• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול

אם לבנקים היה אינטרס לשמור על יציבות היו דוחפים כמה שיותר אנשים למסלולים קבועים

האינטרס הוא לא של הבנקים אלא של המפקח על הבנקים. אני חושב שאתה יודע את זה וסתם מנהל פה ויכוח על כלום.

הבנק יודע לנהל סיכונים. לא בצורה מושלמת אבל בצורה לא רעה, וזה מה שהוא עושה.

תראה לי בנק אחד בישראל שחזה אינפלציה של 5.3% וזינוק בריבית מ-0.1% ל-3.25% תוך פחות משנה. הם השתמשו במגבלת 35% בתור תירוץ למכור משכנתאות יותר מסוכנות ו-*כרגע* הם נהנים מההפקר.

האינטרס הוא לא של הבנקים אלא של המפקח על הבנקים. אני חושב שאתה יודע את זה וסתם מנהל פה ויכוח על כלום.

הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות.

הנקודה שלי שאם היו מאפשרים לאנשים לקחת משכנתאות יותר יציבות במחיר של תקרת החזר יותר גבוהה בטווח בינוני-ארוך זה היה מחזק את יציבות של המערכת הבנקאית, אבל אולי פוגע בשורה התחתונה של הבנקים.

תראה לי בנק אחד בישראל שחזה אינפלציה של 5.3% וזינוק בריבית מ-0.1% ל-3.25% תוך פחות משנה.
משכנתא היא הלוואה לעד 30 שנה, הבנק מתמחר את הסיכון שלו לאורך כל התקופה, לא בנקודת זמן מסויימת.
הם השתמשו במגבלת 35% בתור תירוץ למכור משכנתאות יותר מסוכנות ו-*כרגע* הם נהנים מההפקר.
שים לב לסתירה בין שני המשפטים שלך.
אם הבנק לא חוזה אינפלציה / עלייה בריבית, האינטרס שלו הוא דווקא למכור קל"צים יקרים ולא משתנות/צמודות שאולי לא יעלו.

זה לא קשור לחינוך, זה ניהול סיכונים. לווה שלא עומד בהחזר גורם נזק לבנק.
המגבלה נועדה להגן על הבנקים, לא על הלווים, בכך שהיא משאירה באפר גדול מאוד ליכולת ההחזר של הלווה שמקטין את הסיכוי שלו להגיע לחדלות פרעון.
הבנקים יודעים להגן על עצמם, כי לבנק אין אינטרס להגיע לחדלות פירעון. הרגולטור (בנק ישראל) לרב מנותק לחלוטין מהמציאות ואיטי מאוד. לבנק אין אינטרס לקרוס. באופן דומה הרגולטור יכול להגביל הוצאות של אנשים שהוא חושב ש-"מבזבזים יותר מדי" כדי להגן עליהם ולהגן על המשק מאינפלציה. זו פגיעה בשוק החופשי (שכמו שהוזכר פה גם ככה לא חופשי).

אני גם חושב שאם מגבילים את הבנק בהלוואות מסוימות הוא פשוט ישקיע את הכסף במוצרים אחרים כמו ב1983 עם קריסת הבנקים בעקבות פרשת המניות. לבנק לא חסרים דרכים להקריס את עצמו גם עם הרגולציה (כמו למשל לחלק הלוואות לחדלי פירעון עם דירוג אשראי שלילי, או לחלק הלוואות לחולים סופניים מעבר לנכסים שיש להם ולטווח ארוך וכדומה).

הבנקים יודעים להגן על עצמם, כי לבנק אין אינטרס להגיע לחדלות פירעון

לאף עסק אין אינטרס להגיע לחדלות פרעון, ועם זאת רבים מגיעים.
גם לליהמן ברדרס לא היה אינטרס כזה, וזה לא מנע מהם להתמנף בצורה קיצונית והקריסה שלהם פגעה יותר בציבור האמריקני מאשר במקבלי ההחלטות בבנק עצמו.

ליהמן ברדרס רדפו אחרי הגדלת שורת הרווח וחשפו את עצמם יותר ויותר למשכנתאות סאב-פריים חלק מתוך חמדנות וחלק כי הם האמינו שהם too big to fail.

אין ״בנקים״, יש אנשים. מנהלים.
אז בואו נניח שהמנהל מקבל בונוס ברבעון עם עליות, ולא מקבל בונוס ברבעון עם ירידות. אז מה האידאל מבחינתו? תקופה של עליות מתונות ואז התרסקות. ינסה למשוך ככל שאפשר את התקופה ״הטובה״, גם אם יגרום לאסון. והתרסקות, עדיף כמה שיותר חדה.

חנן מור: "לחברה יש עוצמה כלכלית וכרית ביטחון מספקת להתחייבויות"

אמר כל מנכ"ל בהיסטוריה רגע לפני פשיטת רגל.

• Private payrolls in December rose by 235,000 for the month, well ahead of the 153,000 Dow Jones estimate, according to ADP.
מגוחך.
עד מתי כולם ירוויחו כסף ורק הבורסה תהיה בשוק דובי ותחכה למיתון שלא יגיע

• Private payrolls in December rose by 235,000 for the month, well ahead of the 153,000 Dow Jones estimate, according to ADP.
מגוחך.
עד מתי כולם ירוויחו כסף ורק הבורסה תהיה בשוק דובי ותחכה למיתון שלא יגיע
הנתונים האלה מחזקים את ההנחה שהפד ימשיך להעלות ריבית ויגרום למיתון חמור יותר לקראת סוף השנה ותחילת שנה הבאה.
חוץ מזה אם תסתכל על הנתונים בארה"ב תראה שיש הרבה סממנים שהכלכלה האמריקאית מאיטה מה שיכול להעיד על מיתון מתקרב.

נערך לאחרונה ב:
הנתונים האלה מחזקים את ההנחה שהפד ימשיך להעלות ריבית ויגרום למיתון חמור יותר לקראת סוף השנה ותחילת שנה הבאה.
הריבית לא משפיעה מסתבר

זה שיש עבודות לא אומר שצריך להעלות ריבית. האינפלציה יכולה להיעצר מעצמה גם

הריבית לא משפיעה מסתבר

נכון מאוד האינפלציה בהחלט מאיטה אבל הפד כבר הכניס את עצמו לפינה והרבה אנשים מאמינים שהמשך עליית ריבית זו טעות חמורה.

הפד ישתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו כדי להוריד את האינפלציה, הוא אומר את זה ומחויב לכך לפי החוק, מתי האינפלציה תחזור לטווח היעד? רק אלוהים יודע...
מחירי הדירות הסטנדרטיות ירדו באופן דרסטי רק אם לאנשים לא יהיה כסף לשלם משכנתאות כלומר מיתון חריף ואבטלה גבוהה, דירות יוקרה (שדה דב) זה סיפור אחר...

אין לך מושג על מה אתה מדבר.
נו בוא תספר לי איך עוד 2% ריבית השפיעה על מישהו?

המסעדות עדיין מפוצצות, משרות עדיין קיימות (ואפילו פי 2 יותר מהצפי)
נכון, סטרטאפים לא מגייסים בשווי הזוי, אבל כל השאר ממשיכים לצרוך ולבלות.

את האינפלציה מודדים ביחס לשנה שעברה. אם שנה שעברה המחירים עלו ב8% הם יכולים להישאר כאלה ואז פתאום האינפלציה תהיה 0%

היא עלתה ב4%, לא ב2%.
וזה הבדל שמשפיע על מיליוני בעלי משכנתאות, ומשפיע מאוד על עסקים.
2021 הייתה שנת שפע כלכלי אז חברות ואנשים פרטיים מגיעים עם מספיק כסף כדי להמשיך לצרוך. אבל הציבור כן חושב פעמיים על הוצאות גדולות כגון מכונית או דירה.
נכון, סטרטאפים לא מגייסים בשווי הזוי, אבל כל השאר ממשיכים לצרוך ולבלות.
וכשסטראטאפים לא מגייסים באופן הזוי מה אתה חושב קורה לעובדים שלהם לאורך זמן? וכשהעובדים שלהם מתחילים לחשוש למצבם הכלכלי, הם צורכים פחות מהמעגל השני וחוזר חלילה.
את האינפלציה מודדים ביחס לשנה שעברה. אם שנה שעברה המחירים עלו ב8% הם יכולים להישאר כאלה ואז פתאום האינפלציה תהיה 0%
בודקים את קצב האינפלציה ב12 החודשים האחרונים. אם הקצב יתחיל לרדת, נגיד הבנק המרכזי יהיה פחות לחוץ להמשיך להעלות ריבית. אבל הוא גם לא ימהר להוריד אותה לפני שישתכנע שהיא אכן נבלמה ושזו לא מגמה עונתית.

אף פעם לא הבנתי מה הקטע להשתמש במדד המסעדות המטופש הזה. בוא, כמה מקומות יש במסעדה? 20? 30? 40? המדד שלך לשגשוג כלכלי של מדינה הוא אם עסק כלשהו מצליח למלא 40 מקומות ישיבה בסוף שבוע?

זה שיש עבודות אומר שהכלכלה חזקה וצומחת למרות העלאות הריבית, מה שמאפשר לפד להמשיך להעלות ריבית כדי לרסן את האינפלציה בלי לגרום למיתון.

נכון, סטרטאפים לא מגייסים בשווי הזוי, אבל כל השאר ממשיכים לצרוך ולבלות
נו באמת.
ההפסדים בשווקים חצו את רף 100 טריליון ש"ח לעומת השיא, אבל אם תן ביס עובדים אז כנראה הכל בסדר.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
ז מתי ואיך יוצאים משוק ההון? שוק ההון 45
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
ש מתי לפרסם דירה להשכרה? נדל"ן 15
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
א מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן? נדל"ן 1035
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
בייניש מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 4
מ מתי מוכרים? + תיק חדש שוק ההון 8
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות - מתי תפדו ומתי תיקחו הלוואה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A עד מתי אפשר להגיש דו"ח למס הכנסה עבור 2020? שוק ההון 0
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
F מתי ממשים ? שוק ההון 2
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
I מתי אתם מוציאים כסף? שוק ההון 3
R איך יודעים מתי נכנס אג"ח ממשלתי חדש? שוק ההון 0
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
S מתי אפשר לקחת משכנתא רגילה בקבוצת רכישה? צרכנות פיננסית 3
M איזון רבעוני - מתי בפועל? שוק ההון 3
G האם/מתי לוותר על קשר כשאתם יודעים שאתם לא באותו ראש (כלכלית)? אוף טופיק 43
C מתי לקחת את המשכנתא כעושים Relocation? נדל"ן 2
ITS מתי יש סכנה שההון יימחק סופית? שוק ההון 11
ה מתי השוק יתחיל לעלות? שוק ההון 62
ה מתי מתחילים לחיות כמו מליונרים? (דיור בת"א) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
Liron2035 מחזיק תיק השקעות בIB, פעם ראשונה שממלא דו"ח רווחים. מתי נהוג להתחיל את התהליך? שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה