• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסלולי פנסיה בחברת "הפניקס"

itamaratz

משתמש סולידי
דירוג
12
שלום לכולם,

אני מעוניין לעבור מהמסלול הכללי שלי למסלול מחקה מדד. מצאתי באתר שלהם לא מעט מסלולים:
מחקה סנופי
מחקה ת"א 25
מחקה מק"מ
וכו'...

רציתי לדעת אם ניתן לבחור כמה מסלולים ולפלג את הכספים בקרן פנסיה. למשל, 50% סנופי, 20% ת"א 25 ו-30% מק"מ.

תודה רבה!

למיטב ידיעתי, אין אפשרות בפנסיה מקיפה של פניקס (ובעצם באף תוכנית פנסיה מקיפה) לבחור ישירות ובמדיוק את תמהיל ההשקעות שלך, לאיזה מדדים להיצמד ובכמה.

מה ש @Yevgeny אומר זה מדוייק. השבוע דיברתי עם נציגה של הפניקס (כי הפניקס זכו במכרז לקרנות פנסיה באוניברסיטת ת"א בדמי ניהול של 1% מההפקדה ו-0.08% מהצבירה והם התקשרו לשאול אם אני מעוניין לעבור) והמסלולים שהיא הציעה הם כללי, מנייתי, כשר וכיוצא באלה הרגילים. אפילו את שיטת הפניקס כבר אסור להם להציע.

לי הם דווקא הציעו את שיטת הפניקס, והתחייבו שהיא תהיה זמינה גם בשנה הבאה.
מעניין...מתי היתה השיחה? השיחה שלי היתה היום והנציגה אמרה לי במפורש שאסור להם למכור יותר את שיטת הפניקס.

שאסור להם למכור יותר את שיטת הפניקס
מוזר. מעניין מכוח איזו רגולציה?? אולי בגלל ההחלה של המסלולים החכ"מים הפרימיטיבים?

מעניין...מתי היתה השיחה? השיחה שלי היתה היום והנציגה אמרה לי במפורש שאסור להם למכור יותר את שיטת הפניקס.
אברר עם הסוכנת את ההתחייבות אחרי שהמעבר שלי יושלם.

עד כמה שידוע לי, החל מ2016 יש מגבלות חדשות על מסלולים, שחלות גם על הפניקס. אלא שהפניקס קיבלו אישור שלקוחות ותיקים (כלומר כאלו שהצטרפו לפני 2016) שכבר נמצאים בשיטת הפניקס לא יאולצו לעבור למסלולים מהסוג החדש. כיון שעכשיו כבר דצמבר, הם כנראה לא יספיקו לנייד לקוחות לתוך שיטת הפניקס לפני 2016. בחודש שעבר הם עוד יכלו לעשות זאת כי היו יכולים להספיק שהלקוח יפתח קופה לפני 1.1.2016 וכך ייחשב ללקוח ותיק ויוכל להשאר באותה השיטה.

@הסולידית בהמשך למה ש@מרק עוגיות כתבה, יש תקנות חדשות שמגבילות את מספר המסלולים המתמחים השונים שכל קופת גמל יכולה להחזיק, החל מ-2016, ל-10 מסלולים (סעיפים 6ג', ו-7ה'), ושיטת הפניקס מורכבת בפנים מהמון מדדים שונים.
זה גם הסיבה להבנתי למשל שאיביאי, במסלולים המחקים שלה, איחדה את כל מסלולי האגח למסלול מחקה אגח ממשלתי בודד, וגם לא הוציאה לפועל את המסלול מחקה מדד מניות האירופי על אף התכנון לעשות זאת.

נערך לאחרונה ב:
@Yevgeny קטסטרופה. מה לעזאזל הם עושים.

אתמול הסוכן אמר לי שזה אפשרי ואפילו שלח טפסי מעבר.
אני עדיין לא מצליח להבין, בשיטת הפניקס אין לך אפשרות לבחור מסלולים אלא רק רמת סיכון וכו'.

האם ניתן לבחור מבין המסלולים המתמחים לדוגמה: 50% תל אביב 100 ו-50% s&p 500 ?

מישהו הבין מה קורה שם ואם עוד אפשר לעבור לשיטת הפניקס?

ניסיתי לקבל מ @itamaratz את שם הסוכן כדי שאוכל לברר מול הנציגה מהפניקס שדיברה איתי ולא ממש הצלחתי. אצלי יש התעקשות שהם לא מציעים יותר את שיטת הפניקס.

