• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מגדר בכיתה ב'

בעיני זכותו של אדם להגדיר את עצמו
אז זה לא מדע? כי אם מדובר רק בזכות של אדם על עצמו, אז ברור שאין מה לדבר על שינויים אצל ילדים לא? כי מוסכם על כולם שילדים לא יכולים להחליט עבור עצמם. נחמד שלפחות בנקודה הזו, וזה נושא השרשור, אנחנו מסכימים

אז זה לא מדע? כי אם מדובר רק בזכות של אדם על עצמו, אז ברור שאין מה לדבר על שינויים אצל ילדים לא? כי מוסכם על כולם שילדים לא יכולים להחליט עבור עצמם. נחמד שלפחות בנקודה הזו, וזה נושא השרשור, אנחנו מסכימים
זה כן מדע אבל זה לא רלוונטי כי הן הליברלים והן השמרנים סבורים שבלי קשר לשאלה המדעית המחלוקת היא על זכויות הטרנסים. כפי שנאמר כאן, בהגינות, ההתנגדות קיימת גם אם מדובר בגזירת גורל שאף טיפול המרה לא ירפא.
אז ברור שאין מה לדבר על שינויים אצל ילדים לא?
לא. הורים מקבלים לילדיהם החלטות הרבה יותר גורליות מאשר בנושא המגדרי וגם כאן זה תפקידם. כבר הסכמתי מספר פעמים בשרשור שככל שהגיל צעיר יותר, על ההורה להיות זהיר יותר, אבל בניגוד לטענות כאן, לא תמיד אי התערבות היא ההחלטה הנכונה. אני מקווה שכשאתה אומר "אין מה לדבר" אתה לא מתכוון שעל המדינה לאסור על ההורים לקבל החלטות עבור ילדיהם.

זה כן מדע או לא מדע? לא הבנתי. אולי כל פעם יש לו מופע אחר, לפי הצורך. פעם הוא מדע פעם לא, סופרפוזיציה כזו של בין לבין. אז אני אסכם:
התיאוריה של המגדר והפלואידיטי של המגדר היא לא מדע ואין לה שום הוכחות בשטח, רק טיעונים שאפשר לקבל או לא לקבל. כשתהיה דרך לבחון את העניין בצוה אובייקטיבית אז יהיה על מה לדבר. הויכוח הוא ערכי ולכן, כל אחד ידבוק בעמדותיו. ונכיוון שלא מדובר בעניין מדעי, גם אין משמעות וגם ממילא יש ויכוח בין אנשי המקצוע בתחום ולכן, לקבל החלטות בלתי הפיכות בנוגע לילדים (גם אם מדובר רק בשינויים חברתיים) זה דבר פסול.

התיאוריה של המגדר והפלואידיטי של המגדר היא לא מדע
אתה מוזמן לקרוא את המאמרים המדעיים ולגבש החלטה. כאמור, לפי מה שנכתב כאן מהצד השמרני, זה בכלל לא הנושא העיקרי השנוי במחלוקת.
לקבל החלטות בלתי הפיכות בנוגע לילדים (גם אם מדובר רק בשינויים חברתיים) זה דבר פסול.
מאיפה החוק הזה נלקח? אז מי לדעתך צריך לקבל החלטות כאלו?

כי בעיני זכותו של אדם להגדיר את עצמו ללא קשר לשאלה הגנטית ומבחינת השמרנים זו אינה זכות שקיימת לאדם אפילו אם המקור לתופעה גנטי
מקור גנטי לאיזו תופעה?

יש מקור גנטי?
להבנתי, יש עדות לשונות בילווגית, אבל כפי שכבר כתבתי, זה לא העניין המרכזי כאן ולכן אין טעם להרחיב לשם את הדיון.
הן הצד השמרני והן הצד הליברלי טענו כאן בדיון שהיחס לטרנסים לא אמור להשתנות לפי הממצא הגנטי.

מאיפה החוק הזה נלקח? אז מי לדעתך צריך לקבל החלטות כאלו?
לי זה נראה ברור מאליו. ככל שלא מדובר במצבים מסכני חיים שדורשות החלטה מקצועית מיידית ובלתי נתונה במחלוקת. אבל, גם אתה מודה (אם כי באי רצון) שזה לא המצב בילדים שמביעים חוסר נוחות עם המגדר הביולוגי שלהם וגם הסטטיסטיקה מראה שאצל רובם חולף. אם לדעתך מותר להורים לקבל כל החלטה שהיא בנוגע לילדים, בלי שום דיון וביקורת, אני אחלוק עליך ואכבד את דעתך. אני לא חושב, אבל שזו אכן דעתך.

לי זה נראה ברור מאליו
זה לא החוק ולא המציאות. הורים מקבלים כל הזמן החלטות משמעותיות עבור ילדיהם במקרים שאינם כלולים במקרים שלדעתך הם היחידים בהם זה מותר להם.
אבל, גם אתה מודה (אם כי באי רצון) שזה לא המצב בילדים שמביעים חוסר נוחות עם המגדר הביולוגי שלהם וגם הסטטיסטיקה מראה שאצל רובם חולף. אם לדעתך מותר להורים לקבל כל החלטה שהיא בנוגע לילדים, בלי שום דיון וביקורת, אני אחלוק עליך ואכבד את דעתך. אני לא חושב, אבל שזו אכן דעתך.
כתבתי כאן מספר פעמים שצריך להיזהר עם ההחלטות וככל שהגיל צעיר יותר, צריך להיזהר יותר.
ראשית, אתה טועה בעניין של סיכון חיים. הסטטיסטיקות בנושא לגבי טרנסים די עגומות. זה לא אומר שצריך שינוי, אבל כן אומר שלהגיד שעד גיל 18 אסור לעשות כלום, זה ממש מסכן חיים בחלק מהמקרים.
שנית, במקרים של מצוקה קשה, התפקיד של ההורה הוא לדאוג לילד שלו ולא להמתין לגיל 18. כפי שגם אתה הודית, אצל חלק מהילדים הצורך בשינוי לא "חולף". אתה לא חושב שכדאי לעשות בירור מעמיק מה נכון לכל ילד ולא להמר על כך שהילד הפרטי שלך נמצא בצד הנכון אידיאולוגית בסטטיסטיקה? ואם לא היה ברור, הייעוץ צריך להיות עם אנשים שקוראים מאמרים מדעיים ומסתמכים על המדע ולא עם מומחים לאידיאולוגיה. יש לי הרגשה שחלק לא קטן מהשמרנים שבפורום היו נוהגים כמוני אם היה מדובר בילד הפרטי שלהם ולא בדיון על ילדים של מישהו אחר, לגביהם קל לתת עצות בסגנון "נחכה לגיל 18" לטובת האנושות.

אנשים שקוראים מאמרים מדעיים
טוב. אנחנו כבר מסתובבים במעגלים. בדיון הקודם הודית כבר שאין באמת אמר חזק ומשמעותי שתומך בתיאוריה אבל למה לא לחלק את העולם לטובים ולרעים. האמוציות שאתה משקיע בדיון ובהששת השער כל פעם שעונים לך על הטיעון כבר יוצאים מכלל איזשהו ויכוח וזה כבר הופך אצלך לעניין דתי. הייתי אומר שאתה "דתופוב". אני לאשכנע אותך, כי אין שום דבר שישכנע אותך, פעם אתה מדבר על אנשי מקצוע ועל מדע ופעם אתה אומר שלא מדובר במדע אלא ביכולת להגדיר. אתה כבר לא דן בעובדות אלא עסוק בלהגן על האמונות שלך. מבחינת הדיון ש @amit הניח כאן, אני מבין שיש הרבה מאד אנשים, ציבור גדול חילוני וליברלי בעצם שחושב שאכן, יש גבול לטרלול ולא סובר כמוך שצריך לקבל כל דבר. אז נשאר חלוקים.

טוב. אנחנו כבר מסתובבים במעגלים. בדיון הקודם הודית כבר שאין באמת אמר חזק ומשמעותי שתומך בתיאוריה אבל למה לא לחלק את העולם לטובים ולרעים. האמוציות שאתה משקיע בדיון ובהששת השער כל פעם שעונים לך על הטיעון כבר יוצאים מכלל איזשהו ויכוח וזה כבר הופך אצלך לעניין דתי. הייתי אומר שאתה "דתופוב". אני לאשכנע אותך, כי אין שום דבר שישכנע אותך, פעם אתה מדבר על אנשי מקצוע ועל מדע ופעם אתה אומר שלא מדובר במדע אלא ביכולת להגדיר. אתה כבר לא דן בעובדות אלא עסוק בלהגן על האמונות שלך. מבחינת הדיון ש @amit הניח כאן, אני מבין שיש הרבה מאד אנשים, ציבור גדול חילוני וליברלי בעצם שחושב שאכן, יש גבול לטרלול ולא סובר כמוך שצריך לקבל כל דבר. אז נשאר חלוקים.
אין לי בעיה עם זה שאין לך תשובות, אבל נא לדייק - בכל מקום בשרשור אמרתי שצריך להתייעץ עם אנשי מקצוע וזו אכן האמונה שלי ושל כל מי שאני מכיר (כולל אנשים שמתייעצים גם עם רבנים). החלופה שאתה מציע להסתמכות על אנשי המקצוע לא ברורה לי, אלא אם אתה דבק באמונה שלך שעד גיל 18 פשוט עוצמים עיניים ומקווים ליפול בצד הטוב של הסטטיסטיקה. ייאמר לזכותך שאתה לא לבד. גם אחרים כאן לא הציעו חלופה אחרת ואני מאמין שהרוב המכריע כאן היו מתייעצים עם אנשים שקוראים מאמרים מדעיים בנושא (לא רק בקשר למקורות התופעה, אלא גם בקשר לדרכי טיפול) שאתה כל כך מזלזל בהם ולא עם פילוסופים פוליטיים מהצד השמרני.

נערך לאחרונה ב:
אתה קורא לאנשים "שמן" או "שחור" כשאתה יודע שהם מאד נפגעים מזה ולא מבין מה הבעיה?
זה אתה שהחלטת שחיבת להיות בעיה. המציאות לא מאשרת את ההנחה הזאת - אין שום בעיה. אין בעיה כי אף אחד לא עושה מזה בעיה. מסתלבטים אחד על השני - גם לי קוראים בשמות, והפלא ופלא - אף אחד לא חושב שהוא צריך להפגע. זו בדיוק הנקודה. לא חייבים להעלב מכל דבר ואנשים לא מתוסבכים באמת לא נעלבים.
ואם נחזור לילדים - תפקידם של ההורים להסביר להם פרופורציות.
ראשית, יש חשיבות עצומה בטיפול רפואי ליחס למטופל. רופא שבכוונה פוגע במטופל בגלל איזה ערך חיצוני של שמירה על החברה מפני הסכנה של הלהטבים מועל בתפקידו.
שנית, בנושא הזה ודאי יש קשר בין המצב הרפואי לנושא הנפשי. גם אם לא הסכמת לגבי רופא משפחה, אני מקווה שברור לך שפסיכיאטר לא יכול לפנות לאדם בכוונה בכינוי מגדרי שגוי.
שלישית, יש לו מחוייבות בסיסית לכבוד למטופל ועלבונות מהסוד שציינת לא עומדים בדרישה הזו (שאם לא מובנת מאליה, מופיעה גם בחוק ובנהלים).
בכל מקרה, לא ענית על מה שכתבתי וזה רופא שמסרב לפנות למטופל כפי שהמטופל מבקש, לא על מי שטועה בגלל בעיות בריכוז.
מסכים שלא צריך לעשות דווקא, לא מסכים למשטרת הדיבור. לא מסכים לעירבוב בין עיקר ותפל. כל העניין של לראות בכינוי שגוי פגיעה בכבוד - זה ממש התנהלות של מאפיה.
מקבל רק בקשר לפסיכיאטרים, כי הם מראש עובדים עם אנשים שמועדים להיות רגישים לכל מני דברים הזויים.

