• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניהול השקעות עצמאי מול פוליסת חיסכון

Student

משתמש רשום
דירוג
8
שלום לכולם,
בזמן האחרון אני מתלבט בין שתי האופציות הללו ואשמח לשמוע דעות לכאן ולכאן.
כמו לכל דבר, לכל אפשרות יש יתרונות וחסרונות ואני מנסה להחליט מי מהן יותר מתאימה *לי*.
קראתי את הפוסט בבלוג יחד עם התגובות, את הדיונים בפורום ובמקומות אחרים ברחבי האינטרנט.
יש לי סכום התחלתי שאותו ארצה להשקיע (צנוע אך מספיק למינימום בבתי ההשקעות), לאחר מכן במשך כשנתיים הפקדות שנתיות קטנות ואז במשך כ-6 שנים הפקדות חודשיות גדולות שלאחריהן המטרה היא לשמור על סכום הכסף הנצבר ואולי לבצע משיכות חודשיות (לא יותר מ-3% בשנה).
אציין כי אין לי כ"כ זמן להתעסק בזה באופן שוטף ולכן צריך משהו שיהיה מאוד פשוט וקל לניהול ושלא ידרוש זמן.
היתרונות הגדולים מבחינתי של ניהול השקעות עצמאי הן השגת תשואת המדד בעלויות נמוכות ושקיפות גבוהה יחסית. (במידה ואפתח תיק השקעות עצל הוא יהיה פשוט למדי - לא יותר מ4-5 מוצרים שכולם "תוצרת הארץ")
היתרונות של פוליסת חיסכון מבחינתי הן שהיא קלה מאוד לתפעול, מאפשרת מעבר בין מסלולים ללא תשלום מס (אולי זה יהיה שימושי בסוף ההפקדות כשארצה לשמור על הכסף ולעבור למסלול יותר הגנתי) ומאפשרת משיכות חודשיות בקלות בנוסף לתשואות לא רעות בכלל (עד כה ב-5 השנים האחרונות. ידוע שהעבר לא מלמד על העתיד אבל זו הדרך היחידה כרגע להעריך את טיב המוצר).
ראיתי את ההשוואות בין מסלול שעשה תשואה X בעוד שמדד מניות כלשהו עשה תשואה של X+Y, אך יש לקחת בחשבון שאם אפתח תיק השקעות עצל לא אשקיע 100% מניות אלא יותר לכיוון ה-60% כך שתשואת התיק לא תהיה כתשואת המדד אלא נמוכה יותר.
בנוסף, ההצעה שקיבלתי עבור דמי ניהול לפוליסת חיסכון היא 0.7% אז אשמח אם נתייחס לנתון הזה ספציפית.

דבר אחרון, אני כבר תקופה מתחבט באילו מדדים להשקיע ובאיזה תמהיל (ישראלי, אמריקאי, סיני, גרמני, אירופאי, כלל עולמי וכו'....) ולא מצליח להגיע להחלטה כך שזה עוד דבר לטובת פוליסת החיסכון שבה אחרים מחליטים בשבילי (כן אני יודע שזה נגד כל מה שהבלוג הזה מדבר עליו אבל זה מחרפן אותי כבר).

תודה!

לא אשקיע 100% מניות אלא יותר לכיוון ה-60% כך שתשואת התיק לא תהיה כתשואת המדד אלא נמוכה יותר.
לפי מה אתה קובע את זה באופן חד משמעי?
תזכור שתיק עצל נהנה מאיזונים ובמשך 5 שנים ישנם איזונים.
אתה מוכר חלק אחד ברווח ורוכש חלק אחר בזול ואחרי X שנים אתה מוכר את החלק שרכשת בזול ברווח ורוכש את החלק השני שבנתיים קטן יחסית בזול.
התשואה של תיק בשולב יכולה במקרים מסויימים להיות גדולה מהתשואה של תיק 100% מנייתי.
עד שלא תשווה ותציג נתונים קונקרטיים אתה לא יכול לקבוע שתיק מנייתי מניב תשואה טובה יותר מתיק משולב.
תזכור שמספטמבר 2014 ועד היום מדד ה-SP500 לא ייצר תשואה בכלל אז תיק של 100% מניות מכיל היום הפסד קטן ולא רווחים.

נקודה טובה, אבל אני מניח שתיק "קלאסי" של אג"ח ומניות לא יעשה את זה אלא יש צורך בתיק מורכב יותר.. וזה בדיוק מה שקורה בפוליסות חיסכון ודי הפליא אותי האמת, מסלול שיש בו 50% אג"ח ממשלתי ופחות מ-2% מניות עשה תשואה ממוצעת של מעל 5% ב-5 שנים האחרונות.

@Student אכן, חזית בתקופה של שנים אחרונות של הורדת ריבית מתמשכת, עם עלייה תואמת ומשמעותית גם של האפיק האג״חי.
מה אתה מסיק מזה לעתיד אבל? שזה יימשך באותו האופן גם בחמש שנים הבאות?

לא מצליח להגיע להחלטה כך שזה עוד דבר לטובת פוליסת החיסכון שבה אחרים מחליטים בשבילי
זה נשמע לי טיעון קצת מוזר - אתה חושש שלא תבחר את התמהיל ה״אידיאלי״ עבורך, ולכן אתה מעדיף לקבור את הראש בחול ולהעדיף שמישהו אחר יבחר עבורך תמהיל אחר, שהוא בוודאות לא מותאם לצרכיך?

אתה מעדיף לקבור את הראש בחול ולהעדיף שמישהו אחר יבחר עבורך תמהיל אחר, שהוא בוודאות לא מותאם לצרכיך?
אני מבקש לדייק - בהחלט יכול להיות שהוא האדם היחיד במדינה שהתיק המנוהל כן מתאים לצרכיו :)

ודי הפליא אותי האמת, מסלול שיש בו 50% אג"ח ממשלתי ופחות מ-2% מניות עשה תשואה ממוצעת של מעל 5% ב-5 שנים האחרונות.
הסיבה לכך היא שירידת הריבית העולמית גרמה לעליה במחירי האג"חים. זה לא איזה קסם של מנהלי הפוליסה.

היתרונות הגדולים מבחינתי של ניהול השקעות עצמאי הן השגת תשואת המדד בעלויות נמוכות ושקיפות גבוהה יחסית. (במידה ואפתח תיק השקעות עצל הוא יהיה פשוט למדי - לא יותר מ4-5 מוצרים שכולם "תוצרת הארץ")
יתרון נוסף של ניהול עצמאי, הוא זה ש"תאלץ" ללמוד לפחות קצת את שוק ההון ולעקוב אחריו. כך תצבור ידע (בפוליסת חיסכון יש יותר סיכוי שתוותר לעצמך, כי מישהו אחר "עובד" בשבילך).
לאחר שתצבור ידע ("כשתהיה גדול") תוכל לנהל סכום יותר גדול.

@Student הסקתי באמצעות חושי הבלשות המתקדמים שלי שאתה סטודנט ושבשנתיים הקרובות אתה עדיין בלימודים ולאחריהן אתה מתכנן לחסוך באגרסיביות רבה ולהגיע לעצמאות כלכלית (או לפחות הכנסה פסיבית משמעותית) תוך 6 שנים, נכון?
במקרה כזה אני חושב שסדר העדיפויות שלך בשנתיים הקרובות צריך להיות:
1. ללמוד ולהצטיין בלימודים.
2. לשמור על חיי חברה ובריאות נורמטיביים (אפשר להחליף בין 1 ו-2 אם רוצים).
3. לחסוך כמה שמתאפשר.
4. ללמוד על השקעות (ולנהל בעצמך את התיק שלך).

לכן אני חושב שזה הגיוני לחלוטין שתשים כסף בפוליסת חסכון (דמי הניהול שהציעו לך הם סבירים ביחס לתחרות בשוק הזה), תתמקד במה שחשוב ורק כשיהיה לך זמן פנוי מעיסוקים אחרים אז תשקיע זמן בללמוד להשקיע כסף, ותוציא את הכסף מהפוליסה לכשתרגיש נכון.

