• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי כיוון מקצועי.

ramhal

משתמש רגיל
דירוג
289
היי למרות שלא הגבתי פה אף פעם קראתי הרבה תכנים בפורום ולמדתי שיש כאן אנשים אינטילגנטיים שאני מעריך את דעתם (הרבה יותר מפורומים אחרים שאני קורא) ואני אשמח אם תתרמו מזמנכם לייעץ לי גם את דעתכם.
אני בן 30 נשוי עצמאי בתחום המזון מאז השחרור מהצבא בשני עסקים שונים ( כיום אחד מהם פעיל).
שוקל לעשות שינוי כיוון וללמוד באקדמיה. כנראה למדמח לא כי אני מכיר יותר מדי את הנושא אלא בגלל שזה נראה לי התחום הכי מעניין היום עם אפשרויות לא מוגבלות בעתיד.
ההתלבטות שלי קשה ונמשכת כבר כמה חודשים אפילו הגעתי למצב של לחץ נפשי קושי לישון וכו'.
התרגלתי להרוויח טוב (ממוצע כ 15-20 נטו) וכמובן עצמאי בלי אף אחד על הראש.
אבל וזה אבל גדול התחלתי להרגיש תחושת מיצוי עצומה בחודשים האחרונים כאילו אני לא ממצה את הפוטנציאל שלי (שבינתיים קיים רק בעיני עצמי). והעבודה משעממת אותי נורא.
כל הילדות הייתי בין הראשונים בשכבה ובבית הספר בכלל והחדירו לי לראש שאני "חכם" ואגיע רחוק.
איך שאני רואה את זה תחושת התסכול הזו של חוסר מימוש רק תלך ותגבר עם הזמן גם אם אני אמשיך להרוויח ככה טוב.
ברור לי שאני לא ארוויח את כמו שהרווחתי עד היום וגם אין לי מושג איך יתפתחו החיים מכאן מה שאני יכול להגיד על עצמי זה שאני אוהב ללמוד ( למרות שללמוד לבד מספרים ולימודים אקדמיים קשים בטח כמו מדמח זה שתי סיפורים שונים לגמרי) לא יודע אם יש לי את אותן יכולות שכליות שהיו לי בגיל 18. (עשיתי חמש יחידות אנגלית פיזיקה מתמטיקה אקלטרוניקה והממוצע בגרות שלי הוא 105).
כרגע כבר די בתהליכים של עזיבת העסק ( שותף עם אחי הגדול שכנראה יקנה את החצי שלי).
אני לא רוצה להמשיך כי גם ככה זה יצא ארוך מדי סליחה כנראה אני ממש צריך לשפוך קצת.
אשמח אם יתפתח פה דיון עם אנשים בעלי ניסיון גם בתחום ההייטק או כאלו שעשו שינוי כיוון דומה בחיים בעיקר אם זה לא גיל מאוחר מדי לשינוי הזה אם המסלול בהייטק הוא מאתגר ומספק אינטלקטואלית.

אשמח אם יתפתח פה דיון עם אנשים בעלי ניסיון גם בתחום ההייטק או כאלו שעשו שינוי כיוון דומה בחיים בעיקר אם זה לא גיל מאוחר מדי לשינוי הזה
ברוך הבא!
עד שיגיעו ההייטקיסטים לענות, הנה כמה שרשורים שעלה בהם הנושא הזה ואולי תמצא תשובות לתהיות:
https://www.hasolidit.com/kehila/th...וכנה-בוטקאמפ-לימודי-תעודה-או-תואר-נוסף.10902/
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/קריירה.8306/
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/שינוי-מקצוע.7478/
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/הייטק-בגיל-מבוגר.11583/
בהצלחה!

היי,
אכן ייקח זמן להגיע למשכורת כזו בנטו בהייטק אבל בהחלט אפשרי בתוך מספר שנים בהנחה שרמת המשכורות לא תיפגע בהמשך למשבר הנוכחי (דבר שקרה במשברים הקודמים)
בכל מקרה, לפני שאתה מתחייב לשינוי, כדאי לך לוודא שאתה באמת אוהב את התחום. אני מכיר לא מעט אנשים מאוד מוכשרים וחכמים שגילו שעולם התוכנה פשוט לא מדבר אליהם.
יש די הרבה קורסים חינמיים אונליין שמלמדים תוכנה (ב coursera לדוגמא) שיכולים לאפשר לך טעימה מהעולם לפני שאתה מקבל החלטה משנת חיים.

היי,
אכן ייקח זמן להגיע למשכורת כזו בנטו בהייטק אבל בהחלט אפשרי בתוך מספר שנים בהנחה שרמת המשכורות לא תיפגע בהמשך למשבר הנוכחי (דבר שקרה במשברים הקודמים)
בכל מקרה, לפני שאתה מתחייב לשינוי, כדאי לך לוודא שאתה באמת אוהב את התחום. אני מכיר לא מעט אנשים מאוד מוכשרים וחכמים שגילו שעולם התוכנה פשוט לא מדבר אליהם.
יש די הרבה קורסים חינמיים אונליין שמלמדים תוכנה (ב coursera לדוגמא) שיכולים לאפשר לך טעימה מהעולם לפני שאתה מקבל החלטה משנת חיים.
כן התחלתי קורס בפייתון אבל זה נראה לי לא מייצג הקורסים הללו והעולם האמיתי. לא רואה אפשרות אחרת לגלות אם אני אהנה מהמקצוע הזה או לא (מה גם שמדמח יכול להוביל להרבה כיוונים לא?) חוץ מלהיכנס לזה לעומק.

אציע לך נקודת מבט נוספת.
לפני הייטק / לא הייטק, תחשוב אם מתאים לך בגילך להפוך לתלמיד ואחר כך לשכיר. אלו עולמות שונים לגמרי מלהיות עצמאי שאין לו בוס על הראש (ויש לו מליון בוסים על הראש). אני לא יודע מה עדיף לך, אבל מדובר בהבדלים עצומים. אתה צריך לחשוב גם על שאר ההיבטים של העבודה - במשרד מול מחוץ למשרד, מקום אחד מול ניידות, כמה אנשים עובדים איתך וכו'.זה שעכשיו משעמם לא אומר בהכרח שצריך שינוי של 180 מעלות כי כנראה גם בבחירה הנוכחית יש דברים שמתאימים לך והם עלולים לא להיות קיימים אם תעשה שינוי קיצוני.
אני אומר בזהירות וחלילה לא כדי לפגוע, אבל לפעמים החלומות האלו של שינוי רדיקלי מושפעים מאיזה צורך פנימי להוכיח משהו (לעצמנו ולאחרים). זה לגיטימי כמו כל מניע אחר, אבל כדאי להבחין במניע האמיתי ולתת לו את המשקל הראוי בהחלטה.
בהצלחה.

היי למרות שלא הגבתי פה אף פעם קראתי הרבה תכנים בפורום ולמדתי שיש כאן אנשים אינטילגנטיים שאני מעריך את דעתם (הרבה יותר מפורומים אחרים שאני קורא) ואני אשמח אם תתרמו מזמנכם לייעץ לי גם את דעתכם.
אני בן 30 נשוי עצמאי בתחום המזון מאז השחרור מהצבא בשתי עסקים שונים ( כיום אחד מהם פעיל).
שוקל לעשות שינוי כיוון וללמוד באקדמיה. כנראה למדמח לא כי אני מכיר יותר מדי את הנושא אלא בגלל שזה נראה לי התחום הכי מעניין היום עם אפשרויות לא מוגבלות בעתיד.
ההתלבטות שלי קשה ונמשכת כבר כמה חודשים אפילו הגעתי למצב של לחץ נפשי קושי לישון וכו'.
התרגלתי להרוויח טוב (ממוצע כ 15-20 נטו) וכמובן עצמאי בלי אף אחד על הראש.
אבל וזה אבל גדול התחלתי להרגיש תחושת מיצוי עצומה בחודשים האחרונים כאילו אני לא ממצה את הפוטנציאל שלי (שבינתיים קיים רק בעיני עצמי). והעבודה משעממת אותי נורא.
כל הילדות הייתי בין הראשונים בשכבה ובבית הספר בכלל והחדירו לי לראש שאני "חכם" ויגיע רחוק.
איך שאני רואה את זה תחושת התסכול הזו של חוסר מימוש רק תלך ותגבר עם הזמן גם אם אני ימשיך להרוויח ככה טוב.
ברור לי שאני לא ירוויח את כמו שהרווחתי עד היום וגם אין לי מושג איך יתפתחו החיים מכאן מה שאני יכול להגיד על עצמי זה שאני אוהב ללמוד ( למרות שללמוד לבד מספרים ולימודים אקדמיים קשים בטח כמו מדמח זה שתי סיפורים שונים לגמרי) לא יודע אם יש לי את אותן יכולות שכליות שהיו לי בגיל 18. (עשיתי חמש יחידות אנגלית פיזיקה מתמטיקה אקלטרוניקה והממוצע בגרות שלי הוא 105).
כרגע כבר די בתהליכים של עזיבת העסק ( שותף עם אחי הגדול שכנראה יקנה את החצי שלי).
אני לא רוצה להמשיך כי גם ככה זה יצא ארוך מדי סליחה כנראה אני ממש צריך לשפוך קצת.
אשמח אם יתפתח פה דיון עם אנשים בעלי ניסיון גם בתחום ההייטק או כאלו שעשו שינוי כיוון דומה בחיים בעיקר אם זה לא גיל מאוחר מדי לשינוי הזה אם המסלול בהייטק הוא מאתגר ומספק אינטלקטואלית.
אתה מסוגל מבחינה כלכלית לוותר על העבודה לכל כך הרבה זמן?
אולי אפשר לשלב בין העסק לבין לימודים באונ' הפתוחה, למשל. או לעשות קורס תכנות של כמה חודשים (אם המטרה היא להיות מתכנת, ולא דווקא בעל תואר).

השינוי מעצמאי לשכיר הינו שינוי מאד מאד דרסטי והם אלו 2 עולמות שונים.

הבעיות שאני מזהה בתור שכיר בהייטק:
1) שכר - לוקח מס' שנים על מנת להגיע לאותן רמות שכר
2) מרות - ישנו בוס ישיר שאתה כפוף לו ולעומת לקוחות, אתה לא יכול "לפטר" אותו
3) גמישות א' - נגמרו הימים בהם אפשר להחליט שעוד שבועיים יש דיל טוב לחו"ל וקופצים עליו (לא תקף לכל העצמאיים, אבל לך זה נראה שכן)
4) גמישות ב' - סידור שעות העבודה בזמנים הנוחים לך ואפשרות לבצע סידוריים אישיים בין לבין (שוב לא תקף כלפי כולם)
5) הוצאות מוכרות - לא ניתן לקזז ולהקטין את ההכנסה החייבת במסגרת החוק
6) פוליטיקה ארגונית

היתרונות שאני מזהה בתור שכיר בהייטק:
1) יציבות - אתה יודע שכל עוד אתה מגיע לעבודה ועושה את מה שמוטל עלייך, אתה מקבל את הכסף בסוף החודש. אתה לא תלוי בגחמות השוק, ביטולים, זיכויים, פרסום, גביה וכד'.
2) קידום - ככל שהחברה בה אתה עובד היא יותר גדולה ועשירה, אתה יכול לפעמים להתקדם לתפקידים ורמות שכר שלא כל עצמאי מצליח להגיע אליהן בכחות עצמו, תלוי בהרבה גורמים אבל זה משהו לשקול.
3) ראש שקט - אין התעסקות במשכורות, מיסוי, הנהלת חשבונות, ביטוח לאומי, רישיונות ועיניינים בירוקרטיים כאלו ואחרים. אין גם כסף שמושקע ונמצא בפרויקטים כאלו ואחרים או קמפיינים פרסומיים לקידום העסק.
4) שעות מוגדרות - מאד תלוי בסוג המשרה אבל לרוב אין טלפונים מלקוחות זועמים ובקשות בשעות מאוחרות והרגשה של "אתה חייב לי". כמו שמישהו אמר כאן "אלף בוסים על הראש".

נערך לאחרונה ב:
כן התחלתי קורס בפייתון אבל זה נראה לי לא מייצג הקורסים הללו והעולם האמיתי. לא רואה אפשרות אחרת לגלות אם אני יהנה מהמקצוע הזה או לא (מה גם שמדמח יכול להוביל להרבה כיוונים לא?) חוץ מלהיכנס לזה לעומק.

בתפקידי פיתוח,בד"כ 70% מהעבודה זה פתרון באגים. אתה יכול ללמוד פייתון ברמה סבירה, לצבור טיפה נסיון (נגיד בפורום כמו reddit.com/r/dailyprogrammer) ואז לפתור באגים בפרוייקטים של קוד פתוח. זה יתן לך הדמייה מסויימת של אופי העבודה(כמובן בלי הקטע החברתי - שגם חשוב להוסיף להדמייה).

מה גם שמדמח יכול להוביל להרבה כיוונים לא?
כמובן, יש המון תפקידים מעבר לתוכנה אבל זו דרך טובה להתחיל ולהיכנס לתעשייה.
כמובן שאם יש לך ניסיון ספציפי, קשרים מעניינים או יתרון תחרותי בתחום מסוים, אפשר גם לדלג על לימודים ולהגיע ישר לתפקידים אחרים לגמרי בהייטק (product/marketting/sales וכו׳)

השינוי מעצמאי לשכיר הינו שינוי מאד מאד דרסטי והם אלו 2 עולמות שונים.

הבעיות שאני מזהה בתור שכיר בהייטק:
1) שכר - לוקח מס' שנים על מנת להגיע לאותן רמות שכר
2) מרות - ישנו בוס ישיר שאתה כפוף לו ולעומת לקוחות, אתה לא יכול "לפטר" אותו
3) גמישות א' - נגמרו הימים בהם אפשר להחליט שעוד שבועיים יש דיל טוב לחו"ל וקופצים עליו (לא תקף לכל העצמאיים, אבל לך זה נראה שכן)
4) גמישות ב' - סידור שעות העבודה בזמנים הנוחים לך ואפשרות לבצע סידוריים אישיים בין לבין (שוב לא תקף כלפי כולם)
5) הוצאות מוכרות - לא ניתן לקזז ולהקטין את ההכנסה החייבת במסגרת החוק
6) פוליטיקה ארגונית

היתרונות שאני מזהה בתור שכיר בהייטק:
1) יציבות - אתה יודע שכל עוד אתה מגיע לעבודה ועושה את מה שמוטל עלייך, אתה מקבל את הכסף בסוף החודש. אתה לא תלוי בגחמות השוק, ביטולים, זיכויים, פרסום, גביה וכד'.
2) קידום - ככל שהחברה בה אתה עובד היא יותר גדולה ועשירה, אתה יכול לפעמים להתקדם לתפקידים ורמות שכר שלא כל עצמאי מצליח להגיע אליהן בכחות עצמו, תלוי בהרבה גורמים אבל זה משהו לשקול.
3) ראש שקט - אין התעסקות במשכורות, מיסוי, הנהלת חשבונות, ביטוח לאומי, רישיונות ועיניינים בירוקרטיים כאלו ואחרים. אין גם כסף שמושקע ונמצא בפרויקטים כאלו ואחרים או קמפיינים פרסומיים לקידום העסק.
4) שעות מוגדרות - מאד תלוי בסוג המשרה אבל לרוב אין טלפונים מלקוחות זועמים ובקשות בשעות מאוחרות והרגשה של "אתה חייב לי". כמו שמישהו אמר כאן "אלף בוסים על הראש".

תודה על התגובה המפורטת (תודה לכל מי שענה)[=.
הדבר שהכי חשוב לי זה לקום בבוקר בכיף למה שאני הולך לעשות. בזמן האחרון אני קם ממ בלי חשק לעבוד ופה עוד יתרון למשרת שכיר שאתה יכול לסיים אותה בלי הרבה כאבי ראש לעומת עסק שאני כבר כמה חודשים מנסה לצאת וזה תהליך שלוקח זמן.
לגבי הגמישות אז אצלי בעסקים זה פחות היה קיים נכון שהייתי מסכים לפגוע קצ בעסק כדי לקחת חופשה בסוף שנה ובפסח אבל בתור שכיר לא נראה לי שזה יהיה קשה יותר ממצבי כיום.
אחד הדברים שמושכים אותי לכיוון ההיטק זה דווקא התחלופה הגבוהה בין עבודות ופרויקטים (תקן אותי אם אני טועה). למדתי על עצמי שמאוד קשה לי בגשרה אפורה שנראית אותו דבר במשך הרבה זמן.
חוץ מזה שאני מאמין שעדיין ארצה לפתח עסק משלי אבל בתחום כמו ההייטק עם אתגרים שכליים ולאו דווקא פיזיים כמו לקום מוקדם בבוקר ולעבוד המון שעות.
אני פונה לאקדמיה (אני יודע שזה נאיבי להגיד את זה כרגע) לפחות בתכנון לא רק כדי לעשות תואר ראשון ולהתחיל לתכנת אלא להתקדם באקדמיה ויש הרבה אופציות שכרגע נראות לי מעניינות כמו לימודי MBA בחול כתואר שני או מחקר על איזה נושא שיתפוס ויסקרן אותי בתואר הראשון.

אני אחדד משהו חשוב בפוסט.
הדבר העיקרי שגרם לי לרצות לצאת מן העסק ולשנות כיוון זו העובדה שכבר כמה חודשים אני פשוט לא רוצה לקום מהמיטה. בחיים לא הייתה לי תקופה כזו של חוסר מוטיבציה ועייפות. אני בן אדם שרגיל לעבוד 14 15 שעות ביום שיש לו איזו מטרה מול העיניים ואש בבטן והדברים האלה פשוט נעלמו בתחום שלי כרגע.
אני מחפש משהו שיחזיר לי את התשוקה הזו והרצון להצליח ותחום הייטק נראה לי הכי קורץ בהעדר אלטרנטיבה אחרת כרגע שקופצת לי בבום לראש.

יש את האפשרות להתחיל בפתוחה, לקחת כמה קורסים ולראות איך אתה מסתדר עם החומר, במידה ותרצה להמשיך והציונים יהיו טובים, תוכל לעבור לאוניברסיטה והקורסים יחשבו לך.
ככה תוכל בהתחלה עדיין לעבוד, לחסוך וגם לנסות ללכת בדרך חדשה.

לפחות בתכנון לא רק כדי לעשות תואר ראשון ולהתחיל לתכנת אלא להתקדם באקדמיה

ותחום הייטק נראה לי הכי קורץ

אתה מתכוון לסיים תואר במדעי המחשב, נניח בגיל 35 , לעבוד כמה שנים ואז לחזור לאקדמיה וללמוד תואר שני-שלישי מנהל עסקים ?

אתה מתכוון לסיים תואר במדעי המחשב, נניח בגיל 35 , לעבוד כמה שנים ואז לחזור לאקדמיה וללמוד תואר שני-שלישי מנהל עסקים ?
נשמע נאיבי?
לא יודע לאן החיים יקחו אותי זה כרגע מה שנראה לי האופציה הכי טובה כדי לעשות שינוי כיוון ולהתקדם בחיים. מה שבטוח במצב הנוכחי לא טוב לי.
יכול להיות שאני אתחיל ללמוד ותוך כמה חודשים אני אבין שזה לא בשבילי אז בזבזתי שנה שנתיים ולא יהיה לי כל החיים את החרטה הזו שלא הלכתי לאקדמיה.
נראה לי אנשים נותנים הרבה יותר מדי דגש על פקטור הגיל. אף אחד לא יודע מי יחיה ומי ימות מחר. אני בדעה שאדם צריך לחפש איזושהי מטרה שתכניס לו אש לחיים מוטיבציה להצליח ולהגיע הכי רחוק גם בגיל 70. כסף לבד לא יעשה אותי מאושר זה אני כבר יודע.
אפשר לעבוד במקביל לתואר השני לפי מה שאני מבין לא?
אין אפשרות להמשיך ישר מהתואר הראשון אם אני יאהב את התחום?
בגילאים האלה (35-40) אנשים כבר לא יוצאים ללמוד MBA בארהב?
אני חושב שהאקדמיה תרחיב לי מאוד את העולם הצר שחייתי בו עד עכשיו ואולי ייפתחו לי העיניים לאיזהשהו תחום שידליק אותי זה כל מה שאני מבקש. תואר במדמח יכול להוביל להמון כיוונים להמשך התמחות רק אני כותב את התגובה הזו וקפץ לי בפלא תואר בהנדסה ביו רפואית לבוגרי מדמח.
אשמח אם תתקנו אותי אם אתם חושבים שאני מדבר שטויות

אציע לך נקודת מבט נוספת.
לפני הייטק / לא הייטק, תחשוב אם מתאים לך בגילך להפוך לתלמיד ואחר כך לשכיר. אלו עולמות שונים לגמרי מלהיות עצמאי שאין לו בוס על הראש (ויש לו מליון בוסים על הראש). אני לא יודע מה עדיף לך, אבל מדובר בהבדלים עצומים. אתה צריך לחשוב גם על שאר ההיבטים של העבודה - במשרד מול מחוץ למשרד, מקום אחד מול ניידות, כמה אנשים עובדים איתך וכו'.זה שעכשיו משעמם לא אומר בהכרח שצריך שינוי של 180 מעלות כי כנראה גם בבחירה הנוכחית יש דברים שמתאימים לך והם עלולים לא להיות קיימים אם תעשה שינוי קיצוני.
אני אומר בזהירות וחלילה לא כדי לפגוע, אבל לפעמים החלומות האלו של שינוי רדיקלי מושפעים מאיזה צורך פנימי להוכיח משהו (לעצמנו ולאחרים). זה לגיטימי כמו כל מניע אחר, אבל כדאי להבחין במניע האמיתי ולתת לו את המשקל הראוי בהחלטה.
בהצלחה.
שוב אין לי מושג מעולם לא הייתי שכיר בעבודה רצינית. האופציה לפתוח עסק תמיד תהיה פתוחה בפניי הניסיון שלי מהעולם הזה לא ייעלם.
משעמם זו מילה קלה מדי. זה לא רק השעמום זה החוסר עניין ההרגשה של חוסר מיצוי עצמי האנשים שאני עובד מולם ואיתם( חוץ מהשותף שלי) זה לא סוג האנשים שאני רוצה להיות מסביבם כל החיים. ברור לי שהצורך בשינוי נובע גם מלהוכיח לעצמי משהו. לאחרים פחות הסביבה שלי די מעריכה בעלי עסקים ומהבחינה הזו זה פחות משהו להתלהב אבל אף פעם לא עניין אותי כל כך מה אחרים חושבים עליי.

שוב אין לי מושג מעולם לא הייתי שכיר בעבודה רצינית. האופציה לפתוח עסק תמיד תהיה פתוחה בפניי הניסיון שלי מהעולם הזה לא ייעלם.
משעמם זו מילה קלה מדי. זה לא רק השעמום זה החוסר עניין ההרגשה של חוסר מיצוי עצמי האנשים שאני עובד מולם ואיתם( חוץ מהשותף שלי) זה לא סוג האנשים שאני רוצה להיות מסביבם כל החיים. ברור לי שהצורך בשינוי נובע גם מלהוכיח לעצמי משהו. לאחרים פחות הסביבה שלי די מעריכה בעלי עסקים ומהבחינה הזו זה פחות משהו להתלהב אבל אף פעם לא עניין אותי כל כך מה אחרים חושבים עליי.
זו נקודה טובה שלא כולם מבינים בראשית הקריירה.
סוג האנשים שאתה פוגש מאד שונה לפי כיוון הקריירה שבחרת.
אם כי מהניסיון שלי, הסיכוי לפגוש אנשים טובים ופחות טובים לא תלוי בהשכלה, כסף וכיוצ"ב, אלא בעיקר מזל.

נשמע נאיבי?
לא לי, שאלתי כי זה מרגיש לי שאתה קצת מתפזר.
נראה שזה אומר להוציא הרבה כסף ולהכניס מעט כסף במשך הרבה זמן, אתה לוקח את זה בחשבון ?

אפשר לעבוד במקביל לתואר השני לפי מה שאני מבין לא?
אין אפשרות להמשיך ישר מהתואר הראשון אם אני יאהב את התחום?
בגילאים האלה (35-40) אנשים כבר לא יוצאים ללמוד MBA בארהב?
תואר במדעי המחשב זה כמעט תואר במתמטיקה, אתה חושב שפתאום תתעניין ותתאהב בתורת הגרפים ? בקריפטוגרפיה ? בתורת המספרים ?
אני לא רואה סיבה לעשות תואר ראשון במדעי המחשב ואז תואר שני במנהל עסקים, זה כמו לעשות רישיון טיס ואז לנהוג על אופניים.
תואר שני במנהל עסקים זה תואר שבד"כ עושים בשביל השורה "תואר שני".

בדקת מה העלות של MBA בארצות הברית? מה תנאי הקבלה ?
שאלת פה למעלה אם אפשר לעבוד במקביל לתואר השני - אתה יכול לעבוד בארצות הברית ?
אני חושב שהאקדמיה תרחיב לי מאוד את העולם הצר שחייתי בו עד עכשיו ואולי ייפתחו לי העיניים לאיזהשהו תחום שידליק אותי זה כל מה שאני מבקש. תואר במדמח יכול להוביל להמון כיוונים להמשך התמחות רק אני כותב את התגובה הזו וקפץ לי בפלא תואר בהנדסה ביו רפואית לבוגרי מדמח.
מאוד קשה להגיב לך כי אתה מתפזר מאוד, פעם אתה מדבר על הייטק, אחרי זה אקדמיה, פעם MBA ופעם תואר בהנדסה ביו-רפואית.
נראה שאתה רוצה רק להיכנס לאקדמיה ומשם- מה שיבוא-יבוא.

תואר במדעי המחשב יעזור לך רק אם תרצה להמשיך לתואר שני \ תרצה לעבוד ב"הייטק" \ להרשים את הסביבה, אם אתה לא מחפש לפתוח את העיניים בכיוון הזה- זה יהיה בזבוז זמן.

בכל מקרה, אתה יכול לחפש חומרים מהשנה הראשונה בתואר בגוגל, יש בלי סוף- אינפי1,לינארית1,בדידה,תורת המספרים,לוגיקה ולראות אם משהו מזה מדליק אותך.

לא לי, שאלתי כי זה מרגיש לי שאתה קצת מתפזר.
נראה שזה אומר להוציא הרבה כסף ולהכניס מעט כסף במשך הרבה זמן, אתה לוקח את זה בחשבון ?

תואר במדעי המחשב זה כמעט תואר במתמטיקה, אתה חושב שפתאום תתעניין ותתאהב בתורת הגרפים ? בקריפטוגרפיה ? בתורת המספרים ?
אני לא רואה סיבה לעשות תואר ראשון במדעי המחשב ואז תואר שני במנהל עסקים, זה כמו לעשות רישיון טיס ואז לנהוג על אופניים.
תואר שני במנהל עסקים זה תואר שבד"כ עושים בשביל השורה "תואר שני".

בדקת מה העלות של MBA בארצות הברית? מה תנאי הקבלה ?
שאלת פה למעלה אם אפשר לעבוד במקביל לתואר השני - אתה יכול לעבוד בארצות הברית ?

מאוד קשה להגיב לך כי אתה מתפזר מאוד, פעם אתה מדבר על הייטק, אחרי זה אקדמיה, פעם MBA ופעם תואר בהנדסה ביו-רפואית.
נראה שאתה רוצה רק להיכנס לאקדמיה ומשם- מה שיבוא-יבוא.

תואר במדעי המחשב יעזור לך רק אם תרצה להמשיך לתואר שני \ תרצה לעבוד ב"הייטק" \ להרשים את הסביבה, אם אתה לא מחפש לפתוח את העיניים בכיוון הזה- זה יהיה בזבוז זמן.

בכל מקרה, אתה יכול לחפש חומרים מהשנה הראשונה בתואר בגוגל, יש בלי סוף- אינפי1,לינארית1,בדידה,תורת המספרים,לוגיקה ולראות אם משהו מזה מדליק אותך.
תודה על התגובה המפורטת באמת מעריך את זה.
אני יודע שאני מאוד מפוזר זה כי באמת אני לא מגובש ולא רואה את הדרך שמולי בבהירות.
אם הייתי מבין בזה מספיק כנראה שלא הייתי מחפש ייעוץ מאנשים בפורום. מבין שאני לא "ידלק" על המתמטיקה (אולי לך תדע) אבל על עולם התוכנה והייטק בכללי יש סיכוי.
הבאתי את דוגמאות הMBA בארהב וההנדסה הביו רפואית כדי להדגים שתואר במדמח יכול למשוך אותי להרבה כיוונים וזה בדיוק מה שאני צריך לפתוח כמה שיותר דלתות כי אין לי מושג באמת מה אני רוצה לעשות.
אני כן רוצה לפתוח את העיניים בכיוון הייטק זו המטרה הראשונה שאליה אני מכוון עם התואר הזה.
לגבי הכסף יש לי קצת חסכונות מהעסקים ואני ישתמש בהם כנראה כדי להשקיע בעצמי ולא בנכסים מקווה שההימור ישתלם בסופו של דבר.
בנוגע לMBA בארהב לפי מה שאני חקרתי אם אתה מצליח להגיע לאחת האוניברסיטאות המובילות (והדרך היחידה שאני רואה זה תואר ראשון ממוסד שהם מכירים ומעריכים.) זה ממש פותח לך דלת להמון משרות בדרג ניהולי בחברות המובילות בעולם ובארץ. זה חתיכת מקפצה לקריירה ובגלל שאני מתחיל בגיל מאוד מאוחר אני צריך מקפצות כאלה. (תקנו אותי אם אני טועה)

מבין שאני לא "ידלק" על המתמטיקה (אולי לך תדע) אבל על עולם התוכנה והייטק בכללי יש סיכוי.
בתואר מדעי המחשב מאוניברסיטה, יש בממוצע קורס תכנותי 1 בסמסטר. מתוך בערך 6 קורסים בכל סמסטר.
אם עולם התוכנה וההייטק מעניין אותך, הייתי ממליץ על הנדסאי תוכנה או קורסים יעודיים.

הבאתי את דוגמאות הMBA בארהב וההנדסה הביו רפואית כדי להדגים שתואר במדמח יכול למשוך אותי להרבה כיוונים וזה בדיוק מה שאני צריך לפתוח כמה שיותר דלתות כי אין לי מושג באמת מה אני רוצה לעשות.
אני כן רוצה לפתוח את העיניים בכיוון הייטק זו המטרה הראשונה שאליה אני מכוון עם התואר הזה.
כמו שכתבתי למעלה, תואר במדעי המחשב הוא לא תואר שעושים כדי לקבל כיוון. פשוט חבל.

בנוגע לMBA בארהב לפי מה שאני חקרתי אם אתה מצליח להגיע לאחת האוניברסיטאות המובילות (והדרך היחידה שאני רואה זה תואר ראשון ממוסד שהם מכירים ומעריכים.) זה ממש פותח לך דלת להמון משרות בדרג ניהולי בחברות המובילות בעולם ובארץ. זה חתיכת מקפצה לקריירה ובגלל שאני מתחיל בגיל מאוד מאוחר אני צריך מקפצות כאלה. (תקנו אותי אם אני טועה)
אוניברסיטה מובילה אתה מתכוון הרוורד סטייל ? אתה מבין שהעלות יכולה להגיע למיליון דולר בלי מלגות וזה בהנחה ואתה עומד בתנאי קבלה שלהם ?
https://www.mba.today/guide/fees

אני לא חושב שזו כזאת מקפצה, תחשוב על זה - יש לך אמנם תואר שני מאיזה מקום מפונפן, אבל אין לך ניסיון מעשי בכלל.
העולם האמיתי שונה מהאקדמיה, בגדול.

קשה לי להסכים עם המשפט הזה. כי רוב העמיתים לעבודה שלי, ושהיו לי במקומות עבודה קודמים הם בעלי תואר ראשון במדמ״ח. זה די סטנדרט היום, (כן יש כאלה שבלי, הרוב הגדול עם). המלצה על הנדסאי תוכנה, עבדתי ב 3 חברות אמריקאיות גדולות, לא נתקלתי בהנדסאי עדיין.
דבר אחרון, התואר במדעי המחשב הוא באמת תואר במתמטיקה שימושית, רובו לא קשור לעבודה ו95% מהידע שמלמדים אותך לא תשתמש בו לעולם. אבל אני מסתכל על זה כאילו זה גיבוש (לצנחנים או לשייטת 13), שלב קשה כדי להתקבל למקומות עבודה אחרים אחר כך.
בהצלחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 9
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 327
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
amit שינוי מגדר בכיתה ב' פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1003
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה