• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מגדר בכיתה ב'

יש הבדל משמעותי בין החלטה של אדם על איך הוא מתלבש בכל מקום ומקום ובין ציבור שכופים עליו את הבחירות של אדם אחר
אני מסכים אבל אלו מקרים שוליים. בעיניך זה נושא מרכזי בישראל?
בנושא הספורט הפנו כאן להחלטה הגיונית.
שינה במעונות נשמע פתיר ולא נראה לי שיכפו וגם מקלחות לא יכפו.
לגבי השירותים שכולם כתבו עליהם, אני מניח שהבנת מה הבעיה בפתרון שאינו "פריבילגי".

מסכים שמי שמגדל את הילד בפועל הוא הורה - כאומנה או אימוץ, אבל שוב - זה היה תמיד
זה פשוט לא נכון.
כשהייתי ילד לא היו משפחות עם שני אבות, שתי אמהות או אמא אחת. וגם היום רבים לא רואים בהם משפחה.
אני מדבר על הגדרת "משפחה", לא "הורה".

כמעט בכל אחת מההודעות שלך אתה מזכיר אותו. אדם ספציפי עם שם ספציפי. תזהר שהוא לא יתבע אותך בתביעת דיבה.
אני לא חושב שבעיניו ובעיני מצביעיו טרנסופוב זו דיבה. תודה על העצה.

מדוע חשוב לך כל כך לתייג "ערכית" את הטרנסים ולא את חולי המניה דיפרסיה, למשל?
אין לי בעיה שהמורה תציג את התלמיד א' בתור אחד הסובל ממניה דיפרסיה ,ותסביר לתלמידים שצריכים לעזור ולהבין .
יש לי בעיה שהמורה תגיד לתלמידים שהתלמיד א' הוא בעצם 2 תלמידים שכלואים בגוף אחד ,פעם יפגשו את התלמיד א' המאושר ופעם את התלמיד ב' המדוכא. וכמובן שזה תהליך מרגש וכולנו מאושרים שיצא לנו לקחת חלק בתהליך.

בעיניך זה נושא מרכזי בישראל?
מרכזי? לא. אבל כפיית PC בהחלט כן. זכויות יתר לציבורים ש״מגיע להם״ לטענתם בהחלט כן.
שינה במעונות נשמע פתיר ולא נראה לי שיכפו וגם מקלחות לא יכפו.
כל פיתרון שאני יכול לחשוב עליו כולל זכויות יתר לאותו מיוחד. הרי לא תדרוש ממנו חו״ח להתפשר, להסתגל או להתאים את עצמו, מה שמשאיר פתרון של דירה פרטית, ומקלחות פרטיות- במימון אחרים כמובן.
שהייתי ילד לא היו משפחות עם שני אבות, שתי אמהות או אמא אחת. וגם היום רבים לא רואים בהם משפחה.
זה ממש לא מדוייק. שתי נשים או יותר שמגדלות ביחד את הילדים זה נורמה בהרבה תרבויות, בפרט פוליגמיות. הכרתי שתי תימניות זקנות שהמשיכו כמובן לתפקד כמשפחה עד המוות - הרבה אחרי שהבעל (קשיש בהרבה משתיהן) ניפטר. אלמנות ואלמנים שמגדלים לבד את הילדים - קיים בכל מקום. רווקות שילדו היה קיים תמיד אם כי לא תמיד נתנו להם לגדל את הילד, ובד״כ פגע באיכות חיהן. קרובים בלי ילדים מאמצים אחיין שיש לו הרבה אחים בוגרים - נהוג בכל התרבויות. באנגליה \אירופה אציל ערירי היה מאמץ קרוב משפחה ליורש. ב״אסופית״ אח ואחות רווקים אימצו ילד יתום שיעזור בשדה כנוהג מקובל (והגיעה ילדה). מן הסתם היו קיימים גם אחים גברים או גברים רווקים שאימצו יתום באותו הנוהג - כיורש ו\או עוזר. סבא או סבתא או אח או אחות רווקים (או לא) שמגדלים נכד יתום עם או בלי עזרה של בני משפחה אחרים - קיים בכל התרבויות.

מה שלא היה קיים זה ״מגיע לי״ כנימוק קדוש שאסור לדבר עליו, והילד כמובן שנולד כדרך הטבע, עם או בלי ניצול נשים. היו מגדלים את הילד כי הילד שם וצריך לטפל בו, ואין משהו אחר שיעשה את זה, או כי כל הצדדים מרוויחים מהאימוץ, בד״כ בתודה מההורים הביולוגים אם הם בחיים.

אין לי בעיה שהמורה תציג את התלמיד א' בתור אחד הסובל ממניה דיפרסיה ,ותסביר לתלמידים שצריכים לעזור ולהבין .
יש לי בעיה שהמורה תגיד לתלמידים שהתלמיד א' הוא בעצם 2 תלמידים שכלואים בגוף אחד ,פעם יפגשו את התלמיד א' המאושר ופעם את התלמיד ב' המדוכא. וכמובן שזה תהליך מרגש וכולנו מאושרים שיצא לנו לקחת חלק בתהליך.
בדיוק. לילדים לא צריך יותר מדי הסברים ולא צריך חגיגות. ולא צריך גם הסברה להורים שיידעו שזה לא נורמלי ובטוח לא צריך לערב את סגן ראש העיר שיכתוב בגסות על הזוהמה שהילד הביא לכיתה מאמריקה.

אבל כפיית PC בהחלט כן. זכויות יתר לציבורים ש״מגיע להם״ לטענתם בהחלט כן.

כל פיתרון שאני יכול לחשוב עליו כולל זכויות יתר לאותו מיוחד. הרי לא תדרוש ממנו חו״ח להתפשר, להסתגל או להתאים את עצמו, מה שמשאיר פתרון של דירה פרטית, ומקלחות פרטיות- במימון אחרים כמוב
לא הבנתי מהן זכויות היתר ומה הפתרון שאתה מציע שאינו PC וכולל הסתגלות.

זה ממש לא מדוייק
טוב, זה כבר ויכוח לשם ויכוח. דיברתי על ישראל ולא על תימן. אם לדעתך מושג המשפחה בישראל לא עבר שינוי עמוק, נישאר חלוקים.

לא הבנתי מהן זכויות היתר ומה הפתרון שאתה מציע שאינו PC וכולל הסתגלות.
הפתרון המהפכני שאני מציע הוא שאדם יתחשב באחרים במקום לידרוש התחשבות על חשבון אחרים.
רוב האנשים מסתגלים לקודים החברתיים גם אם הם לא אוהבים אותם.
רוב האנשים לובשים מדים לעבודה או חולצה מכופתרת לפגישה חשובה גם אם הם מעדיפים טריקו קרועה.
רוב האנשים לא ירביצו לאדם ברחוב ובכל מקרה אופי אלים לא יתקבל כסיבה לגיטימית לאלימות.
כל האנשים נדרשים להיות אסרטביים בחיים העיסקיים, כולל אילו שמעדיפים להתחבא מתחת לשטיח.
רוב האנשים מקימים את החוקים התקנות והמוסכמות גם כשזה פחות מתאים להם.

אדם בוגר שעושה בחירה אחראי על ההשלכות שלה.
גבר שמשנה את צורתו החיצונית לא אמור להשתתף בתחרויות ספורט של נשים, ובטח שלא לגייס טרור שהבנות יפחדו לדבר. זה בכלל לא היה צריך לעלות.
אדם שמרגיש בן המין השני יכול להתלבש איך שהוא רוצא בבית או עם חברים אבל בחוץ להתאים את עצמו לקודים החברתיים - בימינו גינס וטריקו מתאימים לכולם.
אדם שרוצא פרטיות צריך לדאוג לה ולממן אותה בעצמו ולא לדרוש להתמקם במעונות של בנות\בני המין השני או לצפות שידאגו לו לפיתרונות ותנאים מיוחדים.

לכל תכונה יש מגוון (גאוסיין...) של התבטאויות, וזה כולל גם תכונות שנחשבות נשיות או גבריות. לכן בהכרח יש זכרים עם תכונות שנחשבות נשיות וההפך. נשים יכולות להיות לוחמות וגברים יכולים להיות מטפלים, במיוחד בימינו. בימינו יש טכנולוגיות שמאפשרות ניתוחים, אבל לעבור אותם בפועל זו בחירה (ולא מקבל שיש אילוצי מגדר או שזה בכלל מדע). אם אדם בוגר בוחר לעבור ניתוחים ושינויים ולשנות את גופו זה זכותו, אבל לא על חשבון אחרים.

אדם שמרגיש בן המין השני יכול להתלבש איך שהוא רוצא בבית או עם חברים אבל בחוץ להתאים את עצמו לקודים החברתיים - בימינו גינס וטריקו מתאימים לכולם.
תסתובב מעט בתל אביב בימים אלו ותגלה רבים מאד שלא מצייתים לקוד הלבוש בלי שום אישיו מגדרי.. זה לא עניינך איך מישהו אחר מתלבש, בפרט כי יש לי תחושה שהאכיפה של קוד הלבוש ברחוב מכוונת כלפי אנשים מסויימים ולאחרים שיאנם מצייתים לו מהצד שלך, יהיה פטור.
אדם שרוצא פרטיות צריך לדאוג לה ולממן אותה בעצמו ולא לדרוש להתמקם במעונות של בנות\בני המין השני או לצפות שידאגו לו לפיתרונות ותנאים מיוחדים.
אם אדם בוגר בוחר לעבור ניתוחים ושינויים ולשנות את גופו זה זכותו, אבל לא על חשבון אחרים.
לא הצעת פתרון לבעיית המעונות ולא הבנתי מה זה "המין השני" בדוגמה שלך.
אבל אני מסכים לעקרון שמי שהחריגות שלו דורשת התאמות לא יכול לצפות לפתרונות של מאה אחוז בכל תחום.
אדם בוגר בחברה המערבית מעביר את הרוב המכריע של חייו לא בתחומים המיועדים למגדר אחד (שירותים, מעונות וכד') ולכן הבעיות האלו אזוטריות וגם אותן ניתן לפתור (חלק בקלות, חלק פחות) כמו שפותרים בעיות התאמה לאנשים אחרים שזקוקים לכך. נדמה לי שההתמקדות בעניינים השוליים האלו בעצם מסווה את הטענה הכללית יותר, שאתה ניסחת כאן ואחרים נמנעו מכך, שטרנסים יקבלו יחס במרחב הציבורי שלא בהתאם למגדר שלהם. על זה המחלוקת ולא על התוספת השולית בהקמת מעונות שלדעתי זו בעיה תיאורטית ובכל מקרה שולית מאד.
בימינו יש טכנולוגיות שמאפשרות ניתוחים, אבל לעבור אותם בפועל זו בחירה (ולא מקבל שיש אילוצי מגדר או שזה בכלל מדע)
תודה על הכנות. להבנתי, אין ספק מה אומר המדע, אבל עם הטענה שהנושא בכלל לא ניתן לבחינה בכלים מדעיים לא ניתן להתמודד.

הטענה שהנושא בכלל לא ניתן לבחינה בכלים מדעיים לא ניתן להתמודד.
ניתן גם ניתן. מציעים מבחן שתוצאה כזו שלו מאשרת את התיזה ותוצאה אחרת שלו מפריכה את התיזה. אם אין מבחן כזה, אז זה לא מדע. זו הדיעה המקובלת מאז קרל פופר.
תציע סוג של מבחן כזה שכל אחד יוכל לבדוק באופן אובייקטיבי ובלתי תלוי את התוצאות שלו (מספרית למשל) והויכוח יוכרע.

שטרנסים יקבלו יחס במרחב הציבורי שלא בהתאם למגדר שלהם.
לדרוש את היחס הזה - יחי ההבדל הקטן, בין לבקש - לבין לדרוש ולחייב.

בעיני שמרנים, לערכים יש חשיבות בפני עצמם. גם אם הפגיעה בהם לא גורמת כרגע לנזק ישיר לציבור, הם רוצים לשמר את הערכים הללו, גם במחיר פגיעה (או אפלייה כפי שאתה קורה להם) במי שלא מקבל את הערכים הללו, כי הערכים הללו הם הייסוד של האנושות. גבר, אישה, אמונה, משפחה, חברה, לאום. כל הגמשה או שינוי לכתחילה של המושגים והערכים הללו, הוא בעייתי. בדיעבד אפשר להתגמש, אבל להדגיש שמלכתחילה השאיפה היא הערך ויש פה חשש כבד למדרון חלקלק.

יש טרנסופוביה שנובעת מהרתיעה האינסטינקטיבית וחוסר הבנה לבעיה הנפשית. אפשר לגלות חמלה והבנה אישית למי שסובל מדיספוריה מגדרית.

גם אם הייתי משוכנע שכל טיפןל פסיכולוגי לא יהיה יעיל אף פעם ורק אימוץ המגדר וניתוח יביאו להקלה כלשהי וגם אם היית מוכיח לי שאין שום השפעה מסביב על היקף התופעה, לעולם לא הייתי מסכים שהמדינה והציבור יהיו מחוייבים להתייחס לגבר ביולוגי כאישה ולהפך גם במחיר הצער והכאב שנגרם לאותו אדם ספציפי שאני באמת מרחם עליו.

גויים מופלים בחוק השבות, רווקים מופלים מנשואים וגם אדם שנולד כגבר ומרגיש אישה, יהיה ״מופלה״ בכך שהמדינה לא תתייחס אליו כאישה לעולם והוא לא יוכל לדרוש שאזרחים יתייחסו אליו כאישה. הוא יוכל לבקש ןכל ציבור מקומי יחליט אם להענות לבקשה.

ומכאן שמדובר באמונה או בדת, ולא במדע.
ניתן גם ניתן. מציעים מבחן שתוצאה כזו שלו
חזרנו לנקודת המוצא בדיון, שבעיני היא ממילא היא לא העיקר ובעצם גם בעיני השמרנים היא לא העיקר, כי בעיני זכותו של אדם להגדיר את עצמו ללא קשר לשאלה הגנטית ומבחינת השמרנים זו אינה זכות שקיימת לאדם אפילו אם המקור לתופעה גנטי.

נערך לאחרונה ב:
גם אם הייתי משוכנע שכל טיפןל פסיכולוגי לא יהיה יעיל אף פעם ורק אימוץ המגדר וניתוח יביאו להקלה כלשהי וגם אם היית מוכיח לי שאין שום השפעה מסביב על היקף התופעה, לעולם לא הייתי מסכים שהמדינה והציבור יהיו מחוייבים להתייחס לגבר ביולוגי כאישה ולהפך גם במחיר הצער והכאב שנגרם לאותו אדם ספציפי שאני באמת מרחם עליו.
אני חושב שאתה מציג נכון את המחלוקת העיקרית.
נדמה לי שברוב התחומים בהם קיימת היום אפלייה, אפשר לפתור או לצמצם אותה בלי לחייב אף אחד להתייחס לגבר ביולוגי כאל אישה, שזה הדבר שמפריע לשמרנים. וגם הדוגמאות האזוטריות שהובאו כאן של מעונות סטודנטים ושירותים ניתנות לפתרון, גם אם לא מושלם.
אולי הבעיה הקשה ביותר היא בתחום הרפואה - בעיני רופא שלא מוכן לפנות למטופל בדרך בה המטופל מבקש, לא יכול להיות רופא.
עריכה: מעניין אותי ברמה האישית - תבוא אליך בחורה שנראית כמו בחורה, נניח הממשק הוא בענייני עבודה, ואתה יודע שאם לא תפנה אליך כבחורה היא תפגע מאד, אתה תתעלם ותפנה אליה כגבר כדי לשמור על הערכים השמרניים? אני לא שואל על הזכות העקרונית שלך להתעלם מרצונה, אלא מה תעשה בפועל.

נערך לאחרונה ב:
בעיני שמרנים, לערכים יש חשיבות בפני עצמם. גם אם הפגיעה בהם לא גורמת כרגע לנזק ישיר לציבור, הם רוצים לשמר את הערכים הללו, גם במחיר פגיעה (או אפלייה כפי שאתה קורה להם) במי שלא מקבל את הערכים הללו, כי הערכים הללו הם הייסוד של האנושות.
שים לב שראשית דבריך סותרים את סופם. מחד אתה אומר שיש להם חשיבות מצד עצמם (משמע במנותק מהמציאות (ככה אני מבין את הביטוי)) מאידך אתה כותב שערכים אלה הם יסוד האנושות. משמע שהם משרתים משהו אחר.
אז מה עומד בבסיס ההתנגדות שלך לקרוא לזכר אשה ולהיפך? איך זה קשור ליסוד האנושות? בסופו של דבר כנראה שיהיה אפשר לנתח את מה שתרצה להשיג באסטרטגיה הזו בצורה מדעית אמפירית או איכותנית לפחות. לטעון שזה יסוד האנושות (מה זה אומר בכלל) ובגלל זה לנקוט בעמדה שלך זה תמוה בעיניי

נתתי דוגמה מהעשורים האחרונים בנושא מאד קרוב (לא במקרה הביטוי "להטבים" מתייחסי לשתי האוכלוסיות) שמאתגר את אותם ערכים שמרניים - דתיים. אם יש לך דוגמה דומה יותר אשמח לקרוא.
כמו שציינתי אני לא מקבל את החיבור הברור כויכול בין אידאולוגית המגדרים להעדפה מינית.
מי שעוקב יכול לראות שיש גם יותר ויותר לסביות והומואים שיוצאים נגד התופעה ובמיוחד אספקטים מסוימים של האידאולוגיה והקישור הישיר אליהם וזה למרות הלחץ החברתי האדיר מרוב הקהילה והאקטיביסטים לתמוך באופן מלא ועיוור.

וכמו שציינתי כבר לדעתי זה יותר כמו אידאולוגיה או דת שמנסה להתפשט ולהכיל את עצמה על כלל הציבור מקבלה של מיעוט קיים,אז יש המון דוגמאות מההיסטוריה כמו איסלם\\מרקסיזים\קפיטליזם וכו'.

במקרה הזה זה כולל גם למשל עידוד מסיבי ליצירת שינוים בגוף ובנפש בעזרת כימיקלים הורמונים וניתוחי השחטת גוף .

אידאולוגיה שמשתמשת במשטור השפה,חינוך ילדים,תקנות וחוקים וגם כימיקלים וניתוחים כדי בין השאר למחוק את הנשים והגברים מהחברה ולקבוע להם איך לחשוב ולדבר.

חלק מהתוצאות המחרידות(לטעמי) של הקבלה שלה זה עיקור ונתינת חומרי סירוס כימיים\עיקוב ושינוי התפתחות מינית ונפשית לילדים ונערים בקצב שמתגבר משנה לשנה וכולל תת אוכלוסיות חדשות.

