• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סימנים של בועה

OOmer

משתמש רגיל
דירוג
40
הייתי מאוד מבסוט על עצמי בשנתיים האחרונות, כשהצלחתי להתעלם, כאילו לא היו, מכל אירועי המאקרו (ברקזיט, רוסיה, אירופה, טראמפ וכו') שבעקבותיהם נבחו כותרות המדורים הכלכליים בתקשורת כי זה הזמן להתאים את תיק ההשקעות למציאות כלכלית חדשה לגמרי, כשהצלחתי לא לעשות כלום ולא לסטות מתכנית ההשקעה שלי.

לא שהפעם אני כן הולך לעשות משהו, אבל ציטוטים כמו אלו, שנראים כאילו הם נלקחו מפרק על משבר כלכלי שנכתב ממש עכשיו, הרבה יותר משמעותיים מבחינתי:
Amazon’s stock market success calls into question whether profit is still a relevant measure for growth investors, or even a worthy goal for growing companies. But for now, the outlook for the stock can be summed up with one word: higher.

רווח הוא כבר לא מטרה, אל תפריעו לצמיחה.

http://www.barrons.com/articles/ama...hy-that-could-be-bad-for-the-stock-1494048078

לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד...

מניית אמזון היא תופעה די חריגה בשוק
וגם שם אני מניח שזה נובע מהערכות על רווחים עתידיים, ולא "סתם"

לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד...
אני מאמין שהוא מנסה ליצור הקבלה לסוף המילניום הקודם, אז חברות נסחרו במחירים אסטרונומיים מתוך ציפייה לצמיחה גבוהה, כאשר רבות מהן לא היו רווחיות.

בהחלט יתכן שהשוק מתומחר יתר על המידה (ובדוואי שזה נכון למניות מסויימות). אבל בועה מתאפיינת בנטישת הכללים המקובלים (הפעם זה שונה), התעלמות מסיכונים, ואופטימיות חריגה. האם אתה חושב שזה המצב כרגע בשוק?

. האם אתה חושב שזה המצב כרגע בשוק?
בהרבה מאד מניות כן, הזמן יאמר אם תקופה זו היא בועתית או לא. בתור בוגר משבר ה2000 אני אישית למדתי את הלקח ולא מתקרב למניות כאלה, זה עלה לי בלא מעט תשואה בשנים האחרונות אל מול המדדים.

אני מאמין שהוא מנסה ליצור הקבלה לסוף המילניום הקודם, אז חברות נסחרו במחירים אסטרונומיים מתוך ציפייה לצמיחה גבוהה, כאשר רבות מהן לא היו רווחיות.

בהחלט יתכן שהשוק מתומחר יתר על המידה (ובדוואי שזה נכון למניות מסויימות). אבל בועה מתאפיינת בנטישת הכללים המקובלים (הפעם זה שונה), התעלמות מסיכונים, ואופטימיות חריגה. האם אתה חושב שזה המצב כרגע בשוק?
כן, בעליל. שוק המניות כרגע לא מתמחר את משבר החוב העולמי ומאופיין באופטימיות יתר (תקנו FANGS הם רק עולים, למי אכפת שהם לא משלמים דיבידנד ואין להם רווחים). נראה כמו מנטליות שיא בועה קלאסית.
כנ"ל בשוק האג"ח והנדל"I העולמי, כולם מתעלמים מכך שהכל על כרעי תרנגולת.

כן, בעליל. שוק המניות כרגע לא מתמחר את משבר החוב העולמי ומאופיין באופטימיות יתר (תקנו FANGS הם רק עולים, למי אכפת שהם לא משלמים דיבידנד ואין להם רווחים). נראה כמו מנטליות שיא בועה קלאסית.
+1
אחת הסיבות המרכזיות שאני נמנע ממדדים.

+1
לצערי בפנסיה וקרן ההשתלמות אין לי כל כך אופציה אחרת..אולי לעבור ל IRA אבל אני גם לא מבין מספיק לעשות STOCK PICKING מספיק רחב על מאות מניות לפי פרמטרים של משקיעי ערך.

נערך לאחרונה ב:
רווח הוא כבר לא מטרה, אל תפריעו לצמיחה.
אי אפשר לקרוא את כל המאמר, אבל אם אני מתרגם נכון את הכותרת:
"רווחי אמזון גבוהים (נוסקים) וזה יכול להיות רע למניה"
מאיפה מזה מגיעים לבועה?

את 2008 עברת בלי לסבול על הנייר הפסדים של עשרות אחוזים?
מהנסיון שלי, זה היה קשה, במיוחד שהייתי סטודנט שנה ראשונה בלימודים והייתי תלוי במעט בכסף (עד שמצאתי עבודה בהמשך השנה).
היה לי אז מישמש שלם של מדדים וקצת מניות בודדות (סין, ארה"ב, ת"א, תלבונד, טבע, אפריקה ישראל).
נכנסתי בערך פעם בשבוע לבדוק את המצב, וכל פעם היה הפסד יותר גדול.
פשוט זכרתי מהספר "אבא עשיר, אבא עני" שאסור למכור בהפסד, אבל זה היה מאוד קשה, במיוחד שחבריי מהלימודים כן התחילו לממש כדי לא לאבד את המכנסיים. הרבה פעמים העכבר שלי כבר ריחף מעל כפתור המכירה באתר של הבנק.
הקרן הסינית שלי ירדה ל-0 (בדיעבד הסתבר שזה לא היה מדד פשוט על מניות סין, אלא כנראה משהו מנוהל) - 20,000 שקל.
שאר הדברים ירדו בכ-50%. זו הייתה תקופה מלחיצה, אבל אני מרגיש שזה חיזק וחישל (וכמובן שמאז אני לא בוחר מניות בודדות ומדדים מפוקפקים, וגם לא דרך הבנק).

לפי דעתי צריך להסתכל לא רק על מניה בודדת כמו אמזון כדי להסיק בועתיות מסויימת
אלא לבדוק את התחרות בכל ענף ולראות האם ישנה חברה שמסוגלת לקחת ממנה חלק מהרווחים ולתת פייט או שזאת הולכת להיות מלכת הפיסגה
במקרים של מונופול והעובדה שלתחום ההי-טייק והאוטומציה יש עוד מקום לגדול, אני מניח שגם לבועה הזו יש עוד זמן לאיכלוס מלא
ובגלל שכוס הקפה שאני קורא בה כרגע תפוסה, את התשובה האמיתית נידע בדיעבד

קשה לי לקרוא משפט עם אמאזון ובועה בתוכו...
מישהו יכול לתת לי עוד דוגמא לחברה בסדר גודל של אמאזון שהתחילה ממכירת ספרים והיום נותנת שירותי ענן לחברות ענק דוגמת Netflix?!
האבולוציה של החברה הזו לא פחות ממדהימה, מממכר ספרים לממכר הכל למתן שירותי ענן ומעטפת מוצרים משלימה בערך לכל מערכת שתרצו ובקטנה ככה פיתוח של מוצרים כמו קינדל ואלקסה וקצת הפקות טלויזיה איכותיות..

תוסיפו לזה את הפרוייקט שלהם של שילוח חבילות ע"י DRONE ותגיעו למסקנה שיש להם פשוט הנהלה מדהימה - בעלת חזון, אמיצה, ביצועיסטית, חדשנית ומפתיעה.

לא ממליץ, לא מבין מהחיים שלי.

נערך לאחרונה ב:
קשה לי לקרוא משפט עם אמאזון ובועה בתוכו...
קשה לחשוב על מכפיל כמו של אמזון בלי לחשוב על בועה...
הנהלה מדהימה - בעלת חזון, אמיצה, ביצועיסטית, חדשנית ומפתיעה.
בהחלט יכול להיות, אבל זה לא אומר שהתמחור שלה הגיוני

קוקה קולה:
  • P/E RATIO 30.43
  • EPS $1.43
  • YIELD 3.40%
  • 41.8 מיליארד הכנסות
  • 6.5 מיליארד רווחים
אמזון:
  • Earnings Per Share (EPS) $ 5.32
  • 179 P/E
  • אין דיבידנדים
  • 135.9 מיליארד הכנסות
  • 2.37 מיליארד רווחים

איך הגעת למסקנה הזו? ברור שהפסדתי, כמו כולם.
אמרת:
+1
אני מנסה להבין מדוע אמרת את זה. אתה נמנע ממדדים משום שיש מצבים בהם השוק בכללותו לא מתומחר נכונה (במקרה הזה בגלל החוב העולמי), כלומר אתה מפחד לסבול ירידות יחד עם השוק בכללותו (שמתומחר לא נכון). מכך אני מבין שאתה חש מוגן (יחסית) בתיק השקעות (נטול המדדים) שלך נוכח משבר מתקרב?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M למה יש סימנים של מותגים על המסכות? אוף טופיק 4
Oziris סימנים של פקפוק עצמי שוק ההון 30
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57

נושאים דומים

Back
למעלה