלית אוף טופיק 4
ימבו סדר במוצרים פנסיונים | עצמאי בדרך לעצמאות כלכלית שוק ההון 13
ט אומנם לא פרישה מוקדמת - אבל ממש בדרך לשם! פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
חסכונית חסכונית בדרך לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 76
N זוג+1 בדרך לחיים טובים יותר יומני מסע אישיים 39
tpr חוזרים לארץ, בדרך לפנסיה מוקדמת יומני מסע אישיים 53
נ פרוד טרי, בדרך לגירושין מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
ayeletavr מכשולים בדרך לעצמאות כלכלית - הרהורים פילוסופיים לקראת שבת יומני מסע אישיים 178
א פריצת דרך קטנה בדרך לפישוט חפצים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
ש זוג+3 ילדים בדרך אל החופש?! יומני מסע אישיים 17
Roi האם אנחנו בדרך לפאשיזם חדש ? אוף טופיק 63
H אולי פשוט נבחר בדרך הפשוטה ... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
מתכנת עדכון אישי: שלב שני בדרך המובילה לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 34
Jane Doe עידכון בג"ץ IRA - בדרך לניצחון, ותודה להראל פרימק שהביאנו עד הלום צרכנות פיננסית 26
C "בדרך הנכונה" אבל עדיין משהו חסר יומני מסע אישיים 40
yossik Windows 10 - השידרוג החינמי בדרך אבל יש גם חסרונות אוף טופיק 57
c881 רוכב על אופניים? רוצה לבלות במורזין? להרוויח קצת כסף בדרך? אוף טופיק 0
O עיכוב בדרך אל החופש יומני מסע אישיים 15

נושאים דומים

Back
למעלה