• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משכנתה ללא הכנסה יש חייה כזאת?

כוכבי

משתמש סולידי
דירוג
9
שלום לכולם,
אני שוקל לקנות סופסוף דירה (ראשונה...)
יש לי הון זמין הרבה מעבר לסכום הנדרש
אני למעשה בפרישה מוקדמת וחיי על תיק ההשקעות יפה
אני מעדיף להתמנף מתוך הבנה שכך התשואה על ההון תגדל (בהנחה של עליית ערך הדירה, ותשואה אלטרנטיבית עדיפה על ההון)
אבל אין לי הכנסות קבועות משכר / עסק / עבודה
מה האפשרויות שלי לקבל משכנתה / הלוואה ארוכת טווח טובה?

תודה לעונים

משכנתא היחידה שאפשר לקחת ללא הכנסה היא משכנתא הפוכה, והיא אפשרית רק מגיל מבוגר, ויקרה מאוד, מומלצת רק כאשר אין ברירה אחרת או לעסקה של כמה חודשים.

ניתן לצרף ערבים שאורי הציע, זה חייב להיות קרובים דרגה ראשונה וגם אז לוקחים רק מחצית ההכנסה שלהם בחשבון.

ניתן לצרף לווה משלם, ואז אתה תהיה הלווה הממשכן ומישהו אחר המשלם, ואז לוקחים את כל ההכנסה שלו בחשבון, אבל לא כל הבנקים עושים את זה אז הריביות בהתאם.

אי אפשר לקבל משכנתה ללא הכנסה.
הכנסה מדיווידנד למשל נחשבת הכנסה.
לחילופין, תוכל לצרף ערב או ערבה להצעה וכך אולי לקבל משכנתה. בהצלחה.

אפשר להסתמך על הכנסה של לווה משלם נוסף.
שאלה בצד לאורי, בלינק שהבאת יש פירוש אחר להכנסה פנויה ממה שאני מכירה.
הם כותבים שמפחיתים לא רק הלוואות קיימות, אלא גם הוצאות קבועות אחרות שמשלמים לפחות 18חודשים.
ומעבר לשוני, לא ברור מה הם מחשיבים בתור הוצאה קבועה. חשמל? מים? גנים ובי"ס? תקשורת? שכ"ד? ביטוח רכב?
האם זה משהו חדש או שכך זה היה תמיד? או אולי רק בדיסקונט?

אני מעדיף להתמנף מתוך הבנה שכך התשואה על ההון תגדל (בהנחה של עליית ערך הדירה, ותשואה אלטרנטיבית עדיפה על ההון)
אמנם לא מה ששאלת, אבל המשפט הזה לא מדוייק. כאשר הבחירה היא בין רכישה בהון עצמי בלבד לרכישה ממונפת, אין רלוונטיות לעליית ערך הדירה, אלא להשוואה בין התשואה על ההון שבתיק ההשקעות (שולי, לא ממוצע) וריבית המשכנתה (ושיקולי מס, כרגיל).
כיום, כמעט תמיד החלופה של תשלום בהון עצמי תהיה עדיפה.

כיום, כמעט תמיד החלופה של תשלום בהון עצמי תהיה עדיפה.
כיום ריבית משכנתא במסלול הצמוד עומדת על ממוצע של 3.80% ובמסלול השקלי הלא צמוד ממוצע של 5.53% .
תשואת תיק השקעות לטווח ארוך ניראת לי הרבה יותר גבוה מכך.
אני מפספס משהו?

כיום ריבית משכנתא במסלול הצמוד עומדת על ממוצע של 3.80% ובמסלול השקלי הלא צמוד ממוצע של 5.53% .
תשואת תיק השקעות לטווח ארוך ניראת לי הרבה יותר גבוה מכך.
אני מפספס משהו?
לא יודע מה כולל התיק שלך. אם מניחים תשואה של 7 אחוז ברוטו אז התשואה נטו די קרובה למספרים שכתבת והפער בסיכון עצום.
אבל למען ההגינות, אם מתחשבים במס על ההשקעות כדאי לחשב את כלל השלכות המס בשתי החלופות.

הם כותבים שמפחיתים לא רק הלוואות קיימות, אלא גם הוצאות קבועות אחרות שמשלמים לפחות 18חודשים.
ומעבר לשוני, לא ברור מה הם מחשיבים בתור הוצאה קבועה. חשמל? מים? גנים ובי"ס? תקשורת? שכ"ד? ביטוח רכב?
בעיקר מדברים על החזרי הלוואות ודמי מזונות, ואם למשל אתה משתתף בתשלום בית האבות / טיפול רפואי של ההורים.
שכר דירה, רק אם החוזה שלך לשנה וחצי ומעלה - ההנחה של הבנק היא שכבעל דירה לא תצטרך לשלם הוצאה זו.
חשמל/מים/גנים/בי"ס/תקשורת/ביטוח רכב אינם נחשבים הוצאה קבועה, לצורך חישוב הבנקים.

בעיקר מדברים על החזרי הלוואות ודמי מזונות,
זה נשמע הגיוני, סכומים שמעוגנים בחוזה/הסכם מול צד שני.
ואם למשל אתה משתתף בתשלום בית האבות / טיפול רפואי של ההורים.
אתה בטוח? זה כבר נשמע לי הוצאה כמו כל הוצאה אחרת שיכולה להסתיים כל יום.
ובכלל, יש איזה חוק/תקנון שמגדיר את המושג הכנסה פנויה בהקשר למשכנתא/הלוואה? או שכל מלווה ממציא לעצמו?

זה נשמע הגיוני, סכומים שמעוגנים בחוזה/הסכם מול צד שני.

אתה בטוח? זה כבר נשמע לי הוצאה כמו כל הוצאה אחרת שיכולה להסתיים כל יום.
אני מדבר על מקרים בהם ההשתתפות אינה וולנטרית.
ובכלל, יש איזה חוק/תקנון שמגדיר את המושג הכנסה פנויה בהקשר למשכנתא/הלוואה? או שכל מלווה ממציא לעצמו?
יש הגדרה של בנק ישראל, אבל עדיין כל בנק מפרש אותה בצורה מעט שונה.

תודה!
לגבי שכ"ד לצורך חישוב הכנסה פנויה, משונה שכתוב שם שהיא תילקח בחשבון רק אם הלווה לא מתכוון לגור בדירה. ממתי הצהרת כוונות היא חלק מחישוב?
הבנק לא צריך לדעת מה שאינו צריך לדעת...
אלא אם כן לצורך חישוב ההכנסה מחשיבים את שכר הדירה שמתקבל מהנכס שנרכש, ואז יש היגיון גם לקזז את הוצאת שכר הדירה של הלקוח.

לא יודע מה כולל התיק שלך. אם מניחים תשואה של 7 אחוז ברוטו אז התשואה נטו די קרובה למספרים שכתבת והפער בסיכון עצום.
אבל למען ההגינות, אם מתחשבים במס על ההשקעות כדאי לחשב את כלל השלכות המס בשתי החלופות.
ובשביל לסבך עוד קצת את העלילה, בהנחה הסבירה שהכספים בשוק ההון צברו לא מעט רווחים, במיוחד אם חלק מהמימון מגיע מRSU, אז קנייה במזומן אומרת לשלם הרבה מס, ותחת ההנחה של 7% תשואה אז גם הפסד (או יותר נכון אי רווח) של 7% על המס ששולם

אתה יכול להצהיר שזה דירה להשקעה, ואז הם יחשבו לך את ההכנסה משכר דירה עתידי על הדירה כהכנסה שלך (שווה ערך לעבודה משכר)
מעבר לזה אתה יכול להראות הכנסות אחרות שיש לך – אם אתה חיי בפרישה מוקדמת זה לא אמורה להיות בעיה (שכר דירה, דבידנטים, עזרה קבועה מההורים, וכו כו)
בגדול הבנק רק רוצה לדעת שיש לך יכולת לשלם כל חודש הוא גם ככה מסתכל על 3 חודשי שכר אחרונים – זה הרי לא מבטיח לו שאתה תמשיך לעבוד...
בזמנו עשיתי כמה דברים כאלה בשביל להגדיל הכנסות
בעיקר ביקש מכתב הצהרה והסבר שזה דירת השקעה ולא מתוכנן לגור בה, או הכנסות קבועות מההורים וכאלה

אבל כמו שאמרו מעלי, לא מצליח להבין את ההגיון לקנות דירה עם משכנתא בריביות של היום לפי שכבר בפרישה מוקדמת
בהנחה שאתה חי מתיק השקעות ומושך 4 אחוז ממנו, אתה כנראה בגלל מיסוי נשאר עם 3.5 אחוז בערך
אז זה יהיה הרבה יותר כדאי לקנות את כל הדירה (ולהקטין את החלק שנותן לך 3.5 אחוז) מאשר לשלם ריבית של 5.5 אחוז על המשכנתא

מעבר לזה שככה גם במשיכות שלך אתה תשלם פחות מס כי בעצם החלק שתוכל לקבל עליו נק' זיכוי יהיה יותר גדול ממשיכות החודשיות שלך (כי בעצם לא תשלם יותר שכר דירה)
שלום לכולם,
אני שוקל לקנות סופסוף דירה (ראשונה...)
יש לי הון זמין הרבה מעבר לסכום הנדרש
אני למעשה בפרישה מוקדמת וחיי על תיק ההשקעות יפה
אבל אין לי הכנסות קבועות משכר / עסק / עבודה
מה האפשרויות שלי לקבל משכנתה / הלוואה ארוכת טווח טובה?

תודה לעונים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y קניית דירה להשקעה לבד עם משכתנה או עם שותף ללא משכנתה נדל"ן 10
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
T השלכות של פרעון משכנתה מוקדם נדל"ן 4
maverick לפקוע משכנתה או להמשיך להשקיע? שוק ההון 4
K הנזלת מניות לקראת משכנתה של דירת הגרלה שוק ההון 3
לארוצה פיצול ומחזור משכנתה? נדל"ן 17
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
W משכנתה על חלק מדירה נדל"ן 2
י רישום משכנתה על חברה משכנת נדל"ן 0
Lunar גרירת משכנתה מנכס שנמכר לנכס קיים נדל"ן 4
כ פרה-משכנתה: מחשבות נדל"ן 7
Wonko משכנתה ויועץ משכנתאות נדל"ן 1
A חוות דעת על תמהיל משכנתה נדל"ן 15
לארוצה הכללת פנסיה, ביטוח מנהלים ודירה(+משכנתה) בתיק השקעות צרכנות פיננסית 5
א הלוואה לצורך החזר משכנתה? נדל"ן 10
I התלבטות בנושא השקעה - לחכות על הגדר או לקחת משכנתה? נדל"ן 7
ס האם השווי שלי עולה אם יש לי משכנתה והריבית עולה? שוק ההון 9
c881 אז הגיע היום שנאלצים לקחת משכנתה יומני מסע אישיים 24
c881 שאלה - מי שקנה דירה עם משכנתה נדל"ן 2
A קיזוז הפסד הון ללא מכירת ניירות ערך מיסים 1
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
א לאיפה מגיעים הכספים ללא נמענים ? צרכנות פיננסית 1
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
S האם אני יכול להוציא חשבונית/קבלה חוקית בעצמי ללא שימוש בשירות חיצוני? אוף טופיק 15
A טופס 106 ללא שדה 042 בשנה עם חופשת לידה מיסים 9
עידו ג מדד עולמי - ללא ארהב שוק ההון 7
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
M משכנתא - האם ניתן להמיר ריבית ק״צ לקל״צ ללא קנס? נדל"ן 3
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
B העברת דולרים ללא המרה מישראל לחשבון Mercury מבנק מזרחי מיסים 0
צ חסכון לבן 75 ללא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
פ דירה במחיר למשתכן - ללא משכנתא? נדל"ן 7
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
ר דירה להשקעה ללא חניה נדל"ן 15
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
א המלצה על טלפון ללא אור כחול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ה פתיחת קרן השתלמות ללא סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
לאץ' תרומה ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 1
S קרן השתלמות נזילה על סך 20 אלף ש״ח ללא הפקדות בזמן הקרוב - האם לפדות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
פ קיזוז דיוידנדים חו"ל עם הפסד הון מחו"ל ללא חבות מס מיסים 3
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
sharon שכירת דירה בשלב המשיכה\פרישה ללא הכנסות ממשכורת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18

נושאים דומים

Back
למעלה