• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה לגבי הבנק המרכזי

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,148
הבנק המרכזי האמריקאי יכול פשוט להדפיס עוד דולרים ולקנות בהן מניות?

וככה לעלות את המחיר?

אם כן, למה לו בכלל להפסיק?

וככה לעלות את המחיר?

במקרה שבו הבנק ידפיס סתם כסף, מהר מאוד הכסף האמריקאי יאבד ערך (גם ירד בשער אל מול מטבעות אחרים, גפ יאבד כוח קנייה בשוק האמריקאי).

וככה לעלות את המחיר?

המדינה יכולה להטיל מס הכנסה בשיעור של 100% נכון? אז למה היא מטילה מס רק של 50%? כי יש למדינה גם סיבה לרצות להשאיר כסף אצל האזרחים ולא רק לעצמה (לא כל המדינות כמובן, מדינות קומוניסטיות למשל מחזיקות בכל העושר בעצמן).

שים לב שהדפסת כסף זה בעצם מס, כי זה מקטין את ערך הכסף שבידי הציבור ומעלה את הכסף שבידי הממשלה (אם היה במחזור 1M והדפסנו 1M אז הערך של כל דולר ירד לחצי, אבל עכשיו לממשלה יש חצי מהכסף במדינה. אם הממשלה תדפיס עוד 2M לממשלה יהיה 3/4 מהכסף במדינה וכן הלאה).
אבל זה מס מאוד מטומטם. כי זה מס המוטל על אנשים המחזיקים דולרים (או משהו צמוד לדולר בלי הצמדה למדד), כל מי שמחזיק מניות, נדל"ן, סחורות, שקלים, אירו, או כל דבר אחר שהוא לא דולר "מוגן" מהמס הזה.

לכן, גם אם המדינה רוצה קשה לה מאוד להטיל את המס הזה באופן אפקטיבי. היא יכולה להדפיס קצת כסף מידי פעם, כי "המס" לא יהיה מספיק בשביל שהרוב יוותרו על היתרון שבלהחזיק דולרים (שהוא היכולת לרכוש מוצרים בהילך החוקי בארצות הברית), אבל ברגע שהיא תתחיל להדפיס אותם באופן משמעותי (נגיד 5%), כולם "יתמגנו" ופשוט יקנו עם הדולרים מהר משהו אחר (כמו VTI :lol: ) וכך המדינה תשאר עם כל הדולרים לעצמה. ברגע שכל הדולרים יהיו אצל המדינה, הם כמובן לא יהיו שווים כלום (ע"ע ונצואלה). כך שלא רק שהמדינה לא ירוצה להטיל כזה מס על אזרחיה, זה גם באופן כללי מס כל כך מטומטם שאין לה גם סיבה לנסות.

אם ארצות הברית רוצה להרוויח בבורסה, הגדלת מס הדבידנד באחוז 1 תביא הרבה יותר הכנסות יעילות מאשר הדפסת כסף ורכישת מניות.

ואז היא גילתה פתאום שלאנשים "מפסיקה" להיות הכנסה מעל 200K, דרך כלים תכנוניים למינהם, או אם אי אפשר אז דרך הפסקת עבודה ;). כזכור באותה תקופה מס רווחי הון היה כמו שהוא היום רק 25% (נתון לבחירה, או אפשרות להפחית חצי מהנכסים ותשלום מס בשיעורים רגילים). בגלל עקרון המימוש והאפשרות למימוש סלקטיבי, הרי שלמעשה ניתן היה לייצר הכנסות פיננסיות רבות בתכנון הבא:

אני מרוויח 100K עם שיעור מס של 94% (כלומר, שלמעשה אני מרוויח 300, אבל נתעלם מה200K הראשונים). אם לא אעשה כלום סך הנכסים שלי יהיו בסוף השנה 6K.

אני עושה את הדבר הבא: אני לווה 100K מהבנק (גובה הריבית לא ממש משנה לי כי הוא נחתך ב94%) ומשקיע את הכל בדאו (מה לעשות s&p עוד לא קיים אז :lol:).