"תאלץ" ללמוד לפחות קצת את שוק ההון ולעקוב אחריו.
אני ממש לא מסכים עם הקביעה שצריך לעקוב אחרי השוק בניהול עצמאי.
התיק הפסיבי מחקה מדדים הפשוט מצריך תשומת לב פעם בשנה בלבד לצורך איזון או כשיש כסף חדש להשקעה לצורך רכישה.
כל דבר שאתה עושה מעבר זה עניין של רצונות ולא של חובה.

אפילו תיק דיבידנדים מצריך תשומת לב של פעם ברבעון (ואפשר גם לדלג על זה אם ממש מתעקשים).

אני מסכים ב-100% עם מה ש @adamshalev כתב.

• אהבתי
Reactions: hp1
התיק הפסיבי מחקה מדדים הפשוט מצריך תשומת לב פעם בשנה בלבד לצורך איזון או כשיש כסף חדש להשקעה לצורך רכישה.
כל דבר שאתה עושה מעבר זה עניין של רצונות ולא של חובה.
מבין את ההערה לגבי המעקב (ולוקח לתשומת ליבי ;)). הכוונה הייתה יותר בקטע של להכיר מוצרים חדשים\תקנות\דרכי עבודה חדשות:
- לפני שקראתי את ה"סולידית" לא הכרתי את הקרנות האיריות, שהם יחסית חדשות- כיום אני משקיע בהן. לא חובה להשקיע בהם ע"מ
להיות פאסיבי, אבל כדאי לדעת מה קיים בשוק... גם שוק תעודות הסל בישראל התפתח בשנים האחרונות (ובישראל חובה לעקוב
אחרי דמי הניהול של התעודות).
- פתיחת חשבונות בבתי השקעות לא הייתה נפוצה פעם, שלא לדבר על העמלות שהיו נהוגות. כדאי לעקוב על זה מדי פעם לראות
אם יש שחקן חדש בשוק \ ניתן להשיג הטבה בעמלות (אני בטוח שלא יתקשרו להודיע לי על הטבה).
- עד לפני 3\4 שנים, המס על רווחי ההון היה 20%, והעלו את זה ל-25%...

בקיצור, כוונתי הייתה שאם אני אחראי על הכסף שלי, אפילו באופן פאסיבי, אני לא מרשה לעצמי לטמון את הראש בחול, ולהשקיע 30 שנה באותו מוצר בלי להיות ער לשינויים בשוק ההון.

הסקתי באמצעות חושי הבלשות המתקדמים שלי
צודק :)
הבעיה היא, שעכשיו זה עוד החלק שיש לי בו זמן פנוי.. אחרי הלימודים לא יהיה לי זמן ללמוד ולהתעסק בזה.
בנוסף, אם אוציא את הכסף מפוליסת חיסכון לדוגמא ואשקיע מחדש בתיק עצמאי אפסיד 25% מס על הרווחים (במידה ויהיו). אז מבחינתי אני מחפש צורת השקעה שאתחיל עכשיו בזמן הלימודים והשנתיים האלו יהיו מוקדשות ללימוד, צבירת ביטחון וכו'.. ואז להמשיך לרוץ עם זה במשך ה-6 שנים הבאות.

השאלה היא - מאיפה לומדים? קראתי את כל הבלוג (ויש נושאים שאפילו כמה פעמים), נפגשתי עם יועצי השקעות, קראתי במקומות נוספים באינטרנט אבל בשום מקום לא מצאתי את התשובה לשאלה "באילו מדדי מניות להשקיע?" החלטתי על הפילוח בין החלק ה"מסוכן" לחלק "דל הסיכון" אבל אני לא מצליח להחליט באילו מדדים מנייתיים להשקיע ובאיזה אחוז... בשום מקום לא ראיתי את היתרונות והחסרונות בכל מדד, מה מאפיין אותו או את השוק שהוא מייצג וכו'.. זה תמיד נראה לי כמו משהו אמפירי שמחליטים לפי לא יודע אילו שיקולים וזהו.

