• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אסטרטגיית "לקנות בזול ולמכור ביוקר"

Chase

משתמש סולידי
דירוג
15
שלום לכולם,

התחלתי להתעניין בשוק ההון לפני כשנה וחצי, ובמהלכן קראתי הרבה מאוד חומרים (בעיקר בלוגים). למדתי והחכמתי המון, אך כל פעם שאני נתקל בחומר חדש מתברר לי כמה עוד יש לי ללמוד....

בכל מקרה, אני (בדומה לרוב קוראי "הסולידית" וחברי הפורום, אני מניח) נוטה לאסטרטגיית ההשקעה הפסיבית. אין לי ראש וכוח וחשק להתחיל לשבת ולקרוא דוחות כספיים של חברות.

עכשיו, לפי הבנתי, כלל נאמבר וואן בקרב משקיעים בכלל, ומשקיעים פסיביים בפרט הוא - "אל תנסה לתזמן את השוק".
ברור לי הנימוקים מסוג - "לאף אחד אין כדור בדולח", ולכן הסיכוי שבו משקיע יצליח לצאת מהשוק דקה לפני שהוא יורד, ולהיכנס אליו חזרה דקה לפני שהוא מתחיל לעלות - סיכוי זה אפסי. מבין זאת לחלוטין ומסכים איתו.

יחד עם זאת, ישנה גישה נוספת, שיכול להיות נתפסת גם היא כסוג של ניסיון "לתזמן את השוק" (יכול להיות שאני טועה והיא לא), אבל אני לא מוצא בה בעייתיות כמו בגישת התזמון שהצגתי בפסקה הקודמת.

הגישה היא "קנה בזול ומכור ביוקר - עם חסם רווח 15%". לדוגמא - לקנות תעודת סל על הנפט כשהוא יורד, ולחכות עד שמחיר הנפט יעלה חזרה עד לרווח של 15% נומינלי. באותו הרגע למכור אותה, ולקנות תעודת סל על אפיק אחר הנמצא בירידה, ולחכות עד שהוא גם כאן יעלה חזרה לרווח של 15% נומינלי, ואז למכור אותה. וכן הלאה.

למה 15%?

אין לי הסבר אמפירי-מחקרי, ההיגיון הפשוט אומר לי שבמסגרת התנודתיות של הבורסה, כל איזה שנה-שנתיים יש תקופה שבה משהו מאוד יורד ומשהו אחר מאוד עולה, וטווח של 15% זה טווח שמצד אחד הוא לא אובר-יומרני שיגרום לי בסופו של דבר לפספס את המכירה ביוקר בגלל גרידיות, אך מצד שני יסב לי רווחים נאים. (כמובן שיתכן שאני טועה).

כמו כן, מלבד החיסרון שהוא - "יכולים לעבור שנים עד לקבלת רווח של 15%", איני מצליח לחשוב על חיסרון אחר. (אגב, אולי אני מאוד ממעיט בערכו של חיסרון זה?)

הייתי שמח לשמוע מאנשים כאן על הבעייתיות בנושא זה

תודה מראש.

האסטרטגיה שאתה מציג הינה אחת מאינסוף אסטרטגיות טכניות.
אני מציע לך לבדוק אם האסטרגיה הצליחה בשנות התשעים על מגוון מדדים, ולאפשר אופטימיזציה של הפרמטר (שלא חייב להיות 15%).
לאחר מכן בדוק האם האסטרטגיה האופטימלית הצליחה בשנות האלפיים.

(אני מנחש שלא)

הגישה היא "קנה בזול ומכור ביוקר - עם חסם רווח 15%". לדוגמא - לקנות תעודת סל על הנפט כשהוא יורד, ולחכות עד שמחיר הנפט יעלה חזרה עד לרווח של 15% נומינלי. באותו הרגע למכור אותה, ולקנות תעודת סל על אפיק אחר הנמצא בירידה, ולחכות עד שהוא גם כאן יעלה חזרה לרווח של 15% נומינלי, ואז למכור אותה. וכן הלאה.
1. תגדיר "יורד"? מה תנאי הכניסה שלך? זו בדיוק בעיית תזמון השוק - לא רואה איך אתה רואה בה משהו אחר בדיוק.
2. מה אם הנפט יורד, ולעולם לא יחזור לרווח של 15% או אפילו ייעלם לגמרי (נניח אסון אקולוגי שגורר הפסקת שימוש בנפט בכלל)? מתי תמכור? בעלייה נקודתית קטנה יותר? בירידה X? בירידה Y? שוב, תזמון ונקיטת פוזיציה מאוד קשיחה על משהו שאין לך מושג לגביו כיצד יתפתח.

