• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר מIB לבנק לאומי

Dimbel

משתמש רגיל
דירוג
51
שלום חבר'ה,
יצא לי לגלוש פה בפורום וראיתי שאנשים עשו מעבר הפוך לIB אבל לא ראיתי כאלה שעשו מעבר מIB לבנק בארץ.

בעיקרון אני מושקע קצת באקסלנס וביררתי מולם והם אמרו שאי אפשר להעביר תיק ניירות ערך זר אליהם ישירות אלא רק לבנק ואז אליהם (ואם כבר אני מעביר לבנק אז למה שאעביר אליהם אחר כך?)

הסיפור הוא שבנוסף לאקסלנס פתחתי לפני מספר שנים תיק בIB מפאת עמלות וביצעתי רק רכישות ושכחתי מזה.

אחרי 3 שנים מן הסתם התיק צמח יפה ואני מעוניין לבצע מכירה של חלק מהפוזיציות.

חקרתי קצת ויוצא לי פחות משתלם לבזבז שעות על לדבר עם מס הכנסה ועל להגיש דו''ח שנתי או לחילופין להגיש דרך רו''ח מאשר להעביר לבנק את התיק, לשלם כמה עשרות דולרים ולבצע את המכירה בידיעה שהם מתעסקים בנושא המיסוי בשבילי.

ניסיתי לברר מול הסניף שלי בלאומי מה הם צריכים לשם ההעברה אבל הם די תלו אותי באוויר עם "בודקים" ולא חוזרים אליי בנושא. לא מצאתי גם מספר טלפון לפניות בנושא הזה ספציפי.

מישהו שעשה את תהליך ההעברה יכול להעיד במה זה כרוך ואיך זה מתבצע? אני רואה שבIB זה די straight forward ודורשים פרטים כלליים של הבנק כמו מספר חשבון מקבל וכו'.

לשלם כמה עשרות דולרים ולבצע את המכירה בידיעה שהם מתעסקים בנושא המיסוי בשבילי.
אולי כדאי שתתעסק בזה, לאקסלנס לא ממש אכפת אם תשלם יותר מדי מס, אבל לך צריך להיות אכפת.

ברוך הבא לפורום!.
יש שרשור דומה, אולי יעזור לך:

אולי כדאי שתתעסק בזה, לאקסלנס לא ממש אכפת אם תשלם יותר מדי מס, אבל לך צריך להיות אכפת.
האמת שלא היו לי אירועי מס בשנה האחרונה באקסלנס אז לא ממש בדקתי, אבל פעם אחרונה שבדקתי אני זוכר שהם כן ניכו 25% מס מהמכירה. כרגע יש לי מגן מס שם אז זה פחות רלוונטי בכל אופן.

ברוך הבא לפורום!.
יש שרשור דומה, אולי יעזור לך:
תודה רבה!
האמת שכן ראיתי את השרשור אבל הוא לא ממש עזר לי כי הבחור בסוף החליט להישאר בIB ולא ממש פירטו שם את התהליך שצריך לעבור.
אני כן אשמח אם מישהו שעבר את התהליך, גם מIB לכל בנק בארץ, יוכל לספר עליו. בינתיים השארתי פרטים באתר של לאומי השקעות בתקווה שמישהו יחזור אליי מהתחום ואוכל לברר מולו. אין לי טעם לפתוח שם תיק השקעות אם אני לא יכול להעביר את הפוזיציות שלי מIB, אני אמנם עצלן אבל לא פראייר ואני מודע לעמלות שלהם.

עריכה: אולי התקדמות כלשהי בתהליך, יצא לי לדבר טלפונית עם הסניף שלי והם טוענים שמהצד שלהם לא צריך להודיע כלום והכל מתבצע בצד של IB. מהצד שלהם הם כן דורשים אסמכתא שהתיק על שמי.

נערך לאחרונה ב:
האמת שלא היו לי אירועי מס בשנה האחרונה באקסלנס אז לא ממש בדקתי, אבל פעם אחרונה שבדקתי אני זוכר שהם כן ניכו 25% מס מהמכירה. כרגע יש לי מגן מס שם אז זה פחות רלוונטי בכל אופן.
עד עכשיו לא היו לך אירועי מס מורכבים (לפי התיאור שלך): קנית באקסלנס ואחרי זה מכרת באקסלנס, אני מניח שלא הייתה התעסקות עם שכבות קנייה שונות.
מה שתואר פה זה מצב יותר מורכב (העברה של ניירות מברוקר זר לברוקר ישראלי) שבו צריך לוודא שהתאריך (ולא פחות חשוב, מחיר הקנייה) תואם את מה שאתה מעביר מהברוקר הזר ושהמיסוי בהתאם.

עד עכשיו לא היו לך אירועי מס מורכבים (לפי התיאור שלך): קנית באקסלנס ואחרי זה מכרת באקסלנס, אני מניח שלא הייתה התעסקות עם שכבות קנייה שונות.
מה שתואר פה זה מצב יותר מורכב (העברה של ניירות מברוקר זר לברוקר ישראלי) שבו צריך לוודא שהתאריך (ולא פחות חשוב, מחיר הקנייה) תואם את מה שאתה מעביר מהברוקר הזר ושהמיסוי בהתאם.
ממה שעברתי על כאלה שעשו את המסלול ההפוך הם היו צריכים להגדיר את מחיר המניה, לא את תאריך הרכישה (תקנו אותי אם אני טועה) בצורה ידנית. שאלה טובה איך זה יתבצע מול לאומי כשהם יקבלו את התיק.

ממה שעברתי על כאלה שעשו את המסלול ההפוך הם היו צריכים להגדיר את מחיר המניה, לא את תאריך הרכישה (תקנו אותי אם אני טועה) בצורה ידנית. שאלה טובה איך זה יתבצע מול לאומי כשהם יקבלו את התיק.
הם חייבים לציין יום רכישה בסופו של דבר בשביל לחשב את התיאום של מטבע החוץ בעת הקנייה והמכירה לנספח 1325 לדוח 1301 ממה שהבנתי, אז אני די בטוח שהם חייבים לשמור אסמכתאות של תאריך הקנייה בכל מקרה. מה שכותבים במערכת גם לא יחשב לך נכון את עמלת הקנייה ששילמת על הניירות ואת כל העמלות שקשורות למסחר כמו עמלות תקופתיות (כי העמלה בIB למשל אחרת) ויכול לסבך. הכי מומלץ זה לשמור את כל הנתונים בעצמך עם אסמכתאות לכל פעולה ופעולה ולהגיש דוח בשביל לשלם את המס הכי נמוך.

* לא יועץ מס ואין לראות בכתוב יעוץ כלל.

טוב אז אמנם המניות עברו בהצלחה בשבוע שעבר וזה פחות רלוונטי, אבל בכל זאת אעדכן למען הדורות הבאים.

לאומי דרשו ממני שני מסמכים:
1.אישור שהחשבון על שמי
2.דוח פעולות בIB עבור קביעת שער המניות למס

התהליך ארך כשלושה שבועות בגלל פינג פונג בין IB ללאומי. IB ביטלו את ההעברה איזה שלוש פעמים ונראה שהם לא היו בדיוק סגורים על עצמם מה הסיפור שם וגם בלאומי זרקו לי סיפורים אחרים. בסוף ההעברה בוצעה בהצלחה בפעם הרביעית ולא עלתה לי דבר.

זה טרטור אבל לא כמו שמתארים את זה. ממליץ לעשות למי שרוצה להימנע מאירוע מס.

כרגע יש לי מגן מס שם אז זה פחות רלוונטי בכל אופן
מגן המס הזה ילך לפח בעוד קצת יותר מחודש, אלא אם תגיש דו"ח שנתי (אבל כל השרשור הזה נראה שניסית להימנע מזה), או שתממש רווח באקסלנס עד סוף השנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י מעבר מIB ל.... תיק השקעות בבנק? שוק ההון 26
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 15
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 33
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
Z מעבר לקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ישראלי מצוי זוג אזרחים אירופאים עם נכות - מעבר לחו״ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
M מעבר מתיק מנוהל בבורסת ת"א לתיק פסיבי מבוסס מדד עולמי שוק ההון 16
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעבר למיטב מ-IBI צרכנות פיננסית 7
Y כספים שהופקדו לקרן השתלמות מעבר לתקרה המזכה בפטור ממס שוק ההון 28
נ מעבר בין קרנות השתלמות (sp500) ו״אזהרה״ של סוכנת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
V מעבר לבנק טפחות צרכנות פיננסית 1

נושאים דומים

Back
למעלה