@Student , למה לבחור ולא להשקיע פשוט בהכל? (קרן סל על מניות כל העולם)
זה מה שרוב משקיעי המדדים בפורום עושים.
אני רק שאלה, *לא המלצה* !

@Student , למה לבחור ולא להשקיע פשוט בהכל? (קרן סל על מניות כל העולם)
זה מה שרוב משקיעי המדדים בפורום עושים.
אני רק שאלה, *לא המלצה* !
מסכים ומחזק. כפי שאני מבין את עניין ההשקעה הפאסיבית המטרה היא כמה שפחות בחירות אקטיביות (אם כי אי אפשר להימנע מהן לחלוטין).
לכן, כפי שכבר כתבתי, ברירת המחדל בהשקעה באפיק המנייתי היא להשקיע ב(מדד מייצג של) כל מניות העולם- על פי גודלם היחסי.
לפי זה האופציות בגדול הן:
1. תעודות סל ישראליות. יתרונות: זול (?), זמין יחסית, גידור מטח (אופציונלי). חסרונות: לא מחזיק פיזית בנכסים, לא שקוף בכלל, לא ניתן לקנות את כל העולם (או שניתן אבל בצורה מאוד מאוד מאוד מאוד מורכבת וכנראה יקרה יותר מאלטרנטיבות אחרות).
2. קרנות סל אמריקאיות: יתרונות: זול, אמין, מחזיק פיזית, מוצרים הכי איכותיים מבחינת פיזור. חסרונות: מס ירושה במידה ואין אזרחות אמריקאית, אין גידור.
3. קרנות סל אירופאיות: יתרונות: אמין ומחזיק פיזית, פיזור טוב. חסרונות: יקר יותר (קצת יותר בדמי ניהול והרבה יותר בדמי ק/מ), אין גידור מטח. יתרונות:אין מס ירושה.

מתוך המדד אתה יכול לתת משקל יתר לפי רצונך לאפיקים שעשויים לתת תשואה עודפת:
- מניות ערך.
- מניות small-cap.
- שווקים מתעוררים.
- החלטות אחרות על פי שיקול דעתך (אזהרה: למה שתחשוב שאתה יודע יותר מאחרים?): סקטור/מדינה/חברה ספציפית.

ואז תבחר מה אחוז התנודתיות שאתה חושב שתוכל להתמודד איתו (אינטואיציה, שאלונים שיש ברחבי הרשת)- עם נטייה להפחית ביחס למה שנראה לך. השאר יהיה אג"ח.
כאן ברירת המחדל היא קרן מחקה על אג"ח (ממשלתי) מקומי בלי שום BIAS לשום סוג, או לחילופין חצי צמוד חצי שקלי - רצוי עם מחמ קצר (כמו שהסולידית עשתה בשוקולד מריר).

גם כאן- גוון כראות עיניך במידה ואתה משוכנע שיש סיבה:
- חושב שתהיה אינפלציה גבוהה יותר- לך על צמוד. נמוכה יותר- שקלי.
- מעוניין בפיזור מטבע? תקנה גם אגחים זרים.

זהו בערך, יש המון מידע על הכל בפורום, תקרא בקפדנות. מקווה שזה עוזר.

1. תעודות סל ישראליות. יתרונות: זול (?), זמין יחסית, גידור מטח (אופציונלי). חסרונות: לא מחזיק פיזית בנכסים, לא שקוף בכלל, לא ניתן לקנות את כל העולם (או שניתן אבל בצורה מאוד מאוד מאוד מאוד מורכבת וכנראה יקרה יותר מאלטרנטיבות אחרות).
חסרון נוסף: גידור מטח (אופציונלי)
אני יודע שרשמת את זה כיתרון אבל זה יכול להוות חסרון עצום!

2. קרנות סל אמריקאיות: יתרונות: זול, אמין, מחזיק פיזית, מוצרים הכי איכותיים מבחינת פיזור. חסרונות: מס ירושה במידה ואין אזרחות אמריקאית, אין גידור.
3. קרנות סל אירופאיות: יתרונות: אמין ומחזיק פיזית, פיזור טוב. חסרונות: יקר יותר (קצת יותר בדמי ניהול והרבה יותר בדמי ק/מ), אין גידור מטח. יתרונות:אין מס ירושה.
יתרון נוסף: אין גידור!

@daat99 היתרון שהתכוונתי הוא שיש לך אופציה לבחור. מי שבעיניו זה כן נכון (ואני יודע שיש כאלו שסבורים שכדאי, לפחות בחלק מהתיק)- יש לו אופציה ליישם את זה.

למה לבחור ולא להשקיע פשוט בהכל?
זה מה שחשבתי בהתחלה אבל אז יועץ ההשקעות בבנק המליץ לי לחלק את המניות בין מחקי מדד בארץ, ארה"ב וגרמניה...
@doc29 תודה רבה על הפירוט!
קראתי בפורום את השרשורים על כל האופציות שרשמת והאמת שמאוד התבלבלתי... כל העניין עם המיסוי, מחלקות\צוברות וכו'.. בנוסף, גם ראיתי מסקנות שונות בכל שרשור. אשמח אם מישהו יכול לכתוב את המסקנה המעודכנת להיום של מה עדיף מבחינת כסף נטו שנשאר ביד בחשבון ממוסה אחרי כל העמלות, מיסים וכל ההוצאות הנלוות בהנחה שיש הפקדות חודשיות ואנחנו לא מתייחסים למס ירושה אמריקאי.

אם אני הולך לפי החשיבה הזו אז מספיק לקנות VT (או VTI+VXUS) וקרן מחקה אג"ח ממשלתי וסגרתי את התיק.
אבל מצד שני ראיתי שהתשואות די נמוכות בכל הקרנות האלה (למשל, בפוסט "התנ"ך של קרנות הסל" נכתב כי התשואה של VT היא 2.44%) ואז שוב עולה השאלה למה לא לשים את הכסף בפוליסת חיסכון לשלם 0.7% דמי ניהול ולקבל תשואה של 5% למשל שעדיין יותר משתלמת לאחר הפחתת דמי ניהול? האם הפיזור הרחב (אולי רחב מדי?) דווקא פוגע בביצועים של התיק? אולי באמת עדיף להתמקד בשווקים ספציפיים כמו שהמליץ יועץ ההשקעות?

ככל שנכנסים לזה יותר לעומק זה הולך ומסתבך... :-S

אם אני הולך לפי החשיבה הזו אז מספיק לקנות VT (או VTI+VXUS) וקרן מחקה אג"ח ממשלתי וסגרתי את התיק.
קודם כל- כן (שוב- שהסייג היחיד שלי כאן הוא נושא מס הירושה).
לגבי התשואות - תזכור דבר אחד פשוט- אקטיביות לא מנצחות פאסיביות.
לגבי האופציות- זה בערך מה שרשמתי. זה אכן המון מידע, אבל תקרא שוב את כל הבלוג, קח את הזמן, תקרא את הפוסטים המצויינים של @adamshalev ושל @Odysseus שמשווים בין כל האופציות, ובסוף יהיה לך ברור.
לדעתי המסקנה היא שנכון להיום- בממוסה- האמריקאיות מנצחות בקצת את האיריות הצוברות, והאיריות המחלקות הן קצת בסימן שאלה כי לא ברור לגמרי אופן המיסוי. והגרסא הקצרה של זה (כפי ש @Yevgeny סיכם לדעתי לפני כמה זמן- בפטור- איריות צוברות, בממוסה- זה לא משנה).

** לא מייעץ ולא ממליץ **

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ש ניהול עצמאי של תיק השקעות שוק ההון 1
א ניהול תיק השקעות עצמאי- שאלות של מתחיל שוק ההון 3
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג ניהול השקעות כברוקר עבור זרים התפתחות אישית 4
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
קאמי השוואה ב״הוצאות ניהול השקעות״ בין קרנות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
AbuNafha פנסיה בחברת ביטוח / בית השקעות VS ניהול פנסיה בצורה עצמאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
א ניהול תיק השקעות בגיל 30 שוק ההון 15
ש מעבר בין בתי השקעות בשל דמי ניהול שוק ההון 5
T ניהול השקעות לאדם פרטי צרכנות פיננסית 14
T גמל להשקעה - הוצאות ניהול השקעות תלויות בכמות המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
W מדוע הוצאות ניהול השקעות כל כך גבוהות במסלול פסיבי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F מבחינת ניהול השקעות - האם כדאי לקנות דירה להשקעה כמה שיותר יקרה? נדל"ן 47
M פיזור בין בתי השקעות VS דמי ניהול שוק ההון 2
ת ניהול תיק השקעות פאסיבי לפנסיונרים (70+) שוק ההון 19
Y התלבטויות בנוגע להמשך ניהול תיק השקעות שוק ההון 3
י תיק השקעות משולב חיסכון\השקעה עבור הילדים - ניהול שוק ההון 14
P ניהול תיקי השקעות\ייעוץ השקעות התפתחות אישית 0
G ניהול מסחר - בנק מול בית השקעות שוק ההון 9
McMurphy ניהול תיק פסיבי ת ב"בית השקעות" שוק ההון 29
2028_שנת_פרישה דמי ניהול 0 בבתי השקעות ישראלים שוק ההון 23
Adam Smith ניהול השקעות של בת הזוג צרכנות פיננסית 21
leibo עמלות ודמי ניהול לתיק השקעות בבנק מזרחי שוק ההון 4
K השפעה של שווי חברת ניהול השקעות שוק ההון 4
M ״ניהול תיק השקעות״ לעומת ״פוליסת חיסכון״? שוק ההון 22
H ניהול חשבון השקעות נפרד בשל ירושה אוף טופיק 1
R סדר בנושא עמלות/דמי ניהול בתיק השקעות - שאלה של מתחילים צרכנות פיננסית 4
ש הוצאות ניהול השקעות ואיך מאתרים כמה זה בפועל צרכנות פיננסית 10
פשפש דמי ניהול תיק השקעות צרכנות פיננסית 5
ע דמי ניהול בקרנות ופיזור השקעות צרכנות פיננסית 5
Shiva דמי ניהול בתיק המנוהל על ידי בית השקעות שוק ההון 14
ד ניהול השקעות לבעלי אזרחות כפולה אמריקאית שוק ההון 18
R ניהול קרן השתלמות IRA וחשבון ההשקעות באותו בית השקעות, כדאי? שוק ההון 0
ס אווטסורסינג לבניית תיק השקעות פשוט (ללא ניהול) צרכנות פיננסית 3
א ניהול תיק השקעות שוק ההון 4
T קופת גמל להשקעה - הוצאות ניהול השקעות שוק ההון 9
L ניהול תיק השקעות מאוזן דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
מ ניהול תיק השקעות, תושב חו"ל שוק ההון 2
amikal תיק השקעות מנוהל ע"י בית השקעות ללא דמי ניהול? שוק ההון 18
B ניהול השקעות לחברה בע"מ שוק ההון 5
קורא הדוק הוצאות ניהול השקעות - כמה הבהרות ברשותכם צרכנות פיננסית 11
Z ניהול תיקי השקעות ללקוחות כשירים. האם בUSA קיים היתר דומה לניהול ללא רישיון? שוק ההון 1
Y השקעה באמצעות בית השקעות - ניהול שלהם או שלי שוק ההון 39
1337justme ניהול תיק השקעות עם הטבות משמעותיות בעמלות שוק ההון 9
Lio הוצאות ניהול השקעות ב - IBI שוק ההון 44
S ניהול תיק השקעות והקטנת מיסוי במצב של תושבות כפולה מיסים 4

נושאים דומים

Back
למעלה