• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי ניירות בתיק קיים - האם כדאי?

stamEhad

משתמש רגיל
דירוג
280
יש לי תיק שבניתי לפני כשנה, לאחר מחקר, אך לא מחקר מקיף מדיי. עכשיו אני יותר בשל ויותר מבין את הצרכים של עצמי ובדיעבד הייתי רוצה קצת לשנות את האחזקות שלי.

רציתי לשאול האם זה דבר שכדאי לעשות, כלומר לחטוף את האירועי מס כדי לבנות את התיק מחדש? אציין שהתיק מכיל רק מדדים מחקים ולא מניות ספציפיות, כלומר המשחק יהיה למכור מדד אחד ולקנות מדד אחר

לדוגמא:
יש בידי את הנייר VBK של ואנגארד - מדד small cap growth (5% מהתיק הכולל)
הייתי רוצה להחליף אותו בנייר VB של ואנגארד - מדד small cap כללי (גם value וגם growth).

האם שווה לי למכור את כל מה שיש לי בVBK ועם זה לקנות VB? האם יש שיטה מתוחכמת אחרת?

אם יש תשלום מס אז לפעמים לא כדאי כי ההבדלים זניחים
אפשר פשוט להשאיר ועם כסף חדש לחזק דברים אחרים
איך נראה כל התיק?

כמה זה שנה, באחוזים, ממשך הזמן הכולל שאתה מצפה להחזיק בתיק?
שאלה מצויינת. אני בן 32, והתוכנית היא (בתקווה) להחזיק את התיק עד גיל 50-55 (18-23 שנה) ולפרוש לגמלאות :).
אז אפשר להגיד ששנה אחת היא כ5%.
עם השנים אני אתן מתכנן לשנות את התמהיל כך שהנתח של הנכסים הפחות מסוכנים יגדל.

איך נראה כל התיק?
התיק כרגע על הקצאה של 70% עתיר סיכון \ 30% עם סיכון מופחת (אג"חים ומזומן).

חילקתי את התיק לכמה חלקים:
סיכון מופחת:
-- אג"ח ומזומן: 25%

עתיר סיכון:
-- נכסים "אחרים" (שהם לא בהכרח קורלטיביים למניות): 7%
-- מניות ארה"ב: 40%
-- מניות שאר העולם (מדינות מפותחות, מתפתחות וקצת ארץ ישראל): 18%
-- מניות אחרות (חלק ספקולטיבי): 10%

התיק נראה כך:

image.png

כפי שניתן לראות התיק מכיל לא מעט ניירות, למרות שאני כן יודע להתמודד עם איזונים בצורה טובה (יש לי אקסל שמחשב את זה בצורה אוטומטית בקלות) ועושה את זה רק פעם בחצי שנה.
כמו כן, בהתחלה שקלתי בחלק של ארה"ב לשים VTI, אבל בסוף החלטתי כן לתת משקל עודף למניות SMALL CAP ו MID CAP, וגם משקל נכבד ל NASDAQ, ולכן פיצלתי את ההשקעה לכמה ניירות שונים. (החלק של SMALL CAP ב VTI כידוע מאד נמוך).

לשאלתי המקורית, כרגע 2 ניירות שהייתי רוצה לשנות:
להחליף את VBK ב VB.
להחליף את הקרן הישראלית מחקה NASDAQ לקרן ISHARES הישראלית מחקה נאסדק.
(אולי) לוותר על ה2% שמוקצים לת"א 35.

לגבי הנכסים "אחרים" - מודה שאין באמת סיבה הגיונית שאני יכול לנקוב בה שהם בתיק שלי.
כשרכשתי אותם המחשבה היתה לתת פיזור מהשקעה אך רק במניות בחלק עתיר הסיכון בתיק.

נערך לאחרונה ב:
למה לא תקנה VBR בכמות מתאימה ותמשיך הלאה עם VB ?
ככה בלי למכור תגיע לתמהיל שרצית
בגדול זה נכון, אבל אני חושב שזה גם קצת מסבך את העניינים כי בסופו של דבר אצטרך לרכוש עוד 2 ניירות כל פעם באיזונים.
אתה חושב שזה שווה את האירוע מס?

אני עדיין לא מספיק מבין ויודע, אבל למה אירוע מס זה דבר שכל כך רוצים להימנע ממנו?
אני מודע לגמרי לכל עניין הריבית דריבית ויודע שזה כן פוגע בתשואה הכללית במיוחד אם משקיעים לאורך זמן. אבל אם קניתי את הנייר לפני שנה, כנראה לא יהיה אירוע מס מטורף.

מה אתם חושבים ?

בגדול זה נכון, אבל אני חושב שזה גם קצת מסבך את העניינים כי בסופו של דבר אצטרך לרכוש עוד 2 ניירות כל פעם באיזונים.
אתה חושב שזה שווה את האירוע מס?
למה 2 ניירות?
תתחיל לקנות VBR עד הגעה ליחס הנכון מול VBK לקבלת תואם VB.
(לי יוצא 40%-45% VBK מתוך VB)
מאותו הרגע הם מתאזנים בינם לבין עצמם כמו VB ולא צריך לגעת. מאותו רגע אתה גם מתחיל לקנות VB בלבד.
אולי פעם בשנה צריך לבחון שוב את האיזון הפנימי שטיפה זז (חלוקת דיב קצת שונה, ווטאבר) אבל בגדול אין מה להתעסק יותר.

נערך לאחרונה ב:
אז אפשר להגיד ששנה אחת היא כ5%
אז אני הייתי בונה את התיק מחדש (לא המלצה, אני לא איש מקצוע, סתם מפטפט באינטרנט כי זה הכי קל).
עם זאת,
שאני כן יודע להתמודד עם איזונים בצורה טובה
חשבת על כל המס רווחי הון שאתה עשוי לשלם בכל האיזונים האלו?
עם השנים למדתי לוותר על כל פלח שהוא קטן מ-10%, לכן באופן אישי וכללי הייתי בונה את התיק מחדש מחדש (שוב, לא המלצה, אני לא איש מקצוע, סתם מפטפט באינטרנט כי זה הכי קל).
הכי פשוט זה הכי טוב למשקיע הנבון והעממי שמתעסק בדברים אחרים בחייו שמהם הוא מתפתח ומרויח הרבה יותר מתשואה עודפת של איזה סקטור שאולי ייתן אלפא על המדד הכללי.
ג.נ. שיניתי תיק לפשוט יותר גם בגיל 42.

היי מנצל את הדיון הטוב פה, תוכל/ו להרחיב עוד בעניין של העדפת פיצול קרנות על פני קניה של VTI ?

שאלה מצויינת. אני בן 32, והתוכנית היא (בתקווה) להחזיק את התיק עד גיל 50-55 (18-23 שנה) ולפרוש לגמלאות :).
אז אפשר להגיד ששנה אחת היא כ5%.
עם השנים אני אתן מתכנן לשנות את התמהיל כך שהנתח של הנכסים הפחות מסוכנים יגדל.

התיק כרגע על הקצאה של 70% עתיר סיכון \ 30% עם סיכון מופחת (אג"חים ומזומן).

חילקתי את התיק לכמה חלקים:
סיכון מופחת:
-- אג"ח ומזומן: 25%

עתיר סיכון:
-- נכסים "אחרים" (שהם לא בהכרח קורלטיביים למניות): 7%
-- מניות ארה"ב: 40%
-- מניות שאר העולם (מדינות מפותחות, מתפתחות וקצת ארץ ישראל): 18%
-- מניות אחרות (חלק ספקולטיבי): 10%

התיק נראה כך:

image.png

כפי שניתן לראות התיק מכיל לא מעט ניירות, למרות שאני כן יודע להתמודד עם איזונים בצורה טובה (יש לי אקסל שמחשב את זה בצורה אוטומטית בקלות) ועושה את זה רק פעם בחצי שנה.
כמו כן, בהתחלה שקלתי בחלק של ארה"ב לשים VTI, אבל בסוף החלטתי כן לתת משקל עודף למניות SMALL CAP ו MID CAP, וגם משקל נכבד ל NASDAQ, ולכן פיצלתי את ההשקעה לכמה ניירות שונים. (החלק של SMALL CAP ב VTI כידוע מאד נמוך).

לשאלתי המקורית, כרגע 2 ניירות שהייתי רוצה לשנות:
להחליף את VBK ב VB.

לגבי הנכסים "אחרים" - מודה שאין באמת סיבה הגיונית שאני יכול לנקוב בה שהם בתיק שלי.
כשרכשתי אותם המחשבה היתה לתת פיזור מהשקעה אך רק במניות בחלק עתיר הסיכון בתיק.

לי סתם קפץ לעין דמי הניהול הגבוהים והמיותרים על ה- S&P500 שלך. לא עדיף למכור אותם ולהחליף בגרסה זולה כמו זו של iShares?

לי סתם קפץ לעין דמי הניהול הגבוהים והמיותרים על ה- S&P500 שלך. לא עדיף למכור אותם ולהחליף בגרסה זולה כמו זו של iShares?
בגדול זה עדיף, אבל זה ידרוש ממני להעביר את קרן ההשתלמות הנוכחית לIRA ולנהל את זה בעצמי, לבצע רכישות ברמה חודשית וכו'.
זה לא ביג דיל, אבל יותר נוח לי שזה נעשה באופן יותר אוטומטי.

הבנתי את התשובות בקשר לVBK-VB, תודה

מה אפשר לעשות לגבי הקרן מחקה נאסדאק? בlong run כן הייתי מעדיף את הקרן של בלאקרוק מאשר קרן ישראלית. האם שווה לי להחליף?

בגדול זה עדיף, אבל זה ידרוש ממני להעביר את קרן ההשתלמות הנוכחית לIRA ולנהל את זה בעצמי, לבצע רכישות ברמה חודשית וכו'.
זה לא ביג דיל, אבל יותר נוח לי שזה נעשה באופן יותר אוטומטי.
אופס, לא שמתי לב שהכוונה הייתה דמי ניהול של קרן ההשתלמות ולא של קרן הסל שאתה קונה עצמאית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 335
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
amit שינוי מגדר בכיתה ב' פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1003
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה