• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מגדר בכיתה ב'

בעיני קשה מאוד לענות על השאלה בצורה אובייקטיבית בראייה של הידע, הערכים והאמונות הנוכחיות.
מאידך אני חושב שבראייה היסטורית כל מקרה דומה של קבלת זהות (אבסורדית/לא מוסרית/מזיקה ככל שתהיה נכון לאותה תקופה) היה בסופו של דבר ולאחר שקיעת האבק לטובה. אני לא מכיר דוגמה נגדית מההיסטוריה.
ענו על זה כמה פעמים וגם אני עצמי ואני מביא ציטוט
לפי ההגיון שלך כל יצור אנוש שיעלה רעיון חדש בנושאים האלו רוב הסיכויים שהוא צודק.... אם אתה רוצה יש לי עוד כמה רעיונות....

אתה מביא כמה דוגמאות שהתקבלו ואתה שוכח שיש דוגמאות של רעיונות הזויים בהיסטוריה שנכחדו, ובמיוחד שאתה החלטת מה שהצליח זה הצליח לטובה, אני חושב שזה בחירה שלך להסתכל על זה לטובה, בעייני ממש לא ברור אובייקטיבית שזה לטובה. (תחשוב לדוגמא על גברים חד מיניים שיש להם בעיות עם להביא ילדים, ותחשוב על אדם שיש לו רק קצת נטייה ולכן אין לו ילדים, ותוסיף לזה את החיסרון של הקושי שחווים אנשים שיש להם קצת נטייה, בקיצור גם אם זה טוב לאנשים שברור מה הם, לא ברור שזה עשה טוב לאנושות בכללותה)

אני מגן על הראיון שאדם מביע דעה דתית,

חוץ מזה שפתאום אתה זועק כמורה הדור, על הפרטיות של הילדה
אני מאחל לך שלא תיאלץ להתמודד עם פוליטיקאי שחושב שמותר לו לפגוע בפרטיות של הבן שלך בפייסבוק רק כי לדעתו הדעות שלך שגויות ואתה הורה מזעזע.
חבל שאתה מזלזל כך בנושא הפרטיות. כתבתי על הנושא הזה בקשר לצדיקוב מההודעה הראשונה. אפשר להביע עמדות דתיות בלי לפגוע בילדים.

תגידו לי בבקשה, משעמם לכם?
שבת שלום.

יחד עם זאת לא תצליח תשכנע אותי שילד בן 7 (ובמקרה הזה אפילו הרבה יותר צעיר) מסוגל לקבל החלטה כזאת על דעת עצמו
פה קישרתי למחקר שמראה ש-12.2% מהילדים שמאובחנים עם דיספוריה מגדרית בגיל יחסית צעיר יגדלו להיות טרנסג'נדרים.
האם זה אחוז שמצדיק את ההחלטה של ההורים הספציפיים האלה להתייחס לילד כאל ילדה? קטנתי.
מה שאני כן יכול להגיד זה שלפי המחקר בחלק מהמקרים (אחד מ-8) לא מדובר בגחמה של הילד אלא במשהו אמיתי.

מה שאני כן יכול להגיד זה שלפי המחקר בחלק מהמקרים (אחד מ-8) לא מדובר בגחמה של הילד אלא במשהו אמיתי.

כלומר ברוב המוחץ (כמעט 90%) זה לא משהו אמיתי... וגם במקרה שזה משהו אמיתי, כיתה ב' זה מוקדם מדי כדי לעשות משהו לגבי זה מלבד להביע אמפטיה.

למחקר שמראה ש-12.2% מהילדים שמאובחנים עם דיספוריה מגדרית בגיל יחסית צעיר יגדלו להיות טרנסג'נדרים
ה-12% נגזר מתוך סך שכולל ילדים בני 3, וילדים שבכלל לא אובחנו עם דיספוריה מגדרית.
אז המסקנה שלי מהמחקר לא שהסטטיסטיקה היא 1:8 לגיל 7, אלא בין 1:8 (או אולי 1:4 אם נוציא את הלא מאובחנים) למספר גבוה יותר.
כמוך, אני גם לא יודע להסיק מסקנה אופרטיבית כוללת למי שבסיטואציה.