זה אתה שהחלטת שחיבת להיות בעיה.
זו המציאות שאני מכיר. לא מקובל במקומות עבודה (על זה הדיון) או אצל רופא, למשל, לקרוא אחד לשני "שמן" או "קצר" או אחד מהביטויים שכתבת גם אם הצד השני מלך הבטחון העצמי.
ובשום מקום לא עושים את זה לפני שבטוחים שהצד השני מסכים, גם אם בעיניך מי שבטוח בעצמו לא נעלב.

נערך לאחרונה ב:
ובשום מקום לא עושים את זה לפני שבטוחים שהצד השני מסכים,
מסכים שמסתלבטים רק עם אנשים שעובדים איתם מספיק זמן לדעת שאין בעיה - אני לא ניתקלתי בבעיות, ויש אצלינו מגוון אנשים. אבל חבר שלי סיפר שניתקל פעם באדם שהגיב לירידה בתוקפנות אז כן, מגששים.

אבל תשים לב -
למקום עבודה יש אופי. יש דיבורים במסדרון, יש צחוקים. יש מה שניקרא תרבות ואופי של חברה.
אתה בא ואומר לי - ברגע שאתה שוכר את אדם הזה ניגמרו הצחוקים. צריך לחשוב על כל מילה חמש פעמים כי הוא אדם רגיש שנעלב בקלות, והחוק לצידו.
כלומר לשכור אותו עשוי לפגוע בך אישית וגם בחברה.

אבל תשים לב -
למקום עבודה יש אופי. יש דיבורים במסדרון, יש צחוקים. יש מה שניקרא תרבות ואופי של חברה.
אתה בא ואומר לי - ברגע שאתה שוכר את אדם הזה ניגמרו הצחוקים. צריך לחשוב על כל מילה חמש פעמים כי הוא אדם רגיש שנעלב בקלות, והחוק לצידו.
כלומר לשכור אותו עשוי לפגוע בך אישית וגם בחברה.
לכל אחד הרגישות שלו.
לא תקרא "שמנה" לזו שנאבקת כל החיים בדיאטות וסבלה בילדות מהצקות על רקע המשקל או "מרוקאי" לזה שסוחב עדיין את סיפורי המעברות והאפלייה.
אני מסכים שבמציאות החברתית הקיימת, הסיכוי שטרנסג'נדר יגיע במצב בו נושא המגדר לא רגיש אצלו, די נמוך. זה לא הופך אותו לפחות כדאי להעסקה מאשר השמנה או המרוקאי שהחוק גם לצידם. כל אחד מהם יהיה יותר נוח לסוג הזה של ההומור בנושאים שפחות דורכים לו על הפצעים.

לא תקרא "שמנה" לזו שנאבקת כל החיים בדיאטות וסבלה בילדות מהצקות על רקע המשקל או "מרוקאי" לזה שסוחב עדיין את סיפורי המעברות והאפלייה.
אני ממש ממש לא מסכים.
הומור מרפא. שם דברים בפרופורציות. כשמדברים על השד השחור חושפים אותו לאור ופתאום הוא הרבה פחות נורא.
אתה מנסה להגן על קבוצות אוכלוסיה שבכלל לא בקשו הגנה. אנשים שלמדו והתקדמו - כמה מהם סוחבים סיפורי מעברות ואפליה ? רק מזה שהוא שחרחר אתה מסיק שהוא בעייתי ואסור לדבר לידו ? ונניח שכן, לא הגיע הזמן להציף דברים ולהבין שלאחרים יש קשיים משלהם ?

מנסיון - גם אותם אנשים שהובע חשש מהשתלבותם החברתית השתלבו יפה. הם יודעים לשים את הגבולות של עצמם, ולא צריכים ביביסיטר שיגן עליהם.

בקיצור - כל תרבות ה PC וטרור המילים - רב ניזקו מתועלתו.

צבא ארה"ב , טרנסג'נדרים מתקלחים עם בני המין השני גם אם לא עברו ניתוח לשינוי מין, על סמך הזדהות כגבר או אישה.

אני ממש ממש לא מסכים.
הומור מרפא. שם דברים בפרופורציות. כשמדברים על השד השחור חושפים אותו לאור ופתאום הוא הרבה פחות נורא.
אתה מנסה להגן על קבוצות אוכלוסיה שבכלל לא בקשו הגנה. אנשים שלמדו והתקדמו - כמה מהם סוחבים סיפורי מעברות ואפליה ? רק מזה שהוא שחרחר אתה מסיק שהוא בעייתי ואסור לדבר לידו ? ונניח שכן, לא הגיע הזמן להציף דברים ולהבין שלאחרים יש קשיים משלהם ?

מנסיון - גם אותם אנשים שהובע חשש מהשתלבותם החברתית השתלבו יפה. הם יודעים לשים את הגבולות של עצמם, ולא צריכים ביביסיטר שיגן עליהם.

בקיצור - כל תרבות ה PC וטרור המילים - רב ניזקו מתועלתו.
ואני ממש כן מסכים איתך.
הומור אכן מרפא ואנשים מבוגרים צריכים להשתדל לשים בצד את טראומות הילדות והסיפור המשפחתי ולהתקדם הלאה.
אבל, בפועל לא כולם חזקים ויש כאלו עם סיפור מצלק במיוחד.
כתבתי כאן המון, כנראה יותר מדי בשרשור. אם בעקבות משהו שאני או מישהו אחר כתבו כאן, מישהו ידגיש בפני ילדיו שגם מי ש"לא נורמלי" צריך לכבד ולא לבזות ולא לעמוד מנגד כשהוא סופג השפלות על בסיס יום יומי כי זו המציאות היום של טרנסים בישראל, אז היה שווה ואולי אם נדבר עוד 20 שנה אתה תספר לי שלטרנסג'נדר שעובד איתך אין שום בעיה לצחוק על הנושא המגדרי כי החברה התייחסה אליו בכבוד מאז הילדות ולכן הוא יכול אפילו לצחוק על זה.

צבא ארה"ב , טרנסג'נדרים מתקלחים עם בני המין השני גם אם לא עברו ניתוח לשינוי מין, על סמך הזדהות כגבר או אישה.
האמת שזה לא מפליא מתחילות שם כבר בעיות כאלה גם במערכת הכליאה,ספורט תחרותי,מועדוני נשים בתי ספר ועוד.

המשך ישיר לטרלול המגדרים שדובר פה וכולל גם אפשרות לכול אחד\ת להירשם באופן חוקי כזכר או נקבה לפי בחירתו האישית.

זה חלק מתרבות הWOKE ובלתי נמנע בתנאים האלה ,כש"אנשי המקצוע" ממשיכים להכניס עוד ועוד טירלולים חברתים כאלה כחוקים ותקנות.

"אנשי מקצוע" כבר מלמדים בחלק מבתי ספר\צבא ארה"ב שרצוי שכול אחד יקבע בעצמו האם הוא זכר,נקבה או משהו אחר בכלל ונותנים לנערים\ות הורמונים וכימיקלים בלי אישור ההורים כי "אנשי המקצוע" קבעו שזה צריכה להיות הנורמה לכולנו לצורך ה"טיפול" במיעוט(שאת רובו הם יוצרים יש מאין בשנים האחרונות)

אבל אין מה לדאוג כי הם גם ילמדו (ויקבעו בחוק) את הציבור איך חייבים לדבר ולהתנהג בחברה החדשה שהם יוצרים.

איזה מזל שיש אנשי מקצוע למגדר שיקבעו לנו במיקצועיות,אחרת היינו צרכים לחשוב בעצמנו.....

wake up woke is coming

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 335
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
Yos IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 184

נושאים דומים

Back
למעלה