• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר מקרן מחקה אחת לשנייה - גמל פנסיוני

ניר יחזקאל

משתמש רשום
דירוג
2
אהלן, ברצוני להשקיע בקרן מחקה בגמל פנסיונית, עכשיו השאלה שלי מאחר והקרנות הישראליות נוטות להעלות את הדמי ניהול כל כמה שנים וברצוני להשקיע בקרן מחקה sp 500 עם 0 דמי ניהול (קסם לצורך העניין), האם ברגע שהם מעלים את הדמי ניהול אני יכול להעביר את היתרה הצבורה שלי מקרן מחקה אחת לאחרת בלי שיהיו לכך השלכות כספיות כגון: אירועי מס, עמלות כל שהן וכיוצא באלה. כמו כן אני יכול לדלג ככה בין קרן מחקה לקרן סל ולהפך עם השינויים במהלך השנים ללא השלכות? תודה רבה.

בIRA אין ארוע מס במכירה וקנייה של ניירות. מה שכן, תשלם עמלות קניה ומכירה לברוקר שלך.
אגב, למה דוקא קרן ישראלית על הסנופי ולא את הבלרוק שנסחרת בארץ?

זאת גם התלבטות האמת הבנתי שיש עמלות יצירה/פדיון על הקרנות סל שיכולות לנגוס לך חזק בתשואה השנתית אני קצת חושש מזה מאחר ואין לי ניסיון במסחר יומי ( מלבד תיק השקעות מנייתי שיש לי אבל הוא לטווח ארוך) לעומת הקרנות המחקות שאתה קונה לפי השווי ההוגן בסוף יום המסחר, שאלה נוספת בגמל (לא ira) מתבצע אירוע מס כאשר אני עובר מקרן מחקה לאחרת? או מקרן מחקה לקרן סל? ומעבר מקרן פנסיה לגמל?, תודה רבה.

שאלה נוספת בגמל (לא ira) מתבצע אירוע מס כאשר אני עובר מקרן מחקה לאחרת? או מקרן מחקה לקרן סל? ומעבר מקרן פנסיה לגמל?, תודה רבה.
נראה לי שקצת התבלבלת
בגמל מנוהלת אתה לא מחליט מה הגמל מחזיקה, אתה רק יכול לבחור חברת גמל ומסלול.
מה הקופה מחזיקה בפנים (קרנות סל, קרנות מחקות, ישירות חוזים או אפילו סתם מניות) זאת החלטה של מנהל הקופה ולך אין שום שליטה על זה (או אפילו מושג שהוא עושה את זה, אלא אם תנבור בדוחות של הקופה, וגם אז תדע בערך ובדיעבד)

במעבר בין מסלולים/חברות/גמל/פנסיה אין ארוע מס

אבל לצורך העניין אני יכול לבחור במסלול של הלמן אלדובי sp 500 קרן מחקה, אומנם הם לא מחזיקים פיזית בנ"ע אבל לפחות זה מחקה את המדד, אין לי יותר מדי אופציות בגלל שיש לי סכום צבירה קטן

@ניר יחזקאל
אם תצטט או תתייג את האדם שאתה עונה לו, הוא יקבל התראה וידע שיש לו הודעה חדשה.
אחרת לא בטוח שהאדם השני ישים לב להודעה ולכן לא בטוח שיענה.
אבל לצורך העניין אני יכול לבחור במסלול של הלמן אלדובי sp 500 קרן מחקה, אומנם הם לא מחזיקים פיזית בנ"ע אבל לפחות זה מחקה את המדד, אין לי יותר מדי אופציות בגלל שיש לי סכום צבירה קטן
הלמן ספציפית מחזיקים כמה ניירות - שילוב של כמה ק"ס ישראליות + אחזקה ישירה של חוזים על המדד.
אם הלמן עצמן מחלטים להחליף את הק"ס בק"ס אחרות, או בכלל למכור את כולן ולהחזיק רק חוזים וכו', זה לא משהו שתיהיה מודע לו בכלל (אלא אם תחפור בדוחות וכו'), ובטח שלא משהו שאתה יכול לשלוט בו.

כל מה שאתה יכול לעשות זה לעבור בין מסלולים שונים ובין חברות שונות. למשל לעבור מהמסלול סנופי של הלמן למסלול סנופי של קל גמל.

@ניר יחזקאל
אם תצטט או תתייג את האדם שאתה עונה לו, הוא יקבל התראה וידע שיש לו הודעה חדשה.
אחרת לא בטוח שהאדם השני ישים לב להודעה ולכן לא בטוח שיענה.

הלמן ספציפית מחזיקים כמה ניירות - שילוב של כמה ק"ס ישראליות + אחזקה ישירה של חוזים על המדד.
אם הלמן עצמן מחלטים להחליף את הק"ס בק"ס אחרות, או בכלל למכור את כולן ולהחזיק רק חוזים וכו', זה לא משהו שתיהיה מודע לו בכלל (אלא אם תחפור בדוחות וכו'), ובטח שלא משהו שאתה יכול לשלוט בו.

כל מה שאתה יכול לעשות זה לעבור בין מסלולים שונים ובין חברות שונות. למשל לעבור מהמסלול סנופי של הלמן למסלול סנופי של קל גמל.
אני מבין את מה שאתה אומר וברור שזה לא המצב האולטימטיבי, אבל בתור אחד שיש לו קרן פנסיה עם מסלול ברירת מחדל של גילאי 50 ומטה ויתרה צבורה של 10000 שח, אין לי אופציות אחרות מלבד מסלולי הגמל מחקות של הלמן או של קל גמל, אלא אם כן יש משו נוסף, בכל מקרה אני שוקל להשקיע באחת משתי האופציות את היתרה הצבורה וברגע שאני אצבור סכום של 50000-100000 שח אני אעבור לira, בכל מקרה אני אשמח להתייחסות ממך לכך ואולי דרכי פעולה שעוד לא חשבתי עליהם, תודה רבה על העזרה.

אני מבין את מה שאתה אומר וברור שזה לא המצב האולטימטיבי,
אז כנראה שלא הבנת מה שאני אומר.
לא דיברתי על אולטימטיבי או לא, אני פשוט מנסה להסביר שהשאלה שלך לא רלוונטית לקופת גמל מנוהלת אלא רק לקופה בניהול עצמי.
שאלת לגבי מיסוי ועלויות במעבר בין קרנות סל בתוך הגמל, ואני מנסה להסביר לך שאין מעבר כזה בגמל מנוהלת אלא רק בIRA.

אז כנראה שלא הבנת מה שאני אומר.
לא דיברתי על אולטימטיבי או לא, אני פשוט מנסה להסביר שהשאלה שלך לא רלוונטית לקופת גמל מנוהלת אלא רק לקופה בניהול עצמי.
שאלת לגבי מיסוי ועלויות במעבר בין קרנות סל בתוך הגמל, ואני מנסה להסביר לך שאין מעבר כזה בגמל מנוהלת אלא רק בIRA.
אבל הקטע שגם בגמל מנוהלת יש מספר מסלולים שאתה יכול לבחור (כמובן משמעותית מועטים יותר מira), והאופציות היחידות למסלולים מחקי מדד sp 500 בגמל שאינה ira הן בהלמן אלדובי ובקל גמל

אבל הקטע שגם בגמל מנוהלת יש מספר מסלולים שאתה יכול לבחור (כמובן משמעותית מועטים יותר מira), והאופציות היחידות למסלולים מחקי מדד sp 500 בגמל שאינה ira הן בהלמן אלדובי ובקל גמל
נו?
ועל זה כבר עניתי לך שאין בעיה לעבור בין מסלולים שונים וחברות שונות בגמל.
פשוט זה לא קשור לשאלה על מעבר בין קרנות-סל שונות, כי אתה לא עובר בין קרנות סל אלא מחליף מסלול/חברה בגמל.
כמובן משמעותית מועטים יותר מira
לא.
גמל IRA זה מסלול אחד ויחיד (שקיים בכמה חברות אומנם).
כלומר יש הרבה יותר מסלולים מנוהלים מאשר מסלולים בניהול אישי.

נו?
ועל זה כבר עניתי לך שאין בעיה לעבור בין מסלולים שונים וחברות שונות בגמל.
פשוט זה לא קשור לשאלה על מעבר בין קרנות-סל שונות, כי אתה לא עובר בין קרנות סל אלא מחליף מסלול/חברה בגמל.

לא.
גמל IRA זה מסלול אחד ויחיד (שקיים בכמה חברות אומנם).
כלומר יש הרבה יותר מסלולים מנוהלים מאשר מסלולים בניהול אישי.
ולצורך העניין אם אני אפתח גמל ira בקל גמל ואני אשקיע בקרן סל אירית ולאחר מכן אעבור לקרן מחקה האם יווצר אירוע מס בעת המעבר? שאלה נוספת: השקעה בקרן סל אירית מחייבת אותי לבצע כל חודש פעולה של קנייה שלה? כי באלי פשוט לתת לזה לרוץ ולשכוח מזה, כי בניגוד לקרן סל, קרן מחקה אני יכול לתת לה פקודה חודשית לקנייה כי גם ככה היא נקנית רק בסוף יום המסחר ובשווי הוגן

אם אני אפתח גמל ira בקל גמל ואני אשקיע בקרן סל אירית ולאחר מכן אעבור לקרן מחקה האם יווצר אירוע מס בעת המעבר?
לא
שאלה נוספת: השקעה בקרן סל אירית מחייבת אותי לבצע כל חודש פעולה של קנייה שלה?
לא.
אתה חופשי לעשות עם ההפקדות החדשות שלך (אם יש כאלה) מה שאתה רוצה, אתה לא חייב להשקיע אותם באותו נייר או אפילו בנייר כלשהו.
אתה יכול לקנות כל נייר שאתה רוצה או להשאיר את הכסף במזומן (באיזה מטבע שתבחר).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
H מעבר מקרן סל תכלית s&p500 1144385 לקרן שקלית של בלקרוק שוק ההון 10
ITS כדאיות מעבר מקרן אמריקאית (מחלקת) לקרן אירית (צוברת) בחשבון פטור IRA שוק ההון 34
Sagi313 מעבר מקרן פנסיה לקופת גמל, בן 22. שוק ההון 12
ש מעבר מקרן פנסיה לקופת גמל וחזרה צרכנות פיננסית 69
דוביגל מעבר מקרן פנסיה לביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 16
ד מעבר מקרן פנסיה/ביטוח מנהלים לקופת גמל צרכנות פיננסית 83
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 17
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה