• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת אגח קונצרני על ידי הפד

Orelke

משתמש רשום
דירוג
3
בתקופה האחרונה קשה שלא לשים לב לכך שכותרת זו מתפרסמת בתדירות תכופה יותר ויותר בעיתונות הכלכלית.

זה מאוד מזכיר לי את טרום משבר הסב פריים.

מה אני מפספס ?

תוכלו בבקשה לפרט להדיוטות, למה הדמיון ?
איני זוכר שפד קנה אגח ב2008 *טרום* המשבר.

דור.

לא מצליח להבין את ההצדקה לצעדים של הפד. מרגיש כמו ארגון שחרג מסמכות ונוטל לעצמו עוד ועוד חירויות.

בעבר אנשים שביקרו את העובדה שהפד הוא ארגון לא שקוף ולא דמוקרטי, ושאנשי הפד לא נותנים דין וחשבון לבוחר בבחירות נחשבו הזויים. החצי שנה האחרונה גרמה לי לתהות בדיוק לגבי השאלות האלה בעצמי.

יש המון דיבורים על זה ברשת. הסוחרים היומיים בכלל חושבים שיש כאן קונספירציה שהפד גם הולך וקונה כל הזמן מניות.
עד כמה שידוע לי הפד קונה אג"חים, לא מניות.
אני חושב שהפד פשוט מנסה לתמוך את השוק, להראות שהוא יעשה מה שצריך כדי שהכלכלה לא תיפול, כי יש המון פאניקה בשוק.

חוץ מזה, שמעתי שבנק ישראל היה צריך לקנות לאחרונה הרבה אג"חים, בגלל שהמדינה הנפיקה המון אג"חים חדשים, והיה חשש לירידת מחירים עקב עודף היצע. זה היה מהלך טקטי נטו.

אני חושב שהפד פשוט מנסה לתמוך את השוק
מה זה אומר? שהפד עושה בייביסיטר למשקיעים ומחזיק להם את היד?
שהוציאו את המילה "הפסד" מחוץ לחוק? מעכשיו אפשר רק להרוויח?

למה הם לא אומרים מה המדיניות, מה היעדים ואת מי זה משרת?

למה הם לא אומרים מה המדיניות, מה היעדים ואת מי זה משרת?
אני חושב שהם אומרים - הם לא רוצים לתת לכלכלה האמריקנית ליפול, והם יעשו מה שהם יכולים, ישאירו את הריבית נמוכה, ייתנו חבילות סיוע, ייקנו אג"חים, ויכניסו את היד עמוק לכיס. אולי אפילו יהיו מוכנים להציל חברות במשבר כדי למנוע תגובת שרשרת.
עד כמה שידוע לי, הפד לא קונה מניות, אבל בתכלס הוא גורם לחלופות להיות פחות אטרקטיביות בזה שהוא משאיר ריבית נמוכה

הם לא רוצים לתת לכלכלה האמריקנית ליפול
מה זה אומר?
זה דיבורים באוויר. איך מודדים את זה? מתי זו ירידת שערים ומתי זו "נפילה של הכלכלה"?

עד כמה שידוע לי, הפד לא קונה מניות
חכה. עד כמה שהיה ידוע לי עד אתמול הפד לא קונה אגח קונצרני ספציפי וגם זה השתנה. לא מזמן זה גם היה עד כמה שידוע לי הפד לא קונה אגח קונצרני נקודה.

מה זה אומר?
זה דיבורים באוויר. איך מודדים את זה? מתי זו ירידת שערים ומתי זו "נפילה של הכלכלה"?
לא יודע איך מודדים "נפילה", זה מושג מפושט, ובכל מקרה, הדיבורים האלה משפיעים על חלק גדול מהשוק, כמו שכל ציוץ של טראמפ מעלה ומוריד את הבורסה.
כן אפשר למדוד מיתון: רבעונים רצופים של ירידות (או משהו כזה, לא סגור), או שוק דובי: ירידה של מעל 20% בבורסה תוך חודשיים.

חכה. עד כמה שהיה ידוע לי עד אתמול הפד לא קונה אגח קונצרני ספציפי וגם זה השתנה. לא מזמן זה גם היה עד כמה שידוע לי הפד לא קונה אגח קונצרני נקודה.
זה בדיוק תאוריות הקונספירציה שיש כרגע ברשת, אתה לא היחיד שחושב כך, יש הרבה כמוך, באופן אישי אין לי דעה מוצקה בעניין. אני מקווה שאף אחד לא מנפח פה איזשהי בועה שתתפוצץ... יש אנשים שחושבים שזה המצב, וממליצים לברוח מהשוק. בסוף צריך להחליט אם לברוח או להישאר.

אני לא כזה מופתע מההתנהלות של הפד, אגב סתם לידיעה כללית לפד יש stock holders ולפי מה שידוע לי כל מי שיש לו stock holders
הוא ארגון "פרטי", ומי ה- stock holders וכמה מחזיק כל אחד מהם זה סוד כמוס, לא תמצאו את זה בשום מקום....

אגב הפד לא יכול לקנות ישירות מניות אבל הפעם הם הולכים לעשות זאת דרך blackrock, הם כבר הצהירו על שת"פ שהולך להיות ושהם
הולכים להזרים כסף ל- blackrock על-מנת שזאת בין השאר תשקיע ותקנה אף דברים קונצרניים ומן הסתם הם ירוויחו מזה עמלה ובין השאר
ייקנו גם מניות שלהם, פשוט הזוי.... קישור

בין השאר מי שמשרת את האינטרסים של blackrock זה סטנלי פישר, שעד לא מזמן היה בסקטור הציבורי ועכשיו בסקטור הפרטי וכאילו בא לעזור
לסקטור הציבורי והולך לראות מזה רווחים....

הוא ארגון "פרטי", ומי ה- stock holders וכמה מחזיק כל אחד מהם זה סוד כמוס, לא תמצאו את זה בשום מקום....
לא נכון:
https://www.federalreserve.gov/faqs...stem is,directly accountable to the Congress.
אגב הפד לא יכול לקנות ישירות מניות
הוא כן יכול.
אבל הפעם הם הולכים לעשות זאת דרך blackrock
לא נכון.
ייקנו גם מניות שלהם, פשוט הזוי.... קישור
גם לא נכון.
בין השאר מי שמשרת את האינטרסים של blackrock זה סטנלי פישר, שעד לא מזמן היה בסקטור הציבורי ועכשיו בסקטור הפרטי וכאילו בא לעזור
לסקטור הציבורי והולך לראות מזה רווחים....
כמו כל אדם אחר שהיה פעם משרת ציבור, מה אתה מצפה שהם יעשו? ישתו פינה קולדה בקריביים?

כן אפשר למדוד מיתון: רבעונים רצופים של ירידות (או משהו כזה, לא סגור)
שני רבעונים רצופים של התכווצות התוצר (צמיחה שלילית).
לא יודע איך מודדים "נפילה", זה מושג מפושט
בול. וזה ככה בכוונה.
זה בדיוק תאוריות הקונספירציה שיש כרגע ברשת
תיאוריית קונספי מה? מה שכתבתי בטקסט שציטטת הן עובדות, מה שנקרא באנגלית recent history.

כמו כל אדם אחר שהיה פעם משרת ציבור, מה אתה מצפה שהם יעשו? ישתו פינה קולדה בקריביים?
וואלה רבנו סטנלי בן 76. חבל שלא חסך והשקיע, היה יכול לצאת לפרישה מוקדמת. עצוב לראות אנשים בגילו עדיין עובדים ;)

אתה יודע להגיד כמה מניות כל בנק מחזיק? אשמח לפירוט.....

לפי מה שידוע לי, ולא רק לי הפד לא יכול לקנות מניות ישירות:

No, the Fed is not allowed to buy stocks, they are allowed to buy government securities in open market operations in order to achieve the target rate for the federal funds rate. The guidelines for this are explained in the Section 14 of the Federal Reserve Act. You can find the Fed holdings in the Federal Reserve Statistics.

אני לא כזה מופתע מההתנהלות של הפד, אגב סתם לידיעה כללית לפד יש stock holders ולפי מה שידוע לי כל מי שיש לו stock holders
הסוד הגדול:
(גרסת TL-DR)- הגוף נשלט בצורה עקיפה על ידי המדינה כמו כל בנק מרכזי.
FederalReserve_System.png

הסוד הגדול:
(גרסת TL-DR)- הגוף נשלט בצורה עקיפה על ידי המדינה כמו כל בנק מרכזי.
FederalReserve_System.png

שוב לפד יש stock holders, וכל מי שיש לו מניות יש לו כובע של גוף פרטי, נכון הוא נשלט על-ידי המדינה, אבל אני לדוגמא אשמח לדעת כמה מניות כל גוף מחזיק בו, בהצלחה למי שיביא את המידע הזה....כי לא נראה לי שזה אפשרי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A רכישת אגח'ים שוק ההון 0
G החלק הסולידי של התיק רכישת קרן קסם KTF אגח ממשלתי כללי שוק ההון 4
קפה שחור רכישת אגח ישראלי בברוקר זר שוק ההון 45
doc29 רכישת אגח ביום שאחרי הודעת הריבית של נגידת הפד שוק ההון 69
turtle רכישת אגח ארוך טווח - כאשר יש שער מינימום שוק ההון 4
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 0
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
S רכישת שטח למגורים נדל"ן 17
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 6
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
R רכישת שבר מניה בבנק שוק ההון 5
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
O רכישת קרן ריט שוק ההון 5
וינסנט רכישת US Treasury לעומת CD שוק ההון 16
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
S רכישת קרן כספית - טכנית שוק ההון 6
א רכישת דירה שהמוכרים חתומים על פינוי בינוי פוסטים מאיכות נמוכה 6
א רכישת מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6