• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסלולי משכנתא מומלצים לאור התקופה

guym

משתמש סולידי
דירוג
6
היי
אני נמצא לפני סבב בנקים. אצטרך קצת פחות מ-40% מימון.
רציתי לשמוע מכם תובנות על המסלולים השונים בהתחשב במצב.
האם לדעתכם יש מסלול שלאור המצב יהיו זולים יותר בעתיד? למשל, האם מסלול צמוד לדעתכם יוזל בעתיד הקרוב?
או להפך, האם יש מסלולים שצפויים להתייקר בעתיד לפי דעתכם?

תודה

לא נראה שהפד הולך להעלות ריביות בשנים הקרובות (מדברים על לפחות 2023) וסביר להניח שבנק ישראל ילך בעקבותיו.
אולי תהיה אינפלציה אבל גם זה לא בטוח, בינתיים בשנים האחרונות לא מצליחים להגיע ליעד האינפלציה.
למקרה שאני טועה, לקחתי קצת יותר משליש מהמשכנתא על ריבית קבועה לא צמודה כדי שתהיה עוגן.

הריביות חזרו להיות מה שהיו לפני הקורונה כלומר נמוכות מאוד.
באחוז מימון כמו שלך, אפשר לקחת משכנתא גדולה יותר ממה שאתה צריך ולחלק את המסלולים כך שיהיה מסלול עם ריבית גבוהה על חשבון מסלול אחר עם ריבית נמוכה מהרגיל ואחרי לקיחת המשכנתא עם העודף לסלק את המסלול היקר.

הריביות חזרו להיות מה שהיו לפני הקורונה כלומר נמוכות מאוד.
באחוז מימון כמו שלך, אפשר לקחת משכנתא גדולה יותר ממה שאתה צריך ולחלק את המסלולים כך שיהיה מסלול עם ריבית גבוהה על חשבון מסלול אחר עם ריבית נמוכה מהרגיל ואחרי לקיחת המשכנתא עם העודף לסלק את המסלול היקר.

תודה, אשמח לעוד פרטים, כמו למשל:
1. לפי הבנתי יש הטבה על פחות מ-45% מימון, אז אתה מציע למתוח את הגבול ולבקש 45% מימון?
2. אם כן - זה לא מסוכן לבקש 45% ואז לגלות שהשמאי מעריך את הדירה בקצת פחות, מה שיגרום לאחוז המימון להיות גבוה יותר?
3. איזה מסלול כדאי לשאוף שיהיה יקר ואיזה זול? נשמע שאם אצליח לקבל מסלול עם ריבית קבועה לא צמודה זול ולהשאר בעיקר איתו זה יהיה עדיף.
4. האם הבנק יתן לי לשחק עם המסלולים בצורה כזו שאני מבקש שמסלול אחד יהיה יקר והשני זול? הרי אי אפשר לבקש מהם ישירות להעלות את הריבית באחד המסלולים

תודה

אי אפשר לבקש מהם ישירות להעלות את הריבית באחד המסלולים
אפשר. אני ביקשתי שיורידו לי בקבועה יותר ממה שהם רצו, אז אמרתי להם שיעלו במשתנה, במקום, והם הסכימו.

תודה, אשמח לתשובות לגבי שאר השאלות

1 - אפשר, ואפשר גם לנסות לבקש הצעה עם 60%
2 - לא, מקסימום אחרי הערכת שמאי תעדכן את הסכטם במדוייק
3 - תלוי בהעדפה שלך: קלצ זה ביטוח שיש לו מחיר. לדעתי, בנתונים היום, שווה (מחיר זעום, ביטחון להרבה שנים) אבל אתה יודע מה מתאים לך
4 - בטח! בהחלט כן.
לא לפחד "לחפור" להם בראש. בשעה נוספת שישבתי עם הבנקאית קיצרתי עוד כ4 שנים בממוצע בלי להעלות את ההחזר, וחסכתי כמה עשרות שקלים.
עם כל הכבוד לעניבות שלהם אפילו במסעדה אני לא משאירה טיפ בגובה עשרות שקלים, למרות שאני נהנית הרבה יותר...
קח בחשבון ש90% מהעוסקים במלאכה מבינים פחות ממני ואולי גם ממך
תנהג באדיבות אך בנחישות כדי לקבל את כל המידע לטובת החלטה מושכלת

הבירוקרטיה לא תמיד קלה אבל החיסכון הכספי מובטח, אז תשתדל ליהנות מהדרך...
בהצלחה!

• אהבתי
Reactions: ITS
3. איזה מסלול כדאי לשאוף שיהיה יקר ואיזה זול? נשמע שאם אצליח לקבל מסלול עם ריבית קבועה לא צמודה זול ולהשאר בעיקר איתו זה יהיה עדיף.

אישית אני אוהב את המסלול קלצ במיוחד בשנים האחרונות שהריבית שלו ירדה מאוד. והמשכנתא שלי בנויה עכשיו מ 50% פריים ו 50% קלצ.
ומה שעשיתי בתהליך הלקיחת המשכנתא בתחילה היה ריבית גבוהה יותר על המשתנה כל 5 על חשבון ריבית נמוכה בקלצ.
אני עכשיו עוזר למישהו מהקרובים בתהליך מחזור וביקשנו וקיבלנו פריים גבוהה על חשבון קלצ נמוך ובחישוב אצלו זה יוצא משתלם.

כמובן שלכל אחד יש מסלול אחר שמתאים, ולפי התוכניות שלך אם אתה הולך למחזר או לסלק מסלול כלשהו.

1 - אפשר, ואפשר גם לנסות לבקש הצעה עם 60%

תודה לכם על התשובות
לגבי ההצעה הזאת - אני לא רואה איך זה יכול להיות משתלם - הרי לרדת ל-45% מימון מוריד משמעותית את כל הריביות ואגיע למסלולים עם ריבית שלא אוכל להגיע אליה אם אבקש 60% מימון.
מה אני מפספס?

אוקיי, אבל אם אחרי הפרעון של המסלול היקר (בעזרת הכסף שהשארתי בצד) אשאר עם אותו סכום של הלוואה במסלולים הזולים, מה זה משנה אם אקח 45% או 60%?

אוקיי, אבל אם אחרי הפרעון של המסלול היקר (בעזרת הכסף שהשארתי בצד) אשאר עם אותו סכום של הלוואה במסלולים הזולים, מה זה משנה אם אקח 45% או 60%?
ב60% יהיה לך יותר כסף לסגור את המסלולים היקרים וישאר לך את אותו סכום המשכנתא אם היית לוקח רק 45% אבל עלות המשכנתא הכוללת תהיה נמוכה הרבה יותר.

אני לא מבין למה שעלות המשכנתא תהיה נמוכה יותר.
תשווה בין הצעה שאקבל עבור 45% ועבור 60%, נניח מפוצלת למסלול זול ומסלול זול יקר.
אני פורע את המסלול היקר לאחר חודש ונשאר עם זול שהקרן שלו היא אותה קרן בשני המקרים.
אתה אומר שהמסלול הזול ב-60% יהיה זול יותר מהזול ב-45%?
למה?

אני פורע את המסלול היקר לאחר חודש ונשאר עם זול שהקרן שלו היא אותה קרן בשני המקרים.
נכון אבל לא אותה הריבית.
אתה אומר שהמסלול הזול ב-60% יהיה זול יותר מהזול ב-45%?
בוודאי, כי אתה לוקח יותר ממה שאתה צריך, מחזיר מייד את המסלול היקר (את רובו לפחות) ונשאר אם משכנתא זולה.
לא מאמין? שים באקסל ותבדוק.

הפרט שלא ברור לי זה למה שהריבית במסלול הזול יותר במקרה של 60% תהיה נמוכה יותר

הפרט שלא ברור לי זה למה שהריבית במסלול הזול יותר במקרה של 60% תהיה נמוכה יותר
אתה קונה עוגה בת 1000 קלוריות מחולקת ל3 שלישים:
שליש טעים מאד = 333 קלוריות.
שליש טעם בסדר = 333 קלוריות.
שליש טעם מגעיל = 333 קלוריות.
ממוצע הטעם: בסדר.
עכשיו למרות שאתה לא כזה רעב אתה יכול לקנות עוגה גדולה יותר ב33.3% קרי 1333 קלוריות מהעוגה הראשונה ולעשות טריק קטן:
מייד אחרי שאתה רוכש אותה אתה מחזיר חתיכה שוות ערך ל333 קלוריות אבל אתה מזדכה על רוב השליש עם הטעם המגעיל ככה שאתה נשאר עם עוגה של:
444 קלוריות טעימות מאד.
444 קלוריות בטעם בסדר.
111 קלוריות בטעם מגעיל.
ממוצע הטעם: בסדר+
עכשיו למה שהקונדיטור יסכים לקומבינה הזו? כי זה החוק, אין לו ברירה.

אגב עושה רושם שזה לא כ"כ אינטואיטיבי לך, אני ממליץ לך בחום לשקול לקחת יועץ משכנתאות טוב.

נערך לאחרונה ב:
עברתי כמה קורסים במתמטיקה בתואר שלי, אבל העניין כאן הוא לא מתמטי, אלא השאלה של למה שהריבית במסלול הזול יותר תהיה זולה יותר מאשר אם אקח הלוואה קטנה יותר.

בהקבלה לעוגות, תשווה את המקרה שתיארת למקרה הבא:
במקום לקנות עוגה גדולה יותר ב-33%, אני קונה עוגה שגדולה ב-20% ומחולקת כך -
500 קלוריות טעים מאוד
500 קלוריות בסדר
200 קלוריות מגעיל

מחזיר 200 קלוריות, נשאר עם אותו דבר

כלומר במקרה הזה המסלול היקר קטן יותר, אבל שאר המסלולים נשארו אותו דבר.

אולי פספסת את העניין שאני צריך פחות מ-40% מימון, וההצעה הראשונה הייתה לבקש 45%.
לא ברור לי איך זה יעזור אם אבקש אפילו 60%, אני לא מבין איך זה יעזור להוזיל עוד יותר את המסלול הזול.

תודה

אולי פספסת את העניין שאני צריך פחות מ-40% מימון, וההצעה הראשונה הייתה לבקש 45%.
לא ברור לי איך זה יעזור אם אבקש אפילו 60%, אני לא מבין איך זה יעזור להוזיל עוד יותר את המסלול הזול.
ידידי, ויתרתי.

אתה קונה עוגה בת 1000 קלוריות מחולקת ל3 שלישים:
שליש טעים מאד = 333 קלוריות.
שליש טעם בסדר = 333 קלוריות.
שליש טעם מגעיל = 333 קלוריות.
ממוצע הטעם: בסדר.
עכשיו למרות שאתה לא כזה רעב אתה יכול לקנות עוגה גדולה יותר ב33.3% קרי 1333 קלוריות מהעוגה הראשונה ולעשות טריק קטן:
מייד אחרי שאתה רוכש אותה אתה מחזיר חתיכה שוות ערך ל333 קלוריות אבל אתה מזדכה על רוב השליש עם הטעם המגעיל ככה שאתה נשאר עם עוגה של:
444 קלוריות טעימות מאד.
444 קלוריות בטעם בסדר.
111 קלוריות בטעם מגעיל.
ממוצע הטעם: בסדר+
עכשיו למה שהקונדיטור יסכים לקומבינה הזו? כי זה החוק, אין לו ברירה.
יופי של הסבר!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K השקעה בשוק ההון מסחר עצמי/סגירת מסלולי משכנתא שוק ההון 20
מ פרעון מוקדם של מסלולי משכנתא צרכנות פיננסית 1
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
itaied מהן יתרונות מסלולי המניות בבתי ההשקעות? שוק ההון 13
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
flower ביטול מסלולי ההשקעות בחו"ל - קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
T ראיית חשבון - מסלולי קריירה התפתחות אישית 104
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
ברבור האם לשנות מסלולי השקעה בקופת גמל בעת משבר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ש מסלולי מס על שכירות נדל"ן 10
S התלבטות בין מסלולי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M האם מסלולי הבטחת קצבאות בקרנות הפנסיה מתומחרים בצורה מאוזנת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
לא חשוב שמות הדילמות העיקריות לגבי מסלולי S&P500 בקרנות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
ש השוואה בין מסלולי קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I מסלולי השקעה לבחור בן 18 שוק ההון 1
ב מעבר בין מסלולי קרן פנסייה לפני/בזמן משבר שוק ההון 1
כ מסלולי פנסיה סנופי ממונפים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 225
S מעבר בין מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 1
מ השוואת מסלולי השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ע דרכים להשוות בין מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 8
S מסלולי ביטוח בקרן פנסיה - הבדלים צרכנות פיננסית 0
סטרבו פירעון מסלולי המשכנתא השונים צרכנות פיננסית 11
לאץ' פיזור מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 32
F התלבטות בין 3 מסלולי השקעה - אשמח לדעות שוק ההון 36
לא חשוב שמות זקוק להסבר ורקע בנושא מסלולי ברירות מחדל לפנסיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 124
Golan מסלולי מיסוי שכר דירה - שינוי למפרע? (לצורך החזר מס) נדל"ן 32
D מתלבט בין מסלולי פנסיה מקיפה וכללית, גמל והשתלמות‎ צרכנות פיננסית 24
מ עלויות מסלולי ביטוח בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 6
E מסלולי בחירה בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
ש מסלולי קצבה לפנסיה צרכנות פיננסית 2
O רווחים בקופות גמל/מסלולי השקעות אקטיבים באופן עקבי, אז למה השקעות פאסיביות? שוק ההון 65
A הבנת מסלולי השקעה של קרן פנסיה צרכנות פיננסית 31
itamaratz מסלולי פנסיה בחברת "הפניקס" שוק ההון 80
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
D משכנתא 100% קל"צ נדל"ן 8
L חוות דעת על תמהיל משכנתא + מיקוח ריביות נדל"ן 8
T משכנתא 100% פריים נדל"ן 42
K משכנתא הפוכה נדל"ן 28
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
R משכנתא נמוכה נדל"ן 28
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
ד משכנתא במטרה לפרוע תוך שנה נדל"ן 13
K משכנתא על שליש דירה נדל"ן 12