• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תחילת מסע,בן 34 ,50000 חובות

אין צילום של הציק.
מה שמוזר שבדיוק היום התקשר אלי הפקיד מהסניף לגבי כרטיס אשראי שמחכה לי בסניף,אמרתי לו שאני לא מעוניין בכרטיס האשראי ושיבטל.
(אני כבר חודש מבקש מהם לבטל לי כרטיס שלא הזמנתי והם הזמינו לי על דעת עצמם).

והיום אני רואה את הטעות הזאת אז אולי הוא עשה משהו בטעות כשהוא ניסה לבטל לי את הכרטיס.

אנחנו במתח... מה נסגר עם פרשת הצ'ק?

באיזה בנק אין צילום של השיק בדף החשבון?

אני חייב לציין שיש הבדל גדול בין שיק רגיל לבין שיק בנקאי, וחשוב לוודא מול הבנקאי האם אכן מדובר בשיק בנקאי.
שיק רגיל זה מה שכולנו מכירים ומשתמשים, שאתה בעצם מתחייב על שטר לשלם X שקלים עבור המוטב, החל מהתאריך שרשום על השיק, ועד 6 חודשים לאחר מכן. המוטב יכול להפקיד את השיק מתי שמתחשק לו.
שיק בנקאי הוא שיק שדינו כדין מזומן, ולכן לרוב משתמשים בו בשכירויות כיוון שהוא לא יכול לחזור מעצם היותו שיק בנקאי. את השיק רק בעל החשבון יכול להנפיק, ומנפיקים אותו בסניף הבנק עצמו (כלומר לא ניתן לגנוב פנקס שיקים ולזייף חתימה). כאשר מנפיקים את השיק הבנקאי, הסכום יורד באופן מיידי מהחשבון במלואו.

אם אכן מדובר בשיק בנקאי, ואתה לא הגעת לסניף והנפקת שיק כזה, הרי מדובר בטעות של הבנק. לכן חשוב מאוד להתקשר למוקד הטלפוני שלהם, או לסניף עצמו, ולדרוש שיבדקו את הנושא ויזכו אותך על הסכום בהקדם.
בנוסף אם החיוב הזה הביא אותך לחריגה או למינוס גדול יותר בחשבון, חשוב לעקוב אחר חיוב "ריבית חובה" ולוודא שאין חיובים חריגים עקב הטעות הזו.

עדכון :
הצ'יק לא היה שלי והבנק החזיר לי את הכסף לתוך החשבון כולל העמלות שנלקחו מזה.
עדיין יש לי את החוב והוא כיום עומד על 45000 ש"ח- כל חודש מחזיר 700 ש"ח.
בעובר ושב יש לי 38000 ש"ח שחסכתי וממכירת האופנוע,יש פיקדון בלאומי שאני מפריש אליו על חודש 1500 ש"ח(נצברו בו 10500 ש"ח).
למרות ההמלצות לכסות בבת אחת את החוב מעדיף לא לעשות זאת כי זה יוצר לי ביטחון למקרה של פיטורים.

מקווה שבתחילת 2017 כשיהיה לי יותר כסף והחוב יקטן עוד אתחיל להשקיע בתיק השקעות .

אז בחמישה חודשים צברת כמעט 20,000 אבל החוב גדל ב-5,000 (וזה אחרי החזרים של 3,500) במקום לקטון...

לא נכנס כרגע לגודל קרן החירום אבל למה פיקדון (בריבית שהיא בטח פחות מ-0.5%) במקום לתעל את הכסף הנוסף להחזר מהיר יותר?
יש לך כאן "אפיק השקעה" ללא סיכון בריבית מעל 2% -- לצמצם את החוב. ברגע שהוא ייסגר תוכל לחסוך 2,200 ש"ח בחודש לטובת השקעה!

שאלות:
1)במקרה של פיטורים במצבי האם כדאי למשוך כספי פיצויים ואז לסגור לגמרי את החוב שיש לי או אולי למשוך את כספי הפיצויים ולהשקיע ?
2)האם המטרה שלי צריכה להיות :לחסוך 50000 כדי להשקיע או לחסוך 50000 כדי לסגור את החוב?
כולם מציעים לך לסגור את ההלוואה כמה שיותר מהר, כי ככה תרוויח 2.1% שנתי.

עדיין יש לי את החוב והוא כיום עומד על 45000 ש"ח- כל חודש מחזיר 700 ש"ח.
בעובר ושב יש לי 38000 ש"ח שחסכתי וממכירת האופנוע,יש פיקדון בלאומי שאני מפריש אליו על חודש 1500 ש"ח(נצברו בו 10500 ש"ח).
יש לך כבר את כל הסכום לסגור את ההלוואה (או אפילו את רוב החוב (בלי לגעת בפקדון) כך שההחזר החודשי ירד לפחות מ-100 שח.
ואת הסכום שמתפנה תוכל להפנות להגדלת הפיקדון מהר יותר.
למרות ההמלצות לכסות בבת אחת את החוב מעדיף לא לעשות זאת כי זה יוצר לי ביטחון למקרה של פיטורים.
משום מה ולמה, אתה בלחץ מתמיד מפיטורים, עד שלא תסביר למה - אין לנו איך להעריך כמה החשש מבוסס.
אבל בוא נגיד תסגור את ההלוואה כולה 45,000 ונשאר לך כרגע 4,000 שח ביד.
וביום ראשון מודיעים לך - מחר ה-1.8 אל תגיע יותר, קבל משכורת של 30 יום ולהתראות...
אתה יכול לגשת לביטוח לאומי ולחתום בלשכה במשך 100 יום (מורידים 5 ימים ראשונים ואחרונים)אם אתה עומד בתנאים (יש לך שנה עבודה בשנה וחצי האחרונות?), כלומר 3 חודשים עם משכורת כלשהי, בלי חוב לבנק, בלי רכב/אופנוע שימשכו ממך כספים באופן קבוע.

רגע, אז מה בעלת המקום מציעה?
מהפוסט - http://www.hasolidit.com/90-שאלות-פיננסיות-שהתביישתם-לשאול
11) אוקי, סולידית. קיבלתי / הרווחתי / ירשתי / נפסק לי / זכיתי בסכום כסף גדול מאוד. מה לעשות בו?
ראשית, נשמו עמוק. שינויים משמעותיים ופתאומיים במצב הפיננסי – גם אם הם לטובה – מלווים בדרך כלל בתגובות רגשיות עמוקות, שעלולות לגרום לכם לטעות טעויות מרות (דוגמאות נפוצות: לפרק את כל הכסף מייד על צריכה נבערת או להתפתות "להשקיע" באפיקים ספקולטיביים, אקזוטיים ורעילים). לכן, הדבר ההגיוני לעשות בסכום הגדול הזה מיד עם קבלתו הוא "להקפיא מצב" ולהפקיד אותו בחשבון פק"מ נזיל למשך מספר חודשים, שבמהלכם תוכלו להירגע, ללמוד ולגבש תכנית פעולה סדורה ושקולה. הסייג היחיד לכך הוא אם אתם שקועים בחובות או בצרות פיננסיות אחרות: במקרה זה, השתמשו בחלק מהסכום כדי לכסות מיד כל חוב נושא ריבית וכל הלוואה שאי פעם לקחתם. מנקודה זו ואילך, אני מציעה לפעול ב-5 שלבים בסיסיים:

• בררו, לאור מטרותיכם, גילכם ואופק ההשקעה שלכם, מהו פרופיל הסיכון שלכם (עד כמה אתם צריכים, יכולים ומוכנים לקחת סיכון?). אם הסכום גדול מספיק כך שהוא מאפשר לכם להגשים את היעדים הפיננסים שלכם, הרי שאין לכם *צורך* לקחת סיכון נוסף.
  • החליטו על הקצאת נכסים בתיק, כך שגודל הפלח המנייתי ישקף את סיבולת הסיכון שלכם
  • פתחו חשבון להשקעות בבנק או בבית השקעות והעבירו אליו כספים.
  • רכשו בכספים הללו קרנות מחקות, תעודות סל או קרנות סל זרות (ETF) בהתאם להגדרת הקצאת הנכסים שעליה החלטתם בשלב 2. כלל האצבע בבחירת ניירות ערך: פיזור מקסימלי ודמי ניהול מינימליים.
  • אחת לשנה, אזנו את תיק ההשקעות, ככל שיש צורך (אם שווי הנכסים בתיק השתנה כך שהתיק סטה מהקצאת הנכסים המקורית, וכבר לא משקף את פרופיל הסיכון שלכם).
66) איך אני יודע אם אני מוכן להשקיע?
למרות הלהט להתחיל להשקיע מוקדם ככל האפשר, חשוב להבין שלא כולם מסוגלים להשקיע בבורסה. נקודת המוצא הקריטית היא יצירת בסיס פיננסי מוצק. אסור להשקיע בבורסה כל זמן שהחיים הפיננסיים שלכם מעורערים וחסרי יציבות.

