• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול

צודק. מי היה מאמין שבמסלול של ריבית משתנה, הריבית תשתנה.
יועצי המשכנתאות אמרו להם שהריביות ישארו 0 בעשורים הקרובים.

אנשים האמינו להם ובנק ישראל אפילו הסיר את מגבלת השליש על הפריים שזה סוג של נתן לגיטמציה לטענה הזו.

תסלח לי אבל אני לא קונה את זה ש1500 שקל זה משהו ששובר מישהו.. וגם אם כן, אם הוא קנה דירה ב2020 אז הוא כבר עשה עליה איזה 500,000 שקל
לא הוא לא עשה שקל עד שימכור.
ואם אתה לא מאמין ש1500 שקל עושים הבדל (למרות שיש שזה עלה להם בהרבה הרבה יותר), אז אלי אתה צריך לצפות בסרטון הזה:

למרות שלא חסרים גם יועצי משכנתאות חסרי כל הבנה במימון ובכלכלה, סביר יותר שמי שהלך לבנק ללא יועץ מצא את עצמו חשוף יותר לשינויים בריבית ובמדד - הבנקים כברירת מחדל מציעים תמהיל שלישים. דווקא רוב היועצים דוחפים לכיוון 50%-66% קל"צ למעט בעסקאות פליפ.
אנשים האמינו להם ובנק ישראל אפילו הסיר את מגבלת השליש על הפריים שזה סוג של נתן לגיטמציה לטענה הזו.
על מה אתה מתבסס? יש לך נתון של אחוז הלווים שלקח שני שליש פריים? אתה מודע לכך שככל שהלווה מבקש לקחת יותר משליש פריים, הבנק מייקר מאוד את מסלול הפריים (למשל במקום פריים מינוס חצי, פריים פלוס שליש) וגם את הקל"צ?

תסלח לי אבל אני לא קונה את זה ש1500 שקל זה משהו ששובר מישהו.. וגם אם כן, אם הוא קנה דירה ב2020 אז הוא כבר עשה עליה איזה 500,000 שקל
תופתע לגלות כמה אנשים קנו דירה ב100% מימון.
השבוע היה כאן סרטון על ה"צעירים החדשים" שקונים דירה ב100% מימון בדימונה כי נדלן רק עולה.
עריכה: גם היה לפני כמה חודשים (או אולי זה היה 2021) בלסט של פרסומות של "אתה! עם משכורת של מינמום יכול לקנות דירה ב0% מימון" או משהו כזה...והיה תחקיר שפשוט אמרו לאנשים איך לקבל 100% מימון (בלי לדבר על הלוואות אחרות שיש לאנשים בארץ כגון רכב, סלולרי ועוד...)
היום העלו את כל מחירי המזון בערך, שכירות\תשלומי משכנתא עולים, מים מתייקירם, חשמל מתייקר.
אישית, לא ברור לי איך אנשם לא קורסים עם כאלה הלוואות אבל כנראה שאני מושפע מידי מהנתונים שמציגים על החוב שיש למשקי הארץ ובעצם לרובם יש איזה חצי מליון פנוי בצד ליום סגרירי.

נערך לאחרונה ב:
למרות שיש שזה עלה להם בהרבה הרבה יותר
אין הרבה כאלו - זה בעיקר כאלו שנטלו יותר משני מילון ש"ח משכנתא. אצלם גם ההחזר הראשוני היה מעל 10,000 ש"ח.

זה לא כמה גרושים ומשכנתא לוקחים לטווח של עד 30 שנה. למה לבחור דווקא את הפריים כיום כנקודת הייחוס?
עריכה: לקל"צ יש גם פוטנציאל לעמלת פירעון מוקדם, בניגוד לפריים.
עריכה 2: מי שמבקש להלוות ב100% קל"צ יקבל ריבית גבוהה יחסית על הקל"צ, לעומת תמהילים אחרים בהם הקל"צ הוא עד 50%.
מה שכן, מי שלוקח הלוואה מבוססת פריים או מדד צריך להיות ערוך לתקופות של עלייה חדה בהחזר.