ניסיתי לקבל מ @itamaratz את שם הסוכן כדי שאוכל לברר מול הנציגה מהפניקס שדיברה איתי ולא ממש הצלחתי. אצלי יש התעקשות שהם לא מציעים יותר את שיטת הפניקס.
רשמתי לך תשובה בפרטי (מצטער על העיקוב, לא שמתי לב להודעה)

הם לא מציעים יותר את שיטת הפניקס.
אכן.
זה פתוח להפקדות למי שכבר הצטרף בעבר, אבל בגלל תקנות חדשות של המפקחת על הביטוח אי אפשר לצרף למסלול הזה עמיתים חדשים.

למיטב ידיעתי, אין אפשרות בפנסיה מקיפה של פניקס (ובעצם באף תוכנית פנסיה מקיפה) לבחור ישירות ובמדיוק את תמהיל ההשקעות שלך, לאיזה מדדים להיצמד ובכמה
@Yevgeny בשרשור שדעת פתח מופיע מסלול פסיבי מחקה מדדי מניות חו"ל (למעט 30% אג"ח מיועדות)
אז נכון שלא ניתן לבחור בדיוק קרן צוברת/מחלקת וכו' אבל נראה שזה מסלול אידאלי לחקות מדד מניות עולמי (הרע במיעוטו)
האם בהסתייגות שלך התכוונת רק למה שרשמתי העדר שליטה מלאה או שהם יכולים בשנה הבאה לשנות את תמהיל המסלול הזה ולהפוך אותו למנוהל / לשנות את האלוקציה וכד'?
הפניקס - נכסים:
מסלול פאסיבי - מדדי מניות:
50%- מדד ת"א 100
50%- MSCI WORLD AC

מסלול פאסיבי - מדדי מניות חו"ל:
מדד MSCI WORLD

@מתכנת המסלול הפסיבי הזה הוא מסלול חדש לגמרי שהם הקימו לא מזמן, ונשמע לי בהחלט מאוד מעניין

למישהו יש ניסיון בקרן הפנסיה המקיפה של הפניקס עם מעבר למסלול פסיבי מדד מניות חו"ל שמשקיע 70% במדד העולמי + 30% אג"ח מיועדות ?
האם כל אחד יכול לעבור למסלול זה או רק מי שהיה קודם ב"שיטת הפניקס" ?
תודה לכל העונים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S התלבטות בין מסלולי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש השוואה בין מסלולי קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
כ מסלולי פנסיה סנופי ממונפים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 225
S מעבר בין מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 1
ע דרכים להשוות בין מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 8
S מסלולי ביטוח בקרן פנסיה - הבדלים צרכנות פיננסית 0
לאץ' פיזור מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 32
D מתלבט בין מסלולי פנסיה מקיפה וכללית, גמל והשתלמות‎ צרכנות פיננסית 24
מ עלויות מסלולי ביטוח בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 6
E מסלולי בחירה בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
A הבנת מסלולי השקעה של קרן פנסיה צרכנות פיננסית 31
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
itaied מהן יתרונות מסלולי המניות בבתי ההשקעות? שוק ההון 13
K השקעה בשוק ההון מסחר עצמי/סגירת מסלולי משכנתא שוק ההון 20
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
flower ביטול מסלולי ההשקעות בחו"ל - קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
T ראיית חשבון - מסלולי קריירה התפתחות אישית 104
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
ברבור האם לשנות מסלולי השקעה בקופת גמל בעת משבר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ש מסלולי מס על שכירות נדל"ן 10
M האם מסלולי הבטחת קצבאות בקרנות הפנסיה מתומחרים בצורה מאוזנת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
לא חשוב שמות הדילמות העיקריות לגבי מסלולי S&P500 בקרנות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
I מסלולי השקעה לבחור בן 18 שוק ההון 1
ב מעבר בין מסלולי קרן פנסייה לפני/בזמן משבר שוק ההון 1
G מסלולי משכנתא מומלצים לאור התקופה נדל"ן 20
מ פרעון מוקדם של מסלולי משכנתא צרכנות פיננסית 1
מ השוואת מסלולי השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
סטרבו פירעון מסלולי המשכנתא השונים צרכנות פיננסית 11
F התלבטות בין 3 מסלולי השקעה - אשמח לדעות שוק ההון 36
לא חשוב שמות זקוק להסבר ורקע בנושא מסלולי ברירות מחדל לפנסיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 124
Golan מסלולי מיסוי שכר דירה - שינוי למפרע? (לצורך החזר מס) נדל"ן 32
ש מסלולי קצבה לפנסיה צרכנות פיננסית 2
O רווחים בקופות גמל/מסלולי השקעות אקטיבים באופן עקבי, אז למה השקעות פאסיביות? שוק ההון 65
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה