• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פורסמה הבהרה לעניין קופ"ג להשקעה

פיטר

משתמש רגיל
דירוג
348
וגם הוראות חדשות בנושא קופות גמל:
https://www.nevo.co.il/Handlers/GetMsgContent.ashx?Msgid=5526
עריכה:
משרד האוצר פרסם הבהרות בנוגע לתקרת ההפקדה השנתית, דמי הניהול (הגבלות כמו קופ""ג רגילה), העברות כספים אל הקופה וממנה (אינן אפשריות בשלב זה).

נערך לאחרונה ב:
וגם הוראות חדשות בנושא קופות גמל:
https://www.nevo.co.il/Handlers/GetMsgContent.ashx?Msgid=5526
עריכה:
משרד האוצר פרסם הבהרות בנוגע לתקרת ההפקדה השנתית, דמי הניהול (הגבלות כמו קופ""ג רגילה), העברות כספים אל הקופה וממנה (אינן אפשריות בשלב זה).

אין שם שום הבהרה. בעיקר כתיב לקוני.

אין שם שום הבהרה. בעיקר כתיב לקוני.
יש שש נקודות לגביהן הובהר כיצד בכוונת האוצר לפעול. בתמציתיות ובקצרה אך מועיל למי שרצה לדעת לגבי נקודות אלה.

@פיטר הלינק שלך מוביל לעמוד עם הרבה הודעות, יש 2 הודעות אולי עם כותרת "קופת גמל" ועוד הרבה לא קשורות.
לא הייתי בטוח למה התכוונת ומי שיפתח את הלינק הזה בעוד חודש יראה דברים אחרים לגמרי (בקצב של התקנות הפנסיוניות)

@מתכנת , הכותרת של הקישור הרלוונטי היא אותה הכותרת של השרשור. די ברור כשמסתכלים שתי שניות בתוכן העמוד. לא חושב שהמידע בקישור הספציפי הזה ישתנה בעתיד. אכן יש גם מידע נוסף בנוגע לשינויים במסלולי קופות גמל, ועוד, כפי שכתבתי קודם.
חשבתי לשתף את הקהילה במידע נוכח העניין הרב בקופת הגמל החדשה ובתקנות הקשורות ולא הצלחתי להעלות רק את הקובץ הספציפי.

@c881 תודה.
אני צריך ללמוד איך לצרף קובץ כמו שצירפת...
באתר לחיצה ימנית על הלינק > copy link location / copy link address / העתק כתובת קישור / העתק כתובת
בעורך התגובות כאן > הוסף קישור > הדבק

@נדב : אשמח לשמוע את דעתך על השינוי להלן:

משום מה לא קראתי עדיין באף מקום על שינוי שפורסם כבר ב- 16.7.6 במסגרת "מסלולי השקעה בקופות גמל - תיקון" (אחד מהכותרות בדף שקישרתי אליו בתחילת שרשור זה). השינוי מאפשר לקרן פנסיה חדשה לנהל מסלולי השקעה מתמחים גם עבור מקבלי קצבאות... זה נקרא "מסלול מתמחה למקבלי קצבאות" שאינם "זכאים קיימים", כלומר, בניגוד למצב היום שמי שכבר מקבל קצבה סגור בעצם במסלול אחד בלבד ("המסלול הבסיסי למקבלי קצבאות"), ונדמה לי שהוא ללא מניות כלל, בעתיד ניתן יהיה לבחור גם מסלול מתמחה מנייתי למשל, ככל שהגופים המוסדיים אכן ירימו את הכפפה ויקבעו מסלול כזה...

אשמח לשמוע את דעתך על כך... (וגם דיעות של אחרים כמובן)

דרך אגב, בדף ההוא יש טיוטה נוספת
החזקה בגוף מוסדי באמצעות קופת גמל בניהול אישי (‏IRA‏) - טיוטה‏
2. הגוף המוסדי יציג בפני העמית ויתאר בפניו את אפשרותו של העמית לקבל ייפוי כוח לצורך מימוש הזכויות, הנלוות לאמצעי השליטה (כגון זכות הצבעה באסיפה כללית) אותם ירכוש במסגרת קופת הגמל

@c881 תודה.

באתר לחיצה ימנית על הלינק > copy link location / copy link address / העתק כתובת קישור / העתק כתובת
בעורך התגובות כאן > הוסף קישור > הדבק

תודה! כבר עייף מדי כרגע אבל אנסה להבין וליישם את זה מחר...

@פיטר היו למעשה שתי עמדות של האוצר בנושא. הראשונה, שמי שיש לו כבר קצבה מזערית שנמצאת במסלול פנסיונרים יוכל לנהל את יתרת הכספים שלו במסלול מתמחה. הדעה השנייה אמרה שהגופים המוסדיים ישקיעו את כספי הפנסיונרים בצורה כזאת שתמנע את הנזק שגורם הגרעון האקטוארי (או במילים אחרות, תגדיל את רמת הסיכון באותם מסלולים).
הדעה הרווחת בשוק ( במבטחים ובהראל ובמרבית הקרנות הקטנות) היא שיש לנהל את מסלולי ההשקעה של הפנסיונרים בהתאם להתחיבויות העתידיות, במקפת ובכלל פנסיה מתבלים את ההשקעה גם במניות. בצורה שבה באוצר בוחנים את התחייבות העתידית זה לא תמיד עוזר (כתבתי על זה פעם http://www.pensuni.com/?p=2053 )
אני מאמין שככל והקצבה הממוצעת תגדל, יפתחו גם מסלולי השקעה אחרים לפנסיונרים

@פיטר היו למעשה שתי עמדות של האוצר בנושא. הראשונה, שמי שיש לו כבר קצבה מזערית שנמצאת במסלול פנסיונרים יוכל לנהל את יתרת הכספים שלו במסלול מתמחה. הדעה השנייה אמרה שהגופים המוסדיים ישקיעו את כספי הפנסיונרים בצורה כזאת שתמנע את הנזק שגורם הגרעון האקטוארי (או במילים אחרות, תגדיל את רמת הסיכון באותם מסלולים).
הדעה הרווחת בשוק ( במבטחים ובהראל ובמרבית הקרנות הקטנות) היא שיש לנהל את מסלולי ההשקעה של הפנסיונרים בהתאם להתחיבויות העתידיות, במקפת ובכלל פנסיה מתבלים את ההשקעה גם במניות. בצורה שבה באוצר בוחנים את התחייבות העתידית זה לא תמיד עוזר (כתבתי על זה פעם http://www.pensuni.com/?p=2053 )
אני מאמין שככל והקצבה הממוצעת תגדל, יפתחו גם מסלולי השקעה אחרים לפנסיונרים
תודה. זה די מדהים המידע הזה שכתבת עליו. הייתי בטוח שאחרי שנקבעה קצבת הזקנה בקרן הפנסיה היא נשארת קבועה ואם יש גירעון בקרן אז רק החוסכים שעדיין לא מקבלים קצבה סובלים מהפחתה בצבירה...
האוצר עדיין לא מחייב את כל הקרנות לפרסם נתונים על התשואה והגירעון במסלול של מקבלי קצבה?

הרי מן הסתם הרבה מקבלי קצבה נפטרים, חלקם גם ללא שארים או שגם השארים נפטרים, ואז יתרת הכספים שנצברה נשארת בקרן, כלומר הגירעון אמור להיות נמוך יותר או אפילו בעודף בשונה מאשר אצל החוסכים שעדיין לא מקבלים קצבה, או שאני טועה פה?

במידה ופורשים הולכים לעולמם לפני הזמן המתוכנן, העודף האקטוארי יחול על כל החוסכים בקרן. כיום מדובר בעודפים זניחים עד אפסיים בקרנות הפנסיה. צריך לזכור שקרנות הפנסיה החדשות הן עדיין קרנות צעירות והם לא מושפעות עדיין מהתארכות תוחלת החיים של מקבלי הקצבאות או מחיים קצרים שלהם. בנוסף, הפורשים הנוכחים מקבלים קצבאות יחסית נמוכות.

במידה ופורשים הולכים לעולמם לפני הזמן המתוכנן, העודף האקטוארי יחול על כל החוסכים בקרן. כיום מדובר בעודפים זניחים עד אפסיים בקרנות הפנסיה. צריך לזכור שקרנות הפנסיה החדשות הן עדיין קרנות צעירות והם לא מושפעות עדיין מהתארכות תוחלת החיים של מקבלי הקצבאות או מחיים קצרים שלהם. בנוסף, הפורשים הנוכחים מקבלים קצבאות יחסית נמוכות.
ואני שואל... למה הקצבה שלי תלויה במוות של הרבה אנשים שאני לא מכיר?
היחידים שמרוויחים מזה הם חברות הביטוח ואנשים שחל עליהם מקרה ביטוחי (טוב נו במקרה השני הם לא באמת "מרוויחים")

היחידים שמרוויחים מזה הם חברות הביטוח ואנשים שחל עליהם מקרה ביטוחי (טוב נו במקרה השני הם לא באמת "מרוויחים")
א. כי זה המנגנון ולא חייבים אפשר ביטוח מנהלים או קופג
ב. כי אף חברת ביטוח לא מבטחת קרנות גדולות,
ביטוחי חיים בקרן פנסיה כמו אכע מבוססים על עקרון הליסינג, מגודל מסויים של מבוטחים יותר זול מימון עצמי. האיזון האקטוארי אמור להיות קרוב לאפס

כדי להבטיח לך קצבה לכל ימי חייך, שזו תקופה לא ידועה, מישהו צריך להיות בצד השני ולשאת בסיכון הזה (אריכות חיים).

אפשרות אחת היא שחברה פרטית תישא את הסיכון - אבל היא תוסיף מעל זה פרמייה שמנה לעצמה, כי היא לא עושה את זה בחינם
אפשרות שנייה שקבוצת אנשים תתארגן ותחלוק את הסיכון בתוכה - במחיר עלות. זו הפנסיה.

אמור.
בפועל הוא שלילי...
והרי זה לא קשור לחברת ביטוח אחת או אחרת כי האקטוארים שקובעים תעריפי ביטוח הם של האוצר.

תיאורטית זה לא משנה (כי עודף/גירעון אקטוארי עובר ישירות לעמיתים) פרט לכך שפרמיית ביטוח מחושבת לפי מצב העמית (משכורת מבוטחת, אחוז לשארים/נכות, כמה חסר בצבירה שלו כדי לכסות את היוון ההתחייבויות אליו) וגירעון/עודף אקטוארי מתחלק רק לפי צבירה וחל על עמיתים פעילים ומוקפאים כאחד.

והרי זה לא קשור לחברת ביטוח אחת או אחרת כי האקטוארים שקובעים תעריפי ביטוח הם של האוצר.
טעות. את לוחות התמותה קובעים האקטוארים של האוצר, את האיזון האקטוארי של הקרנות השונות קובעים האקטוארים של חברות הפנסיה.
תיאורטית זה לא משנה
זה מאד משנה כיוון שבקרן שבה באופן קונסיסטנטי יש איזון אקטוארי שלילי אתה תקבל פחות כסף בפנסיה וכמות הכסף בצבירה שלך קטנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י פורסמה חוברה "דע את זכויותיך וחובותיך" לשנת 2022 מיסים 0
A הבהרה על ניוד כספי פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T הבהרה קרן השתלמות מנוהלת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T מס ירושה הבהרה שוק ההון 1
T הבהרה בנושא ניהול המשיכה מקרנות/קופות/תיקים שוק ההון 4
ט מס דיבידנד בIRA - הבהרה מיסים 6
ע קרנות סל - שאלת הבהרה שוק ההון 12
מ (בקשת הבהרה) - קרן סל או תעודת סל שוק ההון 0
S קיזוז מס רווחי הון - הבהרה קטנה מיסים 19
ברהמס הבהרה לגבי קניית מט"ח ב-IB שוק ההון 1
C פטור מתשלום חודשי לIB - הבהרה שוק ההון 1
שלי שאלת הבהרה לגבי מס ירושה שוק ההון 2
מכופף הבננות הבהרה לגבי קופת גמל להשקעה שוק ההון 54
Y הבהרה לגבי הרכב נכסים של קרן נאמנות צרכנות פיננסית 2
ק שאלת הבהרה בנוגע לאחוזי משיכה מתיק בעת פרישה שוק ההון 16
G איך לגשת לעניין העלאת שכר בהעברת תפקיד? התפתחות אישית 30
J אלטשולר שחם - iShare - האם נחשב השקעה פסיבית זרה (PFIC) לעניין בעלי אזרחות כפולה שוק ההון 2
L המלצות לעניין החלק הפאסיבי בתיק + זהב שוק ההון 10
Z שאלה אודות קיזוז רווח/הפסד משנה לשנה לעניין מס ייסף שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה