• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תחילת מסע קצת שונה

oren levi

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם, ראיתי לשתף ולשמוע את דעתכם על מה שעשיתי עד כה, אמנם זה לא הרבה אבל משמעותי.
בעצם כל מה שעשיתי עד עכשיו זה חסכתי כסף (7-8 שנים) לחשבון בנק ולפני חודש קניתי דירה במחיר למשתכן כדי לגור בה, חשוב לי להגיד שזאת דירה גדולה ובאיזור שאני גר היום ועובד בו ואני רוצה לגור שם ולא להשכיר אותה.
דבר נוסף זה שקניתי את הדירה כמעט ללא מימון, בעצם עד כניסתי לדירה אני מסיים את המשכנתא של 150k שהיתה לי.
אני נשוי עם ילד בדרך, ההכנסה שלי היא כרגע באיזור ב20K ואשתי 7K.
בעצם אני עכשיו ללא כסף כמעט בכלל אבל עם דירה שתחסוך לי את הוצאות השכירות שהייתי משלם כ5000 שקל בחודש אם לא הייתי קונה את הדירה הזאת. עד עכשיו אני גר ביחידה אצל ההורים.
הדירה שקניתי שווה בשוק החופשי כחצי מיליון מעל המחיר שקניתי בפועל.
אני מתכנן להמשיך לחסוך כסף ולהשקיע כל שקל כמעט שאני חוסך, אני חושב שזה אשקיע בקופת גמל להשקעה , הלוואות חברתיות ואולי דירה להשקעה בחו"ל עוד כמה שנים.
ההכנסות שלי צפויות לרדת תוך שנה שנתיים ל 12-14K.
אשמח לשמוע תגובות חיוביות\שליליות .

בעצם כל מה שעשיתי עד עכשיו זה חסכתי כסף (7-8 שנים) לחשבון בנק ולפני חודש קניתי דירה במחיר למשתכן כדי לגור בה, חשוב לי להגיד שזאת דירה גדולה ובאיזור שאני גר היום ועובד בו ואני רוצה לגור שם ולא להשכיר אותה.
עשית נכון. קנית נכס לשנים קדימה. אני תומך במהלך. ההכנסות שלך גבוהות יחסית ובגישת הסולידית מהר מאוד תייצר חיסכון חדש כשאתה בעל דירה מפוארת. בן כמה אתה?
בכלל שאפו.
אני מתכנן להמשיך לחסוך כסף ולהשקיע כל שקל כמעט שאני חוסך, אני חושב שזה אשקיע בקופת גמל להשקעה , הלוואות חברתיות ואולי דירה להשקעה בחו"ל עוד כמה שנים.
אני לא הייתי הולך על דירה בחו"ל כי אני לא מבין בזה.
בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:
אשמח לשמוע תגובות חיוביות\שליליות .
זה נורא כללי- אבל לדעתי בגדול אם אתה מרוויח יותר ממה שאתה מוציא (וממה שאתה הולך להוציא ברגע שיהיה לך ילד בשעה טובה) - אתה מתעשר מיום ליום שזה הכי חשוב. ואם ההפרש הולך לנכסים שייצרו עוד כסף - בכלל טוב.

נשמע אחלה בחלה.
תמשיך ככה.
בהצלחה!

עשית נכון. קנית נכס לשנים קדימה. אני תומך במהלך. ההכנסות שלך גבוהות יחסית ובגישת הסולידית מהר מאוד תייצר חיסכון חדש כשאתה בעל דירה מפוארת. בן כמה אתה?
בן 36.

אני לא הייתי הולך על דירה בחו"ל כי אני לא מבין בזה.
בהצלחה.
גם אני לא אבל מהרבה השקעות שחברים שלי עשו הגעתי למסקנה שזה כדאי במיוחד ביוון נכון להיום, מה יהיה עד שאני יקנה אלוהים גדול.

א ברור לי - חסכת כסף, קנית דירה בעסקה שנראה שאתה מרוצה ממנה, נשמע שאתה מתנהל נכון בסך הכל, תגובה למה בדיוק אתה רוצה? :)
אני מרגיש שעשיתי דבר נכון אבל מצד שני אם הייתי משקיע את הכסף כנראה שהייתי מייצר יותר מ5000 שקל שווי שכירות של הדירה אז רציתי לשמוע דעה של עוד אנשים.
לא ברור לי - חסכת כסף, קנית דירה בעסקה שנראה שאתה מרוצה ממנה, נשמע שאתה מתנהל נכון בסך הכל, תגובה למה בדיוק אתה רוצה? :)
האג'נדה שלי היתה שאני קודם כל יגיע לדירה שלי ואז יהיה לי קל יותר לחסוך כסף בגלל החסכון בשכירות וגם שקט נפשי מסוים (כן אני עדיין מהיהודים הטובים שרוצים בית שלהם (-: )

גם אני לא אבל מהרבה השקעות שחברים שלי עשו הגעתי למסקנה שזה כדאי במיוחד ביוון נכון להיום, מה יהיה עד שאני יקנה אלוהים גדול
אל תסתמך על מה שחברים מספרים. אני לא אומר שהם משקרים אבל לרוב אנשים לא באמת יודעים לחשב תשואה ולא לוקחים בחשבון המון הוצאות שיש להם והרבה דברים נוספים.
אגב יוון - אבטלה בשמים ועודף דירות להשכרה במחיר מצחיק. שוק בעייתי מאוד לדעתי שלא הייתי נכנס אליו.

בכל אופן, נשמע שאתה מתנהל טוב מאוד! תמשיך כך ותקרא עוד ואני בטוח שאתה כבר תמצא את דרכך :)

בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:
השאלה מה נכסים "שווים" היא תמיד מורכבת, גם פילוסופית וגם מעשית. למשל ובפרט בתחום הדיור - ייתכן מצב בו המחירים המוצעים גבוהים יחסית ליכולת הרכישה של משקי הבית, אנשים נמנעים מרכישה (או נמנעים מרכישה באזורים מסוימים), ואז דירות נותרות בשוק זמן רב, ואולי לא נמכרות כלל. אין לי מושג אם זה המצב במקום בו אתה רכשת, אבל אני יודע שיש מקומות בארץ בהם אנשים מתארים מצב כזה. לכן העובדה שדירות דומות במקום רכישתך מוצעות או אפילו נרכשות בחצי מיליון ש"ח מעל המחיר ששילמת אין פירושה בהכרח שחסכת חצי מיליון שקל.

כמו-כן - ישנה האפשרות שמחירי הדיור יחוו מפולת. מצד אחד אפשר לומר "אבל הם רק עולים ועולים במשך שנים רבות למרות הדיבורים על בועת נדל"ן"; מאידך, כך זה תמיד נדמה לפני מפולת. ואין ספק, שהיקף חוב המשכנתא של הציבור גדל בעשור(ים) האחרונים, מאוד, ושמספר המשכורות החציוניות לרכישת דירה גדל מאוד וכן הלאה. בנסיבות חייך הרכישה שלך נשמעת הגיונית, אבל אם היית רווק שצפוי לעבור מקום עבודה היו יותר סימני שאלה לגבי הרכישה.

אלו היו שני הסנטים שלי.

לדעתי היית צריך לקחת יותר משכנתא ולהישאר איתה לאורך זמן:
  • השכר שלך יפה, כעת (וירד בעתיד)
  • הריביות ממש זולות (מתחת ל1% בפריים כרגע זה לא חלום)
  • יש גמישות להשתמש בכסף לדברים אחרים או להחזיר למשכנתא בכל עת

ממליץ שתקרא את מה שהסולידית רשמה על הלוואות חברתיות. התשואה בהלוואות מגיעה עם סיכון.
קופת גמל היא כלי השקעה ולא מסלול השקעה. כלומר, זו בסך הכל קופסה שאתה בוחר מה לשים בפנים. מטאפורה טובה לזה תהיה שקית סופר. אתה לא קונה שקיות סופר אתה קונה מלפפונים עגבניות וכו' השקית היא רק הכלי קיבול לקניות שלך.

אם אתה הולך על קופת גמל להשקעה אתה צריך לדעת מה ההשקעה שאתה רוצה לעשות. כדי להחליט את זה אתה צריך לענות על שאלות כמו:
  1. לכמה שנים אתה הולך להשקיע?
  2. מה סיבולת הסיכון שלך? כלומר, בכמה ההשקעה שלך יכולה לרדת לפני שתלחץ ותמכור. 10% 20% 50%? כלל האצבע בתחום הזה הוא שמשקיעים חדשים לא באמת יודעים מה סיבולת הסיכון שלהם ועדיף להם ללכת על בטוח.
  3. אחרי שקבעת מה סיבולת הסיכון שלך אתה יכול לקבוע מה הדברים שבהם תשקיע בקופת גמל
אגב, חשוב לציין שיש עוד דרכים להשקיע חוץ מקופת גמל. שווה להקדיש עוד זמן לקריאה.

בהצלחה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I תחילת מסע יומני מסע אישיים 8
W תחילת מסע,בן 34 ,50000 חובות יומני מסע אישיים 52
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ס תמ"א 38 חיזוק מבנים - תחילת פרוייקט התייעצות נדל"ן 14
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
Shnizelia טיולי של 3 שבועות אחרי תחילת עבודה חדשה אוף טופיק 12
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
מ מועד תחילת חישוב תשואה בפוליסת חסכון שוק ההון 0
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
מ תחילת מסעו של עתודאי יומני מסע אישיים 69
T תחילת השקעה בקרנות אמריקאיות בברוקר ישראלי מועבר לIB בהמשך שוק ההון 8
T תחילת הדרך שוק ההון 6
M תחילת דרכי כמשקיע שוק ההון 17
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8