• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רוצה לטוס בפעם הראשונה לחו"ל

חול כבד

משתמש רגיל
דירוג
159
אני רוצה לטוס למזרח אירופה לפרק זמן של שבוע - שבועיים. אף פעם לא הייתי בחו"ל אז אני די חסר מושג לגבי הסידורים הבסיסיים שצריך לדאוג להם לפני ואך זה עובד.

1. נאמר ואני קונה כרטיס הלוך - חזור דרך SKYSCANNER - כשרשום בתנאי הכרטיס ללא כבודה - זה אומר ללא מזוודה ואפשר להביא איתי תיק למטוס, או שזה אדם בגפו? אני לא אצטרך איתי יותר מתיק טיולים.

2. סלולרי - פשוט קונים חבילת סלולר לחו"ל?

3. איזה סידורים אפשר לדאוג להם לפני ההגעה לנתב"ג בשביל לקצר תהליכים?

4. אם מגיעים עם רכב פרטי - עדיף להחנות בקרבת מקום (איפה?) ולקחת מונית לנתב"ג?

כל עצה מועילה תתקבל בברכה!

1. יש כרטיסים שנמכרים שמגיעים עם מזוודה. יש כרטיסים שאינם מגיעים עם מזוודה אך כן עם טרולי, מזוודה קטנה. ויש כרטיסים שמתירים אך ורק תיק גב. ללא כבודה למיטב הבנתי אומר רק תיק גב, אך צריך לוודא בתנאי הכרטיס.
אישית אני לא אוהב להזמין דרך סוכן (sky scanner=סוכן). ההתנהלות ישירות מול חברת התעופה, אינפורמציה שצריך לקבל, מחירי תיווך גורמים לי להעדיף ישירות מול חברת התעופה.

2. סלולר - אפשר לקנות חבילת חול מהארץ. זה לרוב יקר, היתרון של זה הוא לשמור על המספר שלך ולקבל שיחות לחול (יש אנשים שזה חסרון בשבילם…). אישית מה שאני עושה זה לקנות סים מקומי במדינות היעד, זה יותר גלישה בהרבה יותר זול (50 שקל במקום 200 בערך, תלוי יעד). החסרון זה שאין את המספר, אבל אפשר לקבל שיחות בוואטסאפ. כמובן אפשר לנווט בכבישים ובתחבורה הציבורית כרגיל כמו בארץ, להשתמש בגוגל מאפס וכו. לאחרונה ניסיתי לקנות eSim, את זה אפשר לקנות דיגיטלית ישירות מהארץ ואז לא צריך לבזבז זמן ביעד על גלישה.
לשיקולך האיזון בין נוחות למחיר.

3. רוב החברות תמוכות ב check in מראש באתר החברה. יום לפני נכנסים לאתר, מזינים פרטי דרכון. מי שאין לו מזוודה, אלא טרולי שעולה עם הנוסע למטוס יכול לחסוך די הרבה תורים, כמו הדלפק של החברה, השיקוף הבטחוני (״ארזת לבד?״). בטרמינל 3 יש gate W שמותאם לזה ישירות, בשיא הקיץ מדובר על המלצה להגיע שעתיים וחצי מראש במקום ארבע.

4. חנייה בשדה בטווח רחוק עלתה לי לפני שנה 45 שקל ליום. לא בטוח על המחירים עכשיו. משם יש שאטל של נתב״ג שמגיע אחת לרבע שעה ושם אותך בטרמינל המתאים.
שמעתי על כאלה שהחנו את הרכב בתחנת רכבת פאתי מודיעין ונסעו משם תחנה אחת לנתב״ג.

ביטוח נסיעות לחול - יש דרך כרטיס האשראי לכמה ימים בחינם.

כרטיס אשראי בינלאומי - לברר על עמלת מטח. לחשוב אם מעדיפים מראש למשוך מזומן או לשלם באשראי. תלוי גם ביעד. יש מקומות שלא יקחו ממך מזומן.

השוואת מחירים של לינה - אם הזמנת מלון עם ביטול, אולי אפשר כמה ימים לפני הנסיעה כשיודעים בוודאות שנוסעים לבטל את ההזמנה ההיא וליצור אחת חדשה בלי ביטול. יש מקרים שזה משתלם.

יש דילים בכרטיסי אשראי על אוכל בשדה, טרקלין דן, מלונות והשכרות רכב בחול. אולי כדאי לבדוק.

לשקול טוב מה שמים במזוודה / טרולי ומה בתיק הגב. לפעמים המזוודה הולכת לאיבוד ואז מקבלים את המזוודה אחרי כמה ימים אם בכלל. מומלץ לשים בגדים ליומיים הראשונים בתיק.

אוכל בשדה יקר, ובמטוס לרוב גם תפל. אולי להביא מראש או להתארגן.

כמובן, טיסה נעימה!

אישית אני לא אוהב להזמין דרך סוכן (sky scanner=סוכן). ההתנהלות ישירות מול חברת התעופה, אינפורמציה שצריך לקבל, מחירי תיווך גורמים לי להעדיף ישירות מול חברת התעופה.
אוסיף ואומר, כשקונים מהחברה מאוד ברור מה הכרטיס כולל (האם כולל טרולי, מה הגודל והמשקל וכו') וגם מאוד קל לעשות שינויים והוספה שהם מאפשרים.
גם אם זה עולה כמה גרושים יותר מדרך סוכן צד ג' (ובדכ מנסיוני גם זה לא) זה לא שווה את זה.

תמיד אפשר לחפש טיסות באיזה מנוע חיפוש שרוצים ואז ללכת לאתר של החברה עצמה למצוא את הטיסה ולהזמין.

לאחרונה ניסיתי לקנות eSim, את זה אפשר לקנות דיגיטלית ישירות מהארץ
1+
אם הטלפון שלך תומך eSim שווה לחפש בחנות אפליקציות esim pocket internet.

השתמשתי באחת ויצא מאווד זול ומאוד נוח כולל תשלום רק בפייפל.
אם רלוונטי אשמח לשתף בפרטי את החברה הספציפית.

בעזרכתם הנדיבה, הזמנתי כרטיס ישירות דרך חברת התעופה. באמת זה היה קל ופשוט מאד ונורא ברור, הרבה יותר מהבלגן בעיניים שהיה לי בסקיי סקאנר.
הזמנתי כרטיס בסיסי שזה תנאי המטען שלו : Free cabin bag 90 cm (40x30x20). Large Cabin Bag up to 10 kg (115 cm

ממה שהבנתי זה תיק קטן, דאפל באג, וטרולי קטן , ושניהם עולים איתי לטיסה. השאלה שלי היא כזאת - האם אפשר פשוט להביא תיק גדול? (שעומד במגבלה של עד 10 קילו ועד 115 ס"מ כמובן.)

השאלה שלי היא כזאת - האם אפשר פשוט להביא תיק גדול? (שעומד במגבלה של עד 10 קילו ועד 115 ס"מ כמובן.)
כל עוד זה עומד במגבלה של המידות והמשקל המוגדרים, למה לא.

לאף אחד לא אכפת אם קוראים לזה טרולי, תיק או שק בד :)

אתה יכול להביא תיק גב ובנוסף טרולי / תיק גדול כל עוד הם עומדים במידות ובמשקל. ממליץ בחום ממש לקחת מטר בבית ולוודא שהתיק עומד בדרישות.
חלק מחברות התעופה, בעיקר הלואו קוסט כמו איזיג׳ט, ריינאיר, וויז אייר וכו׳ מביאות מן מתקן ברזל במידות שמתאימות לתיק, ואומרות לך - אם התיק לא נכנס אתה משלם אקסטרה שעלולה להגיע ליותר ממחיר הכרטיס!

בנוגע למה שעולה איתך / למטוס, אל תבנה על זה אבל לפעמים החברות מסכימות לשלוח בבטן המטוס את הטרולי. זה חוסך להן מקום בתא הנוסעים ואם כל הנוסעים לוקחים טרולי איתם למטוס, המקום אליהם פשוט ייגמר. יכול להיות שאם תבקש תקבל, ולא תיאלץ להיסחב עם המזוודה איתך בשדה. את המטען תקבל חזרה בשדה התעופה שאתה נוחת בו אחרי החתמת הדרכון.

נערך לאחרונה ב:
אני רוצה לטוס למזרח אירופה לפרק זמן של שבוע - שבועיים. אף פעם לא הייתי בחו"ל אז אני די חסר מושג לגבי הסידורים הבסיסיים שצריך לדאוג להם לפני ואך זה עובד.

3. איזה סידורים אפשר לדאוג להם לפני ההגעה לנתב"ג בשביל לקצר תהליכים?

4. אם מגיעים עם רכב פרטי - עדיף להחנות בקרבת מקום (איפה?) ולקחת מונית לנתב"ג?

כל עצה מועילה תתקבל בברכה!
3. צ'ק אין אינטרנטי 24 שעות לפני הטיסה.
גם בטיסה חזור. בדרכ תקבל מייל מהחברת תעופה לגבי זה.

4. כל עיר קרובה לנתבג שיש בה חנייה באפור..
הבנתי שאנשים חונים ברמלה וכו'.
אני אישית מעדיף למצוא סידור להגיע לתחנת רכבת ואז ברכבת מאוד קל מכל תחנה להגיע לתחנת נתבג.
זה תלוי איפה אתה גר... אבל כנראה מונית לרכבת הקרובה לביתך תהיה בערך כמו מונית מרמלה לתוך הטרמינל בנתבג, במיוחד שלנסיעות ל/מנתבג לוקחים תעריף גבוהה יותר.

לגבי הצ'ק אין בחברות הלואוקוסא זה הרבה פעמים חודש לפני. אני לא הייתי עושה יום לפני כי כבר קראתי על אנשים שפשוט יום לפני הוא לא נתן להם ובשדה התברר שיש להם אובר בוקינג. כנראה האלגוריתם מאתר את מי שלא עשה צ'קאין סמוך לטיסה והוא נבחר לעוף במקרה של אובר בוקינג

אתרים שאני אוהב להזמנות:

טיסות: kiwi. אתר מאוד נוח בניגוד להרבה אתרים אחרים. אפשר לבדוק גם ב-sky scanner ולפעמים למצוא מחירים יותר זולים, אבל זה הרבה יותר מסורבל.

מקומות לינה: booking. מאוד נוח ומחירים טובים. אפשר לבדוק ב-airbnb במקביל. הם משלימים והרבה פעמים גם אותם מקומות רשומים בשניהם במחירים שונים. פעם פה יותר זול ופעם שם.

השכרת רכב: AutoEurope (האתר הבינלאומי, לא הישראלי). נוח וברור. הרבה פעמים מחירים טובים, אבל זה תחום פחות יעיל וכדאי לבדוק בעוד אתרים במקביל. המחירים משתנים מאוד ממקום למקום. באתרים הישראלים כל פעם שבדקתי המחירים היו כפולים מחו"ל. הכי בטוח לקחת מחברות גדולות(כמו Avis, Hertz ודומיהן).
חברות קטנות חלקן טובות, וחלקן רמאים. כדאי לקרוא טוב את התנאים בחברות פחות מוכרות ולראות אם יש דגלים אדומים.

על booking ו-kiwi יש גם החזר אם קונים דרך Max Payback.

עוד אתרים טובים שכדאי להכיר?

חזרתי בשלום אחרי מסע קצר .

כאמור, קניתי ישירות כרטיס הלוך - חזור מחברת התעופה, ואת מקומות הלינה באמת מצאתי דרך BOOKING, מאד נוח ומחירים טובים.

בגלל שזו הפעם הראשונה שאני טס, הגעתי לנתב"ג מוקדם יחסית, הרבה יותר מוקדם ממה שהייתי יכול להגיע. את הרכב החניתי במודיעין קרוב לרכבת ונסעתי ברכבת. בנתב"ג עברתי תוך 10 דקות את הכל. עשיתי צ'ק אין באינטרנט יום לפני, ומצאתי את עצמי יושב וממתין למטוס שעתיים, אבל פגשתי שם אנשים מעניינים. גם עליתי עם בקבוק מים למטוס והכל היה בסדר.

בחזור, באמת חבל ששכחתי לגבי השרשור הזה, כי זה ככל הנראה היה חוסך לי 90 יורו. מה שקרה זה ששכחתי לעשות צ'ק אין יום לפני. בחברת התעופה הזאת לא שולחים מיילים.

כשהזמנתי כרטיסים השתמשתי בשם המקוצר שלי במקום בשם המלא שמופיע בדרכון. בצ'ק אין בשדה התעופה הם נתפסו על העניין הזה . אמרתי להם בסדר, כבר טסתי איתכם הלוך והכל היה בסדר, זה בסך הכל עניין טכני. לא עזר.

שלחו אותי ל-AIRPORT HANDLING ושם נאלצתי לשלם 90 יורו (70 יורו שינוי שם בכרטיס לחברת התעופה +20 יורו עמלה לטיפול ) על שינוי השם בכרטיס. אם הייתי עושה צ'ק אין באינטרנט כנראה שזה היה נחסך ממני. נו, שווה להקשיב לעצות בסולידית, זה כבר אמרנו.

מסתבר שטעויות בשם בכרטיס או שימוש בשם מקוצר זה חלק מהמודל העסקי של חברות תעופה וחלק מהדרך שלהם למקסם רווחים.

בבידוק לקחו ממני פילטר שמן לרכב שקניתי וחלב מרוכז בבקבוק, אסור לעלות עם זה למטוס. היה לי גם דבש בתיק שלא נגעו בו. מה ההבדל בין חלב מרוכז לדבש ולמה דין אחד להלקח ודין האחר לא, אין לי מושג.

מה גם אחרי הבידוק אפשר לקנות פנטה , וודקה, פפסי, ולעלות עם זה למטוס. מה ההגיון מאחורי זה, קצת קשה לי להבין.

מטעויות לומדים. היה כיף, עד הפעם הבאה. :)

מסתבר שטעויות בשם בכרטיס או שימוש בשם מקוצר זה חלק מהמודל העסקי של חברות תעופה וחלק מהדרך שלהם למקסם רווחים.
זה לא קשור בכלל למקסום רווחים אלא לדברים כמו הגירה לא חוקית ושאר מרעין בישין. בפעם הבאה תדע שאין משחקים בזה - השם חייב להופיע בדיוק כמו בדרכון (וזה גם כתוב בכל אתר שדרכו מזמינים טיסה).

בכל אתרי חברות התעופה שאני נתקלתי בהם רשום במפורש לרשום שם בדיוק כמו שמופיע בדרכון.

בבידוק לקחו ממני פילטר שמן לרכב שקניתי וחלב מרוכז בבקבוק, אסור לעלות עם זה למטוס. היה לי גם דבש בתיק שלא נגעו בו. מה ההבדל בין חלב מרוכז לדבש ולמה דין אחד להלקח ודין האחר לא, אין לי מושג.
ההגיון פשוט וגם זה מופיע במפורש בכל מקום רלוונטי אפשרי: אי אפשר לעבור בידוק בטחוני עם נוזלים בכמות של מעל 150מ"ל (אם אני זוכר נכון את הכמות).
הסיבה בטחונית כי יש חומרי נפץ ורעות אחרות שאפשר למוסס בנוזל. אלו חוקים סנטדרטים שתקפים כמעט בכל העולם וגם לטיסות פנים.
דבש לא מוגדר כנוזל. יש רשימת חומרים מפורטת.
עוד דוגמא: קרם יכול להחשב נוזלי.. לכן גבינה קשה מותר וגבינה מותכת (כזאת שנמכרת בשפורפרת) אסור.

מה גם אחרי הבידוק אפשר לקנות פנטה , וודקה, פפסי, ולעלות עם זה למטוס. מה ההגיון מאחורי זה, קצת קשה לי להבין.
דווקא פה ההגיון מאד פשוט:
כל מה שנמכר אחרי הבידוק נחשב ל"בטוח". אין חשש שתפתח בקבוק מים שקנית אחרי הבידוק ותמלא אותו בחומר נפיץ או בסם.

תמיד אפשר אגב להביא בקבוק מים ריק לשדה, לעבור בידוק ואז למלא אותו במים. בכל שדה תעופה שביקרתי יש קולר מים טוב אחרי הבידוק.

שמח לשמוע שנהנית סך הכל.

בנתב"ג עברתי תוך 10 דקות את הכל. עשיתי צ'ק אין באינטרנט יום לפני, ומצאתי את עצמי יושב וממתין למטוס שעתיים,
אז הבעיות בנתב"ג נפתרו? בשנה שעברה הם אמרו להגיע 4 שעות לפני, וגם זה היה גבולי ביותר. היה שם בלגן מטורף ותורים בלי סוף.
ולגבי צ'ק אין באינטרנט, כשיש כבודה, זה לא עוזר, נכון? וגם בחלק מחברות התעופה הצ'ק אין באינטרנט משום מה עולה כסף(ובאחרות צ'ק אין פיזי עולה כסף). כל אחד מוצא פטנט אחר איך להוציא כסף מהלקוחות.

אז הבעיות בנתב"ג נפתרו? בשנה שעברה הם אמרו להגיע 4 שעות לפני, וגם זה היה גבולי ביותר. היה שם בלגן מטורף ותורים בלי סוף.
ולגבי צ'ק אין באינטרנט, כשיש כבודה, זה לא עוזר, נכון? וגם בחלק מחברות התעופה הצ'ק אין באינטרנט משום מה עולה כסף(ובאחרות צ'ק אין פיזי עולה כסף). כל אחד מוצא פטנט אחר איך להוציא כסף מהלקוחות.
הייתי בנתב"ג בסך הכל פעמיים, בהלוך ובחזור. וזה גם היה בשעות הערב. ועכשיו גם לא קיץ. לא היו תורים בכלל , ועם העמדות האוטומטיות לדרכונים ביומטריים זה בכלל תענוג. עברתי באמת תוך כמה דקות את הכל והגעתי להמתנה למטוס.

כשנחתתי בנתב"ג ממולדובה אף אחד אפילו לא בדק את התיקים שלי. כשנחתתי בקישיניב מישראל (נסעתי לאוקראינה, דרך מולדובה) העבירו את התיקים שלי דרך סריקה. או שאזרחים מקומיים לא בודקים, בכל שדה תעופה?

לגבי הצ'ק אין עם כבודה, אין לי מושג. טסתי עם תיקים שלקחתי איתי למטוס. טוב, ביזנס זה ביזנס, אני למדתי לקרוא את התנאים בפעם הבאה שאטוס. :)

אין תחליף ללאוקוסט גם אם תופסים אותך בקנס על דברים שטותיים. פעם הבאה אתה תלמד שעושים צקאין לפני שמגיעים ומודדים בבית את גודל התיק לפני שמגיעים איתו לשדה. אבל כשעומדים בכל התנאים אין שום בעיה. נסעתי. עם 3 ילדים ב 1200 דולר באוגוסט לשוויץ והקפדתי על הכל. במקום לסחוב המון בגדים פשוט בערב כיבסתי במכבסה הציבורית (זה שוויץ אז אתה פשוט מפעיל את המכונה וחוזר אחרי שעה ומעביר למייבש ואף אחד לא יגנוב/יוציא לך). באלעל הייתי משלם פי 4 לפחות.
עם ילדים אני לפעמים משאיר את הרכב בחניון ארלוזרוב או בחניות לטווח ארוך בנתבג. אם נוסע לבד לוקח רכבת ובחזור גם לקחתי פעם אוטובוס שמתברר שיש בנתבג וב 6 שח הגיע לעזריאלי ושם החלפתי לאוטובוס אחר בלי להוסיף כסף.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
א מפתחת Backend - רוצה להתמקצע בבינה מלאכותית התפתחות אישית 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D רוצה להתגרש אוף טופיק 18
N רוצה להחכים יומני מסע אישיים 8
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ד בעיית "אני רוצה להביא את המכה" התפתחות אישית 147
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
O רוצה פאסיבי סולידי אבל יש בלוצ'יפ ברווח שוק ההון 11
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF? צרכנות פיננסית 11
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
ב רוצה להשקיע (גר באירופה) שוק ההון 18
ו רוצה לשמוע את דעתכם לגבי תיק ההשקעות שוק ההון 28
D רוצה ליצור עמוד בויקי לגבי מיסוי דיבידנדים - אשמח להערות ותיקונים מיסים 24
S מה ליברמן רוצה? אוף טופיק 148

נושאים דומים

Back
למעלה