• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

רכישת אגח קונצרני על ידי הפד

Orelke

משתמש רשום
דירוג
3
בתקופה האחרונה קשה שלא לשים לב לכך שכותרת זו מתפרסמת בתדירות תכופה יותר ויותר בעיתונות הכלכלית.

זה מאוד מזכיר לי את טרום משבר הסב פריים.

מה אני מפספס ?

dorshoshani8

משתמש רשום
דירוג
2
תוכלו בבקשה לפרט להדיוטות, למה הדמיון ?
איני זוכר שפד קנה אגח ב2008 *טרום* המשבר.

דור.

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,052
לא מצליח להבין את ההצדקה לצעדים של הפד. מרגיש כמו ארגון שחרג מסמכות ונוטל לעצמו עוד ועוד חירויות.

בעבר אנשים שביקרו את העובדה שהפד הוא ארגון לא שקוף ולא דמוקרטי, ושאנשי הפד לא נותנים דין וחשבון לבוחר בבחירות נחשבו הזויים. החצי שנה האחרונה גרמה לי לתהות בדיוק לגבי השאלות האלה בעצמי.

אחד_שיודע

משתמש ותיק
דירוג
218
יש המון דיבורים על זה ברשת. הסוחרים היומיים בכלל חושבים שיש כאן קונספירציה שהפד גם הולך וקונה כל הזמן מניות.
עד כמה שידוע לי הפד קונה אג"חים, לא מניות.
אני חושב שהפד פשוט מנסה לתמוך את השוק, להראות שהוא יעשה מה שצריך כדי שהכלכלה לא תיפול, כי יש המון פאניקה בשוק.

חוץ מזה, שמעתי שבנק ישראל היה צריך לקנות לאחרונה הרבה אג"חים, בגלל שהמדינה הנפיקה המון אג"חים חדשים, והיה חשש לירידת מחירים עקב עודף היצע. זה היה מהלך טקטי נטו.

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,052
אני חושב שהפד פשוט מנסה לתמוך את השוק
מה זה אומר? שהפד עושה בייביסיטר למשקיעים ומחזיק להם את היד?
שהוציאו את המילה "הפסד" מחוץ לחוק? מעכשיו אפשר רק להרוויח?

למה הם לא אומרים מה המדיניות, מה היעדים ואת מי זה משרת?

אחד_שיודע

משתמש ותיק
דירוג
218
למה הם לא אומרים מה המדיניות, מה היעדים ואת מי זה משרת?
אני חושב שהם אומרים - הם לא רוצים לתת לכלכלה האמריקנית ליפול, והם יעשו מה שהם יכולים, ישאירו את הריבית נמוכה, ייתנו חבילות סיוע, ייקנו אג"חים, ויכניסו את היד עמוק לכיס. אולי אפילו יהיו מוכנים להציל חברות במשבר כדי למנוע תגובת שרשרת.
עד כמה שידוע לי, הפד לא קונה מניות, אבל בתכלס הוא גורם לחלופות להיות פחות אטרקטיביות בזה שהוא משאיר ריבית נמוכה

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,052
הם לא רוצים לתת לכלכלה האמריקנית ליפול
מה זה אומר?
זה דיבורים באוויר. איך מודדים את זה? מתי זו ירידת שערים ומתי זו "נפילה של הכלכלה"?

עד כמה שידוע לי, הפד לא קונה מניות
חכה. עד כמה שהיה ידוע לי עד אתמול הפד לא קונה אגח קונצרני ספציפי וגם זה השתנה. לא מזמן זה גם היה עד כמה שידוע לי הפד לא קונה אגח קונצרני נקודה.

אחד_שיודע

משתמש ותיק
דירוג
218
מה זה אומר?
זה דיבורים באוויר. איך מודדים את זה? מתי זו ירידת שערים ומתי זו "נפילה של הכלכלה"?
לא יודע איך מודדים "נפילה", זה מושג מפושט, ובכל מקרה, הדיבורים האלה משפיעים על חלק גדול מהשוק, כמו שכל ציוץ של טראמפ מעלה ומוריד את הבורסה.
כן אפשר למדוד מיתון: רבעונים רצופים של ירידות (או משהו כזה, לא סגור), או שוק דובי: ירידה של מעל 20% בבורסה תוך חודשיים.

חכה. עד כמה שהיה ידוע לי עד אתמול הפד לא קונה אגח קונצרני ספציפי וגם זה השתנה. לא מזמן זה גם היה עד כמה שידוע לי הפד לא קונה אגח קונצרני נקודה.
זה בדיוק תאוריות הקונספירציה שיש כרגע ברשת, אתה לא היחיד שחושב כך, יש הרבה כמוך, באופן אישי אין לי דעה מוצקה בעניין. אני מקווה שאף אחד לא מנפח פה איזשהי בועה שתתפוצץ... יש אנשים שחושבים שזה המצב, וממליצים לברוח מהשוק. בסוף צריך להחליט אם לברוח או להישאר.

undertaker

משתמש ותיק
דירוג
69
אני לא כזה מופתע מההתנהלות של הפד, אגב סתם לידיעה כללית לפד יש stock holders ולפי מה שידוע לי כל מי שיש לו stock holders
הוא ארגון "פרטי", ומי ה- stock holders וכמה מחזיק כל אחד מהם זה סוד כמוס, לא תמצאו את זה בשום מקום....

אגב הפד לא יכול לקנות ישירות מניות אבל הפעם הם הולכים לעשות זאת דרך blackrock, הם כבר הצהירו על שת"פ שהולך להיות ושהם
הולכים להזרים כסף ל- blackrock על-מנת שזאת בין השאר תשקיע ותקנה אף דברים קונצרניים ומן הסתם הם ירוויחו מזה עמלה ובין השאר
ייקנו גם מניות שלהם, פשוט הזוי.... קישור

בין השאר מי שמשרת את האינטרסים של blackrock זה סטנלי פישר, שעד לא מזמן היה בסקטור הציבורי ועכשיו בסקטור הפרטי וכאילו בא לעזור
לסקטור הציבורי והולך לראות מזה רווחים....

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
21,734
הוא ארגון "פרטי", ומי ה- stock holders וכמה מחזיק כל אחד מהם זה סוד כמוס, לא תמצאו את זה בשום מקום....
לא נכון:
https://www.federalreserve.gov/faqs...stem is,directly accountable to the Congress.
אגב הפד לא יכול לקנות ישירות מניות
הוא כן יכול.
אבל הפעם הם הולכים לעשות זאת דרך blackrock
לא נכון.
ייקנו גם מניות שלהם, פשוט הזוי.... קישור
גם לא נכון.
בין השאר מי שמשרת את האינטרסים של blackrock זה סטנלי פישר, שעד לא מזמן היה בסקטור הציבורי ועכשיו בסקטור הפרטי וכאילו בא לעזור
לסקטור הציבורי והולך לראות מזה רווחים....
כמו כל אדם אחר שהיה פעם משרת ציבור, מה אתה מצפה שהם יעשו? ישתו פינה קולדה בקריביים?

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,052
כן אפשר למדוד מיתון: רבעונים רצופים של ירידות (או משהו כזה, לא סגור)
שני רבעונים רצופים של התכווצות התוצר (צמיחה שלילית).
לא יודע איך מודדים "נפילה", זה מושג מפושט
בול. וזה ככה בכוונה.
זה בדיוק תאוריות הקונספירציה שיש כרגע ברשת
תיאוריית קונספי מה? מה שכתבתי בטקסט שציטטת הן עובדות, מה שנקרא באנגלית recent history.

כמו כל אדם אחר שהיה פעם משרת ציבור, מה אתה מצפה שהם יעשו? ישתו פינה קולדה בקריביים?
וואלה רבנו סטנלי בן 76. חבל שלא חסך והשקיע, היה יכול לצאת לפרישה מוקדמת. עצוב לראות אנשים בגילו עדיין עובדים ;)

undertaker

משתמש ותיק
דירוג
69

אתה יודע להגיד כמה מניות כל בנק מחזיק? אשמח לפירוט.....

לפי מה שידוע לי, ולא רק לי הפד לא יכול לקנות מניות ישירות:

No, the Fed is not allowed to buy stocks, they are allowed to buy government securities in open market operations in order to achieve the target rate for the federal funds rate. The guidelines for this are explained in the Section 14 of the Federal Reserve Act. You can find the Fed holdings in the Federal Reserve Statistics.

mark18

משתמש ותיק
דירוג
380
אני לא כזה מופתע מההתנהלות של הפד, אגב סתם לידיעה כללית לפד יש stock holders ולפי מה שידוע לי כל מי שיש לו stock holders
הסוד הגדול:
(גרסת TL-DR)- הגוף נשלט בצורה עקיפה על ידי המדינה כמו כל בנק מרכזי.
FederalReserve_System.png

undertaker

משתמש ותיק
דירוג
69
הסוד הגדול:
(גרסת TL-DR)- הגוף נשלט בצורה עקיפה על ידי המדינה כמו כל בנק מרכזי.
FederalReserve_System.png