לטעמי זה רע מאוד,זכותך לחשוב שזה טוב,אבל בו ננסה להסכים שהנושא יותר רחב מהראיה הצרה של מקרה אחד וההשלכות שלו יותר רחבות מעל "המטופל" בלבד.

למשל להכניס ילדים קטנים בכיתה ב לתוך הלופ של התופעה הזאת של ריבוי מגדרים באופן מופגן ובלי דיון והסכמה חברתית ע"י "מומחים" שפשוט מאמינים שזה הדרך הנכונה כמו שנגיד קומוניסט מאמין בדרכו בהחלט תורם להחדרת והטמעת האידאולוגיה הכללית בחברה.

אין מדע שקובע נגיד שיש בן אנוש מסוג ג'נדרפלואיד ושדרכי הטיפול בו צרכים לכלול עיקור והורמונים על בסיס בקשתו ברגע נתון. זה אמונות ורצונות לא מדע!

אז אותם קבוצת מומחים שגם מעקרים\מספקים חומרים כימיים\הורמונים לילדים ונערים בקצב שגדל במאות ואלפי אחוזים כול שנה לטעמי לא צרכים להחליט לבדם על דרכי ה"טיפול" החברתי.

אנחנו כבר במצב שבחלק מהמדינות המומחים האלה מבצעים בחסות החוק עיקורים וטיפולים כימיים בילדים בלי הסכמת ההורים ואפילו שהם מתנגדים לכך.

אני אישית חושב שרובם לא כשירים להיות רופאים ואפילו שזה פשע נגד האנושות ליצור מומים בילדים בעזרת כימיקלים הורמונים וניתוחים ובטח לא חושב שמי שעושים זאת ותומכים בזה צרכים לקבוע איך כול החברה תפעל תתנהג ותדבר.

כמו שציינתי אני לא מקבל את החיבור הברור כויכול בין אידאולוגית המגדרים להעדפה מינית.
מי שעוקב יכול לראות שיש גם יותר ויותר לסביות והומואים שיוצאים נגד התופעה ובמיוחד אספקטים מסוימים של האידאולוגיה והקישור הישיר אליהם וזה למרות הלחץ החברתי האדיר מרוב הקהילה והאקטיביסטים לתמוך באופן מלא ועיוור.

וכמו שציינתי כבר לדעתי זה יותר כמו אידאולוגיה או דת שמנסה להתפשט ולהכיל את עצמה על כלל הציבור מקבלה של מיעוט קיים,אז יש המון דוגמאות מההיסטוריה כמו איסלם\\מרקסיזים\קפיטליזם וכו'.

במקרה הזה זה כולל גם למשל עידוד מסיבי ליצירת שינוים בגוף ובנפש בעזרת כימיקלים הורמונים וניתוחי השחטת גוף .

אידאולוגיה שמשתמשת במשטור השפה,חינוך ילדים,תקנות וחוקים וגם כימיקלים וניתוחים כדי בין השאר למחוק את הנשים והגברים מהחברה ולקבוע להם איך לחשוב ולדבר.

חלק מהתוצאות המחרידות(לטעמי) של הקבלה שלה זה עיקור ונתינת חומרי סירוס כימיים\עיקוב ושינוי התפתחות מינית ונפשית לילדים ונערים בקצב שמתגבר משנה לשנה וכולל תת אוכלוסיות חדשות.

לטעמי זה רע מאוד,זכותך לחשוב שזה טוב,אבל בו ננסה להסכים שהנושא יותר רחב מהראיה הצרה של מקרה אחד וההשלכות שלו יותר רחבות מעל "המטופל" בלבד.

למשל להכניס ילדים קטנים בכיתה ב לתוך הלופ של התופעה הזאת של ריבוי מגדרים באופן מופגן ובלי דיון והסכמה חברתית ע"י "מומחים" שפשוט מאמינים שזה הדרך הנכונה כמו שנגיד קומוניסט מאמין בדרכו בהחלט תורם להחדרת והטמעת האידאולוגיה הכללית בחברה.

אין מדע שקובע נגיד שיש בן אנוש מסוג ג'נדרפלואיד ושדרכי הטיפול בו צרכים לכלול עיקור והורמונים על בסיס בקשתו ברגע נתון. זה אמונות ורצונות לא מדע!

אז אותם קבוצת מומחים שגם מעקרים\מספקים חומרים כימיים\הורמונים לילדים ונערים בקצב שגדל במאות ואלפי אחוזים כול שנה לטעמי לא צרכים להחליט לבדם על דרכי ה"טיפול" החברתי.

אנחנו כבר במצב שבחלק מהמדינות המומחים האלה מבצעים בחסות החוק עיקורים וטיפולים כימיים בילדים בלי הסכמת ההורים ואפילו שהם מתנגדים לכך.

אני אישית חושב שרובם לא כשירים להיות רופאים ואפילו שזה פשע נגד האנושות ליצור מומים בילדים בעזרת כימיקלים הורמונים וניתוחים ובטח לא חושב שמי שעושים זאת ותומכים בזה צרכים לקבוע איך כול החברה תפעל תתנהג ותדבר.
אני עונה רק כי ענית באריכות וברצינות.
כנראה לא נסכים אם דיספוריה מגדרית דומה יותר להעדפה מינית או לתיאוריה כלכלית ומהם הערכים השמרניים שמאותגרים בכל אחד מהמקרים.
בקשר לחששות שלך מהשפעת התופעה על החברה בישראל, הם נראים לי מנותקים לחלוטין מהמציאות בארץ ומהקשיים האמיתיים שמעוררת התופעה.

תבוא אליך בחורה שנראית כמו בחורה, נניח הממשק הוא בענייני עבודה, ואתה יודע שאם לא תפנה אליך כבחורה היא תפגע מאד
אם יוצא אוטומטית להתיחס אליה כבחורה אז אין בעיה.
ברור שלא צריך לעשות דווקא, אבל אני לא מקבל שחובה עלי למשטר את השפה בגלל שמישהו עלול להעלב.
אם היא שלמה עם היותה בחורה היא לא צריכה להפגע בגלל איך שאחרים בוחרים לקרא לה.
העלבות היא דבר מאד סוביקטיבי. גינגי, משקפופר, קצר (נמוך), טוויל (גבוה) , גמלוני, שמן, שחור, לבקן, רוסי, תימני, דוס ואוכל שרצים - כולם יכולים להעלב אם הם בוחרים להעלב. זה לא הופך אותי לאחראי על התסביכים שלהם. האנשים שאני מכיר בעיקר מעבירים דחקות אחד על השני - לא חושב שמשהו טורח להעלב ובטח שלא לעשות מזה עניין.
בעיני רופא שלא מוכן לפנות למטופל בדרך בה המטופל מבקש, לא יכול להיות רופא.
שוב, לא מסכים. יש עיקר ויש תפל. רופא הוא בעל מקצוע, לא חבר ולא הורה. תפקידו של הרופא לקחת בחשבון את כל התרופות וההורמונים שקיבלת והניתוחים שעברת ולהמליץ על המשך טיפול, לא ללטף את המטופל ולעודד אותו בדרכו החדשה. הרופא עשוי לזכור לכנות את המטופל בדרך שהמטופל מבקש אבל זה ממש לא מוקד הביקור, וגם לא משהו שאתה רוצא להעמיס על הריכוז שלו. מבחינתי הוא גם לא חיב לזכור את השם שלי כמטופל כל עוד הוא זוכר ומתחשב בכל פירטי המצב הרפואי ומסביר לי הכל (כמיטב יכולתו המוגבלת. רופא הוא רק בן אדם). מטופל שמחפש פסיכולוג או קבוצת תמיכה - שיפנה אליהם. זה לא תפקידו של הרופא.

גינגי, משקפופר, קצר (נמוך), טוויל (גבוה) , גמלוני, שמן, שחור, לבקן, רוסי, תימני, דוס ואוכל שרצים -
ואכן מאד לא מקובל אצל אנשים מבוגרים לקרוא כך לאדם אחר, ודאי אם הוא מציין במפורש שהוא נפגע מזה (ברצינות, אתה קורא לאנשים "שמן" או "שחור" כשאתה יודע שהם מאד נפגעים מזה ולא מבין מה הבעיה? אתה מחנך את ילדיך לקרוא כך לילדים אחרים כי הם לא אחראים על התסביכים של מישהו אחר?)
אלו דווקא דוגמאות מצויינות לביטויים שעקרונית אין חוק שאוסר עליהם ובכל זאת, גם שמרנים אדוקים, לא ישתמשו בהם בפניה לאדם אפילו אם עובדתית יש מקום לכך.
רופא הוא בעל מקצוע, לא חבר ולא הורה.
אתה טועה בהמון מובנים.
ראשית, יש חשיבות עצומה בטיפול רפואי ליחס למטופל. רופא שבכוונה פוגע במטופל בגלל איזה ערך חיצוני של שמירה על החברה מפני הסכנה של הלהטבים מועל בתפקידו.
שנית, בנושא הזה ודאי יש קשר בין המצב הרפואי לנושא הנפשי. גם אם לא הסכמת לגבי רופא משפחה, אני מקווה שברור לך שפסיכיאטר לא יכול לפנות לאדם בכוונה בכינוי מגדרי שגוי.
שלישית, יש לו מחוייבות בסיסית לכבוד למטופל ועלבונות מהסוד שציינת לא עומדים בדרישה הזו (שאם לא מובנת מאליה, מופיעה גם בחוק ובנהלים).
בכל מקרה, אני כתבתי על רופא שמסרב לפנות למטופל כפי שהמטופל מבקש, לא על מי שטועה בגלל בעיות בריכוז. ובזה נדמה לי שגם אתה מסכים שזה לא ראוי.

נערך לאחרונה ב:
כנראה לא נסכים אם דיספוריה מגדרית דומה יותר להעדפה מינית או לתיאוריה כלכלית
תיאורית המגדרים הפרוגרסיבית בכלליות זאת שכוללת למשל גם ריבוי מגדרים כמו genderfluid וotherkin* ומחיקת הזכרים והנקבות מהחברה באופן ממוסד,לא כול סוג או תופעה של דיספוריה מגדרית ואני משווה לתאוריה חברתית כוללת ולא כלכלית בלבד.
בקשר לחששות שלך מהשפעת התופעה על החברה בישראל, הם נראים לי מנותקים לחלוטין מהמציאות בארץ ומהקשיים האמיתיים שמעוררת התופעה.
לא הבעתי חשש ספציפי ומיוחד לישראל אלה מהתופעה החברתית עולמית בכלליות.

אבל לדעתי המחשבה שהגורמים בישראל הליברלית פרוגרסיבית שהם אלה שמובילים את התחום וקובעים את הכיוון מנותקים לגמרי מהפרוגרסיבים האחרים בעולם המערבי ולא מושפעים,פועלים ומתקדמים לפי אותה אג'נדה היא מאוד נאיבית או נאמרת בחוסר תום לב.

*תעבוד קצת על הטרנסחיותפוביה שלך : ) כי גם חלקם רואים עצמם כחלק מ"הקשת הטרנסג'נדרית" ורוצים "שיווין זכויות" והתייחסות מיוחדת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 289
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
Yos IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 184
H שינוי אחוז הפרשת מעסיק לתגמולים - האם מקובל (ורלוונטי)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
stamEhad שינוי ניירות בתיק קיים - האם כדאי? שוק ההון 15
flower שינוי מספר תעודת זהות אוף טופיק 34
פ שינוי מסלול בגמל וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה