• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים

Michael01

משתמש רשום
דירוג
7
שלום לכולם,

אני מיכאל, בן 26, נשוי בלי ילדים (בינתיים), עתודאי להנדסת מכונות ומשרת בקבע בשנתיים הקרובות.

לפני כשנה וחצי, לקראת הכניסה לקבע, נחשפתי לעולם ההשקעות דרך הבלוג הזה (ומאז עוד רבים וטובים). הבנתי שסבלתי מבורות פיננסית. חונכתי שצריך להוציא תואר ולמצוא מקום עבודה טוב, להוציא פחות ממה שמכניסים, לקנות דירה – הדברים הרגילים.
על פניו זו לא תוכנית רעה במיוחד. צריך רק לעשות לה התאמה קטנה למצב של היום: להשקיע את הכסף הפנוי, ויש לאסטרטגיה סיכוי טוב מאוד לעבוד ולאפשר אחלה של חיים.

אבל מכל השיטוטים והספרים שקראתי אני מבין שיש פוטנציאל להרבה יותר מזה. יש לנו משכורות יפות וחוסכים בכל חודש לפחות 5000 שקלים שמיועדים להשקעה בעתיד שלנו. שוכרים דירה נעימה שעונה על הצרכים שלנו, לא מחזיקים רכב, חוסכים כסף לחו"ל (קופה נפרדת מה5000 החודשי) – המצב טוב. הבעיה היא להגדיר את היעדים שלנו.
מצד אחד הייתי רוצה בעוד 14 שנים (גיל 40) שתהיה לנו הכנסה פאסיבית של 10,000 ₪ שתאפשר לנו חופש לבחור את העבודות שנרצה להיות בהם וגם להיות עם הילדים. מצד שני זה דורש (לפי חוק 3%) 4 מיליון שקלים – שזה סכום שמאתגר להגיע אליו. היעד ביניים היחיד שאנחנו יכולים לחשוב עליו הוא רכב (בינתיים מסתדרים בלי, לאור מצב התחבורה הציבורית זה לא יחזיק לנצח), וילדים כמובן (קשה לכמת ילדים...).

יש יעדים מעפנים: להכניס 1,000 ₪ פאסיבי בחודש יהיה נחמד, אבל לא ישנה משמעותית את רמת החיים. להפוך בתוך 14 שנים למיליארדרים אפשרי, אם כי לא סביר במיוחד. מבלי להיכנס לסוגיות ייעוץ וכו', אני תוהה לעצמי האם היעד של 10,000 פאסיבי בחודש הוא יעד טוב. אולי אפשר לשאוף יותר גבוה ואנחנו סתם מצמצמים את עצמנו בגלל הפחד? כאמור, החינוך שקיבלנו היה סולידי מאוד באופי שלו, ורק עכשיו אנחנו נפתחים לעולם הסיכונים וההשקעות.

בינתיים פתחנו תיק השקעות דרך פסגות עם 50,000 ₪ - סכום שאנחנו יכולים לסכן בלב שלם. נתחיל להתנסות ונפריש בכל חודש 5,000 ₪ נוספים למניות (מחקה S&P500). יש בו חלק סולידי שנועד לשמור עלינו היום, וביחד עם העו"ש זה נותן לנו כרית ביטחון לתקופה לא קצרה, וכל שאר הכסף יכול לעבוד קשה יותר ולפתח לנו את העתיד.

הייתי רוצה לייצר בעתיד מקורות הכנסה נוספים (כרגע מוגבל בגלל הצבא): להפוך תחביב להכנסה נוספת, אולי להתעסק עם נדל"ן (לא רואה את עצמי יזם, אבל להשכיר דירה בחו"ל נשמע כמו אופציה לא רעה).

אני אוהב את התוכנית הזו. היא פשוטה, קלה ליישום, מבוססת על לא מעט חומר שקראתי וקבלת החלטה מושכלת (כמובן שהיתה עוד הרבה חשיבה ויש עוד סעיפים בהסכם שלנו, זה התמצית). האם היא שאפתנית מדי? אולי אנחנו יכולים לעשות אפילו יותר? זמנים יגידו.

אשמח לשמוע מה אתם חושבים :)

ברוך הבא לפורום!
סיכמת יפה, תתמיד ותצליח.

אני תוהה לעצמי האם היעד של 10,000 פאסיבי בחודש הוא יעד טוב. אולי אפשר לשאוף יותר גבוה ואנחנו סתם מצמצמים את עצמנו בגלל הפחד?
תמיד אפשר לכוון גבוה יותר. השאלה היא הצורך, והמוכנות לשלם את המחיר עבור כך.
התכנית שלך נשמעת פשוטה וטובה.
חיסכון של 5,000 בחודש במשך 14 שנים אמנם לא יביא אותך ל-4 מיליון (יותר כמו 1.3 מיליון בהנחת תשואה של 5 אחוז ריאלי), אבל למה להניח שתתמיד ברף ההפקדות הזה?
אם בצבא אתה מסוגל להפריש 5 אלף בחודש, סיכוי טוב שבהמשך השירות / באזרחות תוכל להפריש אפילו יותר מכך.
ההחלטה של מה ייחשב גבוה "מספיק" היא מאוד אישית, אבל כל עוד תימנע מליפול לאינפלציה של סגנון החיים שלך, לדעתי תוכל להגדיל את החיסכון החודשי (גם בהתחשב בילדים בדרך).
בהערת אגב - חשוב לשים לב גם שכלל ה-3% הוא לאחר מס, מה שלא מתבטא בחישוב שלך.

יש יותר סיכוי שבעתיד הוא יוכל להפריש פחות מזה.
קודם כל הוא מהנדס מכונות, כך שמעבר מהצבא לאזרחות לא בהכרח מקפיץ את המשכורת משמעותית, אם בכלל.
חוץ מזה עם בוא ילדים ההוצאות גדלות (בין הישירות (חיתולים, מעון, בגדים...) או העקיפות (בית יותר גדול, אוטו...), וההכמסות לפעמים יורדות (חופשת לידה, משרה קטנה יותר לאם, או בכלל העדפה להישאר בבית עם הילד)
צריכים להיות ריאליים בראייה של העתיד ולהבין שהנסיבות משתנות ולא לדמיין את המצב עכשיו כאילו שהוא ימשיך לנצח

הוא מהנדס מכונות, כך שמעבר מהצבא לאזרחות לא בהכרח מקפיץ את המשכורת משמעותית
אר יו קידינג מי?
בסוף הקבע כסרן עם דירוג מחקר כזה או אחר הוא יקבל +- כמו מהנדס מתחיל בחוץ.
בגלל הנסיון והתפקיד והאיכות, יוכל להעלות קרנו ב40-50% בנטו בנקל.

למה אתה כל כך בטוח שיהיה לו דירוג מחקר? למה את בטוח שמה שהוא עושה בצבא יעלה את קרנו באזרחות?
הייתי עתודאי, בודדים היו בתפקידים בהם קיבלו דירוג מחקר, ובודדים היו בתפקידים שהיו שווים משהו באזרחות. מרבית העתודאים שהיכרתי היו בתפקידי אחזקה שונים ומשונים שלא רק שלא תרמו אחר כך באזרחות אלא היוו נסיון שלילי

למה אתה כל כך בטוח שיהיה לו דירוג מחקר?
אז על אחת כמה וכמה.
למה את בטוח שמה שהוא עושה בצבא יעלה את קרנו באזרחות?
כי נסיון, בכל תחום, גם באחזקה, הוא תוספת שאפשר לדרוש עליה כסף בחוץ. בצבא לא.
לא רק שלא תרמו אחר כך באזרחות אלא היוו נסיון שלילי
אלא אם ממשיכים בתפקידי האחזקה השונים והמשונים.

אגב, מהנדס אחזקה מתחיל (עם הניילונים) עדיין מרוויח יותר מסרן לקראת סוף הקבע.

אתה בטוח שאתה מדבר עלסרן עתודאי?
לפחות לפני 20 שנה בשנת הקבע האחרונה הרווחתי 9 וחצי אלף לחודש אני מניח שבעשרים שנים האחרונות זה עלה קצת.
לא חושב שמהנדס מכונות ממוצע מרוויח יותר מאמצע העשרה, בטח לא בתפקידי תחזוקה ואחזקה שאותם גם הנדסאי יכול לעשות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ס תמ"א 38 חיזוק מבנים - תחילת פרוייקט התייעצות נדל"ן 14
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
I תחילת מסע יומני מסע אישיים 8
Shnizelia טיולי של 3 שבועות אחרי תחילת עבודה חדשה אוף טופיק 12
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
מ מועד תחילת חישוב תשואה בפוליסת חסכון שוק ההון 0
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
מ תחילת מסעו של עתודאי יומני מסע אישיים 69
T תחילת השקעה בקרנות אמריקאיות בברוקר ישראלי מועבר לIB בהמשך שוק ההון 8
T תחילת הדרך שוק ההון 6
O תחילת מסע קצת שונה יומני מסע אישיים 11
M תחילת דרכי כמשקיע שוק ההון 17
avi90 תחילת הדרך יומני מסע אישיים 9
W שאלות לפני תחילת השקעה שוק ההון 4
L תחילת דרכי כמשקיע מן המניין שוק ההון 9
L תחילת דרך בהשקעה כספי שוק ההון 15
משה תחילת עבודה חדשה - מה המשימות הביורוקרטיות שקריטי לסגור? צרכנות פיננסית 18
S תחילת פעילות- S&P500 זה טוב? זה רע? וגם קצת על קרן השלמות שוק ההון 38
W תחילת מסע,בן 34 ,50000 חובות יומני מסע אישיים 52
ETL סוף\תחילת שנה שוק ההון 14
A תחילת המסע שלי... יומני מסע אישיים 43
עידו ג המסע לנדל"ן נדל"ן 12
ג המסע אל הלא נודע (22) יומני מסע אישיים 15
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
R המסע שלי :) יומני מסע אישיים 7
wish המסע שלי לחירות ועצמאות יומני מסע אישיים 136
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y המסע אל האתגר הבא בחיים התפתחות אישית 32
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 180
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
ג המסע שלי בן 25.5 - יומני מסע אישיים 34
לא חשוב שמות המסע שלי ללימוד Java התפתחות אישית 9
א אבן אחר אבן- המסע שלי יומני מסע אישיים 9
המהנדל המסע אל המליון השני יומני מסע אישיים 315
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
ש רק מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 7
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
S מתחיל את המסע שלי יומני מסע אישיים 5

נושאים דומים

Back
למעלה