• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת מנוי לשירות VPN

• פותח הנושא OiNK
  • פורסם בתאריך
תודה לעונים!
נראה שכולם ממליצים על פרוטון וגם מסכימים על כך שאין לו (או לכל VPN אחר) ערך לאבטחה.
אז מה בכל זאת ניתן לעשות כדי לאבטח את החיבור לרשת ציבורית כאשר מתחברים למערכת המסחר?
אני שואל כי אני נוסע הרבה לחו״ל (עבודה..) ולא מרגיש בנוח להתחבר למערכת המסחר דרך הWiFi של המלון.
מה דעתכם על שימוש ב-Tor למען מטרה זאת? או אולי פשוט להתחבר לאינטרנט סלולרי?

נערך לאחרונה ב:
תודה לעונים!
נראה שכולם ממליצים על פרוטון וגם מסכימים על כך שאין לו (או לכל VPN אחר) ערך לאבטחה.
אז מה בכל זאת ניתן לעשות כדי לאבטח את החיבור לרשת ציבורית כאשר מתחברים למערכת המסחר?
אני שואל כי אני נוסע הרבה לחו״ל (עבודה..) ולא מרגיש בנוח להתחבר למערכת המסחר דרך הWiFi של המלון.
מה דעתכם על שימוש ב-Tor למען מטרה זאת? או אולי פשוט להתחבר לאינטרנט סלולרי?
אוקיי עכשיו עם המידע שהוספת - עזוב התפלפלויות, ארגוני ביון וחברות קש חשאיות זה נחמד ומגניב, אבל בפרקטיקה שימוש ב-VPN על רשת WiFi ציבורית של מלון יעלה לך את האבטחה עשרות מונים ומומלץ מאוד. אל תתחבר לרשת כזאת בלי VPN במיוחד כשאתה מבצע פעולות רגישות.

במקרה קצה פרוטון יזהו שאתה מתחבר לממשק מסחר ויעבירו את הפרטים שלך כליד לחברות מסחר אחרות, וזה רק בהנחה שהם באמת עושים את זה.

טוב שאתה מחפש פתרון, לא כדאי לסחור על גבי רשתות ציבוריות של מלונות\מסעדות, זה לחפש צרות. כדאי לך לקרוא על עוד טיפים לגלישה בטוחה (שימוש במנהל סיסמאות, 2FA, תוספי פרטיות שאפשר להתקין בדפדפן) כדי להישמר מסיכונים מהסוג הזה, אשמח לעזור עם כמה טיפים אם תרצה.

נערך לאחרונה ב:
למה מלכתחילה להתחבר דרך wifi שלא שייך לך? זה מתכון לצרות.
תגדיל את החבילת גלישה אם צריך ותגלוש דרך הפלאפון וזהו.
חיבור לפלטפורמת מסחר בקושי צורך data.

אל תתחבר לרשת כזאת בלי VPN במיוחד כשאתה מבצע פעולות רגישות.
לא כדאי לסחור על גבי רשתות ציבוריות של מלונות\מסעדות, זה לחפש צרות
לא צריך להגזים.
כל עוד אתה מתחבר לאתר נורמלי שעובד בתווך מוצפן (https) ואתה לא מאשר סתם סרטיפיקטים, לא צריכה להיות בעיה.

תגדיל את החבילת גלישה אם צריך ותגלוש דרך הפלאפון וזהו.
חיבור לפלטפורמת מסחר בקושי צורך data.
זה מה שאני עושה, אבל יכול לקרות שהאינטרנט הסלולרי פתאום לא עובד, ואז דיפולטיבית, הנייד ישתמש ב-WiFi (אני יודע שאפשר לשנות את זה בהגדרות).
לכן חשבתי שאולי כדאי להשתמש ב-VPN בכל פעם שאני ניגש למערכת המחסר לא דרך הWiFi הבייתי שלי, כדי למנוע טעויות כאלה ואחרות.
(שימוש במנהל סיסמאות, 2FA, תוספי פרטיות שאפשר להתקין בדפדפן)
אני עושה את כל זה. מודה שאני קצת פרנואיד כשזה נוגע לאבטחת מידע. אולי בגלל החברה בה אני עובד ;)
אשמח לשמוע על תוספי פרטיות מומלצים של הדפדפן (אני משתמש ב-chrome)
אבל בפרקטיקה שימוש ב-VPN על רשת WiFi ציבורית של מלון יעלה לך את האבטחה עשרות מונים ומומלץ מאוד
זה מה שחשבתי! בגלל זה אני קצת מופתע מהתגובות שאומרות שאין לזה הרבה משמעות. השאלה שלי התייחסה מלכתכילה לחיבור לרשת ציבורית.
אשמח לעזור עם כמה טיפים אם תרצה.
אשמח! :)

נערך לאחרונה ב:
לא להשתמש בכרומיום ולעבור לפיירפוקס מוקשח.
חפש בגוגל.

במקרה קצה פרוטון יזהו שאתה מתחבר לממשק מסחר ויעבירו את הפרטים שלך כליד לחברות מסחר אחרות, וזה רק בהנחה שהם באמת עושים את זה.
אנשים ממליצים על פרוטון בדיוק מהסיבה שהם הכי פחות סבירים בכל העולם להפר את הפרטיות של הלקוחות.

אז זהו שלא. הם לא צריכים לפנות לספקית כדי לקבל עליך מידע.
הנקודה היא שגם אם אתה גולש ברשת לא מאובטחת, אין סיבה ממשית לחשוש למידע שלך. כי כל השירותים החשובים היום - ואני מזכיר שהדיון במקור הוא על אבטחת פעולות פיננסיות וכד׳ - ממילא מפעילים כל כך הרבה הגנות שאפשר להשתמש ללא שום חשש. ידעו שהתחברת לבנק, אבל לא יוכלו לדעת בכלל את פרטי ההתחברות או מה עשית. ואני חושב ש- @roneng בעצם סגר את הנקודה המרכזית בדיון הזה.

זה בדיוק למה ציינתי מקודם שאני לא משתמש ב-VPN שלי כדי לאבטח את החיבור בכלל. גם לא כשאני מתחבר לבנק. אפילו לא כשאני הולך ״לשוט בשבעת הימים״… נגד אף אחד לא נפתחים היום הליכים, על זה.

הסיבה הממשית היחידה להשתמש ב-VPN זה או כדי לראות דברים ממדינות אחרות בנטפליקס, או כדי לספק שכבת הגנה כדי שכשיהיה משעמם לאנשי ה-IT של סלקום, הם לא יוכלו להציץ לך מהן שאילתות החיפוש שלך בפורן האב.

הם לא יוכלו להציץ לך מהן שאילתות החיפוש שלך בפורן האב.
פורן האב עובד מעל SSL.
גם בלי VPN אין לספקית שלך שום דרך לדעת מה שאילתת החיפוש שלך. הם לכל היותר יוכלו לדעת שגלשת לשם.
הם כמובן יכולים לנסות התקפת "אדם באמצע", אבל כל עוד לא תתעלם מאזהרות תוכנת הגלישה שלך ולא תאשר סתם סרטיפיקטים התקפה כזאת לא תצליח.

לא להשתמש בכרומיום ולעבור לפיירפוקס מוקשח.
חפש בגוגל.
פיירפוקס אכן יותר פרטי אבל לא בהכרח יותר מאובטח.

אני עושה את כל זה. מודה שאני קצת פרנואיד כשזה נוגע לאבטחת מידע. אולי בגלל החברה בה אני עובד ;)
נשמע שאתה בעניינים עם מנהל סיסמאות, 2FA וכו', לא אחפור לך סתם (:
יש עוד פירוט במקורות שהוספתי בהודעה הקודמת.

אשמח לשמוע על תוספי פרטיות מומלצים של הדפדפן (אני משתמש ב-chrome)
תוספים מומלצים לפרטיות:
Privacy Badger - חוסם טראקרים.
uBlock Origin - חוסם פרסומות.

תוספים מומלצים לאבטחה:
HTTPS Everywhere - מוודא שאתה תמיד מחובר ב-HTTPS כל עוד האתר תומך בזה (במעבר בין עמודים באתר וכו').

uBlock Origin - חוסם פרסומות
אחלה דבר

Privacy Badger - חוסם טראקרים
Ublock עושה את זה. פשוט תוודא שאתה מפעיל גם את רשימות הprivacy.

מיותר בימיינו, בייחוד בכרום.
וכל תוסף נוסף מגדיל את הסיכון שלך משמעותית.

Ublock עושה את זה. פשוט תוודא שאתה מפעיל גם את רשימות הprivacy.

מיותר בימיינו, בייחוד בכרום.
לא הייתי ממהר לוותר עליהם, אלו 2 תוספים שממליצים עליהם המון גם היום, הם מפותחים על ידי EFF - ארגון ללא מטרות רווח שמתעסק בפרטיות, חופש הביטוי זכויות אדם וכו'.

ממה שאני מבין Ublock origin ו-privacy badger עובדים בצורה שונה מבחינת זיהוי טראקרים ושילוב של השניים מביא תוצאות יותר טובות.
בנוגע ל-HTTPS Everywhere הוא בוודאות פחות נחוץ מבעבר אבל עדיין מומלץ, הוא לא רק מוודא שתתחבר ב-HTTPS אלא גם עשוי למנוע התקפות מכוונות ולמנוע שימוש בהצפנה חלשה. הוא משולב בדפדפן Tor כברירת מחדל.

בגדול בשילוב של 3 התוספים האלה הייתי מרגיש יותר בנוח גם אם הייתי מוותר על VPN.

וכל תוסף נוסף מגדיל את הסיכון שלך משמעותית.
מסכים. ריבוי תוספים בדפדפן יכול לגרום לתוצאה הפוכה ולפגוע באבטחה לכן חשוב לצמצם כמה שיותר, בכל תוסף שאנחנו מתקינים אנחנו צריכים לסמוך על מי שמפעיל אותו אחרת הוא זה שיתקוף אותנו.
לפני כל תוסף שאני מתקין אני מוודא מספר משתמשים, ביקורות, תאריך עדכון גרסה אחרון, וכמובן של מי התוסף.

לא הייתי ממהר לוותר עליהם, אלו 2 תוספים שממליצים עליהם המון גם היום, הם מפותחים על ידי EFF - ארגון ללא מטרות רווח שמתעסק בפרטיות, חופש הביטוי זכויות אדם וכו'.
אכן, כמו שאדם ציין, באמצעות ublock ניתן לקבל את אותן התוצאות של privacy badger ואף יותר טובות במחיר נמוך יותר של זיכרון.
אז נכון, זה לא "לומד" על הדרך כמו ש- privacy badger טוענים שעושים, אבל הרשימות של ublock מתעדכנות מדי והם משמעותית יותר רחבות.
את תשלב את שניהם, תראה ש- privacy badger לא "לומד" כמעט כלום כי כמעט הכל כבר חסום ע"י ublock אם אתה משתמש ברשימות הנכונות.

לגבי HTTPS everywhere:
היום הדפדפנים הגדולים עושים HTTPS Everywhere אוטומטית ולא מקבלים הצפנות חלשות בכל מקרה.

הודעה של ה- EFF על תכנון להפסיק את פיתוח התוסף בסוף 2021:

נערך לאחרונה ב:
ממליץ על Mullvad

גם Mozilla משתמשים בהם בשביל שרות הvpn החדש שלהם.

אני לא מציע לזלזל כל כך בvpn. זה כן מגביר את האבטחה על גבי גלישה ברשת wifi ציבורית (למה שאני אגלוש דרך רשת כזו? כי נגמרה לי חבילת הגלישה, כי הרשת הסלולרית איטית יותר) + מאפשר לשנות מיקום גיאוגרפי שזה משפיע לא רק על נטפליקס אלא גם על כל התוצאות שאקבל בגוגל למשל.
Tor זה נחמד, אבל זה פחות טוב וגם אמרו לי שזה הרבה יותר איטי.

לי היה מנוי של nord vpn פעם וזה עשה את העבודה.

אני לפעמים משתמש ב- TOR כדי לחפש דברים שאני פחות רוצה שיקושרו אלי או כדי לקרוא באתרים שמוגבלים ל-X כתבות בחודש עד שצריך לשלם (כן, אני יודע שרוב ה- nodes פרוצים, אני משתמש בזה כסוג של incognito).
זה עובד על אתר דה מארקר או הארץ ?

אני לא מציע לזלזל כל כך בvpn. זה כן מגביר את האבטחה על גבי גלישה ברשת wifi ציבורית (למה שאני אגלוש דרך רשת כזו? כי נגמרה לי חבילת הגלישה, כי הרשת הסלולרית איטית יותר) + מאפשר לשנות מיקום גיאוגרפי שזה משפיע לא רק על נטפליקס אלא גם על כל התוצאות שאקבל בגוגל למשל.
Tor זה נחמד, אבל זה פחות טוב וגם אמרו לי שזה הרבה יותר איטי.

לי היה מנוי של nord vpn פעם וזה עשה את העבודה.
מסקרנות, למה עזבת את Nord?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S התלבטות לגבי רכישת דירת גן מקבלן - עצות? נדל"ן 6
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
S רכישת שטח למגורים נדל"ן 17
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 12
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
R רכישת שבר מניה בבנק שוק ההון 5
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
O רכישת קרן ריט שוק ההון 5
וינסנט רכישת US Treasury לעומת CD שוק ההון 16
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
A רכישת אגח'ים שוק ההון 0
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
S רכישת קרן כספית - טכנית שוק ההון 6
א רכישת דירה שהמוכרים חתומים על פינוי בינוי פוסטים מאיכות נמוכה 6
א רכישת מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6