• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז.

אמרת שאתה צעיר, נכון?
נכון.
חכה כמה שנים שהמשכורת שלך תעלה ותגלה כמה זה "חינם"
אתה מפספס את הנקודה.
ברור לי שאין דבר כזה "חינם" באמת, אבל כל הדיון היה על עלות החינוך של אזרח ישראלי שילדיו לומדים בארץ לעומת בבית ספר פרטי במדינה זרה.
ברגע ששילמת מיסים כל החיים שלך, אז כבר שילמת על החינוך של הילדים שלך.
זה כבר לא משנה אם אתה תבחר לממש את ההטבה של חינוך חינם או לא, כי המדינה לא תחזיר לך את הכסף ששילמת אם תבחר לשלוח את הילדים שלך לתיכון פרטי.

ולמי אתה חושב שאותם אנשים מוכרים את הדירות? מי יקבע בכמה הם ימכרו?
רמז: משקיעים.
אני לא מסכים ואני באמת לא מבין איך אתה קובע את זה.
המשקיעים יקבעו את המחיר אך ורק אם רק משקיעים יתעניינו בדירות שמוצאות למכירה.
אבל מה אם 100K משפרי דיור מדימונה יחליטו לרכוש את הדירות האלה? הם לא משקיעים אבל הם ישפיעו על מחירי הדירות.
אם המשקיעים חושבים
אם המשקיעים חושבים
שוב, לא ברור לי למה אתה יוצא מנקודת הנחה שהכל תלוי במשקיעים, כאילו בן אדם "רגיל" לא יכול לרכוש את הדירות האלה.
תקרא למשל את הפוסט הזה.
זוכר שקראתי אותו פעם, אבל אני אקרא שוב. למרות שאני מדבר על מצא היפותטי שכל המשקיעים הפאסיביים ימכרו את תיק ההשקעות שלהם ולא שכל המשקיעים בעולם יהפכו לפאסיביים. אז יכול להיות שלא הבנת אותי נכון.
אותי לימדו שהעולם עובד לפי ביקוש והיצע, לכן ההיגיון שלי אומר שאם היצע המניות יישאר אותו הדבר אבל הביקוש ייחתך ב30%(סתם זורק מספר), אז מכיוון שהביקוש אינו קשיח אז מחירי המניות צפויים לרדת.
בגדול משקיעים פאסיביים לא משפיעים על השוק. הם לא יכולים לגרום למניה א לעלות מול מניה ב פשוט כי הם קונים גם את מניה א וגם את ב.
מי אמר לך שהם קונים גם את מניה א' וגם את מניה ב'? מה אם מניה א' נמצאת במדד העולמי ומניה ב' לא?
האם הצירוף של טסלה לסנופי לא השפיעה על מחיר המניה? אם כן למה?

ברור לי שאין דבר כזה "חינם" באמת, אבל כל הדיון היה על עלות החינוך של אזרח ישראלי שילדיו לומדים בארץ לעומת בבית ספר פרטי במדינה זרה
אתה מפספס את הנקודה. יש מדינות שהמסים + בית ספר פרטי יעלה לך פחות ממה שעולה לך פה.
וכשתשלח את הילדים תגלה שגם ה"חינם" הוא לא ממש חינם, אם אתה עובד משרה מלאה.

האם הצירוף של טסלה לסנופי לא השפיעה על מחיר המניה? אם כן למה?
למה שהיא תשפיע? שום כסף לא החליף ידיים כשהם נכנסו למדד.
ומהרגע שהיא נכנסה למדד כל מי שרכש את המדד קנה בדיוק את האחוז היחסי שלה במדד, בדיוק כמו את שאר המניות במדד.

אתה מפספס את הנקודה. יש מדינות שהמסים + בית ספר פרטי יעלה לך פחות ממה שעולה לך פה.
וכשתשלח את הילדים תגלה שגם ה"חינם" הוא לא ממש חינם, אם אתה עובד משרה מלאה.
האמת שלא התכוונתי למיסים אלא לתשלומים ישירים שיש.
החל מספרי לימוד, דרך שיעורי עזר ומורים פרטיים ועד פעילויות נוספות שיש בבי"ס שלא מכוסות ע"י המדינה.
ובטח עוד הרבה דברים אחרים ששכחתי.

החל מספרי לימוד, דרך שיעורי עזר ומורים פרטיים ועד פעילויות נוספות שיש בבי"ס שלא מכוסות ע"י המדינה.
אבל את זה יש גם אם אתה הולך לבית ספר פרטי. אולי יש דלתא, אבל אולי גם לא.

אבל את זה יש גם אם אתה הולך לבית ספר פרטי. אולי יש דלתא, אבל אולי גם לא.
לא בהכרח. בהרבה מדינות בעולם שכר הלימוד של בית ספר פרטי כולל בתוכו את כל ההוצאות האלה.
ובכל מקרה, הנקודה העיקרית שלי היא שזה לא באמת חינם בארץ (גם בהתעלם מהמיסים).

לגבי הדלתא, זה כנראה תלוי במדינה שאתה משווה אליה. מן הסתם הסה"כ הרבה יותר זול בארץ מאשר בארה"ב, אבל זה לא בהכרח נכון לכל המדינות בעולם.

למה שהיא תשפיע? שום כסף לא החליף ידיים כשהם נכנסו למדד.
כי אולי הקרנות נאלצות לקנות אותה בסכום גבוה מאד לעומת המחזור השגרתי בה (יותר רלוונטי לישראל ופחות לטבלה ולסנופי)

לא בהכרח. בהרבה מדינות בעולם שכר הלימוד של בית ספר פרטי כולל בתוכו את כל ההוצאות האלה.
ובכל מקרה, הנקודה העיקרית שלי היא שזה לא באמת חינם בארץ (גם בהתעלם מהמיסים).

לגבי הדלתא, זה כנראה תלוי במדינה שאתה משווה אליה. מן הסתם הסה"כ הרבה יותר זול בארץ מאשר בארה"ב, אבל זה לא בהכרח נכון לכל המדינות בעולם.
מדברים אצלי בעבודה הרבה על מטרד החינוך ושיטת השוברים.

החבר'ה אומרים (ובצדק) שהם ישלחו את הילדים לבית ספר הראשון שמבטל את החופש הגדול (בין אם בלימודים או חוגים במקום חופשה).

כיום בפועל פקידי המשרדים הממשלתיים הם הmiddle man שגוזרים קופון שמן במערכת שיעילות והתייעלות היא מילה גסה בה.

נראה לי שדווקא אתה פספסת את הנקודה שלי, אני מדבר על אזרח ישראלי שעבד במשך כל השנים בארץ ושילם מיסים למדינת ישראל, לכן זה לא רלוונטי מה מדיניות המס במדינות אחרות. אני דיברתי נטו על עלות בתי הספר הציבוריים בארץ לעומת בתי ספר פרטיים בחו"ל עבור אזר ישראלי שכבר פרש.
למה שהיא תשפיע?
כי כל מי שמחזיק בקרן שעוקבת אחרי הסנופי נאלץ לקנות מניות של החברה.
אתה באמת חושב לזינוק במחיר המנייה באותה התקופה לא היה קשר להכנסה של החברה למדד?
מניותיה של חברת טסלה זינקו אמש (ג') אחרי הדיווחים שיצרנית הרכבים החשמליים מצטרפת למדד 500 S&P. החדשות הגדילו את ההשפעה הנפיצה של החברה על שווקים פיננסיים.

מניית טסלה עלתה ב־13% לפני שסגרה בעליות סופיות של 8.2%, אחרי שחברת המדדים דאו ג'ונס הודיעה כי טסלה תצטרף למדד 500 החברות המובילות ב־21 לדצמבר. זהותה של החברה שתצא מהמדד במקום טסלה עוד לא נמסרה.

אנליסטים מצפים כי הוספת טסלה למדד תחזק את מניות החברה, מפני שיש כ־11 טריליון דולר בין קרנות ומשקיעים אחרים העוקבים אחרי מדד ה500 S&P, והרבה מהן ירכשו מניות של טסלה בקרוב.
מקור

החל מספרי לימוד
יש תוכניות של השאלת ספרים, לא מדובר על סכומי כסף גדולים.
מורים פרטיים
זה לא חובה, לא כל תלמיד לוקח מורים פרטיים.
פעילויות נוספות שיש בבי"ס שלא מכוסות ע"י המדינה.
לא מדובר על סכומים גדולים.
דרך אגב, בית הספר/המדינה עוזרים למי שמי שמתקשה לממן את כל הדברים שציינת.
החבר'ה אומרים (ובצדק) שהם ישלחו את הילדים לבית ספר הראשון שמבטל את החופש הגדול
אוי ואבוי :|

נערך לאחרונה ב:
הדיון החוזר על החינוך נראה לי תלוש מהמציאות.
יש כאן מישהו שמגדל ילדים בישראל ולא משלם כלום על החינוך שלהם?
ושאלה פחות pc, אם יש כזה ילד במציאות, מה הסיכוי שהוא יגיע למסלולים שמבטיחים רווחה כלכלית בבגרות? (לא אומר שאין יחידי סגולה, אבל מדבר על הכלל ותרומת החינוך לילדים בהמשך הדרך)

נערך לאחרונה ב:
יש תוכניות של השאלת ספרים, לא מדובר על סכומי כסף גדולים.
זה לא חובה, לא כל תלמיד לוקח מורים פרטיים.
לא מדובר על סכומים גדולים.
דרך אגב, בית הספר/המדינה עוזרים למי שמי שמתקשה לממן את כל הדברים שציינת.
אתה שוכח שאם אתה פורש בגיל מוקדם אתה לא באמת אדם נזקק, ולכן לא נכלל תחת ההגדרה של "מתקשה" ולא תקבל תרומות מבית הספר/המדינה/גופים אחרים.
ואתה גם שוכח שאתה לא תחסוך מהילדים שלך דברים שהם צריכים, גם אם זה לא חובה. במיוחד אם יש לך מספיק כסף (ואם אתה פורש מוקדם בהכרח יש לך). ובתאכלס גם הרבה הורים שאין להם עדיין מוצאים דרך לשלם על הדברים האלה עבור הילדים שלהם.

והדיון החוזר על זה שהמשקיעים האקטיביים לא משפיעים על השוק והוא נשלט רק על ידי הפאסיביים, לא נשמע לך תלוש לחלוטין מהמציאות?

והדיון החוזר על זה שהמשקיעים האקטיביים לא משפיעים על השוק והוא נשלט רק על ידי הפאסיביים, לא נשמע לך תלוש לחלוטין מהמציאות?
כן.
אין לי טענות לאף אחד שמדבר בתיאוריה, פשוט בנושא של גידול ילדים הפער בין פרקטיקה ותיאוריה הוא די גדול וגם הורים ותיקים משנים דעתם מול המציאות המשתנה כשהילדים גדלים.

אתה שוכח שאם אתה פורש בגיל מוקדם אתה לא באמת אדם נזקק, ולכן לא נכלל תחת ההגדרה של "מתקשה"
בתכלס אדם שפורש לא נחשב למובטל? אם כן אז אני לא בטוח שאתה צודק.
מי כתב את זה?

בתכלס אדם שפורש לא נחשב למובטל?
והוא יקבל אבטלה למשך חצי שנה, אם לא איכפת לו ללכת פעם בשבוע ללשכת התעסוקה.
אבל יש הבדל עצום בין מובטל, לנזקק.

יש כאן מישהו שמגדל ילדים בישראל ולא משלם כלום על החינוך שלהם?

והדיון החוזר על לעבור למדינה זולה (דיברו על תאילנד למשל?), רק בשביל לחסוך עלויות כאסטרטגיה לרצף תשאות, כאשר יש משפחה וילדים, ועוד להגיד שזה קלי קלות… לא נשמע לכם ״טיפלה״ תלוש?
אפשר נורא בקלות - עוברים לגור במדינה זולה לשנה-שנתיים, כמו שכבר אמרנו קודם

(לא מדברת עליך אישית @roneng אלא על הכלל…)
לא אומר שאין יחידי סגולה, אבל מדבר על הכלל

והדיון החוזר על לעבור למדינה זולה (דיברו על תאילנד למשל?), רק בשביל לחסוך עלויות כאסטרטגיה לרצף תשאות, כאשר יש משפחה וילדים, ועוד להגיד שזה קלי קלות… לא נשמע לכם ״טיפלה״ תלוש?

(לא מדברת עליך אישית @roneng אלא על הכלל…)

או פשוט לעשות אופטימיזציה? אנחנו בני אדם ולא מחשב פשוט

זה שהחלטנו על אחוז כזה או אחר ונניח שהמצב לא כמו שתכננו אז אפשר להוריד הוצאות מתוכננות באופן זמני

כמעט תמיד אפשר להוריד הוצאות

נגיד אני מוציא כל חודש 3000-4000 בחודש בממוצע
אבל בחישוב של הוצאות חובה מינימלים אני יכול לרדת גם לסביב 2000-2500 בחודש

ובהנחה שאני לא עובד אז אני יכול לוותר גם על כבר או לכל הפחות ההוצאות ירדו מאוד כי דלק ופחות בלאי ואז זה ירד גם ל 1300-1800

וזה ממש חצי מהתכנון המקורי
זה ממש להתכלב אבל מדובר גם אם קורה תרחיש רע והשוק יורד 50% מהתכנון המקורי

עכשיו זה אני ולכל אחד יש את התכנון שלו

אבל לדעתי כל אחד יכול לעשות אופטימיזציה להוצאות מי יותר ומי פחות

@1337justme אתה יכול להיעזר בזה.
הוא גם שיתף את הקוד, ככה שאתה יכול לעשות התאמות ולהריץ סימולציות בעצמך(במידה ויש לך ידע בסיסי בתכנות).
תודה ששיתפת! לא הכרתי. יש שם חומר מעניין למחשבה.

אבל גם מבחינת גיוון - להשקיע חצי מההון שלך בנכס אחד זה בעייתי.
שוב, אין לי בעיה עם להשקיע בסוגי נכסים (כלומר להוסיף גם נדל"ן לכל התיק). הבעיה שלי היא עם השקעה בנכס אחד בודד (דירה אחת), מה שמביא איתו המון המון סיכון לא מפוצה.
בשביל השקעה מפוזרת/מגוונת בנדל"ן אתה צריך להחזיק לפחות כמה עשרות נכסים. רצוי אפילו יותר מזה, בפיזור עולמי כלשהו (ובטח שלא כולם באותה עיר).
די, אתה לא רציני. איפה אתה חי? ברור שאפילו דירה אחת בתרחיש קיצון היא עדיין משמעותית לא מניה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T משיכה מקופת גמל ותיקה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
yanosh34 סדר משיכה מקרן השתלמות עם הפקדות מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J משיכה מחשבון מט"ח צרכנות פיננסית 1
R משיכה מקרן מהשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I משיכה מקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J משיכה מקרן השתלמות לצורך העברה לIB פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M משיכה מ-IB לבנק הבינלאומי - ש״ח או מטח? צרכנות פיננסית 5
L קרן השתלמות - משיכה רק של הכסף שהופקד מעל התקרה הפטורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
M קרן גמל להשקעה משיכה כקצבה בגיל 60 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I משיכה מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ העברה מקרן פנסיה לקופת גמל לצורך משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ב אסטרטגיית משיכה בפרישה: פנסיה, RSU, השתלמות, תיק ממוסה… פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ר קרן השתלמות- החלת ותק ללא משיכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
CoinCollector משיכה של קרן השתלמות נזילה VS המתנה ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
N המלצה לאסטרטגיית משיכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
mk1 תקינות משיכה מגמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ח משיכה חלקית מקופת גמל להשקעה - מס שוק ההון 2
מ משיכה חלקית מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M משיכה מחשבון משותף אצל ברוקר זר מיסים 3
M מיסוי של הסכום מעל תקרת ההפקדה הפטורה לאחר משיכה מקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
H קופת גמל - משיכה הונית חד פעמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
Wonko משיכה חודשית של כספים ממוסים מהפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
V משיכה שקלית מIB - בעזרת WISE או ישירות דרך IB? שוק ההון 17
ע הכללת ערך בית בחישוב אחוז משיכה נדל"ן 5
צ דיווח על משיכה מ-IRA בארה"ב מיסים 2
A קופת גמל להשקעה - שאלות של טרום משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N משיכה חלקית מקופ"ג להשקעה מיסים 12
גרהם משיכה שלא כדין מקרן פנסיה ללא קנס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 211
M אסטרטגיית משיכה לאחר פרישה שוק ההון 1
הרץ במבוך משיכה מחשבון השקעות מול הלוואה מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
1337justme משיכה מהתיק בפרישה, פעם בשנה או פעם בחודש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Fitch חישוב סכום משיכה פטור מקופ"ג אחרי "קיבוע זכויות" פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
1337justme פטור\החזר מס על משיכה לא כדין מקופת גמל לתגמולים שוק ההון 5
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
1337justme קופת גמל עם כ250K ש"ח - משיכה לחשבון הממוסה או להעביר לIRA? שוק ההון 2
I חישוב משיכה מקסימאלית ללא פגיעה בקרן בהינתן אחוז ריבית שוק ההון 0
X מסטרקארד ארצות הברית בישראל , משיכה דולר בכספומט צרכנות פיננסית 2
D משיכה מ s&p 500 והשקעה בנדל"ן בחו"ל שוק ההון 4
R משיכה מ-401k לתושבי ישראל שוק ההון 7
ה קופת גמל להשקעה, איחור מועד משיכה צרכנות פיננסית 2
מ משיכה כספי פיצוים ללא מס לצורך השקעה צרכנות פיננסית 0
א משיכה מקופת גמל והקה"ש להשקעה עצמאית שוק ההון 6
S אני בשוק מהבדל שמצאתי בין פרישה עם אותו כמות כסף לאותה משיכה חודשית שוק ההון 1
O משיכת כסף מתיק פטור מול משיכה מתיק ממוסה, בפנסיה שוק ההון 2
ERE בלי ה E אחוז משיכה בטוח. האם ה SWR הוא ממוצע של...? שוק ההון 65
ל החופשי משיכה מקרן השתלמות לעצמאים שוק ההון 0
A האם על ידי משחק עם תאריכים בניוד/משיכה הגופים הפנסיונים יכולים "לגנוב" כסף? שוק ההון 15
י מיסוי של משיכה חלקית מקרן השתלמות מיסים 3

נושאים דומים

Back
למעלה