• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג

"אה, הוא חוסך כ-15K בחודש, סה"כ סביר".
ה"חסכון" החודש היה בערך בין 40 ל-50 אלף ש"ח (כי היו לי יחסית הוצאות גבוהות על טיולים שקבעתי לחודש הבא)
אבל השוק העולמי, שמהווה כמעט שני שליש מהתיק שלי, גם עלה בצורה די חריגה (בערך 7 אחוז במדדים הגלובליים בדולרים, או בערך 6% בשקלים) ומניית החברה שלי, שמהווה בערך שליש מהשווי הנקי שלי גם עלתה יפה החודש, לא פחות מהשוק העולמי.

אפשר פרטים?
בשנה האחרונה לקחתי הלוואה מהבנק בפריים + 1.5 כדי לעזור לאמא לשפר את תנאי ההלוואות שלה. היא שילמה עבורי את התשלום החודשי על ההלוואה.
אחרי כמה חודשים הציעו לה מהבנק הלוואה בתנאים קצת יותר טובים על חלק מהסכום אז היא החזירה לי אותו ועברה לשלם לי רק את החלק של התשלום החודשי שקשור למה שנשאר מההלוואה.
בשלב הזה החלטתי להשקיע את הכסף הזה במקום להחזיר לבנק (קניתי 400 יחידות VT ב72.5 בזמן הירידות של הקורונה).
לאחר כמה חודשים הצטבר לה עוד סכום כסף בעו״ש והיא החליטה לסגור את החלק שנשאר לה מההלוואה דרכי.
בשלב הזה הכנסתי עוד כסף לשוק ההון.

מאז עברו כמה חודשים ונמאס לי לשלם פריים + 1.5 אז שאלתי בכמה בנקים (קופת הגמל וקרן ההשתלמות שלי בIRA אז הלוואות כנגדן פחות רלוונטיות) ולא קיבלתי מענה מספק.
גם בבנק שלי כמובן שלא התייחסו לאיומים שלי שאעבור אם אקבל הצעה טובה יותר ו/או אפרע מוקדם את ההלוואה.
אז העברתי בין חשבונות שלי בIB את הסכום הנדרש (אבל בדולרים), המרתי לשקלים, ומשכתי לחשבון הבנק.
באותו הזמן הודעתי על פירעון מוקדם של ההלוואה.
אתמול ההלוואה בבנק נסגרה.

(אבל בדולרים), המרתי לשקלים, ומשכתי לחשבון הבנק.
למה יש לך 2 חשבונות? רק בשביל הטריק הזה?
מהם התנאים שקיבלת אם תוכל לשתף ומהם תנאי הסף?

למה יש לך 2 חשבונות? רק בשביל הטריק הזה?
מהם התנאים שקיבלת אם תוכל לשתף ומהם תנאי הסף?
כן.
התנאים הם על פי תנאי הmargin של אינטראקטיב ברוקרז. בגובה ההלוואה שלי 1.59% (בהלוואה דולרית)

איך מגיעים לחיסכון כזה? מה אתה מכליל פה ?
הכנסות מה-25 לאוקטובר עד ה-24 בנובמבר (בערך 60,000 ש"ח):
כ-20000 ש"ח נטו לבנק
כ-10000 ש"ח (חלק פטור ממס וחלק לא, התייחסות למס יש לי בחישוב של השווי הנקי אחרי מס בגרסה אופטימית ופסימית)
כ-30000 ש"ח ב-RSU (כולל עליית הערך שלהן, ללא התייחסות למס. ההתייחסות למס מופיעה בחישוב של השווי הנקי אחרי מס בגרסה אופטימית ופסימית)
הוצאות מה-25 לאוקטובר עד ה-24 בנובמבר (בערך 6000 ש"ח):
קניות בסופר: 1200
הזמנת אוכל: 1000
תחבורה: 100
תקשורת: 25
ביטוח בקופ"ח: 50
מלון שהזמנתי לטיול הקרוב (בפועל אשלם את זה רק בתחילת פברואר): 2200
טיסות הלוך ושוב: 1500
משחקי מחשב: 200

לגמרי. בקצב הזה הוא מגיע ל- 60 מיליון בגיל 60.
לא צריך להגזים :)
כרגע חלק בלתי מבוטל מהעלייה של השווי הנקי שלי היא הכנסה גבוהה (ונצרף לזה עליות יוצאות דופן בשוק ההון).
אין סיבה לצפות ששוק ההון ימשיך לעלות בקצב כזה עוד 30 שנים ובכל מקרה סביר להניח שההכנסה שלי תהווה חלק קטן יותר מעליית השווי הנקי שלי בהמשך הדרך.
נוסיף לזה את העובדה שאין בכוונתי להמשיך לעבוד במשרה מלאה בהייטק עד גיל 60 והסבירות שאגיע ל-60 מיליון קטנה משמעותית.

כלומר הכללת פה הפרשות סוציאליות (פנסיה+קהל) ?
קופ"ג וקה"ש, כן

חלק שהופשר ?
כן, כל חודש מופשרות לי עוד יחידות

מה השאיפות שלך לעתיד אחרי שתשיג את היעד של כלל ה-300/400 ? אילו מטרות פיננסיות יש לך?
זה מופיע בתחילת השרשור ולא ממש השתנה (חוץ מזה שעקרונית הגעתי ליעד הראשון שזה "300 חודשים * הוצאה חודשית של 5000 ש"ח")
אני מקווה שבשנה הקרובה בת הזוג תוכל לבוא ארצה ומצד שני אני מניח שעם זה יעלו ההוצאות החודשיות משמעותית. כך שכנראה לא אהיה במצב "מיוצב" כלכלית תקופה כלשהי.

כן.
התנאים הם על פי תנאי הmargin של אינטראקטיב ברוקרז. בגובה ההלוואה שלי 1.59% (בהלוואה דולרית)
בא לך לפרט על זה קצת? אתה מחזיק שתי חשבונות בשביל המרג'ין או בשביל הטבה כלשהיא בהמרה שאני לא מצליח לזהות? שני החשבונות בIB ארהב?

בא לך לפרט על זה קצת? אתה מחזיק שתי חשבונות בשביל המרג'ין או בשביל הטבה כלשהיא בהמרה שאני לא מצליח לזהות? שני החשבונות בIB ארהב?
עקרונית אי אפשר בחשבון יחיד להמיר דולרים "שאין לך" (כלומר, מה-margin של החשבון) לשקלים.
מה שאפשר לעשות זה להעביר דולרים מה-margin שלך לחשבון נוסף שלך (כך שבחשבון הראשון נוצר מינוס בדולרים, שזה בסדר בחשבונות מסוג margin, ובחשבון השני יש פלוס בדולרים), להמיר את הדולרים בחשבון הנוסף לשקלים, ולמשוך שקלים מהחשבון השני אל חשבון הבנק.
מבחינת תנאי ההלוואה הם על פי תנאי ההלוואה ב-IB (וכן, שני "החשבונות" הם ב-IB ואני לא משתמש בתיווך של אינטראקטיב ישראל או מתווך אחר).

עקרונית אי אפשר בחשבון יחיד להמיר דולרים "שאין לך" (כלומר, מה-margin של החשבון) לשקלים.
מה שאפשר לעשות זה להעביר דולרים מה-margin שלך לחשבון נוסף שלך (כך שבחשבון הראשון נוצר מינוס בדולרים, שזה בסדר בחשבונות מסוג margin, ובחשבון השני יש פלוס בדולרים), להמיר את הדולרים בחשבון הנוסף לשקלים, ולמשוך שקלים מהחשבון השני אל חשבון הבנק.
מבחינת תנאי ההלוואה הם על פי תנאי ההלוואה ב-IB (וכן, שני "החשבונות" הם ב-IB ואני לא משתמש בתיווך של אינטראקטיב ישראל או מתווך אחר).
אם כבר אתה מרחיב, זו הלוואת interest only? אתה מחזיר את ההלוואה בצורה חודשית מהיתרה בחשבון שלך?

אם כבר אתה מרחיב, זו הלוואת interest only? אתה מחזיר את ההלוואה בצורה חודשית מהיתרה בחשבון שלך?
זו "הלוואת" margin. כלומר, כל עוד על פי התנאים של ה-margin אני לא נמצא במינוס שמצדיק "Margin Call" (דרישה של IB שאביא להם כסף כדי לכסות את ההלוואה) אז אני לא חייב לשלם כלום.
בפועל המינוס ב-IB צובר ריבית (ועקרונית ריבית דריבית כל עוד אני לא סוגר אותו ולא משלם את הריבית שנוספת אליו) אבל התכנון שלי הוא כן לסגור את ה-margin מההכנסה החודשית הפנויה (לא ברור עדיין כמה אזדרז לעשות את זה אבל מאמין שאעשה זאת בהקדם).
את הרווח מההלוואה כבר "גזרתי" (כלומר, בהשוואה בין מצב דמיוני שבו החזרתי את ההלוואה ברגע שאמא החזירה לי את הכסף ומאז הייתה לי הכנסה פנויה של התשלום החודשי ששילמתי בפועל ובין המציאות בה השקעתי את ההלוואה ומאז ועד עכשיו שילמתי כל חודש חלק מההלוואה, המציאות עדיפה על הדמיון)

כרגע לא, אולי בעתיד
אז שאתה מחשב את ה30K זה על הנייר אני מבין.
קראתי שאתה מפתח בקאנד, תוכל לשתף בסדר גודל של הקצאת מניות ראשונית שקיבלת? אני לא מחפש מספר מדוייק רק סדר גודל

אז שאתה מחשב את ה30K זה על הנייר אני מבין.
פירטתי בדיוק איפה ואיך אני מתייחס למיסוי.
30,000 זה לפני מס, כן. זה גם לא בדיוק קבוע, אני לא מקבל כל חודש מספר זהה של יחידות וגם מחיר היחידות משתנה (בכל זאת, מניות..)
תוכל לשתף בסדר גודל של הקצאת מניות ראשונית שקיבלת?
אתה רוצה על הדרך שאתן לך את פרטי הגישה לחשבון הבנק שלי? נראה לי שאני משתף מרצוני מספיק :)

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I עוד הייטקיסט בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 60
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
ו קווים מנחים לשכירות בפעם הראשונה - עוד אדם פיקח נפל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 139
R תיק מנייתי - כל כמה זמן לקנות עוד ניירות? שוק ההון 1
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
P עוד בנק אונלייני חדש בארץ: esh / אש ישראל צרכנות פיננסית 4
G עוד שאלות על מניות ערך שוק ההון 0
S תיק השקעות ראשון- עוד הייטקיסטית יומני מסע אישיים 15
I רכישת דירה להשקעה וקניית דירה למגורים עוד כעשור נדל"ן 2
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
Body Solid בנק ישראל בטיוטת הוראות לבנקים: לא יוכלו עוד לסרב באופן גורף לפעול בתחום הקריפטו השקעות אלטרנטיביות 56
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
E לא יכול לקנות עוד מנייר ערך מסוים שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
K להשכיר או למכור? עוד התלבטות נדל"ן 37
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
P עוד זליגת תמונות ת"ז של אזרחים? אוף טופיק 24
deussex מה עוד חסר לי לאושר ? פוסט שיתוף התפתחות אישית 20
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
Y האם אפשר היום לקחת הלוואה בריבית קבועה ולהתחיל לשלם אותה רק עוד כמה שנים? צרכנות פיננסית 5
unrealx עוד אשכול על אופציות: חישוב שווי אוף טופיק 1
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 73
S עוד לא החלטתי למי להצביע ורוצה לשמוע דעות של אחרים פוסטים מאיכות נמוכה 154
Mr. Bigglesworth עוד שרשור על זליכה אוף טופיק 32
בייניש רק עוד מילניאל שמחפש לחסוך יומני מסע אישיים 4
א משתחרר עוד שמונה חודשים: היה לי מסלול בראש אני אני מחשב מסלול מחדש (עו"ד) התפתחות אישית 5
כ למה לא לקנות עוד דירה במימון מלא?! נדל"ן 12
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
D עוד מסלול מחקה S&P500 בהשתלמות וגמל צרכנות פיננסית 12
Liron2035 מה לדעתכם יקרה לריבית בארץ? יש עוד לאן לרדת? שוק ההון 6
L חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות) שוק ההון 6
I האם כדאי לקנות עכשיו או לחכות שיירד עוד ? שוק ההון 16
ד אמור לקנות עוד שבוע שבועיים מניות בדולרים, האם להמיר כבר עכשיו לדולר שוק ההון 25
S טיול בחול שהוזמן לפראג עוד לפני עניין הקורונה אוף טופיק 121
Ben Dover עוד דוגמא לניהול אקטיבי של קרנות בארץ שוק ההון 30
O החלטה על דמי הניהול הסמויים בארץ תינתן עוד חצי שנה צרכנות פיננסית 0
love עוד אחד מבולבל יומני מסע אישיים 18
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
S החלטתי לפתוח תיק וירטואלי עם שיטה שחשבתי עליה ונראה מה יהיה עוד שנה שוק ההון 36
yossik עוד פרסומת אחת וחזרנו... אוף טופיק 3
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
Trevor עוד מסע עולה ע"ג דפי הפורום יומני מסע אישיים 29

נושאים דומים

Back
למעלה