משעמם לכם?
איפה המודרטור שינחה להגיב רק תגובות ענייניות?

@אליהו אם זה ייכחד אין מה לפחד, ואם זה לא ייכחד אז צריך לחבק - והמסקנה היא שבכל מקרה אין סיבה להתנגד.
וכן, זה לדעתי כולל כל רעיון עתידי שאנשי מקצוע יחליטו שנכון, גם אם היום היה נראה לי מוזר.

או אולי 1:4 אם נוציא את הלא מאובחנים) למספר גבוה יותר.
גם אם נניח שכל הלא מאובחנים הגבוליים שנכללו במחקר לא גדלו להיות טרנסג'נדרים (אני לא חושב שזו המציאות כי הם היו מציינים את זה) אזי מדובר ב-17 מתוך 88 מאובחנים וזה 19.3% שזה פחות מ-1:5 ולא 1:4.

שכולל ילדים בני 3
וכולל גם ילדים גדולים בני 13.
להבנתי המסקנה שלך שהמספר 1:8 מהווה חסם תחתון לגיל 7 אינה מדוייקת, מדובר בנתון ממוצע וקשה לדעת חסמים יותר מדוייקים בגלל מגבלות המחקר.

@אליהו אם זה ייכחד אין מה לפחד, ואם זה לא ייכחד אז צריך לחבק - והמסקנה היא שבכל מקרה אין סיבה להתנגד.
מסכים רק אני מוסיף על מה שכתבת שגם שבכל מקרה אין סיבה לעשות שינויים במערכת החינוך וכדומה.
וכן, זה לדעתי כולל כל רעיון עתידי שאנשי מקצוע יחליטו שנכון, גם אם היום היה נראה לי מוזר.
יש הרבה סוגי אבחונים של אנשי מקצוע, חלקם מהמאובחנים כרגע מוגדרים לא נורמלים (אני מתכוון במובן הפשוט של המילה, ואני לא מתכוון להכפיש סוגי מגבלות למיניהם) ואם אני מבין אותך טוב גם עליהם אתה מדבר.

כלומר ברוב המוחץ (כמעט 90%) זה לא משהו אמיתי... וגם במקרה שזה משהו אמיתי, כיתה ב' זה מוקדם מדי כדי לעשות משהו לגבי זה מלבד להביע אמפטיה.
כדי לדעת אם כדאי לעשות משהו או לא צריך להבין את פוטנציאל הנזק בעשיה/אי עשיה עבור הילד הספציפי ואת זה אני כמובן לא יכול לעשות.
אני כן יכול לומר שאם היה מדובר באחד הבנים שלי אז נראה לי שהייתי מנסה ככל יכולתי לדחות את זה לגיל מבוגר יותר אבל באמת שקשה לדעת מראש איך הייתי מתנהג אם הייתי בתוך הסיטואציה.

מה שכן היה חשוב לי להדגיש זה שכל הדימויים וההשוואות לילד שחושב שהוא ציפור או כלב או ווטאבר אינם במקום שכן אני בספק אם 12.2% מהילדים שחושבים שהם ציפור גדלים להיות מבוגרים שחושבים שהם ציפורים.

גם אם נניח שכל הלא מאובחנים הגבוליים שנכללו במחקר לא גדלו להיות טרנסג'נדרים (אני לא חושב שזו המציאות כי הם היו מציינים את זה) אזי מדובר ב-17 מתוך 88 מאובחנים וזה 19.3% שזה פחות מ-1:5 ולא 1:4.
לדעתי אין שום סיבה לחשוב בגלל שאחד מתוך 4 שהוא גדל הוא עשה שינוי זהות, אין שום סיבה לחשוב שהוא כבר היה כך כשהוא היה קטן.

תחשוב אם אחד מתוך 4 שאוהב בנים שהוא גדל הוא באמת היה אוהב בנים, האם בגלל זה אפשר להוציא מזה שהוא היה קטן הוא היה הומו, או שרק אפשר לומר שכבר היה לו נטייה. אבל אין שום ראיה שהוא כבר היה הומו שהוא היה בן 7.

תודה על המידע, אבל כבר כתבתי כאן למה המצב בארה"ב ובקנדה לא מעניין בעיני.
זה מעניין כי הפרוגרסיביים בישראל פועלים באותה תבנית שפעלו שם. אז גם אם בישראל אנחנו בערך 20 שנה אחורה, זה מדאיג אותי, כי ברור שלשם מובילים הדברים (וכמו שכתבו לך גם ״רק״ שיימינג, הצגה כגזען וחשוך וחשד אמיתי לפגיעה בפרנסה הם אקטים מאד חריפים.)

המקרה של הרצליה מדגים טוב לדעתי איך הפרוגרסיבים לאט בשקט אבל בטוח מכניסים בכוח מאחורי הקלעים בלי דיון ציבורי ותוך השתקה אלימה של מתנגדים\מבקרים את האג'נדה הרדיקלית שלהם.

במידה ונמשיך בקצב הזה להערכתי כבר כשהילדים שנולדו ב2016-2022 יגיעו לגיל הנעורים נתחיל לראות גם בארץ את התחלת טרלול המגדרים בעוצמה הרבה יותר חזקה כולל עליה במספר בני נוער משלל מגדרים וסוגים(וכן זה לא רק בנים שהם בנות ולהפך זה עוד מגדרים רבים ושונים),הגדלה מסיבית של המחלקות לשינוי מין בבתי החולים,הורים צעירים שיתחילו לגדל תינוקות כחסרי מגדר ועוד ועוד טרלולים שונים ומשונים שכרגע כבר תופסים תאוצה גבוה בארצות אחרות.

הפרוגרסיבים מכוונים ומהנדסים את הליברלים המתונים ("בני האור") ומבדלים אותם מכול המתנגדים("בני החושך")בעניין וזה כדי ליצור משוואה שאו שאתה חשוך או שאתה תומך באופן מלא (כולל ניסיון הנדוס תודעה של ילדים בכיתה ב כמעט בלי התראה להורים למשל).

"ניצחון חשוב, מהיר וסוחף של בני האור על בני החושך." (לא פחות ואולי אפילו יותר)אמרה חברת מועצה נלהבת ונרגשת מהתהליך הנפלא שקורה בעירה.

בואו נבחן רגע את מה שידוע לנו בעניין:

זוג מארה"ב החליט כבר בגיל שנתיים שהילד שלו הוא טרנסג'נדר!

הם חששו שהחברה שבה חיו לא תשתף פעולה בלשלב אותו כטרנסג'נדר בכיתה ב (כי הם כנראה מבני החושך) אז מכול האפשרויות בעולם בחרו לעבור לצורך העניין להרצליה שהיא וילדיה ישמשו אותם(וכמובן את מקדמי העניין בארץ שתומכים בהם על סטרואידים) קקן חם להנדוס החברה לרצונם הפרטי,זאת אומרת לא מדובר במקרה שצמח בקהילה אלה יובא אליה מחו"ל ובמיוחד לצורך העניין.

על שיעור המגדר המחייב על טרנסג'נדרים לילדים בכיתה ב (שכלל גם הקראת ספר בנושא שכבר עורר מהומה ואפילו התנגדות בקרב חלק מהקהילה עצמה ולא אושר ע"י משרד החינוך לחלוקה בבתי ספר!)
הודיעו בהתראה קצרה ביותר כדי שאף אחד לא יוכל להתנגד בצורה מסודרת,והדגישו להורים שאסור להם לדבר עם הילדים בנושא לפני!

המנהלת לא שותפה כי היה חשש שתתנגד.
לטענתה עניין הונחת עליה בלי זמן או יכולת להגיב!היא התנגדה למהלכים בצורה הזאת! בלי דיון מקצועי של הנהלת בית הספר! בלי "התייחסות להשפעה המרחבית על כלל התלמידים וההורים בכיתה ובבית הספר"!!! למזל שהיה לה אומץ לדווח עם כי תוך כדי הסתייגות והתנצלות על זה(אבל סביר שבני האור כבר תייגו אותה כחשוכה ויפלטו אותה מהמערכת\ידאגו שתשתוק בהקדם האפשרי ).

הכול מנוהל ע"י "מומחים" מיוחדים מבחוץ(המומחים וגם המשפחה הגיעו מחוץ לקהילה)

זה לטעמי סימנים שהפרוגרסיביות הקיצונית מחו"ל שטענו שרחוקה מישראל שנות אור יותר קרובה ממה שנדמה.
זה לא מלחמה רועשת זה מהפכה שקטה,תוך שימוש בילדים רכים ותמימים ערכי קבלת האחר ועזרה לחלש שמעורבבים לעניין.
מאחורי הקלעים "בדרכי נועם" אבל בלי דיון ציבורי ותוך כדי השתקה ודמוניזציה של כול מי שמתנגד כתרנסופוב\חשוך\פרמיטיב ויצירת משוואה של "בעדנו במאה אחוז או נגדנו במאה אחוז" כך מתקדמים לאט אבל בטוח להשלטת התאוריה רבת המגדרית והמטורללת שלהם בחברה הכללית.

ובקשר לצדיקוב הוא ללא ספק מ"בני החושך" כמובן והתלבש להם נהדר בפאזל,למה להתייחס להורים ולחברה שמעלים התנגדות לגיטימית ותהיות על אופן התהליך כשאפשר לרכז את תשומת הלב לחשוך מש"ס בלי להתייחס עניינית לטענות עצמם?

הוא מצידו טוען שעשרות הורים פנו אליו מזועזעים והאלה לדיון חלק מהדברים שרשמתי כאן.
בסה"כ לגיטימי שנבחר ציבור ייצג את הציבור בהתאם לדעותיו אבל במקרה הזה מסתבר שלא,עד לטרנסים בכיתה ב זה כבר טאבו להתנגד לדבר כזה וצדיקוב התלבש נהדר על משבצת "בני החושך" שתפקידה להסיח את הדעת מהמהות.

דרך אגב נראה לי שיש סיכוי טוב שכבר עכשיו למי שעובד\רוצה לעבוד בעתיד בחברות גדולות\בשירות הציבורי\אקדמיה מאוד לא כדי להשמיע דעות כאלה בפומבי במידה ומקום עבדותו וקידומו חשובים לו,כבר עכשיו זה לא לגיטימי לשאול שאלות ויש את אלה שמחפשים מתנגדים כדי לעשות מהם דוגמא.

בואו נבחן רגע את מה שידוע לנו בעניין:

זוג מארה"ב החליט כבר בגיל שנתיים שהילד שלו הוא טרנסג'נדר!

זה לא ידוע לנו.
על שיעור המגדר המחייב על טרנסג'נדרים לילדים בכיתה ב (שכלל גם הקראת ספר בנושא שכבר עורר מהומה ואפילו התנגדות בקרב חלק מהקהילה עצמה ולא אושר ע"י משרד החינוך לחלוקה בבתי ספר!)
הודיעו בהתראה קצרה ביותר כדי שאף אחד לא יוכל להתנגד בצורה מסודרת,והדגישו להורים שאסור להם לדבר עם הילדים בנושא לפני!

לא אסרו על ההורים לדבר עם הילדים בנושא לפני (מתוקף איזו סמכות בדיוק?) אלא ביקשו. זו בקשה הגיונית, זה נושא שצריך להיות מתווך לילדים על ידי גורמי מקצוע. אם הילד שלי היה בכיתה המדובר בהחלט לא הייתי מדבר איתו על זה לפני השיחה המשותפת.

המנהלת לא שותפה כי היה חשש שתתנגד.

זה לא ידוע לנו
אבל סביר שבני האור כבר תייגו אותה כחשוכה ויפלטו אותה מהמערכת\ידאגו שתשתוק בהקדם האפשרי

נו באמת

הכול מנוהל ע"י "מומחים" מיוחדים מבחוץ(המומחים וגם המשפחה הגיעו מחוץ לקהילה)

מיהם המומחים? אתה מכיר אותם?

טוב תכלס לא היה לי כח להמשיך לקרוא את אוסף השטויות הזה.. בגדול ציירת לעצמך תמונת מציאות שספק אם מעבר לשם העיר הרצליה יש קשר בינה לבין הסיפור האמיתי, והלבשת על זה איזשהו מניפסט הזוי נגד האילומינטי ואנשי הלטאה ששולטים בעולם ומהנדסים את התודעה.
דיספוריה מגדרית היא דבר אמיתי וקשה מאוד לאנשים שחווים אותה.

זה מעניין כי הפרוגרסיביים בישראל פועלים באותה תבנית שפעלו שם. אז גם אם בישראל אנחנו בערך 20 שנה אחורה, זה מדאיג אותי, כי ברור שלשם מובילים הדברים (וכמו שכתבו לך גם ״רק״ שיימינג, הצגה כגזען וחשוך וחשד אמיתי לפגיעה בפרנסה הם אקטים מאד חריפים.)
זה דיון שכבר חוזר על עצמו.
לדעתי אתה טועה בתחזית, אבל גם אם אתה צודק בוא נעשה עסק - אתה תצטרף אלי במחאה כלפי האפלייה הקשה היום נגד טרנסים בכל תחום אפשרי ואני אחבור אליך לקראת 2042 להציל את המולדת מפני הפרוגרסיבים שמאחרים ב 20 שנה לעומת ארה"ב.

כדי לדעת אם כדאי לעשות משהו או לא צריך להבין את פוטנציאל הנזק בעשיה/אי עשיה עבור הילד הספציפי ואת זה אני כמובן לא יכול לעשות.
אני כן יכול לומר שאם היה מדובר באחד הבנים שלי אז נראה לי שהייתי מנסה ככל יכולתי לדחות את זה לגיל מבוגר יותר אבל באמת שקשה לדעת מראש איך הייתי מתנהג אם הייתי בתוך הסיטואציה.

מה שכן היה חשוב לי להדגיש זה שכל הדימויים וההשוואות לילד שחושב שהוא ציפור או כלב או ווטאבר אינם במקום שכן אני בספק אם 12.2% מהילדים שחושבים שהם ציפור גדלים להיות מבוגרים שחושבים שהם ציפורים.
בדיוק.
זו הרגשה נוראית כהורה לדעת שבכל דרך שתבחר יש פוטנציאל נזק לא מבוטל לילד שלך. גם לדעתי כדאי לעשות כל מאמץ לא לעשות שינויים דרסטים בגיל צעיר, אבל זה באמת תלוי סיטואציה ואני בטוח שיש הבדל עצום בין הבנה של סיטואציה מקריאת מחקרים להבנה של תהליך קשה שעובר על הילד שלך.

זה לא ידוע לנו.
ידוע.

לא אסרו על ההורים לדבר עם הילדים בנושא
אתה צודק ביקשו ב"כול לשון של בקשה"......לא באמת יכולים לאסור על הורה לדבר.
מה בקשר לכול השאר? לזה אתה לא מתייחס בביטול דעות שלך אז אני מסיק שאתה מודע לזה שזה נכון.
מה דעתך? זה סביר לעשות את זה בצורה כזאת?
ספר שנאסר לחלוקה ע"י משרד החינוך?
לא לשתף את המנהלת וההורים מראש ולהנחית את זה כמה ימים לפני שהילדים שלהם משולבים בתהליך?
זה לא ידוע לנו
נו באמת,את זה אתה מצטט ולא מתייחס בצורה עניינית לכול מה שהיא כתבה במכתב להורים ?
זה סביר לדעתך שמהלך כזה קורה במהירות ובלי שיתוף של מנהלת בית הספר?

מיהם המומחים? אתה מכיר אותם?
לא וגם לא הקהילה והצוות המקומי,כמו שרשמתי הם צוות מלווה מבחוץ כך אומרת חברת המועצה,לא רשמתי שאני יודע מי הם.
אתה יודע? ההורים בבית הספר יודעים?

טוב תכלס לא היה לי כח להמשיך לקרוא את אוסף השטויות הזה.. בגדול ציירת לעצמך תמונת מציאות שספק אם מעבר לשם העיר הרצליה יש קשר בינה לבין הסיפור האמיתי, והלבשת על זה איזשהו מניפסט הזוי נגד האילומינטי ואנשי הלטאה ששולטים בעולם ומהנדסים את התודעה.
זכותך אבל אתה לא מצליח להיות ענייני ולהתייחס לטענות עצמם.
זה לא "אנשי לטאה" אלה תנועה אמיתית (ובחלקים של ארה"ב כבר לא קטנה בכלל),יש לה אידאולוגיה והיא מתחילה לחוקק חוקים ולשנות את המבנה החברתי שיתאים לרוחה.
לא מדובר באיזה כת שנגיד ההורים האלה חברים בה,אלה אידאולוגית מגדרים שלמה שפועלת בהרבה מישורים כשעוד ועוד אנשים "נשאבים" לתוכה או תומכים בה מסיבות שונות שחלקם נידון בשרשור בהרחבה.

וכן יכול להיות שאני נשמע קצת דרמטי,אבל יצא לראות ולהכיר קצת את הפן הפחות נעים מרגש ומלבב של אנשים שנשאבו לתהליכים כאלה וקראתי לא מעט על התופעה הזאת בגלל זה והיא הכן מטרידה לטעמי.

דיספוריה מגדרית היא דבר אמיתי וקשה מאוד לאנשים שחווים אותה.
אני יודע שיש כאלה שאצלם מדובר בבעיה אמיתית,על תעשה ממני חשוך ומפגר.
אין קשר בין זה לבין דרך הטיפול והאופן שבו מנסים לבצע אותו.
על זה הדיון לא על קיום או אי קיום כללי של "דיספוריה מגדרית".

קישרתי למחקר שמראה ש-12.2% מהילדים שמאובחנים עם דיספוריה מגדרית בגיל יחסית צעיר יגדלו להיות טרנסג'נדרים.
לפי זה, מתוך 100 ילדים שאובחנו עם דיספוריה מגדרית, ל-88 הדיספוריה תחלוף בגיל ההתבגרות. האם זו סיבה מוצדקת להעביר 100 ילדים תהליכים חברתיים ואח"כ גם כימיים בעלי נזקים לא הפיכים כשהסיכון שזו תופעה חולפת כ"כ גדול? מי מאיתנו היה נכנס לניתוח בעין עם סיכוי כ"כ גבוה שהבעיה תחלוף?

זה דיון שכבר חוזר על עצמו.
לדעתי אתה טועה בתחזית, אבל גם אם אתה צודק בוא נעשה עסק - אתה תצטרף אלי במחאה כלפי האפלייה הקשה היום נגד טרנסים בכל תחום אפשרי ואני אחבור אליך לקראת 2042 להציל את המולדת מפני הפרוגרסיבים שמאחרים ב 20 שנה לעומת ארה"ב.
השאלה איזו אפליה? על רקע הבחירה שלהם? אני מסכים. על רקע זכותם להחשב כנשים/גברים? לא והבעיה שזה תמיד מעורבב. אין לי שום בעיה שטרנס יעבוד אותי, יש לי בעיה שאפשר לכפות על מקום העבודה לפעול בהתאם לאג׳נדה.
כמו שאין לי בעיה שזוגות הומואים/לסביות יחיו בזוגיות והמדינה תתן להם זכויות כמו לנשואים, יש לי בעיה שיקראו לזה נישואין שזה בעיני כינוי שמיועד רק לאיחוד זוגי של גבר ואישה.
אנחנו כבר לא פעם לשלב האפליה הפשוטה, אנחנו כבר בשלב האג׳נדה והחינוך מחדש.

ואח"כ גם כימיים
בשלב שבו מעבירים תהליכים כימיים (טרום גיל ההתבגרות) הגיוני שתהיה כבר רמת וודאות יותר גבוהה.
אני מסכים איתך שהאחוזים האלה בעייתיים, לדעתי שווה להשקיע מאמץ מחקרי בבדיקות fmri/mri/בדיקות אחרות כדי לדייק את האבחנה ולצמצם את הסיכוי לטעות (מאמין שזה בהחלט אפשרי אם יציבו את זה כמטרה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 284
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
Yos IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 184
H שינוי אחוז הפרשת מעסיק לתגמולים - האם מקובל (ורלוונטי)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
stamEhad שינוי ניירות בתיק קיים - האם כדאי? שוק ההון 15
flower שינוי מספר תעודת זהות אוף טופיק 34
פ שינוי מסלול בגמל וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה