• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קריירה

tamar100

משתמש סולידי
דירוג
67
אני יודעת שיש מצב שקראתם הודעות כאלה כבר מיליון פעמים, אבל לא מצאתי את התשובה בשרשורים הקודמים ואני בכל זאת זקוקה לעזרתכם...
בשנה האחרונה אני אכולת ספקות בנוגע לדרך בה בחרתי, ומתלבטת ממש אם לעשות הסבה לתחום ההייטק.
למה? כי אני מרגישה שכרגע אני לא מממשת את הפוטנציאל שלי, לא מבחינת יכולת השתכרות ולא מבחינת היכולות האנליטיות והאינטלקטואליות שלי. אני מרגישה שהעולם דוהר ומתקדם, ושאני לא חלק. כמובן שנוסיף את העובדה שאחים שלי עובדים בתחום ההייטק ואוהבים את זה מאוד (והם טוענים בתוקף שגם אני אוהב את זה, מההיכרות שלהם איתי), וזה עושה חשק.

קצת פרטים יבשים עליי: אני עו"ד כבר שנה וחצי, למדתי בעברית (תואר ראשון ושני), ציונים טובים. התמחתי במקום נחשב (אם כי בשירות הציבורי) וגם היום אני עובדת במחלקה משפטית באחד הגופים הממשלתיים. אני אמא לשלושה, בת 28, ו- וזה חשוב- בקיץ הקרוב עוברת להתגורר עם משפחתי באזור הצפון, באחד החורים (שעה מחיפה ברכבת) בגלל קרבה למשפחה, לחברים ולחינוך שאנחנו אוהבים.

הפרמטרים שחשובים לי:
1. עניין, אתגר, לעשות משהו שארגיש שהוא חשוב. בתפקיד שלי היום אני אוהבת את העיסוק במדיניות ואת יכולת ההשפעה שלי על מהלכים ברמה הארצית. את האינטרקאציה עם אנשים, את המו"מ שאני מנהלת, ואת העצמאות בבחירת סדר יומי. פחות אני אוהבת את העבודה האפורה והמשמימה שאני מניחה שבכל עבודה יש, ואת הבינוניות שיש בשירות הציבורי (לא בכל מקום כמובן, אבל אצלנו כן).
2. להיות פנויה לילדים- המקסימום שאני מוכנה לנסוע זה שעתיים ביום, וגם אז רק אם מדובר בעבודה שתיתן לי גמישות ויכולת להגיע הביתה לאסוף את הילדים כמה ימים בשבוע... אני מניחה שזה פוסל הרבה מאוד עבודות בעריכת דין וגם כמובן בהייטק, וזה פוסל לחלוטין את אזור המרכז...
3. שכר- חשוב לי שיהיה שכר טוב. מה זה טוב? היום אני מרוויחה 9.5K (ברוטו כן?) ומתבאסת. לעומת זאת העבודה שלי נותנת לי את שני הפרמטרים האחרים... בינתיים השכר שאנחנו מרוויחים מספיק לנו לכיסוי צרכנו ולחסכון מסויים, שיגדל מאוד כשנעבור לצפון. בהקשר הזה, צריך לדעת שיש לי קטע לא ברור עם כסף. בכל שלב בחיים היה לי חשוב להרוויח יותר ממה שהייתי "צריכה" מבחינת הנתונים היבשים, כדי לחסוך. בעלי ואני באים ממשפחות מעוטות-יכולת, וחשוב לנו לתת נקודת פתיחה טובה יותר לילדים שלנו. אני חוסכת ללימודים של הילדים שלי, לפנסיה שלנו (שתהיה כנראה מאוחרת), ואפילו לדירה שלהם- אז יבאס אותי לקבל משכורת נמוכה על אף שכביכול זה יספיק לכיסוי הצרכים העכשוויים.

מבחינת האפשרויות שעומדות בפניי כרגע:
1. בגדול, אין מגזר ציבורי בצפון, וגם אם היה, אני לא בטוחה שאני רוצה להמשיך שם (טעות בעיניכם?)
2. משרדים פרטיים באזור פנו אליי, אבל בתכל'ס לא בא לי לעבוד במשרד פרטי... ברור לי שחלק ממה שאני חושבת עליהם נובע מסטיגמות (הרבה שעות, הרבה עבודה אפורה ופחות עיסוק במדיניות, שכר מעפן והצורך לעשות הכל לטובת הלקוח) ושיש משרדים אחרים, אבל בכל זאת...
3. לנסות להיכנס להייטק במשרות הלא-טכנולוגיות (מחלקות משפטיות- לא בטוחה שמעניין כי את העבודה המעניינת מוציאים למיקור חוץ, ניהול פרוייקטים- קשה מאוד להתקבל ללא רקע טכנולוגי, למרות שיש לי חברים עורכי דין שעושים את זה, פיתוח עסקי- כנ"ל).
4. לעשות הסבה. התקבלתי לתואר במדמ"ח בעברית, זה ייקח בערך שנתיים לסיים (מוותרים לי על המון קורסים), אבל נשמע לי שזה יהיה קשה. בדיוק סיימתי את התארים שלי, ולהתחיל ללמוד שוב... לא ממש מפתה. בנוסף נאלץ לדחות את המעבר לצפון, וזה די מבאס.
5. לעשות הסבה דרך בוטקאמפ. למרות החסכון בזמן, לא בא לי להיות בתחתית שרשרת המזון של חיפוש העבודה... אני מניחה שבצפון אני זקוקה ליתרון יחסי מול מחפשי עבודה אחרים, ולנוכח מיעוט המשרות זה נראה לי בעייתי. אבל תקנו אותי אם אני טועה.
6. לשנות כיוון לגמרי. לחפש משרה חברתית, עם אופי חברתי, לתרום לתיקון עולם, להיות קרובה לבית ולשכוח מכסף :(
7. לעבוד שנתיים-שלוש במשרד, ולפתוח משרד עצמאי. לא ברור לי מה השכר הממוצע של עורך דין עצמאי, אבל יש גמישות וקרבה לבית (וכמובן אלף חסרונות אחרים).

אני אשמח לדעת מה אתם חושבים שאני יכולה לעשות כדי- 1. למקסם את היכולות שלי (גם לצורך מימוש עצמי וגם לצורך הכנסה), 2. לעבוד בעבודה שתהיה טובה למשפחה שלי (לא הרבה נסיעות, בצפון וכן הלאה).

אני יודעת שזה קצת מבולבל, אבל אשמח ממש לכיווני המחשבה שלכם... בפעם הקודמת עזרתם לי מאוד.

תודה!

אני אתעלם לחלוטין מהחצי השני של מה שכתבת (האפשרויות שעומדות בפניך) ואתייחס רק לחלק הראשון (הפרמטרים שהצגת).

כדי לקצר את הטקטס, אקרא להם בשלושה שמות:
1. עניין
2. משפחה
3. שכר

המשולש הזה הוא מה שנקרא "מלכוד 22", "משולש המוות", "שמיכה קצרה" או בקיצור - מה שאי אפשר לקבל, בהינתן נתוני הפתיחה שלך.
אם היית מוכנה לדרג את השלישיה הזו, וככה בעצם מגלה על איזה פרמטר את הכי מוכנה לוותר, לפחות בשלב ראשון, יכול להיות שאפשר יהיה לענות לשאלה שלך, אבל כמו שניסחת אותה בעצמך:

"אני רוצה לעבוד במשהו מעניין, עם שכר גבוה, ולא הרבה שעות, תוך שאני לא מביאה למשרה הזו שום דבר פרט לרצון שלי"

זה לא משהו שבכלל אפשר להתחיל לעבוד איתו.

אם היית מנסחת משפט אחר, בסגנון הזה למשל:

"אני רוצה לעבוד במשהו מעניין, לא הרבה שעות, ואני מבינה שכנראה אצטרך להתפשר בשכר בתור התחלה"
או
"אני רוצה לעבוד בשכר גבוה, הרבה שעות, ואני מבינה שכנראה יהיה לי משעמם בהתחלה"
וכן הלאה...

אחרי שיהיה לך בסיס (משער ששנתיים זה בסיס סביר ברוב המשרות), תוכלי כנראה להתחיל להתקרב לכיוון המשפט הבסיסי שרשמת.

הייתי שוקל לקחת קורסים של מדעי המחשב בפתוחה בתור התחלה (קורס אחד בסמסטר, זה לא סוף העולם), תוך כדי שאת עובדת באחת העבודות מסוג המשפטים שאני ציינתי.

No Pain - No Gain

אגב, אם את מוצאת משהו שעונה למשפט המקורי שלך - אני מת לדעת...

אענה על התחום שאני מכיר - משפטים.
אם כבר עשית שני תארים, עבדת שנתיים וחצי כולל התמחות ואת מספרת שאת אוהבת את המקצוע, אז יש לך מסלול טוב שאת יכולה ללכת בו. תחפשי מקום בשירות הציבורי שיש בו יותר אווירת עבודה ובעיקר יתן לך התמחות שיש לה ביקוש בשוק הפרטי. כך עוד שנתיים שלוש תוכלי לצאת לשוק הפרטי במצב הרבה יותר טוב מאשר המקום בו תהיי כבוגרת טריה של מקצוע אחר שאין לך בו שום ניסיון.
יש מקומות כאלו גם בצפון אבל הרבה פחות מאשר בירושלים או בתל אביב, כמובן.
מצד שני, בגלל שהשכר בשרות המדינה אחיד, שכר שנחשב ממוצע במרכז ייחשב טוב בצפון בתפקיד זהה.

אני עשיתי הסבה בדיוק בגיל שלך - דרך בוטקאמפ.
אבל - אם תלכי בנתיב הזה, תאלצי לשלם את המחיר...

ההסבה - חצי שנה של קריעה..
אאל"ט יש סניף של אינפיניטי בחיפה.

את לא תהיי בסוף שרשרת המזון יותר מאם תשרפי עכשיו שלוש שנים בתואר במדמ"ח - הכל תלוי בך.
אם תבלטי לטובה תתקדמי.

בנוסף - השעות - יהיו שעות של הייטק. את צריכה לחשוב אם זה מתאים לך.

תכל'ס - עם השקעה של שני תארים בתחום כל כך רחוק, אני הייתי עושה חושבים.

מבחינת שכר במשרדים הפרטיים - את יכולה להתחיל מ-12-13 (לא כולל בונוסים) במשרדים הגדולים (יש סניף של הרצוג בחיפה).

שילוב של עו"ד בהייטק. למשל כתיבת חוזים, הגשת פטנטים בארץ ובעולם, מחלקת תביעות.
זו עבודה של 9-5, נותן חשיפה להייטק ומשאיר זמן איכות.

@tamar100 , אני מכיר הרבה אנשים (לפחות 15) שעשו הסבה בבוטקאמפ / בתי ספר כמו אינפיניטי או אקספריס. בגדול, הרושם שלי הוא שזה עשה טוב לאנשים שמוכנים להשקיע כמה חודשי מאמץ. מעבודה עם חלק מהאנשים האלה, אני חושב שבתי הספר האלה עושים עבודה לא רעה. הייטק היום זה שוק של עובדים. כולם באים מרקעים מאד מגוונים (פסיכולוגיה, מנהל עסקים, ביוטכנולוגיה, קונדיטוריה, התקנת מזגנים, צילום סדרות טלוויזיה, הנדסת מכונות, בעל פיצוציה). בלי להכיר אותך ועל סמך הנתון היבש שסיימת שני תארים במשפטים בציונים טובים, הייתי אומר שאת מתאימה לקבוצת האנשים הזו שתיארתי לעיל (עשו הסבה, מוכנים להשקיע, בעלי יכולות שכליות מספיקות). לדוגמא, אשתי עשתה הסבה (בבוטקאמפ) מבעלת עסק עצמאי למתכנתת front end. עקבתי מקרוב אחרי רמת ההוראה והתרגול בקורס וראיתי שהם עושים עבודה טובה בלהכשיר אנשים לתעשיה. לא היה לה פשוט למצוא עבודה, אבל היא הכפילה את הכנסתה לאחר חודשיים של חיפוש. יש משרות בהייטק שיכולות להתאים לפרופיל של עבודה בין 9 ל18, לא יודע כמה זה רווח בצפון. קחי בחשבון שאלה אנקדוטות שמתאימות לנסיוני האישי ולא בטוח שניתן להכליל מהן.

אף אחד לא כתב אז אני אזכיר את זה- אחרי בוטקמפ השכר שלך יהיה זהה לגמרי, 10K, אבל עובדים המון שעות בשביל ה 10K האלו. את עוסקת רק שנתיים במקצוע שלך, ולא נראה שאת שחוקה/סובלת, אלא רק לא מרוויחה מספיק. אני אישית הייתי שוקל לפתוח משרד עצמאי. זה משהו שמשותף לעורכי דין, למתכנתים ולעוד כמה מקצועות- לא צריך מעבדה עם מכשירים במליוני שקלים כדי לעבוד, כל אחד יכול לפתוח משרד משל עצמו, ומשם יכולת ההשתכרות תלויה רק בך. יש גם שליטה מקסימלית בנוגע לכמות השעות ולגמישות (ועבודה מהבית)

@tamar100 , אני מכיר הרבה אנשים (לפחות 15) שעשו הסבה בבוטקאמפ / בתי ספר כמו אינפיניטי או אקספריס. בגדול, הרושם שלי הוא שזה עשה טוב לאנשים שמוכנים להשקיע כמה חודשי מאמץ
ן.

מתוך סקרנות: באיזה סוג של חברות הם משתלבים אחר כך?
אני תוהה עד כמה אפשר להחליף מסלול של לימודים ריאליים בתיכון ותואר מדעי המחשב בחצי שנה אינטנסיבית של קורסים.

אזכיר שבהייטק יש משרות מו"ף חוץ מתכנות.

ג"נ: מדען.

אזכיר שבהייטק יש משרות מו"ף חוץ מתכנות.

ג"נ: מדען.
זה ההיטק של החומרה. אצלנו המשכורות לא כאלו גבוהות- אני כמנהל פיתוח מרוויח מה ש data scientist עם אפס נסיון יקבל.

זה ההיטק של החומרה. אצלנו המשכורות לא כאלו גבוהות- אני כמנהל פיתוח מרוויח מה ש data scientist עם אפס נסיון יקבל.
אתה יכול להרחיב מעט על ההבדל בין חומרה לתוכנה?
כהדיוט כמעט מושלם בתחום (עיקר ההכרות המקצועית מתיקי המס), נראה לי שבחומרה תנאי הסף קשוחים הרבה יותר (תואר, לעיתים מתקדם, לעומת קורס קצר בתוכנה). לפי דברי אחרים, גם התואר בהנדסת חשמל לא יותר קל מהתואר במדמ"ח.

@tamar100
כמה שאלות
האם יש קביעות בתפקיד הנוכחי שלך?
מה הפוטנציאל השתכרות בתפקיד שלך בעתיד? אני יודע שבמגזר הציבורי השכר עולה כל שנה ויש גם דרגות שמעלות מאוד את השכר .
לדעתי הלא מבוססת בחורה בגילך עם 2 תארים מהעברית שווה הרבה יותר במונחי שכר.
אבל כמו שרשמו לך פה השמיכה קצרה ואי אפשר לקבל הכל יחד,קרי גם : (1) זמן משפחה משמעותי גם (2)הנאה ומשמעות וגם (3)שכר .
אם 1 הכי חשוב לך ובהנחה ואין קביעות בעבודה ,בשכר שרשמת הייתי מייעץ לך להתמקד במה שבאמת עושה לך טוב. לא תרוויחי הרבה פחות בכל משרה אחרת שתבחרי אז אם כבר אז שתהיה המשרה שעושה לך הכי טוב לנשמה ומשאירה לך בדיוק את הזמן שאת רוצה לבלות עם משפחתך ולעשות מה שאת אוהבת.
מה גם שאת יכולה לשלב ולעשות קצת עבודות/חוזים מהצד מתי שמתחשק ובמחיר שמתאים לך בלבד.
אם 2+3 חשוב לך יותר ואת אומרת שאת לא סובלת בתחום שלך,אני הייתי ממנף אותו כן לכיוון של עצמאית .זה אומנם סיכון מסויים אבל גם הסבה באמצע החיים לתכנות זה סיכון ואני הייתי מעדיף את הסיכון הראשון כשאני מגיע עם ניסיון ותארים ממוסד מכובד. מה גם שפוטנציאל ההשתכרות נראה לי גם גבוה הרבה יותר בפוזיציה שלך דווקא ולא בהייטק.

אתה יכול להרחיב מעט על ההבדל בין חומרה לתוכנה?
כהדיוט כמעט מושלם בתחום (עיקר ההכרות המקצועית מתיקי המס), נראה לי שבחומרה תנאי הסף קשוחים הרבה יותר (תואר, לעיתים מתקדם, לעומת קורס קצר בתוכנה). לפי דברי אחרים, גם התואר בהנדסת חשמל לא יותר קל מהתואר במדמ"ח.
בהנדסת חשמל המשכורות גבוהות כמו בתוכנה לדעתי. אני מתייחס יותר לתעשיות עתירות ידע ומתקדמות שבהן עובדים מהנדסי מכונות, מתכננים אופטיים ומהנדסי חומרים. דברים כמו HP, אלביט\אלאופ, אפלייד מטריאלס, אורבוטק, לומוס, מפרולייט... כל זה נחשב "הייטק" אבל אין שם המשכורות של גוגל, וויקס או אפילו של אלפא-טים או סיסאייד. זה מההכרות שלי עם אנשים שעובדים בשני הצדדים. אכן, תנאי הסף בחומרה גבוהים יותר (למרות שלדעתי העבודה מעניינת יותר, מה שגם מפצה על המשכורת הנמוכה יותר).

מתוך סקרנות: באיזה סוג של חברות הם משתלבים אחר כך?
אני תוהה עד כמה אפשר להחליף מסלול של לימודים ריאליים בתיכון ותואר מדעי המחשב בחצי שנה אינטנסיבית של קורסים.
סליחה על המענה המאוחר. אלה שלמדו באקספריס \ אינפיניטי (שאני מכיר) השתלבו בחברות הייטק שמפתחות מוצרים בתחום הReal time embedded. לדוגמא, אחד מחבריי התקבל לעבודה בQualcomm. אחרים התקבלו לחברות עם פרופיל דומה (באחת מהן אני עובד).
אני עובד עם אנשים שלמדו בבתי ספר כאלה ומוכרח לומר שהם הגיעו עם ידע מעולה לתעשייה, עדיף מבחינתי על הידע המעשי שבאים איתו בוגרי מדמ"ח באוניברסיטת תל אביב.
אלה שאני מכיר שלמדו Bootcamps, למדו רובם ככולם פיתוח Front End ב Web ו\או Full stack Web development (צד שרת וקליינט). אחד מהם התקבל לעבוד באתר של "הארץ" (לטעמי בין האתרים היותר יפים בארץ) ואחרים בכל מיני סטארט אפים.

גילוי נאות : אני מושקע רגשית בלפאר את תעשיית ההסבות להייטק, משום שאני חושב שלישראל יש יתרון יחסי בתחום הזה (ביחס למדינות העולם) והייתי רוצה לראות יותר אנשים עוסקים בזה, מה שלדעתי יחזק את השרידות הכלכלית (ואולי הקיומית) של ישראל. אבל כל רשמיי ממסלולי ההסבה האלה הם אובייקטיביים ומבוססים על נסיון והיכרות עם אנשים רבים שסיימו מסלולים כאלה.
רק אחדד ששמעתי שכדאי לברר אודות בית הספר בהן את\ה תלמד\י, שכן יש בתי ספר טובים יותר ופחות. ויתרה מכך, כדאי לברר האם בתי הספר נשארים באותה רמה מקצועית ביחס למחזורים שעברו.

סליחה על המענה המאוחר. אלה שלמדו באקספריס \ אינפיניטי (שאני מכיר) השתלבו בחברות הייטק שמפתחות מוצרים בתחום הReal time embedded. לדוגמא, אחד מחבריי התקבל לעבודה בQualcomm. אחרים התקבלו לחברות עם פרופיל דומה (באחת מהן אני עובד).
אני עובד עם אנשים שלמדו בבתי ספר כאלה ומוכרח לומר שהם הגיעו עם ידע מעולה לתעשייה, עדיף מבחינתי על הידע המעשי שבאים איתו בוגרי מדמ"ח באוניברסיטת תל אביב.
אלה שאני מכיר שלמדו Bootcamps, למדו רובם ככולם פיתוח Front End ב Web ו\או Full stack Web development (צד שרת וקליינט). אחד מהם התקבל לעבוד באתר של "הארץ" (לטעמי בין האתרים היותר יפים בארץ) ואחרים בכל מיני סטארט אפים.

גילוי נאות : אני מושקע רגשית בלפאר את תעשיית ההסבות להייטק, משום שאני חושב שלישראל יש יתרון יחסי בתחום הזה (ביחס למדינות העולם) והייתי רוצה לראות יותר אנשים עוסקים בזה, מה שלדעתי יחזק את השרידות הכלכלית (ואולי הקיומית) של ישראל. אבל כל רשמיי ממסלולי ההסבה האלה הם אובייקטיביים ומבוססים על נסיון והיכרות עם אנשים רבים שסיימו מסלולים כאלה.
רק אחדד ששמעתי שכדאי לברר אודות בית הספר בהן את\ה תלמד\י, שכן יש בתי ספר טובים יותר ופחות. ויתרה מכך, כדאי לברר האם בתי הספר נשארים באותה רמה מקצועית ביחס למחזורים שעברו.
קצת רקע: לומד לתכנת Web עצמאית בבית ב"משרה מלאה" ובתהליכי חיפוש עבודה בתחום

רציתי לשאול, האם לדעתך יש יתרונות ללמידה בבוטקאמפ על פני למידה עצמאית בבית? זאת אומרת האם יש ערך מוסף ללמידה פנים מול פנים על פני מגוון הקורסים והמדריכים המעולים שקיימים ברשת? התלבטתי אם ללכת על בוטקאמפ אך נרתעתי מהמחיר(בסביבות ה20K) ומכיוון שראיתי שבסילבוסים את רוב החומר כבר למדתי בצורה עצמאית. מה הפלוס הגדול של בוטקאמפ בעצם? אולי הנטוורקינג וההשמה? הייתי שמח לשמוע דעה של מישהו מהתעשייה

האם לדעתך יש יתרונות ללמידה בבוטקאמפ על פני למידה עצמאית בבית?
סביר להניח שבית הספר מכיר את צרכי התעשייה טוב יותר מהלומד האוטו דידקט ולכן הפרוייקטים שינתנו לתלמידים יבססו אצלם תיק עבודות טוב יותר לקראת השגת משרה. כמו כן, האינטנסיביות של הבוטקאמפ יכולה לדמות לא רע את האינטנסיביות של התעשייה (עמידה בזמנים, עומס רב וכו'). שאל את עצמך אם אתה מצליח לתרגל ברמה גבוהה ותחרותית.
האם יש ערך מוסף ללמידה פנים מול פנים על פני מגוון הקורסים והמדריכים המעולים שקיימים ברשת?
זה אינדיבידואלי לטעמי.
מה הפלוס הגדול של בוטקאמפ בעצם? אולי הנטוורקינג וההשמה?
זה גם יכול להיות פלוס, הגם שלפי היכרותי, בתי הספר נותנים רמות משתנות של שירות בעניין הזה. כדאי לברר מראש אצל אנשים שלמדו בבית ספר X שאתה בוחן האם ללמוד בו. אם אתה מחליט ללמוד, כדאי לעשות סקר שוק ולשמוע רשמים מלפחות 2-3 אנשים שלמדו בבית ספר.

בין אם תבחר כך או אחרת, חשוב שתחפש עבודה כשיש ברשותך תיק עבודות מכובד. מבוטקאמפ (אם הוא טוב) אתה כנראה תצא עם אחד כזה.
אגב, אני מכיר גם כאלה שלמדו בעצמם והשתלבו יפה בתעשייה ללא תואר \ מסלול הסבה.

נשמע כאילו את בדיוק במקום שטוב לך בו מאוד, ואת מסנוורת מהלחשושים על "היותר טוב".

אם זה בגלל המשכורת - מצטער אם הדעה שלי סותרת את כל מה שהפורום הזה מייצג, אבל כסף זה לא הכל בחיים, וזה לא שאת משתכרת כרגע בצורה רעה.

אם זה בשביל הגשמה עצמית, אז יש שיר טוב לגבי זה.
זה שכולם מדברים על הייטק כל היום זה לא אומר שרק שם תוכלי להגשים את עצמך ולהביא לידי ביטוי את היכולות שלך, ואת יכולה למצוא אתגרים לכבוש ולאן לצמוח גם בתחום העבודה שלך (הרבה הביאו פה עצות לא רעות).

תחשבי באמת היית מוכנה לסכן את מה שאמרת שכלכך חשוב לך - הפרמטרים של עניין ושל הזמן שלך עם הילדים, בשביל לנסות לרדוף אחרי משהו שאולי יהיה טוב יותר?
אם כן, אז לדעתי תתחילי בקטן ותראי שזה באמת מושך אותך ושאת יכולה לדמיין את עצמך עושה את זה כל היום כל יום במשך המון זמן, ואז תחליטי אם את רוצה ללכת ממש על תואר במדמ"ח \ כל פתרון אחר. אני בעד לעשות שינויים דרמטיים, כל עוד אבל את באמת בטוחה שזה מגיע ממך ולא מהאחים שלך \ סביבה, ושאת יודעת על מה את חותמת.
כפי שציינו כאן אגב, בהייטק בדר"כ אין הרבה זמן עם המשפחה (ולהבנתי אם חותרים לכיוון אז זה עולה בכך שמגיעים למשרות פחות מעניינות), וגם לא כל המשרות הן מעניינות.

ג"נ: לומד מדמ"ח ונהנה מזה מאוד

"אני יודעת שיש מצב שקראתם הודעות כאלה כבר מיליון פעמים"
אנשים מתוסכלים ממצבם הכלכלי ומחפשים מענה בהייטק כי ממוצע המשכורות שם גבוה יותר.
את בת 28 עם תואר ראשון ושני מהעברית, סיימת התמחות במקום נחשב, יש לך שלושה ילדים קטנים.
אין ספק שאת מוכשרת והספקת הרבה בתקופה קצרה.
האם יש בידייך כישורים להשתלב בחברת הייטק? כן.

ההקרבה הנדרשת מבחינתך בשלב זה למעבר היא עצומה. אני לא מאמין שתהיי מרוצה לא מהתהליך ולא מהתוצאה.
מגורים בצפון שעה נסיעה מחיפה זו התאבדות לקריירת בחברת הייטק.
בצפון אין מספיק היצע משרות. אם תשרפי את עצמך ביותר מדי ראיונות אין לך לאן לפנות.
במידה ומדובר בפיתוח תוכנה זה תחום שהעוסקים בו מתעדכנים באופן תדיר בהתפתחויות על מנת להישאר רלוונטיים.
את יכולה לצפות בקלות ל9-11 שעות עבודה ולימוד ביום, כל יום. אף יותר מזה בתקופות של קורסים, הכשרות, לימודים או לחץ בעבודה.
איך תעשי את זה עם שלושה ילדים ומרחק של שעה נסיעה לכל כיוון?
עבודה מהבית ומשרות חלקיות זה לאנשים משופשפים שמביאים מספיק ערך למקום העבודה שלהם בשביל לאפשר זאת.

אם תבחרי בדרך הזו מצפות לך מספר שנים לא קלות, בין אם מדובר בקורס הסבה או השלמה למדעי המחשב.
לאחר שתעברי את השנים הראשונות, מצבך הפיננסי ישתפר. אבל עדיין לא תאספי את הילדים שלך מהגן מספר ימים בשבוע.
האם את מוכנה להקרבה הנדרשת?
האחים שלך טוענים שתאהבי את התחום?
מה זה בדיוק תחום "הייטק"?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
Lag בחירה בין 2 כיווני קריירה התפתחות אישית 4
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
GeraltOfHaifa יש קריירה, יש כסף. אבל מרגיש ריקנות. מה עכשיו? התפתחות אישית 83
T קריירה כרואה חשבון אוף טופיק 2
T ראיית חשבון - מסלולי קריירה התפתחות אישית 104
A קריירה מאוחרת למתכנת לשעבר התפתחות אישית 3
M התמודדות עם אבא חולה נפש ותהיות קריירה.. התפתחות אישית 31
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
T יש קריירה, מה עכשיו? התפתחות אישית 13
W האם ניסיון במנכ"לות בארה"ב יספיק בכדי לפתח קריירה דומה בישראל? התפתחות אישית 9
W האם רק ניסיון במנכ"לות בארה"ב יקנה לי קריירה בארץ? התפתחות אישית 2
H התלבטות - המשך קריירה בעולם הדאטא התפתחות אישית 1
B קריירה כארכיטקט תוכנה התפתחות אישית 3
A האם יש מלאכות כפיים עם אפשרויות קריירה סבירות? התפתחות אישית 20
F התלבטות - תואר ראשון להעשרה למרות שיש כבר קריירה התפתחות אישית 10
Ron.B קריירה כשכיר בעולם הנדלן התפתחות אישית 15
A התחלה חדשה - קריירה יומני מסע אישיים 10
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
G קריירה בריפוי בעיסוק אוף טופיק 14
ה התלבטות בבחירת קריירה ותואר התפתחות אישית 9
unrealx התלבטות קריירה קשה - מעבר עבודה בהייטק התפתחות אישית 77
F שינוי קריירה להנדסת תוכנה-בוטקאמפ, לימודי תעודה או תואר נוסף? התפתחות אישית 11
נ עבודה ראשונה בהייטק ותכנון קריירה התפתחות אישית 2
פ מחפש להכיר מישהי שמוכנה לקבל עצמאי בלי קריירה אוף טופיק 1
L שינוי קריירה - יש סבסוד של המדינה? התפתחות אישית 0
K ייעוץ קריירה / שינוי התפתחות אישית 8
C מה אני עושה הלאה(עבודה/קריירה) ? אוף טופיק 49
R שינוי קריירה התפתחות אישית 5
ש שינוי קריירה סולידי אוף טופיק 9
S קריירה והתקדמות מקצועית התפתחות אישית 23
A קריירה אוף טופיק 6

נושאים דומים

Back
למעלה