• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול?

• פותח הנושא EMP
  • פורסם בתאריך

EMP

משתמש רגיל
דירוג
70
אהלן חברים, אני בן 33.
אני חדש בתחום ההשקעות. אני רוצה להתחיל ממשהו סולידי ומשם לצמוח
חשבתי על להעביר לקופת גמל להשקעה באלטשולר שחם.
רציתי לדעת אם יש משהו שיותר כדאי ומה הדמי ניהול הכי נמוכים שאני יכול להשיג מהם ?

תודה רבה.

לדעתי ,דמי הניהול הדיפולטיבים שלהם הם 1%. אולי אפשר לרדת במידה מסוימת, ככל שהסכום גדול יותר. אבל הייתי לפני כן משקיע קצת זמן וקורא את החומר באתר של הסולידית, את הבלוג שלה וכיוב׳.

רציתי לדעת אם יש משהו שיותר כדאי
לקרוא את הבלוג
ומה הדמי ניהול הכי נמוכים שאני יכול להשיג מהם ?
לך עם מי שנותן לך דמי ניהול הכי זולים. תתמקח כדי להוריד את המחיר. אין יתרון בלפתוח את הקופה דווקא אצל אטשולר שחם.
מניסיוני עם אלטשולר, אם תפתח את הקופ"ג באתר שלהם בלי לדבר עם גורם אנושי הם יקרעו אותך בדמי ניהול (בערך 1% משהו...)

קופ"ג להשקעה הוא מוצר שנוי במחלוקת בקרב חברי פורום הסולידית.
לדעתי עדיף להשקיע מעט זמן בבניית תיק פאסיבי מחקה מדד שישרת אותך לאורך זמן, מאשר לזרוק את הכסף בקופ"ג להשקעה.

לדעתי ,דמי הניהול הדיפולטיבים שלהם הם 1%. אולי אפשר לרדת במידה מסוימת, ככל שהסכום גדול יותר. אבל הייתי לפני כן משקיע קצת זמן וקורא את החומר באתר של הסולידית, את הבלוג שלה וכיוב׳.

כן אתחיל לקרוא, תודה רבה. 1% זה גבוה :/

לקרוא את הבלוג

לך עם מי שנותן לך דמי ניהול הכי זולים. תתמקח כדי להוריד את המחיר. אין יתרון בלפתוח את הקופה דווקא אצל אטשולר שחם.
מניסיוני עם אלטשולר, אם תפתח את הקופ"ג באתר שלהם בלי לדבר עם גורם אנושי הם יקרעו אותך בדמי ניהול (בערך 1% משהו...)

כמובן שאתקשר אליהם. לא אוהב את הברירות מחדל בשום חברה. טוב לא יוצא מזה חחח
אז אעשה טלפונים לבדוק. 0.7/0.6 נחשב זול ?

קופ"ג להשקעה הוא מוצר שנוי במחלוקת בקרב חברי פורום הסולידית.
לדעתי עדיף להשקיע מעט זמן בבניית תיק פאסיבי מחקה מדד שישרת אותך לאורך זמן, מאשר לזרוק את הכסף בקופ"ג להשקעה.

אני גם חושב שעדיף יותר מזה. בעיקרון אני רוצה לפרוץ את "החסימה" שיש לי בקטע של השקעות וזה. ואני חושב שזה צעד תינוק אבל הכרחי להמשך
שארגיש בנח יותר "לשחק" עם הכסף שלי. ושלא ישכב לו בעו"ש בלי פואנטה

חשבתי על להעביר לקופת גמל להשקעה באלטשולר שחם.
רציתי לדעת אם יש משהו שיותר כדאי ומה הדמי ניהול הכי נמוכים שאני יכול להשיג מהם ?
טוב, אני דווקא אם אלה שלא חושבים שקופ"ג להשקעה זה מוצר גרוע
לדעתי האישית (לא ממליץ ולא יועץ) זה מוצר לא רע, הוא אולי לא האופטימלי ולא מתאים לכולם
אבל ככל נראה הוא הכי פשוט ויחסית זול בעלויות ודרך "פשוטה" יחסית להיכנס לעולם הזה

כמה נקודות להבהרה
1. כל הפטור ממס רווחי הון בקופ"ג, יכול להתקיין רק החל מגיל 60 ורק אם תנייד אז את כל הכסף לקצבה (בדומה לפניסה) כלומר תיקח את כל מה שתחסוך כל השנים ובגיל 60 תמיר אותו לקצבה קבועה ותוותר על כל החיסכון (המקדם משתנה אבל הוא סביב ה200 בערך כרגע כלומר 6%) שים לב שאם אתה מת בגיל 61 היורשים לא מקבלים דבר. ואתה לא יכול בגיל 60 לקחת את הכסף ולקנות דירה לצורך העניין. כלומר כנראה שלך אישית הפתור רווחי הון לא יהיה רלוונטי (בגלל הגיל)
2. בקופ"ג להשקעה יש לך דמי ניהול גבוהים יחסית (אני עשיתי לפי דמי ניהול של 0.4 אחוז בחישובים), שלאורך תקופה של 25 שנה הם מאפסים את ה"רווח הנוסף" שתקבל בגלל המס מרווחי הון אם תמוך את זה עד גיל 60 (מעבר לזה שעבור המשיכה כקצבה אתה גם משלם דמי ניהול חודשים אבל אני מזניח את זה כי זה מכשיר אחר לגמרי של קצבאות ובכל מכשיר קצבאות שכזה אתה תשלם דמי ניהול לא זניחים סביב ה0.3-0.5 אחוז)
3. יש בקופ"ג מסלולים של ניהול אקטיבי כמו שמציע אנטשולר שחם, שאתה רק בוחר את המסלול לפי רמת החשיפה למניות, ויש קופ"ג להשקעה (לא אנטשולר) שמאפשרות השקעה פאסיבית במדדים קרי SP500 וכדומה - זה כבר בחירה שלך מה מתאים (הבלוג מסביר ברובו את הכדאיות בפיזור בממדד רחב פאסיבי אבל צריך לקרוא ולהעמיק בשביל להבין את זה , היתרון בניהול אקטיבי הוא שאתה ראש קטן וה"אחריות" לא עליך כלומר אולי תפסיד כסף או לא תרוויח כמו שיכולת במסלול אחר אבל זה לא היתה החלטה שלך אלה של בית ההשקעות, לפעמים עדיף לתחיל עם משהו כזה מאשר לשבת על הגדר במשך כמה שנים... (לא מייעץ או כמובן מבטיח שבכלל תרוויח)

לגבי דמי ניהול
באנטשלור בשיחת טלפון אתה תקבל 0.8 אחוז
באנטשלור יש הסדר עם אנשי "חבר" ובני משפחות בקרבה ראשונה ל0.39 אחוז
שאר הבית השקעות נעים בין 2 המספרים האלה...
לצערך אין לך הרבה כוח מיקוח כי אתה מוגבל ל70K (אבל גילוי נאות היה לי אצל אנטשלור 300K בקופ"ג להשקעה והם לא הסיכמו להוריד לי שום דבר מאשר 2 המספרים האלה)

התקשרתי עכשיו. באלטשולר שחם הציעו לי 0.8
במיטב דש התחילו איתי ב-0.7 והוא ירד ל-0.55%
שאלו אותי גם על סיכונים. ותאכלס לא מבין בזה
מה אומרים ? עם מה שווה להתחיל ? בינוני?

לדעתי האישית (לא ממליץ ולא יועץ) זה מוצר לא רע, הוא אולי לא האופטימלי ולא מתאים לכולם
אבל ככל נראה הוא הכי פשוט ויחסית זול בעלויות ודרך "פשוטה" יחסית להיכנס לעולם הזה

כמה נקודות להבהרה
1. כל הפטור ממס רווחי הון בקופ"ג, יכול להתקיין רק החל מגיל 60 ורק אם תנייד אז את כל הכסף לקצבה (בדומה לפניסה) כלומר תיקח את כל מה שתחסוך כל השנים ובגיל 60 תמיר אותו לקצבה קבועה ותוותר על כל החיסכון (המקדם משתנה אבל הוא סביב ה200 בערך כרגע כלומר 6%) שים לב שאם אתה מת בגיל 61 היורשים לא מקבלים דבר. ואתה לא יכול בגיל 60 לקחת את הכסף ולקנות דירה לצורך העניין. כלומר כנראה שלך אישית הפתור רווחי הון לא יהיה רלוונטי (בגלל הגיל)
2. בקופ"ג להשקעה יש לך דמי ניהול גבוהים יחסית (אני עשיתי לפי דמי ניהול של 0.4 אחוז בחישובים), שלאורך תקופה של 25 שנה הם מאפסים את ה"רווח הנוסף" שתקבל בגלל המס מרווחי הון אם תמוך את זה עד גיל 60 (מעבר לזה שעבור המשיכה כקצבה אתה גם משלם דמי ניהול חודשים אבל אני מזניח את זה כי זה מכשיר אחר לגמרי של קצבאות ובכל מכשיר קצבאות שכזה אתה תשלם דמי ניהול לא זניחים סביב ה0.3-0.5 אחוז)
3. יש בקופ"ג מסלולים של ניהול אקטיבי כמו שמציע אנטשולר שחם, שאתה רק בוחר את המסלול לפי רמת החשיפה למניות, ויש קופ"ג להשקעה (לא אנטשולר) שמאפשרות השקעה פאסיבית במדדים קרי SP500 וכדומה - זה כבר בחירה שלך מה מתאים (הבלוג מסביר ברובו את הכדאיות בפיזור בממדד רחב פאסיבי אבל צריך לקרוא ולהעמיק בשביל להבין את זה , היתרון בניהול אקטיבי הוא שאתה ראש קטן וה"אחריות" לא עליך כלומר אולי תפסיד כסף או לא תרוויח כמו שיכולת במסלול אחר אבל זה לא היתה החלטה שלך אלה של בית ההשקעות, לפעמים עדיף לתחיל עם משהו כזה מאשר לשבת על הגדר במשך כמה שנים... (לא מייעץ או כמובן מבטיח שבכלל תרוויח)

לגבי דמי ניהול
באנטשלור בשיחת טלפון אתה תקבל 0.8 אחוז
באנטשלור יש הסדר עם אנשי "חבר" ובני משפחות בקרבה ראשונה ל0.39 אחוז
שאר הבית השקעות נעים בין 2 המספרים האלה...
לצערך אין לך הרבה כוח מיקוח כי אתה מוגבל ל70K (אבל גילוי נאות היה לי אצל אנטשלור 300K בקופ"ג להשקעה והם לא הסיכמו להוריד לי שום דבר מאשר 2 המספרים האלה)

תודה על ההודעה המפורטת.
אני מודע לזה שזה לא ההשקעה הכי זוהרת וגם בתור אחד שלא מבין בתחום הביטוחים והפנסיות והכל.
חשבתי שיהיה נחמד לעשות צעד קטן בשביל להזיז עניינים. כי שאני מתחיל לקרוא אני מקבל מלא נתונים ואני לא מבין בזה כלום ושום דבר וזה מתחיל להחליץ אותי. במידה קטנה.
ואם נגיד אתחיל להרגיש בנח ש70 אלף לא שוכבים בעובר ושב ואפשר גם לפזר אותן להשקעות
אני מאמין שזה יהיה רעיון נחמד.
ולא חשבתי עד גיל 60 להשאיר את זה שם
חשבתי כמה שנים, עד שאצטרך או ארצה לקנות נכס. כי כרגע בקושי יש הכנסה בעקבות הקורונה ואני מרגיש רגוע שיש כסף בעובר ושב.
ואז אולי אם הוא לא יהיה שם, זה יתחיל להתניע אותי. אולי...
החיים זה ניסוי וטעייה

לוקח את דברי קצת בחזרה
אולי אתה לא בשל עדין להשקעה באופן כללי (קופ"ג להשקעה זה רק אופציה לאיך לבצע את זה)
ממליץ שתקדיש אולי קצת זמן לקריאה בבלוג עצמו
הייתי במתחיל בפירמית הצרכים

