• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פרה-משכנתה: מחשבות

כתום

משתמש רגיל
דירוג
363
אז בשעה טובה ואיחור אופנתי אנחנו ככהנ לקראת שיפור דיור.
למרות שיש אפשרות לקנות במזומן, נעדיף להתמנף גם כי הלוואה זולה שתושקע במניות, וגם כדי לא לשלם המון מס על רווחים צבורים במניות עד כה.
טרם התחלנו התהליך. רלוונטי ששנינו מרוויחים יפה, עם צפי לעליות בשנים הקרובות וללא סכנת פיטורין ריאלית. כמו כן כאמור יש הון נוסף.
אחרי קריאה, מחשבה והתייעצויות, אני חושב שאני נסגר על שיעור מימון של 45% כדי להקטין ריביות.
חשבתי ללכת על חצי פריים ל30 שנה- כי ריבית אטרקטיבית ואין עמלת פירעון מוקדם- וחצי קלץ אותו אקצר ככל שאוכל במסגרת הסכום שהבנק יאפשר לי להחזיר בחודש.
גם אחרי המקסימום שהבנק יאשר, נמשיך לחסוך כל חודש- גם כי שיעור חיסכון כרגע של כ 50%, שהבנק לא ייתן לנו, וגם כי כאמור השכר של שנינו במגמת עליה.

חשבתי על שיעור מימון גבוה יותר וירדתי מזה- גם כי ריביות פחות טובות מה שמקטין אטרקטיביות של המהלך, וגם כי סכומים גדולים מאוד (מאוד) ומפחיד.

חשבתי על מסלולים אחרים, אבל נרתע מאוד מהצמדה למדד, ולא ראיתי יתרונות באחרים.

חשבתי על משך כל מסלול- נסגרתי על מה שכתבתי מעלה.

כמובן שאפנה לכמה בנקים לקבל הצעות ולהתמקח, אבל לפני כן רוצה להיסגר על מה אנחנו רוצים. אגב, תוהה אם יש לי צורך ביועץ- אם אני סגור על תמהיל ואפנה לכמה בנקים, יועץ יוכל לעזור לי? מבחינת מסלולים/ריביות?

אשמח ואודה לפידבק. אני לא מבין כלום בנדלן או משכנתאות, אז כל דבר גם אם נראה טריביאלי, אשמח לשמוע.

תודה ושבת נעימה!

חשבת על מסלול פיתוי?

חצי פריים חצי קל"צ כנראה יקפיץ את הריביות של שני המסלולים.
שווה לקבל הצעה גם לתמהיל עם אחוז מימון גדול יותר שכולל מסלול פיתוי. יכול להיות שבסוף זה יצא יותר זול.
עוד דבר: אם יש לכם משכנתא על הבית הנוכחי, אתם יכולים קודם לקחת את המשכנתא על הבית החדש ואחרי זה לגרור את המסלול הזול מהבית הישן לחדש תוך סגירת מסלול יקר יותר.

בכל מקרה, אני הייתי נמנע מלקצר את הקל"צ עד המקסימום של יכולת ההחזר שלי.
במסלול פריים ל 30 שנה כל אחוז של עליית ריבית הפריים מקפיץ את ההחזר במסלול בכ-15%.
זה סיכון מיותר לדעתי.
בהצלחה

אגב, תוהה אם יש לי צורך ביועץ- אם אני סגור על תמהיל ואפנה לכמה בנקים, יועץ יוכל לעזור לי?
ליועץ יש שתי פונקציות מרכזיות -
הראשונה היא לעזור לך לבנות תמהיל.
השניה היא להשתמש בקשרים שלו עם בנקאים מכל הבנקים ולקבל הצעות במהירות.
אם תיגש לבדך לכל הבנקים תגלה שלוקח לבנקים איזה שבועיים לקבוע איתך פגישה, ואז כשאתה מגיש לבנק הצעת מתחרים לוקח לו עוד עשרה ימים (ועשר שיחות שאתה עושה כדי לשאול מה קורה עם זה) כדי להחזיר לך תשובה ואז עד שאתה מעביר את ההצעה הנגדית לבנק הראשון כבר נגמר תוקף הריביות שקיבלת, ובדיוק אנחנו עכשיו בתקופה של ה_גדלת המרווחים אז ההצעה החדשה שתקבל פתאום קופצת ב0.3%.
יועץ טוב יקבל תוך יום-יומיים תשובה ויצליח תוך שבוע להביא לך הצעה שכבר כדאי לסגור. יכול להיות שלבדך עם קצת מזל גם תצליח אבל מהניסיון הקצר שהיה לי לאחרונה הבנקים למשכנתאות ממש לא מתפקדים בכל הקשור ללקוחות שפונים ישירות ללא יועץ.

אבל מהניסיון הקצר שהיה לי לאחרונה הבנקים למשכנתאות ממש לא מתפקדים בכל הקשור ללקוחות שפונים ישירות ללא יועץ.

גם מנסיוני.

לא ברור לי העניין . איפה התחרות? הם לא רוצים לקוחות?

לא ברור לי העניין . איפה התחרות? הם לא רוצים לקוחות?
תראה את נתוני המשכנתאות, לא חסר לקוחות.
ואז עולה השאלה למה יועצי משכנתאות כן מקבלים שירות מהיר.
אני משער שהבנקאים פשוט לא אוהבים לעבוד ישירות עם לקוחות פרטיים כי ברוב המקרים צריך להסביר להם הכל מהתחלה והם לא יודעים מה הם רוצים ולא באים עם כל המסמכים ולא מבינים מה שהבנקאי מסביר להם. הרבה יותר קל להתנהל מול יועץ שכבר סגור על תמהיל ויודע לבקש מהלקוח את כל המסמכים הדרושים וכל מה שהם צריכים להחזיר לו זה הצעת ריביות. כל העבודה של לעבוד מול הלקוח נחסכת מהם.

נערך לאחרונה ב:
שהבנקאים פשוט לא אוהבים לעבוד ישירות עם לקוחות פרטיים כי ברוב המקרים צריך להסביר להם הכל מהתחלה והם לא יודעים מה הם רוצים
נכון מאד. אין לך מושג פי כמה שעות עבודה זה עם לקוח פרטי (ובסוף הוא הולך לבנק אחר אחרי ששיגע ת הפקיד... מה שלא קורה ביועץ).
זה רווחי לכולם לבנקאי פחות כאב ראש ויכולת לסגור יותר תיקים (ולקבל בונוסים) ליועץ (השכ"ט שלו) ויותר מכל ללקוח בפרט כשהיועץ מוצא רעיונות איך להוציא סכומים גדויל יותר וכדו'

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
כ משכנתה ללא הכנסה יש חייה כזאת? נדל"ן 17
T השלכות של פרעון משכנתה מוקדם נדל"ן 4
maverick לפקוע משכנתה או להמשיך להשקיע? שוק ההון 4
K הנזלת מניות לקראת משכנתה של דירת הגרלה שוק ההון 3
לארוצה פיצול ומחזור משכנתה? נדל"ן 17
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
W משכנתה על חלק מדירה נדל"ן 2
י רישום משכנתה על חברה משכנת נדל"ן 0
Lunar גרירת משכנתה מנכס שנמכר לנכס קיים נדל"ן 4
Wonko משכנתה ויועץ משכנתאות נדל"ן 1
A חוות דעת על תמהיל משכנתה נדל"ן 15
לארוצה הכללת פנסיה, ביטוח מנהלים ודירה(+משכנתה) בתיק השקעות צרכנות פיננסית 5
א הלוואה לצורך החזר משכנתה? נדל"ן 10
I התלבטות בנושא השקעה - לחכות על הגדר או לקחת משכנתה? נדל"ן 7
Y קניית דירה להשקעה לבד עם משכתנה או עם שותף ללא משכנתה נדל"ן 10
ס האם השווי שלי עולה אם יש לי משכנתה והריבית עולה? שוק ההון 9
c881 אז הגיע היום שנאלצים לקחת משכנתה יומני מסע אישיים 24
c881 שאלה - מי שקנה דירה עם משכנתה נדל"ן 2
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
de dud מחשבות על הגירה בעקבות המצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1208
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
G מחשבות על חשבון בנק ייעודי לחיסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
תפוזינה מחשבות נדל"ן 29
E מחשבות והתלבטויות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 7
I מחשבות על סיכונים שוק ההון 1
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
B מחשבות לגבי IRA שוק ההון 64
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
N מחשבות על עתיד האנושות אוף טופיק 50