• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אג"ח צמוד וריבית שלילית

Netais

משתמש רשום
דירוג
2
שלום. הייתי מעוניין להכניס רכיב סולידי ובטוח יחסית לתיק שלי. המטרה היא רכיב שלא חייב להיות בזמינות מיידית כמו מזומן אבל כן בנזילות יחסית גבוהה, וישמור על יציבות יחסית גם במקרה של נפילות בשוק המניות או במקרה של אינפלציה. בתמורה אני כמובן מוכן להתפשר על התשואה הריאלית.
הדבר הכי קרוב לכך שמצאתי הוא אגח ממשלתי צמוד מדד. במאמר מוסגר אגיד שקראתי את דעתה של הסולידית על אגח צמוד ולמרות זאת זו האופציה המועדפת עלי כרגע.
הבעיות העיקריות הן:,
א. עד כמה האגח הצמוד מדד באמת מהווה מאזן טוב למקרה של נפילה בשוק המניות? עד כמה שראיתי במשבר במרץ שניהם נפלו ביחד בערך באותה המידה.
ב. בגלל רמת הריבית הנמוכה במשק הריביות על האגח הצמוד בארץ כמעט כולן שליליות אלא אם נרחיק עשורים קדימה. אשמח אם מישהו יוכל להרחיב קצת לגבי אופציה של קניית אג"ח צמוד של ארה"ב, שם הוא עדיין עם ריבית חיובית, או של תעודת סל בסגנון iShare TIPS Bond.

בנוסף אם יש למישהו חלופות אחרות שלדעתו יתאימו לקריטריונים של רכיב לא תזזיתי שיגן מפני אינפלציה ויוכל להיות נזיל במידה ואצטרך למשוך אותו ב5 שנים הקרובות (אולי איזשהו פיקדון צמוד מדד לטווח קצר?) אשמח לשמוע. תודה.

א. עד כמה האגח הצמוד מדד באמת מהווה מאזן טוב למקרה של נפילה בשוק המניות? עד כמה שראיתי במשבר במרץ שניהם נפלו ביחד בערך באותה המידה.
ענית לעצמך.

בגלל רמת הריבית הנמוכה במשק הריביות על האגח הצמוד בארץ כמעט כולן שליליות אלא אם נרחיק עשורים קדימה
בכל העולם הריביות נמוכות, לא תרוויח אם תשקיע "בטוח" במקום אחר.

אולי איזשהו פיקדון צמוד מדד לטווח קצר?
זו אפשרות. אני מחזיק אג"ח ממשלתי צמוד.

למה לא אג"ח שקלי?

מזומן, במקרה של נפילות בשוק נוצרת בעית נזילות זמנית, גם הדבר הכי סולידי ירד, כי הרבה ינסו למכור ולקנות מניות. ריבית של פחות מ 0.5% + עמלות קניה מכירה לא שווים את זה.

ענית לעצמך.

בכל העולם הריביות נמוכות, לא תרוויח אם תשקיע "בטוח" במקום אחר.

זו אפשרות. אני מחזיק אג"ח ממשלתי צמוד.

איזה אגח אם אפשר לשאול? עם ריבית שלילית?
כי בעצם חוץ מנזילות מוגברת אני לא רואה פה יתרון על למשל פיקדון צמוד מדד לשנה ללא ריבית. אשמח לשמוע מה היו השיקולים שלך בבחירה. חוץ מזה, מישהו מצא פיקדון טוב יותר בתחום צמודי המדד מזה שהזכרתי לעיל?

אשמח לשמוע מה היו השיקולים שלך בבחירה.
בעיקר עצלות. אין לי כח לגלגל אג"חים או פקדונות אז אני מחזיק קרן שעושה את זה עבורי.
בלי קשר, אני חושב שאתה עושה אופטימיזציה מיותרת (אלא אם כן מדובר על סכום של מליוני שקלים).

יתכן. פשוט הרעיון של ריבית שלילית צורם לי נורא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T אג״ח צמוד מדד 2-5 בתקופת אינפלציה וריבית עולה שוק ההון 16
E צפי תשואות אג''ח לא צמוד נדל"ן 1
Henchman34 מתלבט בין אג"ח לאג"ח צמוד מדד כחלק מ-ETF קצר טווח שוק ההון 10
CoinCollector השקעה קצרת טווח - פק״מ \ מק״מ \ אג״ח ממשלתי לא צמוד. שוק ההון 10
A שאלה לגבי אג"ח צמוד מדד שוק ההון 64
G איך משפיע ירידת המדד על אג"ח מדינה צמוד ? שוק ההון 7
א מס על אג"ח צמוד בריבית 0% שוק ההון 10
S מרווחים שונים בין אג"ח בנקים וממשלתיות - צמוד מול לא צמוד שוק ההון 1
e4e5nf3nc6 קניית אג״ח ממשלתי צמוד שוק ההון 0
I איך החייה הזו עלולה להתנהג בסביבת ריבית עולה ואינפלציה גואה: אג"ח בריבית משתנה צמוד מדד? שוק ההון 2
נ אג"ח צמוד מדד מחירי דיור , מחירי שכירות האם זה הפתרון? נדל"ן 2
ה אג"ח צמוד מדד שוק ההון 33
deussex אג"ח ממשלתי ישראלי 2-5 צמוד + לא צמוד שוק ההון 11
1337justme האם 'קרן מחקת מדד אג"ח ממשלתי כללי 2-5 שנים צמודות' מהווה תחליף מתאים באותה רמת סיכון לפק"מ צמוד ונזיל? שוק ההון 37
ש אג"ח דולרי ממשלתי צמוד-מדד קצר-מח"מ שוק ההון 5
Y מתאם בין אינפלציה לשער חליפין ובין אג"ח ישראלי למניות חו"ל? מדוע אג"ח ממשלתי צמוד מדד? שוק ההון 9
M777 אג"ח ממשלתי לא צמוד - מה היתרון באחזקתו ובאיזה הרכב מומלץ למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 52
K פרסום עוגן אג"ח צמוד מדד צרכנות פיננסית 4
4 חישובי מס ותשואה נטו אג"ח ממשלתי לא צמוד (ישיר ודרך קרנות) וכמה שאלות נוספות שוק ההון 1
S מחיר פדיון של קרן מחקה אג״ח צמוד מדד ושאלות נוספות על שמירת ערך כסף שוק ההון 1
א Blackrock - אג"ח צמוד מדד בארה"ב שוק ההון 1
M אג"ח שיקלי לא צמוד שוק ההון 8
G חלק סולידי - אג"ח מדינה בישראל - צמוד מדד או לא? שוק ההון 5
R מה הפתרון להתגוננות מאינפלציה בתיק אם אג"ח צמוד מדד לא מומלץ וזהב יקר? שוק ההון 8
R אג"ח צמוד מדד, יצאתי מבולבל מהבלוג. מישהו יודע להסביר? שוק ההון 4
דור דורים אג"ח צמוד בברוקר זר שוק ההון 11
Liron2035 קרן נאמנות מחקה מדד אג"ח ממשלתי צמוד/קבוע 5-2 שנים: מה הפרמטרים שלפיהם בוחרים קרן? שוק ההון 4
Liron2035 קרנות מחקות שמחזיקות אג"ח ממשלתי צמוד מדד לטווח קצר אך לא מתחייבות ל100% חשיפה שוק ההון 13
ג'וליאן פיזור 1:1 בין אג"ח צמוד מדד ואג"ח שיקלי קבוע בשוקולד מריר - שאלה שוק ההון 2
S אג"ח - צמוד, קבוע או משתנה ? שוק ההון 1
שודד הפינג פונג אג"ח ממשלתי צמוד ארוך בתשואות שליליות שוק ההון 39
א אג"ח - צמוד מדד או ריבית קבועה? שוק ההון 1
R אג"ח ממשלתי לא צמוד שוק ההון 6
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
M אג"ח ג, ד, ה? שוק ההון 9
נ אג״ח לשלוש שנים כהשקעה? שוק ההון 12
ד אג"ח ממשלת ישראל דולרית ב5.6%- איך קונים שוק ההון 1
S אג"ח קונצרני שוק ההון 1
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7