• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן השתלמות מנוהלת או הפקדות עצמאיות

Bearson

משתמש רגיל
דירוג
43
היי כולם
גיליתי לאחרונה שאולי יש לי אפשרות להגדיל את ההפקדה לקרן ההשתלמות - כרגע מופרש לשם רק מהשכר שלי (נמוך מאוד - כ2000 בחודש על תרגולים), אבל אני מקבל גם מלגה של כ4700 שקל בחודש. יש לי כמה שאלות על זה:
1. האם מישהו פה הצליח למצוא/יודע להגיד אם אפשר להפקיד עוד לקרן ההשתלמות ממלגה? היא לא חייבת במס הכנסה, אבל האם יש סיכוי לקבל על חלק כזה פטור ממס רווח הון?
2. אני מנסה להבין אם זה משתלם בכלל, בהשוואה לעוד כסף בתיק ההשקעות שלי (מנהל כרגע תיק השקעות עצמאי במיטב דש טרייד, 70% מניות בקרנות של בלאקרוק, דמי ניהול משוקללים ~0.1%). ניסיתי לשחק טיפה עם האקסל של @FIYaakov וזה מה שיצא: https://docs.google.com/spreadsheets/d/15OHRol89RrR-Qdedih_ifW5cMBxKBLVEgJccJwUmGKo/edit?usp=sharing

הסיבה שאני מתלבט אם זה כדאי בכלל זה כי אני במנורה מבטחים עם דמי ניהול נמוכים מאוד (0.24%) בגלל הנחה משפחתית, והצבירה שלי נמוכה מאוד ולא מאפשרת מעבר לIRA. יש לי כרגע ~2000 שקל בקרן השתלמות, ובשנים הקרובות לא יתווסף הרבה (עתודאי בלימודים, מתגייס לצהל עוד מעט לשנתיים וחצי של חובה ועוד לפחות שלוש של קבע), אז אני גם לא יודע כמה כדאי לעבור לקרן שיש בה אופציה מחקה מדדים. עוד שיקול שמונע ממני לעבור הוא שאני לא לא יודע אם ההטבה שאני מקבל בקרן הפנסיה (0.9% מהפקדה, 0.13% מצבירה) תישמר אם אני מעביר את קרן ההשתלמות.

אם אתם יכולים להצביע לי על מקורות רלוונטיים, או על אספקטים ושיקולים שפספסתי, ממש אשמח!

1. האם מישהו פה הצליח למצוא/יודע להגיד אם אפשר להפקיד עוד לקרן ההשתלמות ממלגה? היא לא חייבת במס הכנסה, אבל האם יש סיכוי לקבל על חלק כזה פטור ממס רווח הון?
אני מניח שרק אם תפתח עצמאי תוכל להפקיד, ואז אין קשר לגובה המלגה, אתה יכול להשלים את סך ההפקדות שלך עד לתקרה, וזה יתפוס לצורך פטור ממס רווח הון.
לא יודע אם זה שווה לך את הטרחה. שיקולים שלך.

אני במנורה מבטחים עם דמי ניהול נמוכים מאוד (0.24%) בגלל הנחה משפחתית
עוד שיקול שמונע ממני לעבור הוא שאני לא לא יודע אם ההטבה שאני מקבל בקרן הפנסיה (0.9% מהפקדה, 0.13% מצבירה) תישמר אם אני מעביר את קרן ההשתלמות.
קודם כל כדאי שתקרא את זה.
דמי ניהול זה חשוב, אבל במה אתה משקיע, חשוב פי כמה.

יש מסלולים מחקי מדד בכמה חברות. כתבתי היום על מסלולים בקופות גמל (זה זהה עבור קרן השתלמות):
יש מסלול סנופי גם בסלייס (קל גמל לשעבר), גם במור (אינטרגמל ז"ל), גם בהלמן אלדובי (ירושה מIBI), גם בהפניקס וגם במיטב דש.
יש מסלול עולמי אחד (MSCI ACWI) באינפיניטי, ומסלול נוסף (שילוב מדדים של סנופי אירופה יפן ומתפתחות) בהלמן אלדובי.
בסלייס אתה יכול להשיג לפי שמועות 0.3% במסלול סנופי, זה לא הפרש גדול ממה שיש לך היום במנורה, לא יודע כמה אתה מרוצה מהמסלול הזה, אני אישית פחות התלהבתי מהמסלולים שיש להם.
בכל אופן, אם אתה רוצה הצעות לדמי ניהול, אתה יכול להרים טלפון לחברות ולשאול כמה הם יציעו לך.

לגבי הפנסיה, יש מסלול סנופי בהפניקס ובהלמן אלדובי. האחרונה היא פנסיה ברירת מחדל, ודמי הניהול בה הם 1.49% מהפקדות ו0.05% מהצבירה. יש שמועות שגם מיטב דש רוצים לפתוח מסלול דומה, לא ראיתי בינתיים שזה קרה (מיטב דש גם ברירת מחדל, בהפניקס תצטרך לקבל הצעה).

בכל אופן, אם אתה מציין שעומדות להיות לך שנים בחובה שלא ממש תהיינה הפקדות לקרן הפנסיה, הם נוטים להעלות את דמי הניהול למקסימום כשאין הפקדות, אז כדאי בתקופה הזו לפחות להיות בקרן ברירת מחדל ששם הם לא יכולים להעלות לך את דמי הניהול כשאין לך הפקדות (ל10 שנים מאז ההצטרפות).

בהצלחה!

אני לא מייעץ. לא ממליץ. לא סוכן ביטוח. לא עורך דין. לא משווק פנסיוני. לא רואה חשבון. לא יועץ פנסיוני. לא יועץ מס. לא יועץ השקעות. עדיף שתתייעץ עם בעלי מקצוע ולא תסמוך על כותב אנונימי בפורום אינטרנטי.

בכל אופן, אם אתה מציין שעומדות להיות לך שנים בחובה שלא ממש תהיינה הפקדות לקרן הפנסיה, הם נוטים להעלות את דמי הניהול למקסימום כשאין הפקדות, אז כדאי בתקופה הזו לפחות להיות בקרן ברירת מחדל ששם הם לא יכולים להעלות לך את דמי הניהול כשאין לך הפקדות (ל10 שנים מאז ההצטרפות).

לא זכור לי שקרנות ברירת המחדל לא יכולות להעלות דמי ניהול גם כשאין הפקדות,
מצד שני עברתי עכשיו על התקנון של קרן הפנסיה של כלל והפניקס ולא ראיתי התייחסות לעליית דמי הניהול אחרי חצי שנה ללא הפקדות.
איפה רשום מתי מותר להם להעלות דמי ניהול?

חוזר דמי ניהול https://www.prisha.co.il/UserFiles/File/pdf/hoz/hoz2017915.pdf

כיום יש הוראת שעה שקובעת שרק בהפסקת הפקדות שעולות על 12 חודשים יעלו דמי הניהול
וכל זה רלוונטי בכלל עבור קרנות ברירת מחדל?

אם חוסך שהצטרף אליכם (או לאלטשולר, פסגות או מיטב) אתמול מפסיק להפקיד עכשיו נגיד 6 שנים, אתם יכולים להעלות לו את דמי הניהול?
המכרז לא מכריח אתכם להיצמד לאותם דמי הניהול ל10 שנים ממועד ההצטרפות?

וכל זה רלוונטי בכלל עבור קרנות ברירת מחדל?
לא, זה לא רלוונטי.

אחד היתרונות בהצטרפות לקרנות ברירת מחדל (גילוי נאות), הוא שדמי הניהול מובטחים ל - 10 שנים ולא כפופים לתנאי החוזר. מי שמבקש הטבה בקרן אחרת שיראה באותיות הקטנות באיזה מקרים ניתן לעלות חזרה את דמי הניהול. כלומר גם עם קיבלת הטבה לכל החיים, הקרן יכולה לעלות את דמי הניהול עם לא יהיו הפקדות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T קרן השתלמות מנוהלת VS פיזור גדול יותר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T הבהרה קרן השתלמות מנוהלת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ר קרן השתלמות IRA מול מנוהלת בדמי ניהול 0.5% שוק ההון 23
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן השתלמות - שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
I כמה נכונה ההמלצה לא לשבור קרן השתלמות לעומת מכשירים אחרים? מיסים 49
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד קרן השתלמות לעצמאי שכבר לא פעיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I קרן השתלמות שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
X דמי הניהול בקופת גמל, קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A משיכת קרן השתלמות לטובת העברה לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה קרן השתלמות לעצמאי שהינו שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A מסוי על קרן השתלמות.... שוק ההון 29
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
ה עיכוב שיוך הפקדות קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ה פתיחת קרן השתלמות ללא סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O משיכת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Lamur קרן השתלמות של פנסיונר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S קרן השתלמות נזילה על סך 20 אלף ש״ח ללא הפקדות בזמן הקרוב - האם לפדות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
E קרן השתלמות IRA ועמלות שוק ההון 12
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Z ריצה אל בנק על קרן השתלמות. ריאלי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
U פרעון חלקי של משכנתא ע"ח קרן השתלמות נדל"ן 0
A קרן השתלמות עצמאי שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L קרן השתלמות - משיכה רק של הכסף שהופקד מעל התקרה הפטורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
A קרן השתלמות בניהול עצמי IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה