אומנם לא פרישה מוקדמת - אבל ממש בדרך לשם!

טלי88

משתמש רשום
דירוג
2
היי חברים,

לאחרונה אני וגיסי " מתווכחים " הרבה על - איך מגיעים לפרישה מוקדמת.

והדעות סביבנו מגוונות , אז חלק אומרים רק בעזרת עבודה מסודרת והתקדמות תמידית בתפקיד (ובשכר).
ואחרים אומרים - זה החוש השישי - החוש העסקי שבעזרתו עושים יש מאין ויוצרים עוד הכנסות פאסיביות.

ואז נכנס הוויכוח על איך משקיעים ללא הון התחלתי - ואולי פרישה מוקדמת מבוססת בעיקר על תקבולים מההורים ...

אז הינה השאלה מופנית אליכם :

מי שרוצה ומוכן לתת מימד נוסף ולספר איך הוא הגיע לפרישה מוקדמת אם בעזרת הון ראשוני שקיבל מהוריו, בעזרת עבודה כשכיר בתפקידים מכניסים, אולי זה החוש השישי של עולם העסקים שגרם לו לעשות את העסקאות הנכונות בזמן הנכון ואשמח לשמוע באילו עסקאות מדובר וכדומה.

תרגישו חופשי לשתף אותי כאן.

תודה רבה

יום-מקסים!
טלי

FIYaacov

מודרטור
דירוג
15,479
בעזרת הון ראשוני שקיבל מהוריו
בעיקרון, כל עניין ההשקעות נסוב סביב ריבית דריבית, וככל שמשקיעים כסף יותר מוקדם הוא יפיק רווחים גבוהים יותר.
זה לא ממש משנה מה מקור הכסף.
גם מי שקיבל את הכסף בירושה/מתנה בגיל מוקדם זה דורש ממנו הרבה בגרות לייעד את הכסף לפרישה מוקדמת ולא חיי הוללות של 2-3 שנים.
בעזרת עבודה כשכיר בתפקידים מכניסים, אולי זה החוש השישי של עולם העסקים שגרם לו לעשות את העסקאות הנכונות בזמן הנכון ואשמח לשמוע באילו עסקאות מדובר וכדומה.
אף פעם לא תשמעי על שכיר שהגיע למיליונים תוך 3 שנים ועל בעלי עסק כן.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
20,625
מי שרוצה ומוכן לתת מימד נוסף ולספר איך הוא הגיע לפרישה מוקדמת אם בעזרת הון ראשוני שקיבל מהוריו, בעזרת עבודה כשכיר בתפקידים מכניסים, אולי זה החוש השישי של עולם העסקים שגרם לו לעשות את העסקאות הנכונות בזמן הנכון ואשמח לשמוע באילו עסקאות מדובר וכדומה.
לא ניסיון אישי, אלא מפגש בתדירות גבוהה במסגרת עבודתי עם אנשים מהסוג שאת מחפשת - יזמים בתחומים שונים, בעלי מקצועות חופשיים, שכירים בדרגות בכירות, יורשים, פושעים ואנשים שקיבלו מתנה מהמדינה (לרוב נדל"ן).
אגב, רובם לא מממשים את האופציה לפרוש.
לא פגשתי אנשים שטוענים שיש להם חוש שישי לעסקים, אלא כאלו שעבדו מאד קשה, לקחו סיכונים גדולים, יודעים לנהל עובדים, מו"מ וכד' ונהנו מהרבה מזל.. חלקם מאד מוכשרים בתחום הידע שקשור לעסק שהקימו (מאפיין יותר יזמי הייטק ופחות בתעשייה מסורתית).

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
20,625
אף פעם לא תשמעי על שכיר שהגיע למיליונים תוך 3 שנים ועל בעלי עסק כן.
מסכים בעקרון, אם כי בימי הבועה היו לא מעט סיפורים על קבוצת חברים שהתחילו בסטרטאפים שנראו להם דומים מאד - ובכל זאת אחד התעשר תוך זמן קצר והאחרים מצאו עצמם בלי עבודה או ממשיכים לדשדש (הכל יחסי) עם שכר של מהנדס מתחיל.

זאב

משתמש בכיר
דירוג
3,101
ואז נכנס הוויכוח על איך משקיעים ללא הון התחלתי - ואולי פרישה מוקדמת מבוססת בעיקר על תקבולים מההורים ...
ככלל הייתי נמנע מלערב פרישה מוקדמת על חשבון ההורים, בדרך כלל (לתפיסתי) עדיף שלא לערב משפחה וכסף (אלא אם כן כולם מבינים את ההשלכות של כך וגם אז לקחת זאת בערבון מוגבל).

לגבי איך להשקיע ללא הון התחלתי או קצת ליצור הכנסה ללא הון התחלתי, כל עסק וכל השקעה דורשת הון התחלתי. זה אולי לא בצורת מזומן, אבל זה בהחלט יכול להיות בצורת זמן או מאמץ פיזי או חשיבה ומחקר מעמיק.
לדוגמא: העסק הראשון שאני הקמתי בחיי היה בגיל 21, וזה היה איסוף גזם משדות חקלאים. חקלאים נוטים להשליך שאריות של גזם בשדה, הייתי יוצר קשר עם חקלאים ובתמורה לתשלום סמלי הייתי מפנה להם את הגזם (הייתי משתמש ברכב שלי לצורך כך).
לאח"כ הייתי יוצר חבילות של גזם ומוכר אותם לבתים שפועלים על הסקה או למכינות קדם צבאיות שעושות טיולי שטח.
זו הייתה עבודה לסופ"ש שהייתי עושה, במקביל לעבודתי\שירותי הצבאי בתקופה זו.

איש(3718)

משתמש בכיר
דירוג
4,195
היי חברים,

לאחרונה אני וגיסי " מתווכחים " הרבה על - איך מגיעים לפרישה מוקדמת.

והדעות סביבנו מגוונות , אז חלק אומרים רק בעזרת עבודה מסודרת והתקדמות תמידית בתפקיד (ובשכר).
ואחרים אומרים - זה החוש השישי - החוש העסקי שבעזרתו עושים יש מאין ויוצרים עוד הכנסות פאסיביות.

אז הינה השאלה מופנית אליכם :

תרגישו חופשי לשתף אותי כאן.

תודה רבה

יום-מקסים!
טלי

ממש נחמד שבאתר של הסולידית אף אחד לא מדבר על צמצום הוצאות ...

שיטה מאד פשוטה היא:
1 ) לצמצם הוצאות למינימום, ולחסוך כסף בפרק זמן של מספר שנים
2) להשקיע החסכונות בעסק קטן (או מניה קטנה וספקולטיבית) - צל"ש או טר"ש קלסי.
3) אם נכשלים חוזרים לשלב 1.

חייבים לדעת להתכלב כי יש סיכוי לא רע בשלב 2 להפסיד את הכל, ואז לפחות לא נופלים מגבוה :)

Minimi

משתמש ותיק
דירוג
747
ממש נחמד שבאתר של הסולידית אף אחד לא מדבר על צמצום הוצאות ...

שיטה מאד פשוטה היא:
1 ) לצמצם הוצאות למינימום, ולחסוך כסף בפרק זמן של מספר שנים
2) להשקיע החסכונות בעסק קטן (או מניה קטנה וספקולטיבית) - צל"ש או טר"ש קלסי.
3) אם נכשלים חוזרים לשלב 1.

חייבים לדעת להתכלב כי יש סיכוי לא רע בשלב 2 להפסיד את הכל, ואז לפחות לא נופלים מגבוה :)

נשמע מבטיח:
1 - להתכלב כמה שנים טובות ולהגיע לרמת חיים מינימלית.
2 - לחסוך מספיק עד שיהיו לי גרושים עד יום מותי בלי לעבוד.
3 - לפרוש ולחיות באותה רמת חיים סגפנית

אני לא מאמין בעולם הבא וחושב שצריך גם להנות מהדרך וגם לתכנן לימים קשים. האמת היא היכן שהוא באמצע.
* זאת רק דעתי האישית בלבד
**לא מייעץ
***המציג אינו רופא

orensp

משתמש ותיק
דירוג
689
תלוי למה את קוראת מוקדמת. כמו שציינו לפניי זמן בתחום ההשקעות הוא המפתח המשמעותי ביותר.
לדעתי כל אדם בר דעת יכול לפרוש עד גיל 50 כאשר על מנת להגיע לשם צריך לתכנן את הפרישה לפחות 20
שנה אחורה. אנשים בעלי הכנסה גבוהה יחסית למשק(כמו רוב חברי הפורום) יכולים להשיג את זה תוך 10-15 שנים
משמע אם מתחילים מוקדם אפשר להגיע לגיל 30-45.
מה שרשום למעלה זה בר השגה ע"י מעט סיכון יחסית שימוש בקרנות מחקות ובעל סיכוי הצלחה גבוהה היסטורית.
ניתן לקצר תהליכים ע"י מינוף או ע"י השקעת ערך לסוגיה אבל אז קיים סיכוי סביר שלא תצליחי לפרוש בכלל.

אופציה שניה הקמת עסקים הוא דרכים להניב הכנסה פסיבית ופה היד נטויה להבנתי קשה מאוד להגיע לעסק
שעובד לחלוטין ללא התערבותך ועל מנת להגיע למצב הזה נדרשים כמה שנים טובות של חריקות שיניים.

זאב

משתמש בכיר
דירוג
3,101
להבנתי קשה מאוד להגיע לעסק שעובד לחלוטין ללא התערבותך ועל מנת להגיע למצב הזה נדרשים כמה שנים טובות של חריקות שיניים
1+
אפשר להגיע לכך, אתה רק צריך צוות ניהולי שאתה סומך עליו בעיניים עצומות וספר נהלים כתוב. הבעיה של בעלי עסקים היא לפנות זמן על מנת לכתוב את הספר נהלים, רובם אף פעם לא עושים זאת.
זה כמו שאמרו לנו בצבא בזמנו "נהלים נכתבו בדם", אני מוסיף ואומר "באזרחות - נהלים נכתבו בדם יזע ודמעות של בעלי העסקים"

האופטימית

משתמש ותיק
דירוג
975
אפשר גם, וגם וגם. זה לא חייב להיות או זה או זה. אמנם אני עדיין לא בעצמאות כלכלית אבל אני בהחלט בדרך לשם.

התהליך שלי היה כזה:
1. להתחיל בהתייעלות כלכלית להוריד הוצאות מיותרות, להתמקח עם ספקי שירות, להוריד עמלות, לעבור לאוכל בבית במקום בחוץ וכדומה. כשהגענו ל-50% חיסכון מההכנסה והתחילו להצטבר סכומים להשקעה עברתי לשלב השני
2. ללמוד להשקיע. לקחתי קורס בשוק ההון חקרתי, למדתי בניתי אסטרטגיה והשקעתי. אותו הדבר עם נדל"ן. כאן כסף שהגיע מהמשפחה גם עזר (מתנה לחתונה וכדומה)
3. כשנגמר הכסף להשקיע והסכומים שנחסכים כל חודש כבר הוגדר לאיזה השקעה ילכו הגיע הזמן לייצר הכנסה נוספת. עבודה נוספת, מינוף תחביב או הקמת עסק. אני בשלב הזה כרגע של יצירת הכנסות נוספות כדי להגיע מהר יותר לפרישה.

איש(3718)

משתמש בכיר
דירוג
4,195
נשמע מבטיח:
1 - להתכלב כמה שנים טובות ולהגיע לרמת חיים מינימלית.
2 - לחסוך מספיק עד שיהיו לי גרושים עד יום מותי בלי לעבוד.
3 - לפרוש ולחיות באותה רמת חיים סגפנית

אני לא מאמין בעולם הבא וחושב שצריך גם להנות מהדרך וגם לתכנן לימים קשים. האמת היא היכן שהוא באמצע.
* זאת רק דעתי האישית בלבד
**לא מייעץ
***המציג אינו רופא

זה לא מה שאני כתבתי ב"אלגוריתם" שלי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ג המלצה על מתכנן פיננסי + פרישה צרכנות פיננסית 1
Z הטכניקה של פרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 22
ח עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 87
Henchman34 תיק מניות דיבידנד לצריכה בגיל פרישה ומס עיזבון אמריקאי. שוק ההון 21
J תכנון פרישה בגיל פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ישראלי מצוי קופת גמל - בעת פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י אסטרטגיית פרישה, עזרה בportfoliovisualizer שוק ההון 8
M פרישה מוקדמת - השקעות בטווח זמן בינוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M כיצד לחסוך מזומן שבידיי ובנוסף הפקדות חודשיות לטובת פרישה לגמלאות בעוד 10-12 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
רולי חסכון לגיל פרישה בדמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N הוזלת דמי ניהול קרן פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Know one ביטוח מנהלים על סף פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
flower פרישה בגיל הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
C תשלומים לעוזרת בית (מעל לגיל פרישה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ז מה לעשות עם הכסף בפנסיה בגיל פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L השפעת הוצאות על פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
S השקעות רלוונטיות קרוב לגיל פרישה בלי פרישה? שוק ההון 2
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
I משיכת פנסיה פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A יציאה לפנסיה בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
1337justme תיק ואסטרטגית פרישה ל60 שנה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 38
J הוצאות משק בית אחרי פרישה פוסטים מאיכות נמוכה 2
A שיחות חברים על פרישה מוקדמת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
1337justme סגירת הפלח הסולידי למטרת פרישה מוקדמת שוק ההון 21
M אסטרטגיית משיכה לאחר פרישה שוק ההון 1
ו פרישה, חצי פרישה יומני מסע אישיים 8
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
stamEhad ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
1337justme חישוב נפרד לזוג נשוי בגיל פרישה מיסים 10
1337justme בחירת מודל פרישה: מודל הU לעומת הקצאה קבועה של X% שוק ההון 92
D ייעוץ פרישה לעובדי מערכת החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
נ פרוייקט בניה להשקעה- מימון מכספי פרישה ושיקולים נוספים שוק ההון 6
Waler ״סלי״ פרישה לפי נושאים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
ל משמעות גיל פרישה בעדכון פרטי ביטוח פנסיוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
י קרן השתלמות לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
I פרישה מוקדמת האם ריאלי? שוק ההון 29
מ ניוד פנסיה לקראת פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
Homer האם יש בארץ מוצר מקביל ל spia : אנונה למטרות פרישה שוק ההון 1
ש תכנון פרישה מוקדמת בן 22 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
ר הארכת חיי המדף של הייטקיסט - פרישה מאוחרת התפתחות אישית 10
I פרישה מוקדמת באמצעות חברת ארנק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
E העברת פנסיה לקרן פרישה של וונגארד צרכנות פיננסית 0
א קצבת נכות בעת הגעה לגיל פרישה צרכנות פיננסית 6
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
T אופטימיזציית תוכניות פרישה (גיל 34, משכורת מעל 20K) שוק ההון 13
R פרישה מוקדמת, כאשר מתחילים רק בגיל 34 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17

נושאים דומים

למעלה