שוב לפד יש stock holders, וכל מי שיש לו מניות יש לו כובע של גוף פרטי, נכון הוא נשלט על-ידי המדינה, אבל אני לדוגמא אשמח לדעת כמה מניות כל גוף מחזיק בו, בהצלחה למי שיביא את המידע הזה....כי לא נראה לי שזה אפשרי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G החלק הסולידי של התיק רכישת קרן קסם KTF אגח ממשלתי כללי שוק ההון 4
קפה שחור רכישת אגח ישראלי בברוקר זר שוק ההון 45
doc29 רכישת אגח ביום שאחרי הודעת הריבית של נגידת הפד שוק ההון 69
turtle רכישת אגח ארוך טווח - כאשר יש שער מינימום שוק ההון 4
R מה ההבדל בין רכישת ETF ישירות מ-iShares לעומת רכישת ETF מאלטשולר? שוק ההון 3
S רכישת דירה במחיר למשתכן ודירה נוספת - התייעצות נדל"ן 17
N צומת דרכים - המשך שכירות אל מול רכישת דירה למגורים ללא משכנתא יומני מסע אישיים 8
ש רכישת מניות ואג"ח ביורו שוק ההון 3
י התלבטויות במימון רכישת דירה שנייה נדל"ן 4
J התלבטות במימון רכישת דירה נדל"ן 99
S (אי-)כדאיות רכישת דירה לרווק בשנות הארבעים לחייו צרכנות פיננסית 1
O רכישת דירה(ות) בחול, איך ניתן לקבל מימון לאחר רכישת דירה ראשונה נדל"ן 7
C רכישת רכב מהיבואן צרכנות פיננסית 13
M השקעה של כסף למטרת רכישת דירה שוק ההון 12
א רכישת IWDA ב-500K$ שוק ההון 47
A רכישת קרן מחקה מדד שוק ההון 4
E מחפש שרשור על כדאיות רכישת דירה יקרה בתקופת הפנסיה נדל"ן 0
T רכישת רכב או ליסינג? צרכנות פיננסית 26
M התייעצות פיננסית רכישת דירה VS דירה להשקעה שוק ההון 4
י עזרה מההורים לצורך רכישת דירה נדל"ן 24
O רכישת ציוד לאימונים בייתים התפתחות אישית 10
J התלבטות לגבי רכישת דירה נדל"ן 45
S רכישת קרן REIT שוק ההון 4
ט מגורים בשכנות: רכישת קרקע ובניית בניין מגורים/ רכישת מס' דירות בפרוייקט קבלני/ ליקוט דירות שכנות נדל"ן 16
א עמלה על רכישת ני''ע אירופאיים צרכנות פיננסית 3
U רכישת דירה נוספת-שאלה בענייני מימון ומשכנתאות נדל"ן 5
Octopus השוואת אסטרטגיות השקעה - עם/בלי רכישת דירה (+ גיליון סימולציות) שוק ההון 12
M בנק ישראל - הודעה על רכישת אג"ח שוק ההון 26
O כדאיות רכישת דירה להשקעה נדל"ן 17
ל רכישת דירה בשטח שדה דב המפונה נדל"ן 151
D השקעה לצורך רכישת דירה שוק ההון 4
A התייעצות - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 5
unrealx התלבטות לגבי רכישת/השכרת רכב בארץ צרכנות פיננסית 6
J רכישת נכס עם מימון ללא משכון הנכס הנקנה נדל"ן 3
M רכישת תעודת סל על הנפט שוק ההון 3
ע רכישת קרן נאמנות שוק ההון 1
נולי מסלולים בקה"ש לקראת רכישת דירה צרכנות פיננסית 4
M רכישת דולרים עבור חיובי אשראי צרכנות פיננסית 6
ג רכישת דירה מפושט רגל - יש סיכונים חריגים?? נדל"ן 28
Z האם יתרונות של TAX HARVESTING מצדיקים רכישת מניותר רבות במקום סלים? שוק ההון 3
ש רכישת מודם ראוטר באיביי ביורו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
Myrath רכישת סמארטפון (אנדרואיד) אוף טופיק 14
N המלצות על רכישת מוצרי צריכה בסיסיים באמזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 87
T רכישת דירה שמושכרת דרך airbnb נדל"ן 22
$ רכישת מניות מאפליקציות התשלומים? שוק ההון 4
י מינוף עבור רכישת נכס בחו"ל נדל"ן 15
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
D רכישת דירה מכינוס נכסים נדל"ן 12
ק רכישת דירה ללא היתר בנייה (סגירת מרפסת) נדל"ן 14
M רכישת דירה מאדם מבוגר נדל"ן 17

נושאים דומים

למעלה