סיכון בדר"כ מתורגם לאחוז החשיפה למניות
שאומרים בינוני בד"ר כמתכוונים לסביב ה30-40 אחוז מניות
סיכון מוגבר / גבוה זה 100 אחוז מניות
סיכון נמוך זה בדרכ בלי מניות

מבלי להיכנס להסברים ארוכים, עצם בחירה במניות לא בהכרח מעלה את הסיכון שבתיק

דרך הנכונה לדעתי היא לקרוא וללמוד (תתחיל בבלוג) בשביל להבין מה מתאים לך
הדרך הקצרה היא לשבת עם יועץ מוסמך (אנטשלור לדוגמא יכולים לעשות לך את זה טלפוני או בפגישה) ולהבין איתו מה אחוז החשיפה שמתאים לך

בכל מקרה כמו שאתה תראה בפוסט איפה שהקופ"ג שלך מנוהל או איזה דמי ניהול היא לוקחת זה יחסית שולי או בעל משקל הרבה יותר נמוך מאשר כל שאר הדברים כמו כמו החשיפה למניות וכו

*שים לב למשהו קטן, אם תבחר תיק בסיכון נמוך שבממוצע נותן 1.6 אחוז תשואה (כי הוא ברובו אג"חים בסיכון נמוך)
ואתה משלם דמי ניהול של 0.8 אחוז על זה
אתה בעצם משלם לבית השקעות 50% מהרווחים שלך
כלומר חצי ממה שתרוויח הולך לבית השקעות (כמובן שהסיכון עליך ואם לא תרוויח הוא עדין יגבה ממך את הכסף ואתה תפסיד)
וזה עוד לפני מס רווחי הון

אם היית שם את ה70k האלו בקופה המנייתית (בסיכון הכי גבוה) לפני שנה בדיוק בפברואר 2020, אז היית מסתכל חודשיים אחרי זה ומגלה שנעלמו מהקופה 35k ש"ח בערך. לעומת זאת אם היית מסתכל היום היית רואה שיש שם 80k~85k בערך (מבלי שהוספת עוד כסף).
ככה נראה סיכון.

ז"א שיש שני פרמטרים עיקריים בבחירת רמת הסיכון:
1) זמן - מתי אתה צריך את הכסף הזה אצלך חזרה בעו"ש? בתרחיש שהצגתי שבו איבדת 50% מהסכום, כמה זמן אתה יכול להרשות לעצמך להמתין עד שמנהל ההשקעות ירוויח אותו חזרה?
2) פסיכולוגיה - יש משבר כלכלי, אנשים סביבך מנפיצים תרחישים אפוקליפטיים למדי, כמה אתה תהיה מסוגל לישון בשקט בידיעה שהכסף שלך הולך ונעלם?

אני לא ממליץ, אבל את החסכונות שלי שאין לי כוונה למשוך לפני גיל הפרישה אני משקיע בסיכון גבוה מאוד.
אילו היתי מתכנן הוצאה גדולה ב-5 שנים הקרובות, הייתי משקיע את הכסף עבורה בסיכון הכי נמוך שאפשר.

בעוונותיי פתחתי קופגלה באלטשולר לפני יותר משנה בדמי ניהול של 0.39.

לגבי השאלה השניה כפי שענו לך יש אלטרנטיבות.

נדמה לי לפחות ,שהוא יותר משווק כתחליף עבור מי שהיה פעם חוסך בתוכניות חיסכון למינהן לטווח בינוני/ארוך, והיום משאיר את הכסף בעו״ש כי הריבית אפס.

בעוונותיי פתחתי קופגלה באלטשולר לפני יותר משנה בדמי ניהול של 0.39.
בהנחה שהכנסת רק 70K (כי אי אפשר יותר)
זאת כנראה היתה האופציה הכי זולה יותר מכל בית השקעות ישראלי
כי 0.39 אחוז על 70K זה 273 שקל שנתי
שזה בערך שווה ערך לדמי ניהול חודשי של 20 שקל בבית השקעות
בנוסף פה אין לך עמלות קניה ומכירה מה שיש בבית השקעות שזה עלות נוספת
כנראה שלסכומים יותר גדולים וטווח ארוך יותר עדיף בית השקעות אבל זה מצריך קצת יות הבנה וביטחון בדרך (כי אתה צריך היום לקנות את המניות שישארו איתך 30 שנה, אחרת אם תחליף באמצע הדרך זה יהיה פחות משתלם מקופ"ג להשקעה ששם אתה יכול לשנות מסלולים ללא אירוע מס)

נדמה לי לפחות ,שהוא יותר משווק כתחליף עבור מי שהיה פעם חוסך בתוכניות חיסכון למינהן לטווח בינוני/ארוך, והיום משאיר את הכסף בעו״ש כי הריבית אפס.
הרעיון מאחורי זה הוא מאוד חכם, זה לדרבן את השכיר הממוצע לבצע חיסכון נוסף שיגדיל לו את הקצבה הצפויה בפנסיה
עבור בן אדם בן 50 שיתחיל להפקיד כל חודש 1000 שקל
בגיל פרישה (67) יהיה לו בערך 1400 שקל תוספת לפנסיה שלו לכל החיים!!!
זה פעם אחד יכריח אותו להסתדר עם פחות הוצאות בשנים לפני הפנסיה ופעם שניה יבטיח לו קצבת פנסיה יותר גבוה שתעזור לו לגשר על קצבאות פנסיה נמוכות מהשכר האחרון (כמו שמתקיים בלא מעט מקרים)
זה לדעתי רעיון גאוני ומאוד טוב גם לחוסך הממוצע וגם למדינה כי בסוף היא מורידה מעצמה נטל של קצבאות זקנה הבטחת הכנסה וכו...

> אם נשווה את זה לתיק ממוסה עבור אותו חיסכון ואותו טווח שנים (בהנחה של אותה השקעה מבחינת תשואה) בדמי ניהול יותר טובים (נניח 0.09 במקום 0.39)
אז עד גיל פרישה אחסוך 8K יותר (כלומר 288K במקום 280K)
ולפי כלל ה300 אחרי מס רווחי הון אוכל למשוך סהכ רק 890 שקל
וככל הנראה בסיכון יותר גדול כי זה כלל ה300 ואין הבטחה פה לכל החיים וכו, אז אם נלך על משהו יותר מחמיר כמו כלל ה400
אז נקבל רק 667 שקל בחודש אחרי מס רווחי הון
כלומר בממוצע עבור אותו רמת סיכון אקבל בתיק ממוסה רק חצי מסכום החודשי שאקבל בקופ"ג להשקעה

כמובן שיש עוד מקום לשפר את זה משמעותי כמו אפשרות לניהול IRA של הכסף, ופתיחת התחרות לדמי ניהול יותר שפויים
הרי אין סיבה שאשלם פה דמי ניהול יותר גבוהים מאשר הקרן השתלמות שלי או אפילו מהחשבון הממוסה...
אבל זה מוצר יחסית חדש ובתקווה שהוא ישתפר עם הזמן

*גילוי נאות, היה לי קופ"ג להשקעה ולפני שנה העברתי הכל לתיק הממוסה (אבל אני יחסית צעיר ועשרות שנים בדמי ניהול גבוהים ישחקו לי כל הטבה של מס)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ITS רוצה להעביר קרנה"ש IRA ע"ס 150K ממיטב - לאן אפשר וכדאי? שוק ההון 12
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
א מפתחת Backend - רוצה להתמקצע בבינה מלאכותית התפתחות אישית 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D רוצה להתגרש אוף טופיק 18
N רוצה להחכים יומני מסע אישיים 8
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
ח רוצה לטוס בפעם הראשונה לחו"ל אוף טופיק 14
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ד בעיית "אני רוצה להביא את המכה" התפתחות אישית 147
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
O רוצה פאסיבי סולידי אבל יש בלוצ'יפ ברווח שוק ההון 11
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF? צרכנות פיננסית 11
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
ב רוצה להשקיע (גר באירופה) שוק ההון 18
ו רוצה לשמוע את דעתכם לגבי תיק ההשקעות שוק ההון 28
D רוצה ליצור עמוד בויקי לגבי מיסוי דיבידנדים - אשמח להערות ותיקונים מיסים 24
S מה ליברמן רוצה? אוף טופיק 148

נושאים דומים

Back
למעלה