נראה לי שזה יצריך הרבה יותר מאמץ וחוזק נפשי מאשר לקרוא דוחות של חברות.

אני מציע לך לבדוק אם האסטרגיה הצליחה בשנות התשעים על מגוון מדדים,
@TunaGolem אין לי מושג איך לעשות את זה, אתה יכול לתת דוגמא?

תגדיר "יורד"? מה תנאי הכניסה שלך?
@רונן ק תנאי הכניסה הוא שפל של מספר שנים באפיק - נתתי סתם דוגמא לנפט כי הוא הגיע לשפל של 10 שנים, אבל גם זהב/מניות יכולות להוות דוגמא. נכון, לא פיתחתי את זה לרמת "X שנים של שפל/X אחוזים פער בין הנק' הגבוהה לנק' העכשווית", אבל אם אתה לוחץ אותי לתשובה (וזה טוב כי זה גורם לי לחשוב ;)) הייתי אומר פער של כ - 35-40% מנק' השיא. למה? רציונל דומה לקביעה של ה - 15% חסם רווח.
לגבי השאלה שנייה - נראה לי שמה שאתה מתאר זה מקרה קיצון - לא חושב שדבר כזה יקרה. ואם זה יקרה כנראה זה יגרור השפעות על כל השוק ולא רק על מחיר הנפט...

אם אתה מניח שהשוק יעיל (אין קורלציות), אזי אסטרטגיה כזאת לא תתן לך כלום (פרט לעמלות ק.מ., תשלום מוקדם של מס, וחוסר התאמה לסיבולת הסיכון שהגדרת).
אם אתה מניח שהשוק לא יעיל, אתה צריך להשתכנע שצבאות של מתמטיקאים שעובדים בחברות אלגוטריידנטינג עם מחשבי-על וכל היום מריצים תוכנות שמחפשות קורלציות בשוק - עדיין לא מצליחים להכניס מספיק כסף פנימה בכדי למחוק את הקורלציות.

לגבי השאלה שנייה - נראה לי שמה שאתה מתאר זה מקרה קיצון - לא חושב שדבר כזה יקרה. ואם זה יקרה כנראה זה יגרור השפעות על כל השוק ולא רק על מחיר הנפט...
החלק הראשון הוא ממש לא מקרה קיצון - ירידה ואי חזרה לשיא בימי חייך. עזוב ימי חייך, במשך מספיק זמן שהתשואה שלך פר שנה תהיה הפסד ריאלי. זה ממש לא קיצון.
בשורה התחתונה, אתה מתאר פה אסטרטגיה שבנויה על א- תזמון השוק ב-כמו שאמרו פה לפני, הנחות על התנהגויות שאין לך מושג לגבי הנכונות שלהן, ואם יש איזשהי נכונות\קורלציה כזו, מישהו כנראה ינצל אותן לפניך, לא כי אתה טיפש, אלא כי יש לו יותר אמצעים.

אין לי מושג איך לעשות את זה, אתה יכול לתת דוגמא?
  1. קח שניים או שלושה מדדים/קרנות/סחורות שיש עליהם מידע יומי משנות התשעים, לדוגמא הסימבולים:
    1. VUSTX (אג"ח ממשלת ארה"ב ארוכות)
    2. VFINX (Vauguard 500)
    3. VGENX (אנרגיה)
    4. VGPMX (כריית מתכות)
    5. VWEHX (זבל)
    6. BRK.A (או BRK.B בשנות האלפיים)
    7. KO (משקאות)
    8. JNJ (ביומד)
    9. GE (חשמל ואלקרוניקה)
  2. (שים לב לכך שכל הקרנות/מניות היו קיימות לפני 1990 כך שכבר בינואר 1990 משקיע יכל לדעת אם הן בשפל)
  3. הורד מYahoo לExcel את הנתונים היומיים של הקרנות מ1990 עד 2000.
  4. שים בExcel עמודה שמחשבת "אות קניה" ו"אות מכירה" עם הפרמטר ההתחלתי של 15%.
  5. קבל את התשואה מהאסטרטגיה (ע"י הכפלת התשואות היומיות של הקרנות לפי האחזקה היומית, לשם כך השתמש במחיר המניה המתוקן).
  6. חזור על התהליך תוך הגדלת והקטנת הפרמטר עד למציאת הפרמטר האופטימלי.
  7. השווה את התשואה והתנודתיות במשך העשור עם מדד מתאים לבחירתך. (יש סיכוי סביר שהאסטרטגיה תכה את המדד)
  8. הורד את הנתונים מ2000 עד 2010.
  9. בדוק את התשואה והתנודתיות של האסטרטגיה עם הפרמטר האופטימלי בלבד.
  10. השווה עם אותו המדד. (לא סביר שהאסטרטגיה תמשיך להכות את המדד)
  11. חזור על כל התהליך עם התחשבות בעמלות ק/מ + מרווח של שני סנט למניה (לשם כך, השתמש במחיר הסגירה הלא מתוקן).
דוגמא:
  1. בחן זבל, אנרגיה ומתכות.
  2. התחל עם החזקת מזומן בלבד.
  3. עבור כל יום וכל מדד, חשב את השיא אחורה.
  4. בדוק אם אותו היום נמוך ב35% מהשיא.
  5. אם אחד המדדים עומד בתנאי, החזק 100% מאותו המדד.
  6. לאחר שהנכס על ב15%, מכור אותו.
  7. אם כל המדדים נמצאים מעל הסף, החזק מזומן.
אזהרה: האסטרטגיה לעיל הובאה להמחשה בלבד, ואיננה מומלצת להשקעה.

חשוב לזכור שבקטסטינג לא מבטיח כלום, בשום אסטרטגיה. ב"המשקיע הנבון", בהערות של אחת המהדורות החדשות קצת יורדים על James O'Shaughnessy, שאאל"ט זו הייתה אסטרטגיית ההשקעה שלו (מציאת "חוקים"ורכיבה עלינם). לפי ההערות בספר זה נכשל לחלוטין, אם כי זכור לי שקראתי איפשהו (אולי אפילו באותו הספר :), באמת לא זוכר כבר) שאחרי שהוא עזב את הקרן שהקים, היא דווקא אצליחה....לא סגור על זה.

רק שני תיקונים קטנים לדברי @TunaGolem :

1. מה שהוא הציע יספק לך מעקב אחרי מחירי המניות/מדדים אבל מתעלם מהדיבידנדים שמחולקים ע"י אותן מניות/מדדים.
לפי מחקרים שונים הדיבידנדים תרמו כ-50% מהתשואה הכוללת של המדד הרחב ויש ברשימה זו חברות (KO/JNJ/GE למשל) שחילקו הרבה יותר דיבידנדים מהממוצע.
עקב כך התעלמות מהדיבידנדים תספק לך תומנה חלקית ולוקה בחסר מול מה שיקרה למשקיע עצמו.

2. הקובץ שתקבל מיאהוו לגבי מחירי המניות אינו מתואם לפיצולים וכמה מהחברות עברו פיצול בשנים אלו כך שאתה צריך לתקן את המידע הגולמי לפני שאתה מריץ את האסטרטגיה שלך.

מה שהוא הציע יספק לך מעקב אחרי מחירי המניות/מדדים אבל מתעלם מהדיבידנדים שמחולקים ע"י אותן מניות/מדדים.
לא נכון.
הקובץ שתקבל מיאהוו לגבי מחירי המניות אינו מתואם לפיצולים
לא נכון.
לשם כך השתמש במחיר המניה המתוקן

אתה יכול לטעון שיש בYAHOO שגיאות, אבל הם מתקנים לדיבידנדים ופיצולים.

דוגמא:
  1. בחן זבל, אנרגיה ומתכות.
בדקתי בעצמי עם הפרמטרים ההתחלתיים שלך.

התשואה שלך בשנות התשעים והאלפיים היא כ10% (לעשור).
בשנות התשעים האנרגיה השיאה 140%, המתכות - 12%-, הזבל - 158%, והסנופי 433%.
בשנות האלפיים האנרגיה השיאה 370%, המתכות - 422%, הזבל - 63%, והסנופי 15%.
אולי כדאי להדגיש שוב: האסטרטגיה השיאה פחות מאחוז לשנה בשוק השוורי של התשעים והיתה נחותה מהסנופי באחד הזמנים הכי גרועים שלו ("העשור האבוד").

לדעתי ניתן לקבור את האסטרטגיה כאן.

נערך לאחרונה ב:

תודה מראש.
הבעיה באסטרטגיה הזאת שכל פעם שאתה משקיע אתה בעצם "נועל" את הכסף שלך, עד העליה, על פוזיציה מסוימת, כך עד שיוצר מצב או שהכסף נעול לנצח או שבזמן הנעילה שאר השווקים האחרים עלו ואתה הפסדת את כל החגיגה.
לדוגמה אם ניקח את הנפט, ב- 2008 הנפט ירד משיא כל הזמנים 140 דולר לחבית ל 50$, לפי האסטרטגיה שלך הייתה קונה אותו ב 120$ לחבית, מחיר שהוא מעולם לא חזר אליו(ולא נראה שהוא יחזור אלה ע"י אינפלציה בדולר), ומחכה, בינתיים השווקים טסו למעלה.
וזה כשאני עדין איתך, כי כדי לעקוב אחרי מחיר הנפט סביר להניח שהיית קונה את מדד ה USO . ב 120 דולר לחבית ב 2008 ה USO היה בסביבות ה 90$ .יש לציין שמאז הנפילות של 2008, ה USO לא הצליח לעבור את ה 50$ .
זה בזעיר אנפין הבעיה של תזמון שוק.
נ.ב.
פרסמתי אתמול פוסט של תזמון שוק שלדעתי דווקא יעבוד, אבל משום מה, לא אושר מנהלתית פה.

פרסמתי אתמול פוסט של תזמון שוק שלדעתי דווקא יעבוד, אבל משום מה, לא אושר מנהלתית פה
היה בו לינק כלשהו? תמונה מסוימת? ויכול להיות שפשוט אמרת דברים כמו "מאוד כדאי" כדאי לכולם לנסות" או "אסטרטגיה מעולה" כי על זה אפשר למחוק את הפוסט או לא לאשר אותו בכלל כי זו עבירה על חוקי הפורום ועבירה על חוקי מדינת ישראל (אני חושב ואני רק רוצה לציין שאני לא משפטן או כל דבר דומה)

אתה יכול לטעון שיש בYAHOO שגיאות, אבל הם מתקנים לדיבידנדים ופיצולים.
זה שיש אצלם טעויות זה ברור מאליו.
תוריד בבקשה את הנתונים של KO מיאהוו בין ה-13 ליוני 2012 ל-12 בספטמבר 2012.
לפי הנתונים:
1. ב-12 ליוני 2012 החברה חילקה 0.255 סנט למניה כדיבידנד.
2. ב-13 לאוגוסט היה פיצול מניות של 2:1 (על כל מניה שהייתה לך קודם יש לך 2 מניות) ומחיר המניה הותאם לפיצול זה.
3. ב-12 לספטמבר 2012 החברה חילקה דיבידנד של 0.255 סנט למניה כדיבידנד.

מנתונים אלו נראה שהחברה הגדילה את הדיבידנד ב-100% (בספטמבר יש לך 2 מניות במקום מניה אחת שהייתה לך ביוני) כאשר בפועל הדיבידנד לא הוגדל ומחיר המניה לא הותאם לדיבידנד שחולק!

כמו כן לפי נתוני המחיר ב-10 לאוגוסט 2012 מחיר המניה נסגר על 78.79 דולר וב-13 לאוגוסט 2012 מחיר המניה נפתח על 39.31 דולר אבל בגלל פיצול המניות שווי התיק של המשקיע שהחזיק מניה בודדת בסוף המסחר עומד על 78.62 דולר בתחילת המסחר - דבר שמהווה ירידה של 0.2% בלבד.
האלגוריתם צריך להבין שמדובר בירידה של 0.2% בלבד ולא להסתמך על המספר באופן עיוור כמו שאתה תיארת באלגוריתם שלך כי אם הוא יסתמך על המספר באופן עיוור אז המנייה ירדה ביותר מ-50% וזה יכול להוות טריגר לרכישה כאשר במציאות לא התקבל טריגר שכזה.

שיטת החישוב שאתה הצגת מתעלמת משתי עובדות אלו ולכן לא תייצג את התוצאה האמיתית של משקיע שיבצע את ההשקעה לפי הקריטריונים שפותח השרשור הגדיר.

@daat99 יש סיבה שאתה מתעלם מהעמודה Adjusted Close שלוקחת בחשבון את כל הדברים האלה שכתבת?

@daat99 יש סיבה שאתה מתעלם מהעמודה Adjusted Close שלוקחת בחשבון את כל הדברים האלה שכתבת?
כן - היא מתעלמת מהשקעה מחדש של דיבידנדים דבר שיכול לשנות את הקערה על פיה במקרים מסויימים.

שימוש בעמודה זו שקול לקבלת הדיבידנד והשארתו בעובר ושב ללא ריבית כלשהי למשך כל האסטרטגיה.

**עריכה**
שימוש בעמודה זו גם לא מאפשר לך להתחשב בעלויות מיסוי ומסחר שונות וגם נקודה זו יכולה להפוך אסטרטגיה רווחית לאסטרטגיה שמייצרת הפסדים.

תמיד כשאני בודק אסטרטגיות כאלו אני מייצר קובץ אקסל יותר מתוחכם שמכיל בתוכו מידע שכולל גם את הפיצולים והדיבידנדים המקוריים (ולא המתואמים!) ורק אז מריץ את האסטרטגייה תוך התחשבות בגורמים אלו, במיסוי ובעמלות מסחר.

נערך לאחרונה ב:
שימוש בעמודה זו שקול לקבלת הדיבידנד והשארתו בעובר ושב ללא ריבית כלשהי למשך כל האסטרטגיה.
הפוך גוטה. Adjusted Close מניח שהדיבידנד הושקע בחזרה במנייה.

הפוך גוטה. Adjusted Close מניח שהדיבידנד הושקע בחזרה במנייה.
המחיר המתואם גדל לפי ערך הדיבידנד שחולק אבל לא מגדיל את האחזקה שלך בחברה לפי שווי הדיבידנד באחוזים ממחיר המניה הקודם.
תשים לב שהגדילה העתידית בכל התאריכים שאין בהם חלוקת דיבידנד או פיצול היא מתואמת 1:1 עם שינויי המחיר בלי התחשבות בכך שרכשת עוד 0.75% מניות בכל חלוקת דיבידנד.

אם תבצע ידנית חישוב ארוך טווח בלי לעגל את הדיבידנדים אז תראה שהשקעה מחדש של דיבידנד (ומאותו רגע קבלת דיבידנדים על אותה השקעה מחדש לפי אפקט הריבית דריבית) תניב תשואה גבוהה באופן משמעותי מהמחיר המתואם שמפורסם.

@daat99 אתה טועה. המחיר המתואם מניח השקעה מחדש ללא מס של הדיבידנדים. הוא עושה זאת ע"י חישוב מהעבר אל ההווה של יחס האחזקה שגדל כתוצאה מהשקעה של הדיבידנד ושמירה של accumulative factor שמוכפל ביחס החדש בכל פעם שיש חלוקה.

להלן קטע קוד מ-Retrolyzer שמטפל בטעינה של ה-data של יאהו ומבצע reconstruction מלא של ה-adjusted close בשביל לבודד את ה-split events.

קוד:
// yahoo data shows historical close price, and adjusted close price (adjusted for dividends and splits)
                    // we want to calculate the split-adjusted close price, but without adjusting (reinvesting) for dividends.
                    // to do this we need to know the dividends history, and iterativly calculate backwards the dividends adjustment factor
                    // each time a dividend was distributed, and only then, and use that factor to convert the adjusted price
                    // to the partially adjusted (without dividends) price.
                    // we can also identify stock split events when we see that our calculated factor diverges from the current factor.
                    // We run from latest item to earliest item, but use the "prev" terminology in the order of iteration (not chronological)
                    // (detailed calculatios sample: "Yahoo dividends and split adjustement calculation.xlsx")
                    // sometimes, the dividends data from yahoo is not synced with the adjusted price data from yahoo, that is
                    // we don't see a dividend at data A (even though there was one), but the price will be adjusted for the dividend at that date.
                    // altough this is annoying, it's rare and doesn't hurt the simulatin too much since in this cases we will still be using the adjsuted price
                    // or it will be interpreted as a split event, in either case, the dividend will be counted as part of the total-return (but without
                    // taking into account taxation).

if (prevRawNotSplitAdjustedDividend != 0)
                    {
                        var currDivAdjRatio = (historicClose - prevRawNotSplitAdjustedDividend) / historicClose; // this is the ratio of adjustment based on the current dividend
                        accumulatedDivAdjRatio = accumulatedDivAdjRatio * currDivAdjRatio; // this is an accumulating ratio of multipliers
                    }

// this is the split adjusted, but not dividend adjusted price
                    var splitAdjustedClose = divAndSplitAdjClose / accumulatedDivAdjRatio;
                    if (loadSplitAdjustedData)
                    {
                        candle.Close = splitAdjustedClose;
                    }
                    else
                    {
                        var expectedNoAdjClose = splitAdjustedClose * accumulatedSplitAdjRatio;

var diff = MathUtils.PercentDiff(historicClose, expectedNoAdjClose, abs: true);
                        var largeAdjBaseline = 10;
                        // the epsilon is error prone on both sides
                        // if we err on the side on an epsilon too small, then we will have false splits.
                        // if we err on the side of an epsilon too large, then we will miss true splits.
                        // there will be a difference between the returns, since the price is the same wither way (historic close) but we will have a slightly different number of units.
                        // for historic log emulation this doesn't matter, since splits are sources from the log, not deduced here.
                        var epsilon = 0.002 * (accumulatedSplitAdjRatio > 1 ? Math.Max(1.0, accumulatedSplitAdjRatio / largeAdjBaseline) : Math.Max(1.0, largeAdjBaseline / accumulatedSplitAdjRatio)); // we allow epsilon to grow when the adjustment factor becomes very large (eg 200), since rounding errors start to appear in the historical data
                        if (diff > epsilon) // we detected a split event if the diff is more than epsilon (smaller diff are possible to to dividend adjustments rounding)
                        {
                            // two real life consecutive splits are incredibly unlikely.
                            // if this error happens the likely scensrio is that yahoo have an unsynced dividend data and adjustment data (this happend with XXM-B.TO)
                            // since we can't properly load the data when this happens, we have to fail and use another data source.
                            Assertion.That(!prevDayHadSplit, "Two consucutive splits found, data is invalid");
                            var currSplitAdjRatio = historicClose / expectedNoAdjClose;
                            accumulatedSplitAdjRatio *= currSplitAdjRatio;
                            Assertion.That(prevDate != DateTime.MinValue); // the correct split date is the previous day date. If we don't have it yet, think what to do.
                            res.Splits[prevDate] = new SplitItem { Date = prevDate, UnitsMultiplier = currSplitAdjRatio, PriceMultiplier = 1.0 / currSplitAdjRatio };
                            prevDayHadSplit = true;
                        }
                        else
                            prevDayHadSplit = false;

candle.Close = historicClose;
                    }

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
ה אסטרטגיית השקעות לבת 21 יומני מסע אישיים 5
G התייעצות על אסטרטגיית השקעות נזילה שוק ההון 1
I אסטרטגיית השקעה ארוכת טווח באמצעות קרנות מחקות מדד שוק ההון 14
B אסטרטגיית השקעת חסכון חודשי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
ז אסטרטגיית הפקדות שוק ההון 18
צ כיצד לבחור אסטרטגיית השקעה? נדל"ן 2
ב אסטרטגיית משיכה בפרישה: פנסיה, RSU, השתלמות, תיק ממוסה… פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
א התייעצות על אסטרטגיית השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
י אסטרטגיית פרישה, עזרה בportfoliovisualizer שוק ההון 8
D קושי בבניית אסטרטגיית השקעה יומני מסע אישיים 5
T טכניקת או אסטרטגיית המסחר שלכם בבורסות מסחר למטבעות וירטואליים השקעות אלטרנטיביות 7
גיא הראשון איך לבנות אסטרטגיית קנייה? שוק ההון 2
כ אסטרטגיית השקעה דרך IRA שוק ההון 17
B חשיבה מחדש על אסטרטגיית השקעה שוק ההון 3
S מהי אסטרטגיית איזון התיק שלכם? שוק ההון 11
M אסטרטגיית משיכה לאחר פרישה שוק ההון 1
Y אסטרטגיית מעבר מתיק מנוהל בבנק לבית השקעות שוק ההון 3
S אסטרטגיית מניות דיבידנד בביצה המקומית? שוק ההון 0
S קניית דירה - השפעה אל אסטרטגיית השקעה שוק ההון 4
G אסטרטגיית השקעות אשמח לדעתכם שוק ההון 7
ר אסטרטגיית מיצוי הטבות המס בנדל"ן שוק ההון 10
J אסטרטגיית השקעה כאשר יש הפקדה משמעותית לפנסיה וקה״ל שוק ההון 8
ל התיעצות: אסטרטגיית השקעה לא סולידית שוק ההון 2
Y אסטרטגיית צבירת הון וסילוק משכנתא נדל"ן 14
liranviper אסטרטגיית כניסה במחיר שוק עם אופציות שוק ההון 52
I אסטרטגיית מכירה והעברת תיק שוק ההון 0
L אסטרטגיית השקעה בשוק דובי שוק ההון 3
א אסטרטגיית השקעה פאסיבית ~ לא מתזמנת ~ פרוגרסיבית שוק ההון 8
A אסטרטגיית גיבוי קבצים אוף טופיק 21
ד חלוקת הנכסים עפ"י אסטרטגיית תיק השקעות נבחר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
T אסטרטגיית השקעה לפי נתוני מאקרו שוק ההון 7
Rahash אסטרטגיית סגירת משכנתא נדל"ן 9
ע שתפו את אסטרטגיית ההשקעה באג"ח שלכם :) שוק ההון 25
H אסטרטגיית השקעה - מבקש חוות דעת שוק ההון 23
A אסטרטגיית הורדת דמי ניהול - כיצד אתם פועלים? צרכנות פיננסית 7
jenglender אסטרטגיית קנייה ואיזון שוק ההון 9
F אסטרטגיית קניית ETF בIRA עם הצבירה שוק ההון 13
צפי אסטרטגיית קניה ומכירה של מניות שוק ההון 25
V אסטרטגיית או אפשרויות השקעה לזמן מיתון (משבר ו/או נפילות ממושכות בבורסות) שוק ההון 20
F אסטרטגיית פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
H אסטרטגיית מסחר לטווח הארוך שוק ההון 13
Oringa אסטרטגיית מינוף סולידי שוק ההון 56
oz1987 אסטרטגיית תשלומים באשראי צרכנות פיננסית 44
K אסטרטגיית מסחר שמתבססת על התנהגות השוק שוק ההון 20
ח אסטרטגיית מכירה/אחזקה במניית לקראת אקזיט שוק ההון 1
B גידור מט"ח באמצעות אסטרטגיית collar שוק ההון 1
ג על אסטרטגיית השקעה שהופכת לדת אוף טופיק 81
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2

נושאים דומים

Back