• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

מעבר מIB לבנק לאומי

Dimbel

משתמש ותיק
דירוג
51
שלום חבר'ה,
יצא לי לגלוש פה בפורום וראיתי שאנשים עשו מעבר הפוך לIB אבל לא ראיתי כאלה שעשו מעבר מIB לבנק בארץ.

בעיקרון אני מושקע קצת באקסלנס וביררתי מולם והם אמרו שאי אפשר להעביר תיק ניירות ערך זר אליהם ישירות אלא רק לבנק ואז אליהם (ואם כבר אני מעביר לבנק אז למה שאעביר אליהם אחר כך?)

הסיפור הוא שבנוסף לאקסלנס פתחתי לפני מספר שנים תיק בIB מפאת עמלות וביצעתי רק רכישות ושכחתי מזה.

אחרי 3 שנים מן הסתם התיק צמח יפה ואני מעוניין לבצע מכירה של חלק מהפוזיציות.

חקרתי קצת ויוצא לי פחות משתלם לבזבז שעות על לדבר עם מס הכנסה ועל להגיש דו''ח שנתי או לחילופין להגיש דרך רו''ח מאשר להעביר לבנק את התיק, לשלם כמה עשרות דולרים ולבצע את המכירה בידיעה שהם מתעסקים בנושא המיסוי בשבילי.

ניסיתי לברר מול הסניף שלי בלאומי מה הם צריכים לשם ההעברה אבל הם די תלו אותי באוויר עם "בודקים" ולא חוזרים אליי בנושא. לא מצאתי גם מספר טלפון לפניות בנושא הזה ספציפי.

מישהו שעשה את תהליך ההעברה יכול להעיד במה זה כרוך ואיך זה מתבצע? אני רואה שבIB זה די straight forward ודורשים פרטים כלליים של הבנק כמו מספר חשבון מקבל וכו'.

KickR

משתמש בכיר
דירוג
3,396
לשלם כמה עשרות דולרים ולבצע את המכירה בידיעה שהם מתעסקים בנושא המיסוי בשבילי.
אולי כדאי שתתעסק בזה, לאקסלנס לא ממש אכפת אם תשלם יותר מדי מס, אבל לך צריך להיות אכפת.

yossik

מודרטור
דירוג
14,113
ברוך הבא לפורום!.
יש שרשור דומה, אולי יעזור לך:

Dimbel

משתמש ותיק
דירוג
51
אולי כדאי שתתעסק בזה, לאקסלנס לא ממש אכפת אם תשלם יותר מדי מס, אבל לך צריך להיות אכפת.
האמת שלא היו לי אירועי מס בשנה האחרונה באקסלנס אז לא ממש בדקתי, אבל פעם אחרונה שבדקתי אני זוכר שהם כן ניכו 25% מס מהמכירה. כרגע יש לי מגן מס שם אז זה פחות רלוונטי בכל אופן.

ברוך הבא לפורום!.
יש שרשור דומה, אולי יעזור לך:
תודה רבה!
האמת שכן ראיתי את השרשור אבל הוא לא ממש עזר לי כי הבחור בסוף החליט להישאר בIB ולא ממש פירטו שם את התהליך שצריך לעבור.
אני כן אשמח אם מישהו שעבר את התהליך, גם מIB לכל בנק בארץ, יוכל לספר עליו. בינתיים השארתי פרטים באתר של לאומי השקעות בתקווה שמישהו יחזור אליי מהתחום ואוכל לברר מולו. אין לי טעם לפתוח שם תיק השקעות אם אני לא יכול להעביר את הפוזיציות שלי מIB, אני אמנם עצלן אבל לא פראייר ואני מודע לעמלות שלהם.

עריכה: אולי התקדמות כלשהי בתהליך, יצא לי לדבר טלפונית עם הסניף שלי והם טוענים שמהצד שלהם לא צריך להודיע כלום והכל מתבצע בצד של IB. מהצד שלהם הם כן דורשים אסמכתא שהתיק על שמי.

נערך לאחרונה ב:

KickR

משתמש בכיר
דירוג
3,396
האמת שלא היו לי אירועי מס בשנה האחרונה באקסלנס אז לא ממש בדקתי, אבל פעם אחרונה שבדקתי אני זוכר שהם כן ניכו 25% מס מהמכירה. כרגע יש לי מגן מס שם אז זה פחות רלוונטי בכל אופן.
עד עכשיו לא היו לך אירועי מס מורכבים (לפי התיאור שלך): קנית באקסלנס ואחרי זה מכרת באקסלנס, אני מניח שלא הייתה התעסקות עם שכבות קנייה שונות.
מה שתואר פה זה מצב יותר מורכב (העברה של ניירות מברוקר זר לברוקר ישראלי) שבו צריך לוודא שהתאריך (ולא פחות חשוב, מחיר הקנייה) תואם את מה שאתה מעביר מהברוקר הזר ושהמיסוי בהתאם.

Dimbel

משתמש ותיק
דירוג
51
עד עכשיו לא היו לך אירועי מס מורכבים (לפי התיאור שלך): קנית באקסלנס ואחרי זה מכרת באקסלנס, אני מניח שלא הייתה התעסקות עם שכבות קנייה שונות.
מה שתואר פה זה מצב יותר מורכב (העברה של ניירות מברוקר זר לברוקר ישראלי) שבו צריך לוודא שהתאריך (ולא פחות חשוב, מחיר הקנייה) תואם את מה שאתה מעביר מהברוקר הזר ושהמיסוי בהתאם.
ממה שעברתי על כאלה שעשו את המסלול ההפוך הם היו צריכים להגדיר את מחיר המניה, לא את תאריך הרכישה (תקנו אותי אם אני טועה) בצורה ידנית. שאלה טובה איך זה יתבצע מול לאומי כשהם יקבלו את התיק.

מרקר

משתמש ותיק
דירוג
225
ממה שעברתי על כאלה שעשו את המסלול ההפוך הם היו צריכים להגדיר את מחיר המניה, לא את תאריך הרכישה (תקנו אותי אם אני טועה) בצורה ידנית. שאלה טובה איך זה יתבצע מול לאומי כשהם יקבלו את התיק.
הם חייבים לציין יום רכישה בסופו של דבר בשביל לחשב את התיאום של מטבע החוץ בעת הקנייה והמכירה לנספח 1325 לדוח 1301 ממה שהבנתי, אז אני די בטוח שהם חייבים לשמור אסמכתאות של תאריך הקנייה בכל מקרה. מה שכותבים במערכת גם לא יחשב לך נכון את עמלת הקנייה ששילמת על הניירות ואת כל העמלות שקשורות למסחר כמו עמלות תקופתיות (כי העמלה בIB למשל אחרת) ויכול לסבך. הכי מומלץ זה לשמור את כל הנתונים בעצמך עם אסמכתאות לכל פעולה ופעולה ולהגיש דוח בשביל לשלם את המס הכי נמוך.

* לא יועץ מס ואין לראות בכתוב יעוץ כלל.

Dimbel

משתמש ותיק
דירוג
51
טוב אז אמנם המניות עברו בהצלחה בשבוע שעבר וזה פחות רלוונטי, אבל בכל זאת אעדכן למען הדורות הבאים.

לאומי דרשו ממני שני מסמכים:
1.אישור שהחשבון על שמי
2.דוח פעולות בIB עבור קביעת שער המניות למס

התהליך ארך כשלושה שבועות בגלל פינג פונג בין IB ללאומי. IB ביטלו את ההעברה איזה שלוש פעמים ונראה שהם לא היו בדיוק סגורים על עצמם מה הסיפור שם וגם בלאומי זרקו לי סיפורים אחרים. בסוף ההעברה בוצעה בהצלחה בפעם הרביעית ולא עלתה לי דבר.

זה טרטור אבל לא כמו שמתארים את זה. ממליץ לעשות למי שרוצה להימנע מאירוע מס.

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,827
כרגע יש לי מגן מס שם אז זה פחות רלוונטי בכל אופן
מגן המס הזה ילך לפח בעוד קצת יותר מחודש, אלא אם תגיש דו"ח שנתי (אבל כל השרשור הזה נראה שניסית להימנע מזה), או שתממש רווח באקסלנס עד סוף השנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
V דוחות לאחר מעבר מIB ישראל לIB העולמית ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
י מעבר מIB ל.... תיק השקעות בבנק? שוק ההון 26
P מעבר לספק חשמל פרטי צרכנות פיננסית 55
T מהפוסט של הסולידית על מיסוי: ״הפקידו באופן עצמאי לחיסכון פנסיוני מעבר לשיעורים החייבים בחוק״ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y מיסוי על פיקדון צמוד מדד ללא שום תוספת ריבית מעבר שוק ההון 1
ש מעבר בין בתי השקעות בשל דמי ניהול שוק ההון 5
י מעבר בנק בשביל "כסף חדש" שוק ההון 0
S מעבר מקופת גמל להשקעה למסחר עצמאי שוק ההון 2
ג שיטת המיסוי מעבר לתקרה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
G טופס 867 - מעבר בין בנק לברוקר מיסים 5
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
S מעבר מבית השקעות בארץ לשוויץ שוק ההון 7
P מעבר חשבון מאינטראקטיב ישראל לאינטראקטיב העולמי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 14
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
ש השפעת מעבר בנק על דירוג האשראי צרכנות פיננסית 0
א מימוש הפסדים לשם מעבר לקרן מחקה אירית שוק ההון 12
ג מעבר מאג"ח ממשלתי לפקדון שקלי שוק ההון 3
M מעבר קרן השתלמות כתושב חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ע קיזוז הפסדים לאחר מעבר מהבנק למיטב ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
Shnizelia שאלות לגבי מעבר מ-PC ל-MAC אחרי 30 שנה עם PC אוף טופיק 56
E מעבר עבודה ללקוח אוף טופיק 4
מ מעבר מקופת גמל להשקעה באופן עצמי שוק ההון 5
L מעבר בין מקומות עבודה התפתחות אישית 13
ש נדלן מעבר לים - לרנקה קפריסין נדל"ן 6
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 3
e4e5nf3nc6 אסטרטגית מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 13
א מעבר לתיק דיבידנדים עם השנים שוק ההון 31
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
צ מעבר מניהול למדמח התפתחות אישית 15
deussex עיתוי מעבר ל IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 9
yancuk מעבר בין עבודות התפתחות אישית 6
מ מעבר עבודה - קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
E מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
D מעבר מהבנק לבית השקעות שוק ההון 22
כ מינוף קה"ש לפני מעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה מעבר לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
tomchoook מעבר לארה״ב לשנה והעברת כסף מהחשבון בארץ צרכנות פיננסית 15
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה מעבר בנק בזמן הליך סגירת הלוואה צרכנות פיננסית 1
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
C לימודי מדעי המחשב - מעבר לירושלים התפתחות אישית 11
S מעבר בנק לאחר כניסת רפורמת הניוד המהיר לתוקף צרכנות פיננסית 0
ד מעבר בין ברוקר ישראלי לאמריקאי שוק ההון 5
נ מעבר לעולם סולידי? יומני מסע אישיים 2
tomchoook מעבר לארה״ב לשנה צרכנות פיננסית 1
E האם להתעקש על הפרשת קרן השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V מעבר לIB ממתווך ו-Margin Loan ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
V מעבר לIB ממתווך וMargin Loan שוק ההון 24
T מעבר מאקסלנס ל IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
1337justme מעבר בנק חוץ מפק"מ שוק ההון 2