• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

אג"ח צמוד וריבית שלילית

Netais

משתמש רשום
דירוג
2
שלום. הייתי מעוניין להכניס רכיב סולידי ובטוח יחסית לתיק שלי. המטרה היא רכיב שלא חייב להיות בזמינות מיידית כמו מזומן אבל כן בנזילות יחסית גבוהה, וישמור על יציבות יחסית גם במקרה של נפילות בשוק המניות או במקרה של אינפלציה. בתמורה אני כמובן מוכן להתפשר על התשואה הריאלית.
הדבר הכי קרוב לכך שמצאתי הוא אגח ממשלתי צמוד מדד. במאמר מוסגר אגיד שקראתי את דעתה של הסולידית על אגח צמוד ולמרות זאת זו האופציה המועדפת עלי כרגע.
הבעיות העיקריות הן:,
א. עד כמה האגח הצמוד מדד באמת מהווה מאזן טוב למקרה של נפילה בשוק המניות? עד כמה שראיתי במשבר במרץ שניהם נפלו ביחד בערך באותה המידה.
ב. בגלל רמת הריבית הנמוכה במשק הריביות על האגח הצמוד בארץ כמעט כולן שליליות אלא אם נרחיק עשורים קדימה. אשמח אם מישהו יוכל להרחיב קצת לגבי אופציה של קניית אג"ח צמוד של ארה"ב, שם הוא עדיין עם ריבית חיובית, או של תעודת סל בסגנון iShare TIPS Bond.

בנוסף אם יש למישהו חלופות אחרות שלדעתו יתאימו לקריטריונים של רכיב לא תזזיתי שיגן מפני אינפלציה ויוכל להיות נזיל במידה ואצטרך למשוך אותו ב5 שנים הקרובות (אולי איזשהו פיקדון צמוד מדד לטווח קצר?) אשמח לשמוע. תודה.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
5,806
א. עד כמה האגח הצמוד מדד באמת מהווה מאזן טוב למקרה של נפילה בשוק המניות? עד כמה שראיתי במשבר במרץ שניהם נפלו ביחד בערך באותה המידה.
ענית לעצמך.

בגלל רמת הריבית הנמוכה במשק הריביות על האגח הצמוד בארץ כמעט כולן שליליות אלא אם נרחיק עשורים קדימה
בכל העולם הריביות נמוכות, לא תרוויח אם תשקיע "בטוח" במקום אחר.

אולי איזשהו פיקדון צמוד מדד לטווח קצר?
זו אפשרות. אני מחזיק אג"ח ממשלתי צמוד.

shlomi171

משתמש ותיק
דירוג
145
למה לא אג"ח שקלי?

The Doctor

משתמש רשום
דירוג
6
מזומן, במקרה של נפילות בשוק נוצרת בעית נזילות זמנית, גם הדבר הכי סולידי ירד, כי הרבה ינסו למכור ולקנות מניות. ריבית של פחות מ 0.5% + עמלות קניה מכירה לא שווים את זה.

Netais

משתמש רשום
דירוג
2
ענית לעצמך.

בכל העולם הריביות נמוכות, לא תרוויח אם תשקיע "בטוח" במקום אחר.

זו אפשרות. אני מחזיק אג"ח ממשלתי צמוד.

איזה אגח אם אפשר לשאול? עם ריבית שלילית?
כי בעצם חוץ מנזילות מוגברת אני לא רואה פה יתרון על למשל פיקדון צמוד מדד לשנה ללא ריבית. אשמח לשמוע מה היו השיקולים שלך בבחירה. חוץ מזה, מישהו מצא פיקדון טוב יותר בתחום צמודי המדד מזה שהזכרתי לעיל?

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
5,806
אשמח לשמוע מה היו השיקולים שלך בבחירה.
בעיקר עצלות. אין לי כח לגלגל אג"חים או פקדונות אז אני מחזיק קרן שעושה את זה עבורי.
בלי קשר, אני חושב שאתה עושה אופטימיזציה מיותרת (אלא אם כן מדובר על סכום של מליוני שקלים).

Netais

משתמש רשום
דירוג
2
יתכן. פשוט הרעיון של ריבית שלילית צורם לי נורא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y מתאם בין אינפלציה לשער חליפין ובין אג"ח ישראלי למניות חו"ל? מדוע אג"ח ממשלתי צמוד מדד? שוק ההון 9
M אג"ח ממשלתי לא צמוד - מה היתרון באחזקתו ובאיזה הרכב מומלץ למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 52
K פרסום עוגן אג"ח צמוד מדד צרכנות פיננסית 4
4 חישובי מס ותשואה נטו אג"ח ממשלתי לא צמוד (ישיר ודרך קרנות) וכמה שאלות נוספות שוק ההון 1
S מחיר פדיון של קרן מחקה אג״ח צמוד מדד ושאלות נוספות על שמירת ערך כסף שוק ההון 1
א Blackrock - אג"ח צמוד מדד בארה"ב שוק ההון 1
M אג"ח שיקלי לא צמוד שוק ההון 8
G חלק סולידי - אג"ח מדינה בישראל - צמוד מדד או לא? שוק ההון 5
R מה הפתרון להתגוננות מאינפלציה בתיק אם אג"ח צמוד מדד לא מומלץ וזהב יקר? שוק ההון 8
R אג"ח צמוד מדד, יצאתי מבולבל מהבלוג. מישהו יודע להסביר? שוק ההון 4
דור דורים אג"ח צמוד בברוקר זר שוק ההון 11
Liron2035 קרן נאמנות מחקה מדד אג"ח ממשלתי צמוד/קבוע 5-2 שנים: מה הפרמטרים שלפיהם בוחרים קרן? שוק ההון 4
Liron2035 קרנות מחקות שמחזיקות אג"ח ממשלתי צמוד מדד לטווח קצר אך לא מתחייבות ל100% חשיפה שוק ההון 13
ג'וליאן פיזור 1:1 בין אג"ח צמוד מדד ואג"ח שיקלי קבוע בשוקולד מריר - שאלה שוק ההון 2
S אג"ח - צמוד, קבוע או משתנה ? שוק ההון 1
שודד הפינג פונג אג"ח ממשלתי צמוד ארוך בתשואות שליליות שוק ההון 39
א אג"ח - צמוד מדד או ריבית קבועה? שוק ההון 1
R אג"ח ממשלתי לא צמוד שוק ההון 6
ע איך לספור אג"ח קונצרני באלוקציית מניות/אג"ח שוק ההון 6
W למה אג״ח מדינה ארוך טווח נופל בשנה האחרונה ושנה נוכחית? שוק ההון 3
bobby אג"ח קצר - למה הריבית לא אפסית? שוק ההון 1
1 מידע היסטורי של מחירי מדד אג"ח ממשלתי כללי שוק ההון 4
Y אג"ח קונצרניות ישראליות קצרות שוק ההון 9
ת היתרונות של קרנות אג״ח ארה״ב צוברות (בלאקרוק) שוק ההון 4
ק טירונית שוק ההון מחפש סימולים (או - כשאת אומרת אג"ח, למה את מתכוונת) שוק ההון 10
S אג"ח, החלק הסולידי בתיק - השוואה בין תיק "שוקולד מריר" VS. תיק "שוקולד מריר בטעמים" שוק ההון 10
G מחיר הנפקה של אג"ח שוק ההון 3
ygkeeper אג"ח - הפסד הון בעת החזר קרן מיסים 4
B מספר שאלות על אג"ח שוק ההון 2
A ושוב אג"ח ממשלתי... שוק ההון 18
D אג"ח מיועדות בקרן פנסיה לבני 50 ומטה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Yos אג"ח חברתי שוק ההון 4
O קניית אג״ח ממשלתי באופן ישיר שוק ההון 22
A אג"ח סולידי לתקופה של שנה שוק ההון 11
guesto הלוואה כנגד פנסיית אג"ח שוק ההון 3
T מציאת מידע על אג״ח של חברות בחו״ל שוק ההון 1
Yos קרן אג"ח שהעלתה דמי ניהול - למכור/להחזיק? שוק ההון 7
S אג"ח לתיק ההשקעות שוק ההון 8
Midnight תיק מוטה אג״ח ארוך טווח - מה אני מפספס שוק ההון 8
T מדד אג"ח ממשלתי כללי בריבית אפסית - הכלי הנכון למטרה או חוסר אחריות? שוק ההון 9
מ למה אג״ח לי עכשיו? שוק ההון 3
G הקצאת נכסים: בן 30. האם שווה לשים אג"חים בקופ"ג להשקעה? שוק ההון 6
4 אג"חים צמודי מדד (מדינת ישראל) / גליל - נתונים היסטורים שוק ההון 5
מומו הברווז סיוע בהבנת דף אג"ח ורכישה ישירה של אגח בנקים שוק ההון 6
מומו הברווז קרנות אג"ח מדינה - פערים שוק ההון 4
F תכנון תזרים פרעונות בקרנות מחקות אג״ח שוק ההון 1
א בחירת אג"ח - שאלת מתחיל שוק ההון 22
S שאלה על אג"ח ממשלתי ועל מניות שוק ההון 4
W קרן מחקה אג"ח חו"ל שוק ההון 2
נ אג"ח ממשלתיות- מה יהיו הביצועים בסביבות משתנות של השוק? שוק ההון 32

נושאים דומים

למעלה