נקח שני תרחישים:
השוק עלה ב100% - הרווחתי 100K. אני משלם 25K מס רווח הון, + 94% מס על ההכנסה מעבודה ונשאר סה"כ עם 81K רווח אחרי מיסים או 86K שווי נכסים.
השוק ירד ב100% - הפסדתי 100K, אבל אני יכול לקזז את ההפסד כנגד ההכנסה הרגילה שלי (כי שיעור המס המיוחד הוא אופציונלי) ולכן אני ב0 רווח השנה, ורק הפסדתי את ה6K שהיה יכול להישאר לי.

כלומר, אני מקבל 75% מהעליה של השוק, אבל נושא רק ב6% מההפסדים של השוק, וזה בלי שום הון עצמי!

זאת כמובן הגנה פנטסטית ורווח עצום גם בהנחה שהסיכוי להרוויח שווה לסיכוי להפסיד, ואם כפי שאנו יודעים יש יותר עליות מירידות האסטרטגיה עוד יותר מרוויחה. וכמובן שאני יכול להתמנף כאן ללא חשש. נניח אני ממונף פי חמש, אם השוק ירד ב20% הפסדתי 6K (כי יש לי MC), אם לעומת זאת השוק עלה ב20% הרווחתי כמו מקודם 86K.

וזה עוד לפני שהוספנו את האפשרות של תכנון דחיית מימוש וכו'.

כך שאפשר כמובן לגבות מיסים כמה שרוצים, אבל תמיד מגלים מאוד מהר שפער גדול בין מיסוי סוגים שונים של הכנסות, זה מתכון בטוח להפסיד כספי מיסים...

נערך לאחרונה ב:
לא הבנתי
איפה החלק שאתה צריך להחזיר את ההלוואה שהפסדת?
הוא השקיע 200K (מהם 100 שלו, 100 מינוף), ומכר הכל (או קיבל MC) בירידה של 50% (כלומר נשארו 100 שמכסים את ההלוואה, ובסה"כ 0).
(אני רואה עכשיו שהוא כתב ירידה של 100%. נראה לי שקודם היה כתוב אחרת, אבל בכל מקרה הטיעון תקף, רק תציב ירידה של 50% איפה שכתוב 100%. בגלל שב-50% הוא מממש, אין משמעות ל-100%.)

אני לא יודע איפה קראת את זה
אני מרוויח 100K עם שיעור מס של 94% (כלומר, שלמעשה אני מרוויח 300, אבל נתעלם מה200K הראשונים). אם לא אעשה כלום סך הנכסים שלי יהיו בסוף השנה 6K.

אני עושה את הדבר הבא: אני לווה 100K מהבנק (גובה הריבית לא ממש משנה לי כי הוא נחתך ב94%) ומשקיע את הכל בדאו
האמת שההודעה נראית לחלוטין אחרת ממה שקראתי אותה :)
היא באמת השתנתה, אבל את החלק הזה הבנתי גם בקריאה הראשונה...

בכל מקרה התרגיל הוא כזה - יש לך 100K עם 94% מס. אם תפסיד אותם, בעצם הפסדת רק 6K, אז אתה יכול למנף אותם פי שתיים, ואז אם הפסדת אותם (יש לך סטופ לוס או MC, אז מקסימום תפסיד את ה-100K שלא אכפת לך להפסיד. את ההלוואה לא תפסיד) בעצם איבדת רק 6K. לעומת זאת אם הרווחת אז הרווחת יותר (כי המס על רווח ההון שנוצר מהמינוף נמוך מהמס השולי).

היא באמת השתנתה, אבל את החלק הזה הבנתי גם בקריאה הראשונה...

בכל מקרה התרגיל הוא כזה - יש לך 100K עם 94% מס. אם תפסיד אותם, בעצם הפסדת רק 6K, אז אתה יכול למנף אותם פי שתיים, ואז אם הפסדת אותם (יש לך סטופ לוס או MC, אז מקסימום תפסיד את ה-100K שלא אכפת לך להפסיד. את ההלוואה לא תפסיד).
לא, הוא כתב השוק ירד ב 100%
לגבי ה MC דובר על מינוף נוסף של אותם ה 100K מול הנכסים, ואז באמת יש MC
אחרת אם הוא הלווה 100K מהבנק וקנה איתם אצל הברוקר הוא עדיין יהיה חייב לבנק 100K (וריבית)
לא?

נכון. התייחסתי לזה בתגובה הראשונה. זה אמור להיות 50% (כלומר, אין בעיה שהשוק ירד 100%, אבל המשקיע שלנו יוצא ב-50%). ב"מהדורה הראשונה" זה היה יותר ברור שיש MC.
אחרת אם הוא הלווה 100K מהבנק וקנה איתם אצל הברוקר הוא עדיין יהיה חייב לבנק 100K (וריבית)
לא?
נכון. זה התרגיל - את ה-100K שכבר יש לך (שהם רק 6K אחרי מס) אתה ממנף פי 2 (וקונה דאו ב-200K), כי גם אם תפסיד את כל ה-100K (כשהשוק ירד 50% או קיבלת MC) בעצם הפסדת רק 6K (+ ריבית, נניח), אבל אם תרוויח אז תרוויח יותר כי המיסוי על הרווחים הוא רק 25%.

לא?
אל תשכח שגם ריבית זאת הוצאה מוכרת :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C שאלה - למי שפרש, לגבי הבנק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
T שאלה לגבי מיסוי על רבע מדירה מיסים 3
חצי פנסיון שאלה לגבי הזנת רווחים מהבורסה בטופס 135 מיסים 5
N שאלה לגבי קרנות סל - השקעה ראשונה שוק ההון 2
D שאלה לגבי טופס 101 אוף טופיק 3
Shekel Hadash שאלה לגבי מיסוי מיסים 8
R שאלה לגבי משיכת כספים מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
עצמאית שאלה לגבי החלק הסולידי בתיק קרן כספית או אגח ממשלתי כללי? שוק ההון 10
פ שאלה טכנית לגבי לאומי טרייד שוק ההון 1
Shekel Hadash שאלה לגבי הבדלי מיסוי מיסים 39
I שאלה לגבי דוח שנתי 1301 מיסים 2
O שאלה לגבי הרכב נכסי קרן כספית שוק ההון 6
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
C העברת ני"ע מבנק בארץ ל IB שאלה לגבי השכבות שוק ההון 7
Z שאלה לגבי מיסוי עסקים בחו"ל שמקורם בארץ מיסים 16
A שאלה תיאורטית לגבי קרנות נאמנות שוק ההון 8
A שאלה לגבי אג"ח צמוד מדד שוק ההון 64
A שאלה לגבי מיסוי בעקבות מכירת RSU מיסים 2
M שאלה לגבי מס בתיק מניות מיסים 7
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
Aslan שאלה לגבי שערי מט״ח ומיסוי מכירת ניירות ערך זרים שוק ההון 6
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
O שאלה לגבי חישוב הרווח מאג"ח treasury bill שוק ההון 1
N שאלה לגבי דוח פעילות שנתי בInteractive - לטובת דוח שנתי למס הכנסה מיסים 5
K שאלה לגבי מסלול השקעות עוקב מדדים ← קרנות חוץ לעומת קרנות שקליות שוק ההון 18
A שאלה לגבי קרן נאמנות (או קרן סל) סנטטית שוק ההון 12
O שאלה לגבי מס מחושב בנייר ערך בארה"ב שוק ההון 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
A שאלה לגבי תמהיל משכנתא -- אוקטובר 2022 נדל"ן 11
Shnizelia יש בעלי Google Pixel בקהל? יש לי שאלה לגבי ה-Voice Recorder פוסטים מאיכות נמוכה 5
ל שאלה לגבי קרן מחכה S&P שוק ההון 2
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
W שאלה לגבי wecheck נדל"ן 10
A שאלה לגבי דוחות כספיים שוק ההון 2
S שאלה לגבי גוגל פיננס אוף טופיק 6
H שאלה לגבי תנאי קבלה למחיר למשתכן עקב מצב מסורבל. נדל"ן 17
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה