• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עקיבת שוק עצמאית לצורך חיסכון בעמלות.

aminadav

משתמש סולידי
דירוג
12
קראתי כבר את הפוסט הזה. כאן העניין הוא שונה.
שם לא ברור, מה כותב הפוסט ניסה להרוויח עם העקיבה העצמאית.
אני מדבר על משהו שונה.
1. אני מדבר על מעקב אחרי קרן נאמנות, ולא סל. כמו שהסולידית ממליצה.
2. קרנות נאמנות מתעדכנות רק פעמיים בשנה, אז זה לא הרבה עבודה.
3. עמלות מינימום קיבלתי מינימום די טוב, כך שזה לא מטריד אותי.

אז למה בעצם לשלם דמי מנהל ודמי נאמנות הפצה וכל השטויות האלה. שאני יכול פשוט לקנות את המניות בעצמי?

אנסח את השאלה האחרת?
האם יש משהו שאני לא שם לב, ובגללו לא כדאי לי לעקוב בעצמי אחר השוק? פשוט להיכנס לאתר הבורסה לראות איך מורכב המדד ולקנות את אותם מניות לבד, ולחסוך את העמלה לקרן נאמנות.
מה דעתכם?
(אם אהבתם את הרעיון ואין לכם כוח לענות אפשר פשוט לעשות לייק)

אם החשבון ממוסה אז מכירה ברווח זה עוד מקור לעלויות באיזונים (לעומת זאת, כשהקרן מאזנת בתוכה אז הפעולות פטורות ממס).

החיסכון בדמי ניהול הוא קטן אם משקיעים בקרנות זולות של ואנגארד למשל.

חלק מהתשואה של קרנות היא מריבית על השאלת מניות לצד שלישי. בואנגרד לדעתי 100% מהריבית מושקעת חזרה בקרן, אצל אחרים נראה לי פחות. זה לא המון אבל זה בדרך כלל מכסה את הדמי ניהול ועוד קצת ממה שראיתי. הברוקר היחיד שאני מכיר שמאפשר לך להרוויח את הריבית הזו ישירות הוא IB, וגם אז מדובר ב50% מהריבית (את החצי השני לוקחים IB. נראה לי שזה גם מה שבלאקרוק עושים בתוך הקרנות שלהם אבל לא סגור על זה).

נשמע כמו אובר אופטימיזציה בשביל לנסות לחסוך כמה גרושים.

מעבר לעניין המיסויי והעמלות שרק הם לבד הופכות את זה ללא כלכלי אתה מעריך יתר על המידה את היכולת שלך לבצע מעקב טוב אחרי המדד (כל מדד).
"קרן נאמנות מתעדכנת פעמיים בשנה" - לא נכון, הקרן מתעדכנת כמספר העדכונים במדד, לפעמים זה פעמיים, לפעמים זה 4, לפעמים יש עדכונים "מיוחדים".
אתה צריך להיות מסוגל להבין בדיוק מה הכמויות שצריך לקנות ומתי וזה לא טריוויאלי כמו שזה אולי נשמע, צריך להכיר לעומק את המתודולוגיה של המדד, לקרוא עדכונים שמדי פעם יוצאים ולהיות עירני למועדי העדכונים שלפעמים משתנים.*
זה אולי לא יהיה מאוד משמעותי באופן אבסולוטי, אבל כנראה משמעותית יותר גבוה מכל מה שתוכל לחסוך (בתיאוריה) בעלויות.

* במרץ 2020 עם כל הבלאגן הs&p דחו את מועד העדכון של המדדים ממרץ לאפריל.
Invesco שזו אחת ממנהלי הנכסים הגדולות בעולם פיספסה את זה וגרמה הפסד של מעל 100 מיליון דולר ללקוחות שלה.

1. אני מדבר על מעקב אחרי קרן נאמנות, ולא סל. כמו שהסולידית ממליצה.
הפוסט הזה מתעסק בתעודות סל שכבר לא קיימות היום ובאופן כללי נוספה עוד רגולציה מאז. אני לא מאמין שהסולידית ממליצה נגד החזקת קרנות סל (במיוחד אם הן פיזיות ולא סינטטיות) וממילא זה בכלל לא משנה מה הסולידית ממליצה, אתה צריך להבין בעצמך מה הבעיות בצורת השקעה מסוימת ועד כמה הן חשובות מבחינתך. למשל - מס ירושה. אף אחד לא אוהב להיות חשוף למס ירושה, ועדיין הרבה אנשים (כולל אותי) משקיעים ישירות דרך בורסת ארה"ב. למה? כי יש לנו גם שיקולים אחרים שמבחינתנו הם חשובים יותר. אין דבר כזה צורת השקעה מושלמת, לכל החלטה שתקבל יהיו חסרונות.
2. קרנות נאמנות מתעדכנות רק פעמיים בשנה, אז זה לא הרבה עבודה.
לא ממש הבנתי את הנקודה הזו. אתה רוצה במקום לעקוב אחרי המדד, לעקוב אחרי קרן נאמנות שעוקבת אחרי המדד כי היא מתעדכנת פחות? מה מונע ממך להחליט שאתה עוקב אחרי המדד ומעדכן מתי שבא לך?
3. עמלות מינימום קיבלתי מינימום די טוב, כך שזה לא מטריד אותי.
יש ברשותך חישוב גס כמה עקיבת שוק עצמאית תעלה לך לעומת כמה דמי ניהול עולים לך?

מעבר לעניין המיסויי והעמלות שרק הם לבד הופכות את זה ללא כלכלי
איזה מיסוי? לא חייבים למכור וממילא יש מספיק אפשרויות למגני מס כדי לנטרל את הכל. עמלות יוצאות פחות מדמי ניהול אם התיק מספיק גדול.
זה לא בהכרח נכון שזה לא כלכלי, זה פשוט חיסכון מאוד קטן שלא שווה את המאמץ, אלא אם יש לך הרבה מאוד כסף ואז אתה גם נותן למישהו אחר לעשות את העבודה.
Invesco שזו אחת ממנהלי הנכסים הגדולות בעולם פיספסה את זה וגרמה הפסד של מעל 100 מיליון דולר ללקוחות שלה.
למי אכפת? למה לבצע את העדכון בדיוק באפריל זה טוב יותר או פחות מחודש לפני או אחרי? אנחנו משקיעים או ספקולנטים מתזמנים?

מעניין. לא חשבתי על זה שמועדי עידכון יכולים להשתנות בעיתות משבר, וכו'.
אם החשבון ממוסה אז מכירה ברווח זה עוד מקור לעלויות באיזונים (לעומת זאת, כשהקרן מאזנת בתוכה אז הפעולות פטורות ממס).
צודק. נכון. לא חשבתי על זה שהאיזון יכוון במס.

אולי תצליח על קרן מחקה על מדד ממשלתי כללי,

ישנם רק 33 אג"חים במדד, תחסוך 0.18% דמי ניהול ותשלם 15% מס במקום 25%.

אבל..

אבל לא תצבור את הריביות חזרה לקרן.

איזונים, דובר כאן רבות, אך אין הצורך לאזן כי זה המשקל היחסי של כל אג"ח בקרן. אם תתווסף עוד אג"ח אז עדיף לקנותו,

או למכור קצת מכל 33 האגח"ים באופן יחסי ואז לקנותו ובכך יש חיסרון של איזון ויצירת אירועי מס.

זה המדד היחיד שעוד איכשהו לדיון הוא הכי רלוונטי, אני מתקשה לחשוב על צורה שבה בן אדם יקנה אלפי מניות בקרן על מדד מניות עולמי.

נערך לאחרונה ב:
לא שווה את העבודה וגם העקיבה בטוח תהיה פחות טובה או שתעבור ותעשה כל יום 500 פעולות על סנופי? או אלפי פעולות כל יום על מעקב אחרי מדד עולמי?

לא נשמע לי פרקטי ותכלס אם אין לך עלות קניה ומכירה כמעט 0 זה גם נשמע לי פחות כדאי כלכלית

אני נניח משלם 1.4$ לפעולה

כפול 500 זה 700 דולר ליום פעולות לעקיבה טובה

זה 168000 דולר לשנה בערך עמלות

ו1.4 זה יחסית מאוד זול

אני לא רואה שום מצב שזה יהיה יותר זול מעלות קרן עוקבת

או שאתה מחזיק מליארדים על מליארדים

נערך לאחרונה ב:
שתעבור ותעשה כל יום 500 פעולות על סנופי?
בהנחה ואין שינויים בחברות השייכות למדד (ע"ע כניסת טסלה) אתה קונה פעם אחת לפי משקלי השוק וזהו.

בהנחה ואין שינויים בחברות השייכות למדד (ע"ע כניסת טסלה) אתה קונה פעם אחת לפי משקלי השוק וזהו.
רק ב2021 עד עכשיו התחלפו כ10 חברות במדד כתוצאה משינויים בערך שלהם או רכישות.
המשקלים בין החברות במדד משתנים מידי עדכון - כמה פעמים בשנה.

לפותח השרשור - אם זה מה שעושה לך את זה אז לך על זה, כל אחד והתחביבים שלו. אבל יעיל כלכלית זה לא. בזמן שתבזבז על זה תוכל לעשות דברים יותר מכניסים.

אבל היחס בין המניות כל פעם משתנה לא?

אבל היחס בין המניות כל פעם משתנה לא?
אם אתה מחזיק את המניות עצמם השינויים בערך שלהם ישקפו את השינויים של המשקלים במדד.
אלא אם מניות נכנסות/יוצאות וזה קורה הרבה יותר ממה שנותנים לחשוב כי לא כולם זה טסלה.

מקור?
אתה מתכוון להכנסה של טסלה?
טסלה הצטרפה הרבה אחרי זה.
חיפשתי בגוגל ונראה שבכלל מדובר על קרן s&p equal weight שבה האיזון הוא הרבה יותר משמעותי בגלל צורת המשקול..

גם אני חשבתי ככה פעם אבל זה לא לחלוטין מדויק. מעבר לעדכונים שנובעים מהוספות/החסרות של חברות מהמדד, כדאי לשים לב שברמה העקרונית גם כשחברה עושה buyback צריך למכור חלק קטן מההחזקות בה.
זה גם אומר שאף אחד לא עוקב בצורה מושלמת אחרי משקל שווי שוק, כי אין ידע מושלם בדיוק מתי וכמה חברות עשו buyback, מעדכנים רק פעם בכמה זמן.

אלא אם מניות נכנסות/יוצאות וזה קורה הרבה יותר ממה שנותנים לחשוב כי לא כולם זה טסלה.
זה לא ממש משנה כמה זה קורה, יותר משנה מה משקל השינויים. אם הוסיפו למדד 10 חברות במשקל כולל של 0.1% ממנו זה לא מאוד חשוב. נראה לי שטסלה חריגה בזה שהיא נוספה עם משקל כ"כ גבוה.

כדאי לשים לב שברמה העקרונית גם כשחברה עושה buyback צריך למכור חלק קטן מההחזקות בה.
מה ההגיון שעומד מאחורי זה?
תיאורטית השינוי במחיר המניה שנבע מהBB נכנס לשקלול.

מה ההגיון שעומד מאחורי זה?
תיאורטית השינוי במחיר המניה שנבע מהBB נכנס לשקלול.
ההחזקה הפכה להיות בנתח גדול יותר מהחברה. או אחרת: BB אמור להקטין את שווי החברה (כסף יצא החוצה), ולכן שווי ההחזקה אמור לרדת, בלי ששווי כל מניה יורד, כלומר יש צורך להקטין את כמות המניות המוחזקת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
guesto עקיבת שוק עצמאית שוק ההון 106
כ עקיבת מדד עולמי בחשבון ממוסה ללא מס ירושה? שוק ההון 22
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D שוק הקנאביס השקעות אלטרנטיביות 11
S סחירות בקרנות סל בבורסת ת"א + רגולציה על עושה שוק שוק ההון 0
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
G הצמדה לנדלן דרך שוק ההון שוק ההון 5
N קשר בין שוק בעלייה לדולר יורד שוק ההון 43
H איך ללמד ילד על שוק ההון? התפתחות אישית 1
י איך להתחיל להתעסק עם שוק ההון שוק ההון 3
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
ת דירה או שוק ההון נדל"ן 8
R ג'ק בוגל (ז"ל, 2017) - "מה שיוביל לתשואה שנתית בשיעור של 4% עבור שוק ההון האמריקאי" שוק ההון 3
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
S שוק ההון כתחליף לעו"ש שוק ההון 15
Y השפעת הרפורמה המשפטית על שוק ההון בישראל שוק ההון 429
yossik תוכנות, אפליקציות למעקב ואנליזה של שוק ההון, ניהול תקציב ועוד... אוף טופיק 11
מ החזר מס שוק ההון עם קבלות על פי סעיף 46 מיסים 2
ג החזרי מס על רווחי שוק ההון שוק ההון 8
M דרושים משקיעים לולידציית שוק אוף טופיק 0
ג מעונין ללמוד א' ב' של מושגי שוק ההון לא למטרת השקעה התפתחות אישית 3
C בס״ד שוק ההון תשואות 2022 YTD שוק ההון 15
Y מידע פיננסי שוק ההון שוק ההון 8
L הורדת שיעור המס בשוק ההון להקלה על שוק הדיור נדל"ן 4
נ אוסף המקרים בהם קפיטליזם\שוק חופשי כמו שפועל היום לא עובד אוף טופיק 48
ש שוק ההון לצד נדלן פוסטים מאיכות נמוכה 0
א שווי שוק לעומת כמות מזומנים בקופה שוק ההון 5
G לימודי שוק ההון שוק ההון 17
L מכירת RSU בזמן שוק דובי שוק ההון 11
N שוק הפקדונות - חלופות שוק ההון 3
A מרגיש מחוץ למשחק של שוק ההון - דווקא בגלל הפורם והטוויטר של הסולידית.... שוק ההון 108
ס ביג דאטה על שוק ההון והערכות אוף טופיק 0
E אני מבולבל ולא יודע איפה ללמוד על שוק ההון שוק ההון 115
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
F כתבה שהתפרסמה בגלובס - "האינפלציה חורגת מהיעד, ובנק ישראל במלכוד: האם להעלות ריבית ולטלטל את שוק המשכנתאות?" פוסטים מאיכות נמוכה 1
S קרן סל ישראלית בלאקרוק בלי עושה שוק שוק ההון 5
Y פקדון תשואה בטוחה אל מול שוק המניות? שוק ההון 3
L כיצד ניתן להשוות את שוק ההון לנדל"ן? השקעות אלטרנטיביות 7
oferM כיצד יושפע שוק הנדל"ן משינויים גדולים בשוק העבודה ? נדל"ן 2
א שוק ההון גבוה- שווה להיכנס עכשיו? שוק ההון 12
V מה הסיבה שאיננני יכול לפתוח נושא ב>שוק ההון>ברוקרים ופלטפורמות מסחר אוף טופיק 2
הסיני שוק המניות הסיני - שאנגחאי ושנז'ן שוק ההון 16
F הוצע לי להשכיר את דירתי ל-3 שנים מעל מחיר שוק, כולל שיפוץ הדירה על חשבונם. יש קאצ'? נדל"ן 1
L מצב שוק הנדל"ן נדל"ן 136
ה נדל"ן מול שוק ההון - היבטי מינוף ומיסוי שמטים את הכף נדל"ן 78
ס המלצות לספרים בנושא שוק ההון פוסטים מאיכות נמוכה 3

נושאים דומים

Back
למעלה