הרבה אנשים חיפשו להוזיל כמה שניתן את ההחזר החודשי של המשכנתא *במעמד ההלוואה* ולכן פנו למסלולים עם ריבית משתנה במקום קל"צ שהיה יקר יותר, אבל בשפל מבחינה היסטורית. עכשיו הם משלמים הרבה יותר ממה שהיו משלמים אם היו נועלים את כל המשכנתא ב-100% קל"צ.

היו יועצי משכנתאות שאמרו ההפך, אבל הלקוחות קמו והלכו ליועץ משכנתאות במשרד ליד שאמר שלהם שהריביות ישארו 0% לכל החיים.

הרבה אנשים חיפשו להוזיל כמה שניתן את ההחזר החודשי של המשכנתא *במעמד ההלוואה* ולכן פנו למסלולים עם ריבית משתנה במקום קל"צ שהיה יקר יותר, אבל בשפל מבחינה היסטורית. עכשיו הם משלמים הרבה יותר ממה שהיו משלמים אם היו נועלים את כל המשכנתא ב-100% קל"צ.
מי שבחר ב 2021 100% קל"צ ל30 שנה קיבל ריבית של מעל 4%. ההחזר החודשי שלו היום לא הרבה יותר נמוך מאשר זה שלקח שליש/חצי בפריים.

לאנשים יש ציפייה שהגל האינפלציוני יחלוף עוד כמה חודשים והריבית תחזור ל-0%
אני לא מבין את זה.
אנשים לא הקשיבו למה שנגיד הפד אמר? למה להמציא סיפורים..

הם מראים לך חישוב של החזר לכל שקל אבל לא מציגים מה קורה כשהריבית משתנה/צמודה.
יועצי משכנתאות אמורים להציג גם תרחישים של שינויים בריבית/מדד וכיצד הם משפיעים על ההחזר החודשי.
אם יש מישהו שלקח יועץ בתשלום והיועץ לא הציג לו תרחישים כאלו או שהיועץ טען שהריבית תישאר תמיד אפסית, לדעתי הלא משפטית יש פה עילה לתביעה על רשלנות.

אבל הוא ישן יותר טוב בלילה.
תלוי מה מצבו התעסוקתי וכלל הנכסים שברשותו. מי שבטוח ביכולת ההשתכרות שלו וחוסך אחוז גבוה מההכנסה וגם יש לו תיק השקעות, לא צריך להתרגש משינוי של 3-4% בריבית - בדיוק כפי שמשקיע בבורסה לטווח ארוך לא צריך להתרגש מירידות של 30% בנאסדק.
מי שכבר בלקיחת ההלוואה נמצא במצב גבולי בהחזר החודשי, ואולי גם הפרנסה שלו לא יציבה, בוודאי שצריך לדאוג מהשינוי.

כי את הסטטיסטיקה שאתה רואה עושים רק על מעט הדירות שנמכרות (שאר השוק קפוא)
והרוכשים שלהן הם מליונרים שמוכנים לשלם כל מחיר.
גם ביד2 ,ברפרוף מהיר ,נראה שהמחירים למעלה ולא יורדים.

סנופי ירד מהשיא בערך 8% בשקלים. מי שהכניס סכום קבוע כל חודש נמצא בתשואה של בערך מינוס 4% שנתי. כתלות עד כמה הצבירה משמעותית ביחס להפקדות התשואה בפועל יותר קרובה למינוס 8% או מינוס 4% אבל בכל מקרה אין פה שום איבוד תחתונים.
מי שהשקיע בקרנות כמו ארק בעיה שלו.. זה לא משקף את הבורסה.
נו באמת. נאסדק נפל ב10% רק ב4 ימים האחרונים

סנפי מתקרב לזה.. אנחנו כמעט בתחתית שנתית באינדקסים למרות כל הראלי cpi שהיה
גם עכשיו החוזים אדומים

גם ביד2 ,ברפרוף מהיר ,נראה שהמחירים למעלה ולא יורדים.
לדעתי מה שרואים עכשיו ביד2 זה סוג של Black friday.
המוכרים נלחצו מכל השיח החדש סביב הנושא והקפיצו מחירים כדי שיהיה להם לאן לרדת במשא ומתן.

נו באמת. נאסדק נפל ב10% רק ב4 ימים האחרונים

סנפי מתקרב לזה.. אנחנו כמעט בתחתית שנתית באינדקסים למרות כל הראלי cpi שהיה
גם עכשיו החוזים אדומים
מה אכפת מנאסד"ק? השוות בין נדל"ן לשוק ההון וכתבת שמשקיעי הבורסה איבדו את התחתונים, לא משקיעי טכנולוגיה. המדד הוא זה שמשקף את התיק הממוצע, מי שהשקיע במניות מסוכנות יותר זה אחריות שלו.

סנופי נכון לעכשיו עדיין לא מינוס 10% מתחילת השנה בשקלים, לקרוא לזה "איבוד תחתונים" זה מאוד דרמטי בלשון המעטה. אני בטוח שיהיו גם עוד תנודות בהמשך לפה ולשם, אבל זה פשוט לא חשוב, אני לא מבין את העיסוק האובססיבי של לבדוק כל יום מה השתנה.

מה אכפת מנאסד"ק? השוות בין נדל"ן לשוק ההון וכתבת שמשקיעי הבורסה איבדו את התחתונים, לא משקיעי טכנולוגיה. המדד הוא זה שמשקף את התיק הממוצע, מי שהשקיע במניות מסוכנות יותר זה אחריות שלו.

סנופי נכון לעכשיו עדיין לא מינוס 10% מתחילת השנה בשקלים, לקרוא לזה "איבוד תחתונים" זה מאוד דרמטי בלשון המעטה. אני בטוח שיהיו גם עוד תנודות בהמשך לפה ולשם, אבל זה פשוט לא חשוב, אני לא מבין את העיסוק האובססיבי של לבדוק כל יום מה השתנה.
לגמרי,

שוק המניות נותן יתרון מדהים … להיות מסוגל לקנות/למכור נכסים בצורה קלה ומהירה …
כל מה שקורה כאן זה דוגמא לאיך הופכים את היתרון הזה לחסרון ולקזינו אחד גדול.

כל יום קורה משהו בעולם והשוק מורכב מהמון אנשים עם רצונות שונים, טווחי זמן שונים ויכולות שונות ..,
אין שום סיבה לחשוב שכל יום(או חודש או רבעון או שנה) צריך לעשות משהו …או להתייחס למטורפים בשוק עם המאניה דיפרסיה שלהם.

אל תהיו עבדים של השוק …זה שאפשר לעשות משהו כל דקה לא אומר שצריך.
מישהו צריך להתחיל שירות בבנקים שלא מאפשר מכירה של כל מניה שנקנית במשך עשר שנים מנקודת הרכישה … יגרום להחלטות יותר טובות לפני הרכישה וכנראה לתשואה מתמשכת יותר טובה .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
ז מתי ואיך יוצאים משוק ההון? שוק ההון 45
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
ש מתי לפרסם דירה להשכרה? נדל"ן 15
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
א מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן? נדל"ן 1035
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
בייניש מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 4
מ מתי מוכרים? + תיק חדש שוק ההון 8
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות - מתי תפדו ומתי תיקחו הלוואה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A עד מתי אפשר להגיש דו"ח למס הכנסה עבור 2020? שוק ההון 0
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
F מתי ממשים ? שוק ההון 2
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
I מתי אתם מוציאים כסף? שוק ההון 3
R איך יודעים מתי נכנס אג"ח ממשלתי חדש? שוק ההון 0
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
S מתי אפשר לקחת משכנתא רגילה בקבוצת רכישה? צרכנות פיננסית 3
M איזון רבעוני - מתי בפועל? שוק ההון 3
G האם/מתי לוותר על קשר כשאתם יודעים שאתם לא באותו ראש (כלכלית)? אוף טופיק 43
C מתי לקחת את המשכנתא כעושים Relocation? נדל"ן 2
ITS מתי יש סכנה שההון יימחק סופית? שוק ההון 11
ה מתי השוק יתחיל לעלות? שוק ההון 62
ה מתי מתחילים לחיות כמו מליונרים? (דיור בת"א) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
Liron2035 מחזיק תיק השקעות בIB, פעם ראשונה שממלא דו"ח רווחים. מתי נהוג להתחיל את התהליך? שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה