• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לגשת לעניין העלאת שכר בהעברת תפקיד?

למה זה לא מסתדר?
לא מסתדר שבחברה אירופאית גדולה ומסודרת יש פערים של עד 70% בשכר באותו התפקיד והניסיון, באותה המדינה. זה לא עובד ככה, זה עולה בבקרות וזה לא אמור להיות מאושר מלכתחילה. מניסיון בחברה גדולה ואירופאית...

אז בעצם אתה אומר שלא רק שעכשיו אשאר עם הדרגת שכר הזו, אלא בגלל שהתחלתי בתפקיד שהטווח שכר שלו נמוך יותר, אני נדון לנצח באותה חברה לקבל שכר פחות מחבריי?
מה אכפת לך בשביל מה לך לחפש "צדק"? כלומר למה יש לך רצון למנהל uphill battle עם חברה שאתה סך הכל "עובר בה" תן את השנה וחצי שנתיים ותעבור הלאה זה לא שאתה נשוי לחברה ויש לכם ילדים ביחד.

נערך לאחרונה ב:
אז בעצם אתה אומר שלא רק שעכשיו אשאר עם הדרגת שכר הזו, אלא בגלל שהתחלתי בתפקיד שהטווח שכר שלו נמוך יותר, אני נדון לנצח באותה חברה לקבל שכר פחות מחבריי?
אני אומר שבגלל שלא נעים לך להתכונן לשיחה של 5-10 דקות עם המנהל הישיר שלך, אתה נידון לדון בכל מיני קונספירציות כאלה ואחרות על מה יקרה לך בעתיד במקום לקחת את עצמך בידיים ולפעול בשביל עצמך

קח בחשבון שברוב המקרים השכר שלך נגזר מהחוזה הראשון בחברה אלא אם אתה פתית שלג מאוד מיוחד שתורם משהו מאוד מיוחד לחברה אף אחד לא יתקן את השכר למה ש"מקובל בשוק". מנסיון 10% מחשב לתיקון מכובד.
אני מעיד מהחברה בה אני עובד שזה לא המצב. אם יש פער גדול בין השכר ההתחלתי ובין השכר הסביר לאור שינויים בתפקיד, יש גם העלאות חדות שבאות לסגור את הפער.

יש לי שאלה אלייך:
אם לא היית יודע שהבחור לידך מרוויח 50 אחוז יותר היית מרוצה?
אם כן תצבור ניסיון וידע ואז תראה לאן הדברים מתקדמים
אם זו חברה מסודרת הפערים יסגרו בדיון שכר הקרוב.
תעשה חישוב מה הפער עד הדיון שכר ותראה אם שווה לריב על זה
בדרך כלל הדיון שכר בוא בסוף שנה.(עוד חודש..)
ועוד נקודה למחשבה: כשאתה מתווכח עם עצמך אתה מכניס את עצמך לסרטים)

הבעיה בדור הזה שהם רוצים הכל מהר

ג.נ. מנהל חברה ומעסיק הוגן מאוד לדברי העובדים שלי

יכול להיות שהם משלמים לך הרבה פחות ממה שאתה שווה, אבל השאלה היא אם אתה מסוגל להשיג את השווי הזה בחוץ. המצב כרגע, בשונה מלפני שנה-שנתיים הוא מאוד מאוד גרוע בשוק. מטבע הדברים אדם שהתקבל לפני שנה-שנתיים יקבל הרבה יותר ממישהו שמתקבל עכשיו (חברות פחות אוהבות לקצץ שכר ומעדיפות לפטר כי הם לא חושבות שעובדים שקיצצו להם שכר יעבדו טוב בחברה). אני הייתי ממליץ לך להתחיל להתכונן למשרה הבאה, וכשיהיה לך שנה/שנה וחצי ניסיון אז תוכל לעבור יותר בקלות ראיונות עבודה ולהמשיך הלאה. תוכל להעלאות את הנושא עם ההנהלה בשיחת הביצועים השנתית, אבל אם הם היו רוצים להעלאות שכר בצורה משמעותית הם היו יוזמים, אז כנראה שתקבל העלאה שלא תספק אותך.

אני מודה לכולם על התגובות. תמיד טוב לשמוע עצות רציניות ולא פחות חשוב מגוונות,
החלטתי שהשבוע אעלה את הנושא מול המנהלת, אשתדל לעשות זאת בצורה הכי זהירה כדי לצמצם אפשרות שייצא מזה רע. בכל מקרה במידה והתשובה שאקבל היא בוא נדבר על זה בשיחת ביצועים הבאה (שזה עוד כמעט חצי שנה) אשדר עסקים כרגיל ופשוט אחפש עבודה אחרת עם שכר יותר מכובד.

תודה לכולם!
מוזמנים להמר מה יהיה הoutcome D:

נתחיל מהסוף, אני ממליץ בחום לראות את ההרצאה של יפתח בר מרברסים לגבי שכר, משא ומתן וירקות (גם למפתחים מנוסים שווה לחזור אליה מידי פעם).
--

@GunnerWSM בהינתן המידע שסיפקת והמצב הנוכחי בשוק, העצה שלי תיהיה להמתין לשיחות הערכה/העלאות שכר. לא מן הנמנע שיהיה תיקון חד במשכורת. בזמן הזה תוכל להיות ממוקד בהתפתחות שלך בתפקיד וצבירת ניסיון. רוב האנשים מתקשים לבצע ברמה גבוהה וגם ללמוד לראיונות/להתראיין בו זמנית. אני חושב שחצי שנה בחברה, ובפרט 4 חודשים בתפקיד זה מוקדם מידי כדי לדבר על שכר, אלא אם פונים אליך. בשלב הזה רוב האנשים משלימים את ההיכרות עם המערכות, הקוד ומתחילים להפיק תוצר. זו תקופה קריטית בה הייתי מתמקד בחלק המקצועי.

בנוגע להשוואה מול אנשים אחרים בחברה, זה מאוד בעייתי. קודם כל כי אנשים עלולים לייפות את המצב ולהחסיר הרבה פרטים. בנוסף, יכול להיות שאתה משווה בין אגפים שונים בחברה שמתוקצבים אחרת (למשל מחלקה שאחראית לכלים פנימיים לעומת מחלקה שאחראית על מוצר הליבה). אפשרות נוספת היא שביקשת סכום נמוך בקצה הסקאלה- זה קורה לטובים ביותר, אני ביקשתי כל כך נמוך במשרה הראשונה שלי שהמעסיק הציע לי יותר במעמד החוזה :lol:.
אומנם חברות, בעיקר גדולות ומסודרות, מנסות להימנע מפערים גדולים מידי בשכר בין עובדים באותה רמה, יכול להיות שהמקרה שלך הוא חריג ולא הייתי פוסל אפשרות תיקון - בהתאם לביצועים שלך.

מעדכן -
לפני מספר ימים שוחחתי על הנושא עם המנהלת. הייתי אומר שהשיחה הלכה ״בינוני״ לפי הרגשתי בשיחה, קצת קיבלתי הרגשה שהיא הייתה מופתעת, אבל באמת לאחר השיחה היא בדקה את הדברים עם האחראי שכר והם הסכימו לבצע הערכה מחדש בנוגע לשכר שלי עם המנהלים הגדולים (אני מניח שפשוט כשדיברתי איתה היא לא זכרה את המשכורת שלי, אחרי זה היא בדקה והבינה שיש כאן פערים ענקיים),
אני בסך הכל מרוצה מהoutcome - מינואר אקבל העלאה של כ25%, והובטח לי שברבעון שאחרי, בהנחה וכמובן הכל יהיה טוב וכשורה תבוצע קפיצה גדולה נוספת ושמהנקודה הזאת השכר שלי יהיה שכר תחרותי בחברה למפתח עם כשנה ניסיון.

כרגיל תודה לכל החברי פורום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G איך לגשת לחיפוש דירה להשקעה לטווח "קצר" נדל"ן 23
J אלטשולר שחם - iShare - האם נחשב השקעה פסיבית זרה (PFIC) לעניין בעלי אזרחות כפולה שוק ההון 2
L המלצות לעניין החלק הפאסיבי בתיק + זהב שוק ההון 10
Z שאלה אודות קיזוז רווח/הפסד משנה לשנה לעניין מס ייסף שוק ההון 2
פ פורסמה הבהרה לעניין קופ"ג להשקעה שוק ההון 65
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
doc29 סעיף העלאת מחיר שכ"ד במימוש האופציה נדל"ן 12
yossik העלאת מחירים סמויה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 123
ה בכוונת משרד האוצר: ביטול העלאת תקרת ההון הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 58
I העלאת הריבית הקרובה שוק ההון 10
W הודעה מראש על העלאת דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Tsachi01 העלאת תמונות לאתר אוף טופיק 26
א העלאת ריבית בארה"ביום רביעי פוסטים מאיכות נמוכה 7
A קרן חירום ומשכנתא - העלאת ריבית צרכנות פיננסית 1
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
צ האם לקנות אג"ח בתקופה של העלאת ריבית - ועוד שוק ההון 2
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
ב העלאת הריבית במשק שנת 2022 - איפה זה פוגש כל אחד מאיתנו צרכנות פיננסית 130
F למה העלאת ריבית בארה"ב גורר נפילות בבורסה? שוק ההון 4
R העלאת הריבית לחישוב קצבת הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Yos העלאת דמי ניהול של קרן האג"ח - התלבטות שוק ההון 6
stamEhad מה צפוי לקרות לקרן מחקה אג"ח ממשלת ישראל במקרה של העלאת ריבית? שוק ההון 4
S העלאת הנושא הכלכלי במהלך הקשר אוף טופיק 37
ה איך העלאת ריבית בארהב תשפיע על הכלכלה בישראל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
A העלאת ההון העצמי ע"י השקעה בשוק ההון שוק ההון 34
M העלאת גיל הפרישה - יש לזה בכלל משמעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
חתול לילה העלאת מס רווחי הון מיסים 76
O העלאת ברוטו למען הגדלת הפקדה לIRA שוק ההון 12
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
G העלאת ההפקדה בקרן ההשתלמות והפקדה עצמאית צרכנות פיננסית 10
A העלאת דמי ניהול קרנות נאמנות צרכנות פיננסית 12
ר העלאת דמי ניהול בקרנות ישראליות שוק ההון 8
yanosh34 העלאת דמי ניהול במוצר פנסיוני לפני תום תקופת ההנחה צרכנות פיננסית 3
שיקלר העלאת דמי ניהול ב'פסגות' שוק ההון 2
שלי העלאת מחירים ועמלות המרה -ישראכארט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 65
P העלאת שכר - כמה נהוג לבקש באחוזים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
S לגבי העלאת ריבית שוק ההון 4
מ העלאת מס על אופציות לעובדים שוק ההון 5