לפני שתתחילו להשקיע, עליכם לפתח ולסגל הרגלי חיסכון בריאים (כך שבכל חודש יותר כסף ייכנס ממה שייצא). תנאי הכרחי נוסף הוא יצירה של "קרן לשעת חירום" – חיסכון בהיקף של 6 חודשי מחייה לפחות – שתכליתו, כשמו כן הוא, לשמש "כרית ביטחון" למקרים של אובדן הכנסה פתאומי. את כספי החירום הללו אסור להשקיע או לסכן – יש לשמור אותם במזומן בלבד. משמעות נוספת של הצורך ביציבות פיננסית היא שאם אתם מגלגלים חובות הנושאים ריבית גבוהה – מינוס, אשראי, תשלומים, הלוואות – אתם עדיין לא בשלים להשקיע בשוק ההון. אם אתם בחובות, כל כסף חדש שאתם מרוויחים צריך לכסות את הבור הזה, ולא ללכת לשוק ההון. חריג לכלל הזה הוא חוב נושאי ריבית נמוכה (משכנתא, לדוגמה).

כמובן שהמסקנה המתחייבת מהדיון הזה היא שלעולם אין ללוות כספים כדי להשקיע. אל תסכנו כסף שטרם הרווחתם – זה מתכון לאסון. לבסוף, כדאי לוודא שהצרכים הביטוחיים הבסיסיים שלכם מכוסים – ביטוח בריאות בסיסי הוא הקריטי מביניהם.

67) אני רוצה להשקיע, אבל אני בחובות. מה לעשות?
הנה כלל אצבע שעשוי להועיל בפתרון השאלה הזו. אם הריבית שאתם משלמים על החוב גבוהה מהריבית שהייתם יכולים לקבל על אג"ח ממשלתי ישראלי ל-10 שנים – אזי עדיף לסגור את ההלוואה, ורק אז להשקיע. סגירת ההלוואה פירושה תשואה מובטחת על כספכם. לכן, אני מציעה לשלם את כל חובותיך מיד, במיוחד אם הם נושאים ריבית גבוהה. זה מצב חירום שצריך לפתור אותו לאלתר, לפני כל דבר אחר. באופן כללי אני מציעה לסגל סגנון חיים שלא מחייב אתכם להשתמש בכסף של אחרים – ובפרקטיקה לשדוד את העתיד שלכם למען ההווה. חיסכון אגרסיבי של ההכנסה הפנויה הוא הדרך לעשות זאת.
http://www.hasolidit.com/חובות-סיפוק-מיידי-ודחיית-סיפוקים

@whynow סה״כ זה טוב שהשווי הנקי שלך הוא כבר חיובי ועולה למעלה.
לגבי לסגור את החוב - לפחות תעריך בצורה הוגנת כמה כסף אתה באמת צריך בצד.
כלל אצבע מקובל הוא 6 חודשי הוצאות. כמה זה יוצא עבורך עכשיו?
כפי שצויין יש לך:
- חודש לפחות התרעה מראש
- דמי אבטלה מביטוח לאומי
- פיצויים שניתנים למשיכה מקרן פנסיה? (לא רצוי למשוך אותם, אבל הם שם למקרה חירום)
במידה וכל אלו נגמרו, אתה יכול למשוך אשראי/הלוואה (מהבנק, חיובים דחויים באשראי, ע״ב קרנות השתלמות ופנסיה, משפחה ועוד)
וזה עוד לפני שדיברנו על כך שאתה יכול לעבוד במשרה זמנית כדי להתקיים עד שתמצא עבודה מתאימה יותר וגם בהנחה שיש לך מלכתחילה אפס מאופס בעו״ש (מה שלא צריך להיות המקרה)

לדעתי אתה בקלות יכול לסגור חצי או יותר מההלוואה היום ללא דאגה.
לגבי להשקיע בשוק ההון לפני שסגרת את ההלוואה - לדעתי רעיון גרוע ביותר, לאו דווקא משיקולים של תשואה וסיכון אלא יותר משיקולים של התנהלות כלכלית אחראית - קודם כל תוציא את עצמך מהחוב בדרך המהירה והיעילה ביותר, שנית תבנה קרן בטחון בצד למקרי חירום ורק אז תתחיל להשקיע בראש שקט ונקי. אף אחד לא יודע מה יקרה אחרי שתתחיל להשקיע, אולי תעשה טעויות, אולי השוק יקרוס ב50%, אולי תמכור בפחד. אלו לא דברים שאתה רוצה לעשות כשחוב וחשש מפיטורים רובצים מעל ראשך.

האמת לא ברור לי למה יש לי חשש כזה מפיטורים (כנראה שאין סיבה),החשש הוא צורך פתאומי בסכום כסף גבוה -דוג' אני ממשיך קורס מקצועי השנה ואצטרך עבורו 4000 שח באוקטובר ...
בכל מקרה כנראה שבאמת אני צריך להתחיל מכיסוי החוב (רווח נקי של 2.1% מ45000 ש"ח ? ז"א 900 ש"ח?).

תודה

חשבון פשוט...
כמה תשלומים נותרו של 700 שח? X
כמה יעלה לסגור כרגע? Y
Y-x = חסכון.

מחזק את כל מי שאמר לך לסגור כמה שאפשר מהחוב. אם אתה בוחר להשאיר חלק מהחוב לפחות תקצר את תקופת ההחזר ע"י הפרשה גבוהה יותר כל חודש. נשמע שאתה כבר מסוגל לסגור את כל החובות ולהוריד ממך את המשקולת. אתה אולי רגיל להיות בחובות לבנק, אבל זה
לא הופך את זה לפחות בעייתי. נשמע שאתה בדרך הנכונה. סיים עם החוב קודם כל ואחר כך תחשוב על השקעות, ותמשיך את השינוי המחשבתי שהתחלת -
אנשים עשירים לא סתם נהיים עשירים, הם חושבים כמו עשירים.

@whynow תתפטר מהחוב בהקדם.
התרשמתי שמה שמטריד אותך בעיקר זה פיטורים וכד', שוק האשראי היום מאוד רווי, אם ח"ו תזדקק לכסף הזה תוכל ללוות אותו שוב.

אני אחזיר השבוע את כל ההלוואה.
שאלה נוספת וכרגע הכי חשובה לי,היום אני מפקיד לפיקדון 1500 ש"ח(אחרי ההחזר של ההלוואה אוכל להפקיד 2200 ש"ח) ,זה נקרא"קפה ומאפה" של בנק לאומי.
כשהתחלתי את הפיקדון לא יותר מדי בדקתי אופציות אחרות,האם אני נוהג כשורה?האם יש אולי אופציה אחרת עדיפה?אולי בכלל עם הריביות של היום עדיף לחסוך בתוך העובר ושב?

תודה רבה על התגובות !

השאלה היא מה מטרת ההפקדה לפיקדון?

מהשבוע אהיה ללא חובות בכלל(פעם ראשונה בחיי הבוגרים).
ולכן המטרה הראשונית לחסוך 100000 ש"ח ,50000 עבור מקרה חירום,50000 הנותרים עבור תיק השקעות כלשהו .

ייקח לי 3-4 שנים

אני מבין שבחרת את הפקדון מפה - http://www.leumi.co.il/Articles/32376/
לא מכיר אותם.
אם אתה רוצה להתחיל לבנות קרן חרום של 50,000 - הפקדון הזה מגביל אותך קצת - נקודות יציאה של פעם בחצי שנה.
איזו ריבית מקבלים?
אולי עדיף בפר"י או קרן שקלית כלשהי ולקבל נזילות גבוהה יותר.
אם יהיה לך 2,200 שח לחסוך בחודש - אתה יכול להחליט - 1,100 לכל כיוון (קרן חרום/תיק השקעות) או קודם תיק חרום ואז תיק השקעות.
או כל תמהיל אחר - כמה חודשים לכל כיוון ואז לכיוון השני...

נק׳ יציאה של פעם בחצי שנה זה לא קרן חירום. יש כמה דיונים טובים בפורום על קרנות חירום חירום (חפש בגוגל הסולידית קרן חירום).

שאלה נוספת וכרגע הכי חשובה לי,היום אני מפקיד לפיקדון 1500 ש"ח(אחרי ההחזר של ההלוואה אוכל להפקיד 2200 ש"ח) ,זה נקרא"קפה ומאפה" של בנק לאומי.
אם זה חצי שנה אז זה ממש לא נזיל. איזה ריבית אתה מקבל על זה ?
הבנתי מחבר שעובר לבנק אגוד שהוא מקבל שם 3% על העו"ש עד 30K אם אני לא טועה. אומנם זה רק 30K, אבל זה גם יכול לתת לו משהו. אתה מדבר על סדרי גודל שיכולים להתאים ל-30K. גם מבחינת עמלות בנק הבנתי שהוא אמור לקבל שם תנאים בסדר גמור.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I תחילת מסע יומני מסע אישיים 8
O תחילת מסע קצת שונה יומני מסע אישיים 11
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ס תמ"א 38 חיזוק מבנים - תחילת פרוייקט התייעצות נדל"ן 14
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
Shnizelia טיולי של 3 שבועות אחרי תחילת עבודה חדשה אוף טופיק 12
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
מ מועד תחילת חישוב תשואה בפוליסת חסכון שוק ההון 0
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
מ תחילת מסעו של עתודאי יומני מסע אישיים 69
T תחילת השקעה בקרנות אמריקאיות בברוקר ישראלי מועבר לIB בהמשך שוק ההון 8
T תחילת הדרך שוק ההון 6
M תחילת דרכי כמשקיע שוק ההון 17
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8