• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מגדר בכיתה ב'

אני עומד מאחורי זה שיש בנות שלא רוצות לישון עם ילדה ספציפית בעיה שולית. בוודאי ביחס לאלטרנטיבה.
ואני חושב שגם בעיית השירותים היא תיאורטית, ושאפשר למצוא פתרונות גמישים כדי לפתור אותה בלי לפגוע באף אחת.
אני לא מקטין בעיות, אני פשוט חושב שמה שנשמע גדול ומפחיד בתיאוריה, הוא בפועל הרבה יותר פשוט לפתרון.

ממליץ להתחיל מערך ויקיפדיה על מגדר.
בכל מקרה, אם אתה לא אוהב במבה ויציעו לך במבה פעם אחת כנראה שלא יהיה אכפת לך. אבל אני מציע לדבר עם אנשים שבאמת חוו דיספוריה מגדרית כדי להבין אם האנלוגיה שלך באמת מתארת את המציאות שלהם.

זה נורא "באוויר" להגיד לנרמל. כי מבחינתי לנרמל זה בדיוק שהמורה מסבירה לכולם שהילדה עוברת שינוי מגדרי, מבקשת שיפנו אליה מעכשיו בלשון נקבה, מקריאה איזה סיפור, ועוברים הלאה. ואם ילדים אחרים מציקים לה או עושים לה דווקא, אז לטפל בהם בהתאם (כמו שמורה אמורה לעשות בכל סיטואציה שמציקים למישהי). נשמע ממה שכתבת שאתה לא מתנגד למה שתיארתי. איפה סלע המחלוקת מבחינתך? מה עוד כולל הנרמול שאליו אתה מתנגד?

לשאלתך, אני לא חושב שצריך לנרמל אלימות. לא חושב שילדה שעברה התאמה מגדרית זה בר השוואה לזה.

האלטרנטיבה היא שאדם בעל מבנה פיזיולוגי מסוים יישן עם אנשים בעלי אותו מבנה פיזיולוגי (ואם תחמיר - מבנה גנטי). איך זה יותר גרוע? נראה לי יותר קל ללמד זכרים גברים להכיל זכרים נשים מאשר להעביר את הזכרים הנשים להיות עם נקבות.

לא ברור לי מה מטרת ההפניה לויקיפדיה אך היא בודאי לא עונה על הסוגיה שהעלתי (הניתוק בהווה של מגדר מזוויג והיותו ספקטרום רחב ופלואידי שעדיין מקושר להפרדות פיזיות בחברה. ברגע שהסכימו שמגדר הוא ספקטרום חסר גבולות, הקשר למציאות ניתק לדעתי.) וכך גם לשלוח אותי לדבר עם אנשים. לצורך העניין, אני מכיר כאלו שלא אכפת להם איך פונים אליהם וכאלו שכן וכל אחד במקום אחר בטווח שבין אכפת ללא אכפת. המציאות של האנשים האלה קשה כי לא מכילים אותם. הכלה היא פעולה תודעתית עמוקה שמורכבת מתחושות כמו אמפתיה וסובלנות ומתבטאת ביחס כללי שאינו סלידה או שנאה. הטיות לשוניות הן לא הכלה, הן פלסטר, תיקון אסתטי שלא בהכרח משיג את המטרה האמיתית (והדיון פה הוא הוכחה לכך) כאשר הוא מצופה מכולם.

בסוף, אדם שיש לו דיספוריה מגדרית יכול לבכות שפונים אליו במגדר הלא מתאים ולנסות לשכנע את כל העולם, ויכול לשכנע את עצמו (ולא רק, גם את כולם) שפונים אליו בהטיה הזוויגית שכן מתאימה לו. איכשהו האפשרות הראשונה היא זו שמקודמת כצודקת.

נערך לאחרונה ב:
כפיית האג׳נדה, היא החיוב שלי לפעול לפי האג׳נדה הזו. אישה יכולה להחליט שהיא גבר. אני יכול להיות מנומס ולכבד את הרצון שלה שיתייחסו אליה כגבר ולפנות אליה כך. אם מחייבים אותי לקבל את האג׳נדה הזו, שהיא גבר לכל דבר ועניין (ולא רק אישה שמאמינה ומרגישה שהיא גבר הלכוד בגוף אישה) ומחייבים אותי להתייחס אליה כגבר לכל דבר ועניין, למשל לתת לה גישה לשירותי הגברים, זו כפיית אג׳נדה.
אני לא חושב שיש אג'נדה לחייב מישהו לפנות בדרך מסויימת במרחב הציבורי, אבל כן לחייב זאת במקומות מסויימים (מקומות עבודה למשל).
אבל אתה צודק, שלילת האפשרות לקרוא במכוון ובאופן חוזר לאדם באופן שונה מאיך שהוא מבקש שיפנו אליו זו אכן אג'נדה.

בנושא של דיספוריה מגדרית החלק החשוב לא דורש שום הקרבה מהאחר
שיעורי מגדר וחינוך מיני בכתה ב' , סיפורי ילדים ומופעי דראג , חגיגות והאדרה של הנושא -כל אלה הקרבות שאני לא מעוניין להקריב.
שיתכבדו ויגיעו כשהילדים גדולים יותר .

שיעורי מגדר וחינוך מיני בכתה ב' , סיפורי ילדים ומופעי דראג , חגיגות והאדרה של הנושא -כל אלה הקרבות שאני לא מעוניין להקריב.
שיתכבדו ויגיעו כשהילדים גדולים יותר .
גם לדעתי רוב הדברים שכתבת לא מתאימים בגיל 7 (אולי כולם, תלוי איך מועברים).
כבר כתבתי, בלי לשלול את הניסיון שלך כמובן, ששלושת ילדיי עברו מזמן את כיתה ב' ולא עברו שיעורי מגדר, כן עברו שיעורי חינוך מיני שבעיני היו מותאמים לגילם (אחרי גיל 7) ולא ידוע לי על מופעי דראג וחגיגות והאדרת הנושא בבתי הספר שלהם.

למה זה חשוב שהוא פוליטיקאי של שס?הפוליטיקלי קורקט כל כך מושרש כאן שאף אחד מהזרם המרכזי לא מסוגל לצאת נגד זה.
כי מה לו ולזרם הממלכתי? ערכים שונים, תרבות שונה, אף אחד ממצביעיו ממילא לא שולח לשם את ילדיו. האג'נדות שלו בקשר לזכויות מיעוטים ודאי לא מקובלות על חילונים שגרים בפתח תקווה.
למה השאר לא יצאו נגד? אולי PC כפי שכתבת ואולי ראש עיר שיודע מה רוצים לשמוע בוחריו שנה לפני הבחירות. כנראה לא נדע מה הסיבה.

[/QUOTE]
כפיית האג׳נדה, היא החיוב שלי לפעול לפי האג׳נדה הזו. אישה יכולה להחליט שהיא גבר. אני יכול להיות מנומס ולכבד את הרצון שלה שיתייחסו אליה כגבר ולפנות אליה כך. אם מחייבים אותי לקבל את האג׳נדה הזו, שהיא גבר לכל דבר ועניין (ולא רק אישה שמאמינה ומרגישה שהיא גבר הלכוד בגוף אישה) ומחייבים אותי להתייחס אליה כגבר לכל דבר ועניין, למשל לתת לה גישה לשירותי הגברים, זו כפיית אג׳נדה.
זה הרבה יותר מכפיית אג'נדה.
החדרה של שקר ברור למרחב הציבורי מבלי יכולת לצאת נגדו -זה אונס המציאות ,זה 1984.

גם לדעתי רוב הדברים שכתבת לא מתאימים בגיל 7 (אולי כולם, תלוי איך מועברים).
כבר כתבתי, בלי לשלול את הניסיון שלך כמובן, ששלושת ילדיי עברו מזמן את כיתה ב' ולא עברו שיעורי מגדר, כן עברו שיעורי חינוך מיני שבעיני היו מותאמים לגילם (אחרי גיל 7) ולא ידוע לי על מופעי דראג וחגיגות והאדרת הנושא בבתי הספר שלהם.
יש תוכנית שעברה ממש עכשיו לשיעורי מגדר וחינוך מיני מכיתה א' .(אולי גם בגנים, לא בטוח).
מופעי דראג , קורה בארה"ב וקנדה .
האדרת הנושא -זה אצלנו בבית הספר.

האלטרנטיבה היא שאדם בעל מבנה פיזיולוגי מסוים יישן עם אנשים בעלי אותו מבנה פיזיולוגי (ואם תחמיר - מבנה גנטי). איך זה יותר גרוע?
האלטרנטיבה היא שהילדה תקבל עוד תזכורת לזה שלא מקבלים אותה. במקום שהיא תישן עם ילדות אחרות בחדר שפחות מפריע להם שזה יקרה...

לא ברור לי מה מטרת ההפניה לויקיפדיה
טענת שלא ברור לך מה הקשר בין מגדר לעולם האמיתי. חשבתי שאולי ההגדרה של מה זה מגדר תעזור לך להבין למה אנשים עושים את ההבחנה בין מין למגדר. גם אם אתה לא מסכים עם ההבחנה.

וכך גם לשלוח אותי לדבר עם אנשים
היה נשמע שאתה חושב שלהציע לך במבה זה שווה ערך לזה שימשיכו לפנות אליך במגדר הלא נכון למרות שבבירור רצית אחרת. נשמע היה לי שלדבר עם כמה טרנסג'נדרים אמיתיים אולי ימחיש לך את ההבדל. עדיין יכול להפנות אותך אם תבקש בפרטי.

בסוף, אדם שיש לו דיספוריה מגדרית יכול לבכות שפונים אליו במגדר הלא מתאים ולנסות לשכנע את כל העולם, ויכול לשכנע את עצמו (ולא רק, גם את כולם) שפונים אליו בהטיה הזוויגית שכן מתאימה
למה מישהו צריך לשכנע את עצמו במשהו כזה? כדי לרצות אותך? או כל אדם אחר? איך זה עוזר לך ש-"הוא" יחזור להיות "היא"? ואיך זה מזיק לך להתייחס אל מי שמרגיש "הוא" בתור "הוא"?

יש תוכנית שעברה ממש עכשיו לשיעורי מגדר וחינוך מיני מכיתה א' .(אולי גם בגנים, לא בטוח).
מופעי דראג , קורה בארה"ב וקנדה .
האדרת הנושא -זה אצלנו בבית הספר.
הכל תלוי בתכנים.
מה עושים בהית הספר שלכם ביום יום אחרי הארוע המרגש?

אני חושב שאתה ממעיט בערכה של השפעה תרבותית.
ברגע שמקדמים ערך כלשהו (דרך שיעורים במערכת החינוך, דרך סרטים, סדרות ועוד) -
אין לי ספק שיש לזה השפעה, אפילו אם במציאות זה לא ממש "מרגש" אלא קיימים קשיים.
לפעמים הציפייה התרבותית קובעת את האמונות של האדם יותר מאשר המציאות עצמה.
כן אבל בפועל הסיטואציה היא שמעט מאוד זמן מוקדש במערכת החינוך לדבר על הנושא הספציפי הזה. אולי שעה או שעתיים בשנה. לרוב כנראה בתגובה לאירוע קרוב (ע"ע ילדה בשכבה שעוברת שינוי מגדרי).

ייתכן שאחוזים מסוימים של כאלו שנמצאים על הגדר בתקופות מסוימות, ואולי באופן טבעי היו גדלים להיות סיסג'נדרים (משתמש בזה כי אסור לומר "רגילים"),
יימשכו ליחס המרגש ויוצא הדופן שהמיעוטים "אמורים" לקבל לפי הציפייה התרבותית.
לא חושב שזאת סיטואציה מציאותית. וגם אני לא חושב שזה כזה נוכא אם מי שעל הגדר יחליט ככה או ככה. הוא כנראה על הגדר מסיבה מסוימת. מי שלא מרגיש בנוח עם המגדר שלו כנראה לא צריך שיספרו לו על זה.

התכוונתי בקשר לילדה שעברה שינוי.
זה עדיין אישיו בין ההנהלה להורים או הילדים?
אין לי מושג ,לא ממש משתפים אותנו , וזה לא בשכבה של הילדים שלי.
ההורים שדיברתי איתם נעו בין אדישות להתמוגגות מאושר.

ההורים שדיברתי איתם נעו בין אדישות להתמוגגות מאושר.
יכול להיות שאתה חי בקהילה שלא מתאימה לך, ואני אומרת את זה בשיא הרצינות. אם אני הייתי חיה שם, הייתי מתחרפנת עוד לפני כן מהנטיה הרוחניקית ומעודף הקונספירציות שם בימי קורונה. חייתי מספיק שנים בישוב קטן רווי בבודהיסטים, יוגיסטים, טבעונים וחוזרים בתשובה כדי להבין שהדרך היחידה שלי לדאוג שהילדים שלי לא
יזלגו לשם זה פשוט לצחוק על זה בבית בארוחת הערב המשותפת.

כן אבל בפועל הסיטואציה היא שמעט מאוד זמן מוקדש במערכת החינוך לדבר על הנושא הספציפי הזה. אולי שעה או שעתיים בשנה. לרוב כנראה בתגובה לאירוע קרוב (ע"ע ילדה בשכבה שעוברת שינוי מגדרי).
מספיק אפילו 5 דקות בשנה, זה לא עניין של זמן, זה עניין של מהות.

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שלא.
טרנסג'נדרים הם חלק מ"הקהילה הגאה", וקידום ה"גאווה" בישראל חורג בהרבה משעה/שעתיים בשנה.

כמה דוגמאות:
-ברוב העיתונים יש מדור גאווה, כולל כמובן כתבות על טרנס (זה עוד בלי להזכיר את הכתבות בנושא במדור יחסים).
-בתכני תרבות רבים מאוד (סרטים/סדרות/ספרים/הופעות ועוד) יש תופעה של האדרת הקהילה הגאה
(מוזיקה מרגשת כשדמות כזו נחשפת, יחס יוצא דופן, הערות על תכונות מיוחדות שקיימות לכאורה בעיקר אצל הקהילה, כמו אופנתיות, רגישות ועוד).
-בעיריות רבות קיים "תיק הסובלנות והגאווה", שמוחזק בידי חבר מועצה.
[אגב, עצם הקישור התת-הכרתי בין שני המושגים פסול בעיניי. בדומה למושג "מחנה השלום", כביכול הימין והמרכז נגד שלום ולא רק חלוקים על האסטרטגיה להשיג שלום.
גם כאן, רוב המתנגדים לקידום ה"גאווה" במערב אינם נגד הסובלנות.]
-בערים רבות חוגגים את חודש הגאווה ומצעד הגאווה, ומניפים את דגל הגאווה.
-בתי ספר רבים מקיימים לימודים בנושא (למשל בתוך שיעורי החברה, האזרחות, ואפילו לשון).

אלו כמובן רק דוגמאות.
הנושא של "גאווה" (לא "קבלת האחר") מקודם כיום בשלל דרכים, חלק גדול מהן במימון ציבורי.

נערך לאחרונה ב:
בואו ננסה לחזור לבסיס במקרה שדובר ושנראה לי שמפריע להרבה אנשים(ואולי חלקם לא יודעים לתאר אותו) במקרה כזה של ילד בכיתה ב וההשלכות החברתיות

הקריטריון של אם לפנות למישהו בלשון זכר או נקבה זה: אם הוא מעדיף שאפנה אליו בזכר או בנקבה.
למה דווקא זה? כי ככה העולם סביבי נעים יותר לכמה שיותר אנשים.
נניח שזה מקובל,ילד רוצה שנתייחס אליו כילדה והחלטנו(כחברה)לשתף פעולה מתוך חמלה וקבלה של רצונו וכי נעים לו יותר כך.
זה כמו שציינו כנראה לא שורש הבעיה לאף אחד אבל הבעיה מתחילה כבר כאן לחלקם
האלטרנטיבה היא שהילדה תקבל עוד תזכורת לזה שלא מקבלים אותה. במקום שהיא תישן עם ילדות אחרות בחדר
גם כשאתה לא מדבר על הילד ישירות אלה מתאר אותו ואת האינטראקציה שלו עם ילדות אחרות אתה עדיין מתייחס אליו כילדה לכול דבר ועניין.
יש פה אולי בעיה של תפיסת מציאות שונה שלטעם חלק מהציבור לא מתיישבת עם העולם הפיזי ויכולת התפיסה שלנו של המציאות בעזרת מילים.

אז בו נתחיל ממה זה ילדה?

וגם אני לא חושב שזה כזה נוכא אם מי שעל הגדר יחליט ככה או ככה. הוא כנראה על הגדר מסיבה מסוימת. מי שלא מרגיש בנוח עם המגדר שלו כנראה לא צריך שיספרו לו על זה.
קודם כל, התגובה שלי לא דיברה על האם זה נורא או לא נורא,
אלא על השאלה אם זה אפשרי שקידום התופעה ישפיע על חלק מאלו שנמצאים על הגדר בתקופות מסוימות

אבל אם כבר העלית את הנושא, אז צוטט כאן מחקר שדיבר על זה שטרנס סובלים יותר במהלך החיים, בלי קשר לקבלה החברתית:
Poor mental health and quality of life among binary transgender people is likely to be associated with gender incongruence and body dissatisfaction.
וזה עוד רק מבחינה פסיכולוגית, לפני שדיברנו על הסיכונים בניתוח או בנטילת הורמונים במשך כל החיים.

אגב, מכיר מקבילה של אדם שסבל מתופעה נפשית במשך תקופה מסוימת, ובגלל הערות של אנשים שאינם אנשי מקצוע - לקח את הנושא לכיוון של זהות ("אני כך וכך" במקום "אני כרגע סובל מ..."), ומשם דברים הלכו והסתבכו (התעקש עם הרופאים על תרופות שהם אומרים שלא נחוצות, בסוף הרופאים נכנעו, וקיימות תרופות שאחרי שלוקחים אותן קשה מאוד לחזור אחורה).

קידום חסר אחריות (=לא דרך אנשי מקצוע) של זהות שדורשת תרופות וניתוחים משני חיים זה בעיניי פשע מקצועי.

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שלא.
טרנסג'נדרים הם חלק מ"הקהילה הגאה", וקידום ה"גאווה" בישראל חורג בהרבה משעה/שעתיים בשנה.
התייחסתי למערכת החינוך. אני לא חושב שמוקדש לקהילה הגאה כולה יותר משעות בודדות, לפחות ממה שאני שומע ממי שנמצאים במערכת החינוך. על זה התחיל הדיון פה... אם תגיד לי שיש בית ספר איפהשהו שהקדיש לנושא יום שלם, אני לא ארים גבה. אבל אפילו במקומות הליברלים ביותר, ברוב המוחלט של הזמן בית הספר לא מתיחס לנושא. על זה אנחנו מסכימים לפחות?

אבל אם כבר העלית את הנושא, אז צוטט כאן מחקר שדיבר על זה שטרנס סובלים יותר במהלך החיים, בלי קשר לקבלה החברתית:
תראה כדי לשכנע אותי שזה עושה נזק, תצטרך להביא נתונים שיראו:
א. שיש כמות משמעותית של תלמידים "שיושבים על הגדר".
ב. שלתכנים האלה יש סיכוי משמעותי לגרום להם להחליט אחרת ממה שהיו עושים ממילא.
ג. שההחלטה שלהם גרמה להם יותר נזק נפשי ביחס לתלמידים דומים שהחליטו להשאר במגדר ההתחלתי שלהם.

עד אז, הטענה הזאת שהשיעור שבו המורה מקריאה איזה ספר על ילדה טרנסג'נדרית גורמת לתלמידים לדיספוריה מגדרית, לא אמינה בעיני.

אני מבין את הפחד הזה שחשיפה למשהו תגרום לילד שלכם להרגיש שהוא אולי גם בת. אתם לא רוצים להתמודד עם זה. הכל טוב. אבל אני לא חושב שזה עובד ככה ואני די בטוח ששנים שבהם הילד הרגיש סבבה עם המגדר שלו לא ישתנו גם אם הוא יראה שיש סביבו אנשים שחוו משהו אחר, וגם הוא יקבל איתות מהחברה שהסנטימנט כלפיהם חיובי.

וזה עוד רק מבחינה פסיכולוגית, לפני שדיברנו על הסיכונים בניתוח או בנטילת הורמונים במשך כל החיים.

אגב, מכיר מקבילה של אדם שסבל מתופעה נפשית במשך תקופה מסוימת, ובגלל הערות של אנשים שאינם אנשי מקצוע - לקח את הנושא לכיוון של זהות ("אני כך וכך" במקום "אני כרגע סובל מ..."), ומשם דברים הלכו והסתבכו (התעקש עם הרופאים על תרופות שהם אומרים שלא נחוצות, בסוף הרופאים נכנעו, וקיימות תרופות שאחרי שלוקחים אותן קשה מאוד לחזור אחורה).

קידום חסר אחריות (=לא דרך אנשי מקצוע) של זהות שדורשת תרופות וניתוחים משני חיים זה בעיניי פשע מקצועי.
תראה, בימינו ממילא מה שאתה מתאר לא ממש קורה... לטרנסים שמתגלים בילדות אין את הכח ללחוץ על אף רופא שיתן להם תרופות סתם. לרוב גם ככה לא עושים הליכים בלתי הפיכים עד לגילאים יותר מאוחרים, וגם אז, זה אחרי בירור מספיק מעמיק שזה אכן ניתוח נחוץ ולא משהו חולף ("אני כרגע סובל מ...").

אז בו נתחיל ממה זה ילדה?
אישה היא מי שמרגישה שהתפקיד הנשי בחברה תואם את הדרך שהיא תופסת את עצמה. לרוב (המוחלט) אישה תהיה גם ממין נקבה, ויש הקשרים שאפשר להחליף אחד בשני, אבל אם צריך להיות מדויק רגע אז זאת צריכה להיות ההגדרה הרלוונטית. (וילדה היא אישה בגיל ילדות.)
אם אתה לא מסרב להשתמש בהגדרה הזאת, אני לא הולך להתווכח כי ויכוח על הגדרות הוא מיותר. אבל כשאנחנו באים להחליט מה אנחנו נותנים ומצפים מנשים בחברה ומה נותנים ומצפים מגברים, זה צריך להיות הקריטריון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 354
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
Yos IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 184

נושאים דומים

Back
למעלה