• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בשוק ההון מסחר עצמי/סגירת מסלולי משכנתא

kochavee

משתמש סולידי
דירוג
14
שלום וברכה,
יש לי כזהו משכנתא על דירה שנקנתה לפני 3 שנים למגורים,וכמעט 100% שבעוד 3-4 שנים נמכור את הדירה לצורך דירה יותר גדולה (עוד 200-300K)

לאור לימודי הכללים של שוק ההון פה וגישה הפאסיבית פתחתי קופ'ג עם הו'ד די נמוכה לפחות לעשות משהו
כעת היגיע לי סכום שאפשר לקחת 10K משם ולפתוח חשבון מסחר עצמאי ולהימנע מדמי ניהול שפוגעים לטווח ארוך
המטרה היא לחסוך המקסימום שאפשר לחתן ילדים ברווח בעז''ה

מה דעתכם?? לשכוח כעת להשקיע ולפרוע כל שקל כדי לסגור מסלולים צמודיים מדד??
אני גם לא מסכים לגישה של ''לסגור הלוואה'' או לסגור משכנתא זה השקעה נכונה,כי בעיני זה מבט ''שלילי''.טאורתית אני חוסך X אבל בפועל אין באמת כסף ביד
אז חשבתי אולי להתחיל עם מסחר עצמאי
למכור את הדירה עוד 4 שנים,נגיד ב1.4M
אני גורר את המשכנתא של 530K ומוסיף לה עוד 300K,אבל לצורך זה אשתמש רק ב900K
עם ה500K אני אשים 100K במסחר עצמאי עם רכישות של כ500ש'ח כל חודש ושאר ה400K אני אעשה איתם פיתוי ואסגור המקסימום מסלולים צמודיים שיש

מה אתם חושבים?

מה דעתכם?? לשכוח כעת להשקיע ולפרוע כל שקל כדי לסגור מסלולים צמודיים מדד??
אני גם לא מסכים לגישה של ''לסגור הלוואה'' או לסגור משכנתא זה השקעה נכונה,כי בעיני זה מבט ''שלילי''.טאורתית אני חוסך X אבל בפועל אין באמת כסף ביד
זו הסתכלות לא נכונה, קיצור שנים במסלולים יקרים זה כסף לכל דבר.

קצת לא ברור הסגנון בו אתה כותב.

לסגור משכנתא זו השקעה בטוחה, אתה יודע בדיוק כמה אתה מקבל (נכון לעכשיו). לפעמים התשואה לא שווה את זה (לא הייתי סוגר פריים בשנה שעברה).
1. אז חשבתי אולי להתחיל עם מסחר עצמאי
2. למכור את הדירה עוד 4 שנים, 3. נגיד ב1.4M
4. אני גורר את המשכנתא של 530K ו5. מוסיף לה עוד 300K,אבל לצורך זה 6. אשתמש רק ב900K
7. עם ה500K אני אשים 100K במסחר עצמאי 8. עם רכישות של כ500ש'ח כל חודש ו 9. שאר ה400K אני אעשה איתם פיתוי 10. ואסגור המקסימום מסלולים צמודיים שיש

מה אתם חושבים?

יש פה 10 משתנים, מספרתי לך, שמספיק שאחד לא מתקיים, כל החישוב שלך הולך לפח. אתה יכול באמת להצליח כמו שאתה אומר, אתה באותה מידה יכול ליפול.
מה שבטוח, שאם תסגור צמודים, תמנע מכאפה X בעוד Y שנים (תלוי כמה זה קרוב).

בקיצור, תנקוט בגישה בטוחה וסולידית, או תנקוט בגישה עם סיכון סיכוי גבוה, זה תלוי רק בך, לא במשתמשי הפורום.

קצת לא ברור הסגנון בו אתה כותב.

לסגור משכנתא זו השקעה בטוחה, אתה יודע בדיוק כמה אתה מקבל (נכון לעכשיו). לפעמים התשואה לא שווה את זה (לא הייתי סוגר פריים בשנה שעברה).

יש פה 10 משתנים, מספרתי לך, שמספיק שאחד לא מתקיים, כל החישוב שלך הולך לפח. אתה יכול באמת להצליח כמו שאתה אומר, אתה באותה מידה יכול ליפול.
מה שבטוח, שאם תסגור צמודים, תמנע מכאפה X בעוד Y שנים (תלוי כמה זה קרוב).

בקיצור, תנקוט בגישה בטוחה וסולידית, או תנקוט בגישה עם סיכון סיכוי גבוה, זה תלוי רק בך, לא במשתמשי הפורום.

תודה על התשובה
כמובן שההחלטה היא שלי,אני ס'הכ מתיעץ עם אנשים יקרים
אני אגיד לך מה,זה לא שיש לי תזרים של כסף בכאלה סכומים שאני מעריך שאוכל באמת להגיע למשהו רציני בסגירת מסלול צמוד
הרי אני אפרע 10K עכשיו וכל חודש 500 ש'ח.כל שינוי מינורי במדד למעלה כבר אכל לי את ה500ש' ששמתי.
ובדקתי ובאמת שאחרי 6-7 שנים המסלול הצמוד מתחיל לפגוע חזק (בדקתי לאחרונה מחזור של כל המשכנתא למל'צ ויצא באמת יותר יקר בהתחלה ורק בהמשך עוד 6-7 שנים המסלול הצמוד מדד מתחיל להשתולל)

אין לי בעיה שעוד 3-4 שנים ההחזר החודשי יעלה לי עד 200-300 לחודש וכך אוכל להשקיע את ה10K ו500ש''ח כל חודש שבאמת עובדים עבורי
כמובן שאני מניח שאני 100% מוכר עוד 4 שנים

זה משנה את הגישה שלך? או עדיין דעתך תהיה להשתגע לסגור צמודיים?

הרי אני אפרע 10K עכשיו וכל חודש 500 ש'ח.כל שינוי מינורי במדד למעלה כבר אכל לי את ה500ש' ששמתי.
אי אפשר לפרוע סכומים כאלו, צריך לפחות 10% מיתרת המסלול, וגם אז יש עמלה תפעולית של 60 ש"ח בכל פירעון, ועוד 0.1% מהסכום הנפרע אם לא מודיעים מראש.

ובדקתי ובאמת שאחרי 6-7 שנים המסלול הצמוד מתחיל לפגוע חזק (בדקתי לאחרונה מחזור של כל המשכנתא למל'צ ויצא באמת יותר יקר בהתחלה ורק בהמשך עוד 6-7 שנים המסלול הצמוד מדד מתחיל להשתולל)
המסלולים הצמודים יכולים להשתולל מחר בבוקר, מה יקרה עוד 6 שנים שלא יכול לקרות מחר?

לדעתי לסגור את 3+5

הי,
סתם מעניין אותי...למה לסגור דווקא אותם עכשיו ולא להמתין לעוד שנתיים כשהמסלול יתעדכן (כנראה לרעה...)?
תודה מראש!
מניח שהשיקול של אורי זה שהמדד חוגג.

לדעתי לסגור את 3+5
סליחה על הבורות,מה זה המסלול 3+5???
ואני שוב רוצה אם אפשר תשובה,לחסוך כל חודש 500 ש'ח עד שיהיה לי סכום של 10% מתוך המסלול וכל לעשות עד שאצליח לסגור אחד??
הרי צריך מעל שנה להגיע ל10% הזה,ואם אעשה את זה 5 שנים אני אפילו לא סוגר אחד........

אני אגיד לך מה,זה לא שיש לי תזרים של כסף בכאלה סכומים שאני מעריך שאוכל באמת להגיע למשהו רציני בסגירת מסלול צמוד
נו, אז אם תשים בחשבון, מה ההבדל אם אין לך סכום שתוכל להגיע למשהו רציני? על ה10 האלה לא תרוויח תשואות שיבטלו את העליה של הצמוד.
נכון, אף אחד לא נותן לך הבטחה, אם תשים בצמוד ומחר יעלה עוד. אתה אבל יכול להיות בטוח שאם תשים בחשבון, זה לא יהיה יותר.
לפרוע - סיכון סיכוי בינוני לחסוך. להשקיע - סיכון סיכוי נמוך לחסוך (=עליית תשואה שתהיה גדולה מההפסד של הצמוד).

אין לי בעיה שעוד 3-4 שנים ההחזר החודשי יעלה לי עד 200-300 לחודש וכך אוכל להשקיע את ה10K ו500ש''ח כל חודש שבאמת עובדים עבורי
לא הבנתי. אם זה כל חמש שנים, אז כל חמש, בהתאם למתי שלקחת את המשכנתא. אין דבר כזה "רק בהמשך עוד 6-7 שנים מתחיל להשתולל הצמוד מדד" ככלל אצבע.
אין דבר כזה "מתחיל לפגוע חזק". הסכום הוא אותו סכום, לפעמים אתה משלם יותר למסלול כזה וזה נראה יותר בהחזר החודשי, אבל הסכום הוא אותו סכום.
זאת כמובן, להוציא מהכלל עליית ריביות ומדד. אם זה צמוד, כל עליית מדד "תפגע" בך ישר. אם זה פריים, כל עליית ריבית. אם זה צמוד כל 5 - בעדכון מדד הבא.

אני לא מבין, מי נתן לך הבטחה שעוד 3 שנים יעלה רק ב300 ולא ב3000? יש לך אי ודאות גדולה, לכמה המדד יקפוץ, ואתה יכול לבטלה באי ודאות קטנה - לפרוע.
למה אתה יוצא מנקודת הנחה שה10K וה500 "באמת עובדים עבורך"? גם פריעה "עובדת בשבילך". זה כסף נקי שאתה לא תשלם.

זה משנה את הגישה שלך? או עדיין דעתך תהיה להשתגע לסגור צמודיים?
בחיי, למה משהו שכתבת פה אמור לשנות את דעתי? לא התייחסת לשום דבר מהטיעונים שלי.
יש לך תוכנית אחת עם ודאות בינונית, לפרוע ולבטל אי ודאות גדולה (עליית מדד בבום בחלוף 5 שנים).
מהצד השני יש לך תוכנית עם 10 משתנים, כל אחד בלי ודאות, אחד נופל כל המגדל נופל.

אם אתה לא מבין מה אתה עושה, אל תעשה. תקבל את העצות שאומרים לך פה, או שאל תקבל. אבל אומרים לך שיש דבר יחסית בטוח, מול מגדלים באוויר - מה עדיף?
אני לא ממליץ כלום, אבל לא נראה לי שבאת להקשיב.

המסלולים הצמודים יכולים להשתולל מחר בבוקר, מה יקרה עוד 6 שנים שלא יכול לקרות מחר?
מתעדכן כל חמש. אבל באמת לא הבנתי מאיפה החישוב של ה"6-7" שנים.

מניח שהשיקול של אורי זה שהמדד חוגג.
האם מתעדכן כל 5, לא אמור להשאר ללא שום שינוי עד העדכון - ורק אז לקבל את הכאפה? זאת אומרת, גם אם המדד קופץ במיליון %, וסגרתי יום לפני העדכון - הרווחתי?
(אין לי משתנה כל 5, לא יודע איך העדכון עובד, אבל עדיין מבין שהחישוב על ה"6-7" מונפץ)

וההצמדה גם כל 5? לא נראה לי.
וגם אם כן , הקנס עדיין מתעדכן בתוך ה5.
לא הבנתי אותך, אמור להתעדכן כל 5 - תראה את הריביות רצפה שהוא משלם על המסלול הזה, בזמן שאפילו הפריים עקף.
כמובן שאחרי שה5 מגיע מקבלים את כל הצינור. לגבי קנס פרעון מוקדם, לא יודע, יתכן שאתה צודק וזה בכל מקרה עולה בפרעון. בכל מקרה זה מקסימום חצי עלייה, ע"פ חוק.

לא הבנתי אותך, אמור להתעדכן כל 5 - תראה את הריביות רצפה שהוא משלם על המסלול הזה, בזמן שאפילו הפריים עקף.
כמובן שאחרי שה5 מגיע מקבלים את כל הצינור. לגבי קנס פרעון מוקדם, לא יודע, יתכן שאתה צודק וזה בכל מקרה עולה בפרעון. בכל מקרה זה מקסימום חצי עלייה, ע"פ חוק.
לדעתי הקרן צמודה לאורך כל הדרך וזה מגדיל את ההצזרים כבר עכשיו.

לדעתי הקרן צמודה לאורך כל הדרך וזה מגדיל את ההצזרים כבר עכשיו.
לא, אתה רואה את גודל הריבית. פיצפונת ביחס לכל השאר.
יתכן שזה כן מגדיל את הסכום הכולל, כמו מסלול צמוד מדד רגיל, ואז אתה חצי צודק. ואז באמת כדאי לפרוע כמה שיותר מהר.
ויתכן שזה גם מגדיל את הסכום הכולל, וגם מתבטא בהחזרים, פשוט כתוב 1.82% כי זוהי התוספת בלבד על ההחזר המדדי. ואז אתה צודק לגמרי.

אבל מהשם, משתנה כל 5, אני מניח שההחזרים לא גודלים כרגע. כמובן, יתכן שרק הריבית מתעדכנת כל 5, וההחזרים מתעדכנים כל הזמן.

לא, אתה רואה את גודל הריבית. פיצפונת ביחס לכל השאר.
יתכן שזה כן מגדיל את הסכום הכולל, כמו מסלול צמוד מדד רגיל, ואז אתה חצי צודק. ואז באמת כדאי לפרוע כמה שיותר מהר.
ויתכן שזה גם מגדיל את הסכום הכולל, וגם מתבטא בהחזרים, פשוט כתוב 1.82% כי זוהי התוספת בלבד על ההחזר המדדי. ואז אתה צודק לגמרי.

אבל מהשם, משתנה כל 5, אני מניח שההחזרים לא גודלים כרגע. כמובן, יתכן שרק הריבית מתעדכנת כל 5, וההחזרים מתעדכנים כל הזמן.
לדעתי אתה טועה וההצמדה באה לידי ביטוי כבר עכשיו. אם הוא יעלה את הנתונים מהבנק אנחנו נראה.

האם מתעדכן כל 5, לא אמור להשאר ללא שום שינוי עד העדכון - ורק אז לקבל את הכאפה? זאת אומרת, גם אם המדד קופץ במיליון %, וסגרתי יום לפני העדכון - הרווחתי?
(אין לי משתנה כל 5, לא יודע איך העדכון עובד, אבל עדיין מבין שהחישוב על ה"6-7" מונפץ)
משתנה צמודה מכילה 2 מרכיבים - הצמדה למדד (שמתרחשת בכל חודש) ובנוסף ריבית. רכיב הריבית משתנה אחת ל x שנים.
אם המדד בשנה האחרונה היה 5%, הקרן גדלה ב5% (בקיזוז הקרן ששולמה), מה שמגדיל בתורו את סכום הריבית כי הריבית נגזרת מגובה החוב בכל חודש, וכמובן מצריך עלייה מתאימה בהחזר החודשי כדי להתאים את לוח הסילוקין ליתרת הקרן החדשה.
מעבר להצמדה החודשית למדד, כשתגיע נקודת שינוי ריבית אז הריבית תשתנה ל x שנים הבאות.

לכן אם המדד עלה במיליון אחוז, תחטוף את הכאפה כבר היום ולא במועד השינוי.

נערך לאחרונה ב:
המסלולים כבר כעת צמודים למדד כלומר הקרן צמודה למדד וע'ז יש ריבית 1.82%.ההחזר החדשי עבור המסלולים האלה הוא אכן נמוך לעכשיו
ונכון,הוא משתנה כך 5 שנים,אני התכוונתי להגיד שלפי ''סימולציה'' שעשיתי עם יועץ השקעות כשביררתי על מחזור אז הוא הראה לי בלוח סילוקון איך הפגיעה מקבלת יותר משמעות בהחזר החודשי עוד 5 שנים בערך (כן זה סימולציה אבל הכל תמיד השערות וככה זה החיים)

מקסימום ביתקרב מועד שינוי הריבית אמחזר למל''צ איך שיהיה שוק המשכנתאות אז,או למכור,אבל עד אז ''נהנתי'' החזר חודשי יחסית לא גבוהה שנותן למשך כמה שנים תובות להכניס 10K ו500ש''ח חודשי.

למה אתה יוצא מנקודת הנחה שה10K וה500 "באמת עובדים עבורך"? גם פריעה "עובדת בשבילך". זה כסף נקי שאתה לא תשלם.

למשל,אם נותנים למישהו משכנתא 2 מסלולים שונים עם אותו החזר רק שבאחד הסימולציה נותנן שהוא חוסך בגלל ריביות 30K,ברור שעדיף,אבל זה לא שיש לי עכשיו 30K להשקיע או לעשות משהו.....

כי אם לא היתי עושה את זה פשוט היתי נשאר אם קרן אולי טיפה יותר גדולה ועכשיו שהיא יותר קטנה,א''א לקנות אם זה כלום,נכון שזה רווח נקי אבל זה לא כסף ל''שימוש''

כי אין לי אופציה באמת שה500ש''ח לחודש פלוס ה10K חד פעמי באמת יעשו משהו עבור סגירת מסלול (לתת 10K בבת אחת ואחרי זה לחסוך כל חודש 500 עד שאגיע ל7000K שזה ה10% שזה כמעט שנה.אעשה זה 3-4 שנים....לא יודע,זה נשמע לי מצחיק.

אני כמובן יוצא מנקודת הנחה שמדינת ישראל לא חוזרת תקופה כמו של שנות ה80....למרות שאם זה אכן קורא אז כולם נדפקים לא משנה מה....)

אין לי בעיה שאני טועה ברור לי שניקים פה היקרים יודעים יותר ממני ואני מאוד מודה ליעוץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B השקעה לטווח קצר-בינוני בשוק ההון שוק ההון 9
מ זיכוי מס על הלוואה לצורך השקעה בשוק ההון מיסים 25
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 17
S השקעה בשוק ההון לטוווח קצר (?) שוק ההון 3
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
T השקעה בשוק ההון בארצות הברית ללא אזרחות/תושבות שוק ההון 3
M השקעה בשוק ההון לטווח בינוני-ארוך שוק ההון 1
ה סגירת משכנתא או השקעה בשוק ההון נדל"ן 7
J השקעה בשוק ההון לטווח הקצר שוק ההון 12
I פרעון חלק מהמשכנתא או השקעה בשוק ההון נדל"ן 22
S אפיק השקעה בשיעור סיכון נמוך בשוק ההון שוק ההון 3
ת המלצות לספרי השקעה בשוק ההון כחול-לבן אוף טופיק 13
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
E איך שינויים במט״ח משפיעים על השקעה בשוק ההון שוק ההון 2
נ אפיקי השקעה נוספים - למי שכבר מושקעת בשוק ההון שוק ההון 10
A השקעה ראשונה בשוק ההון באופן עצמאי שוק ההון 32
A העלאת ההון העצמי ע"י השקעה בשוק ההון שוק ההון 34
AbuNafha מתודולוגיות השקעה בשוק ההון שוק ההון 60
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
S השקעה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 9
ליאונידס התלבטות: השקעה בנדל"ן או להמשיך בשוק ההון נדל"ן 33
E השקעה מקבילה לדירה להשקעה בשוק ההון? שוק ההון 0
T השקעה עצמית ראשונה בשוק ההון (סטודנט) שוק ההון 0
ramiv קניית דירה בארץ מול השקעה בשוק ההון - השוואה שוק ההון 42
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
V מכירת נדל"ן עבור השקעה בשוק ההון? שוק ההון 98
ג השקעה בשוק ההון לעומת קניית נדל"ן שוק ההון 67
ERE בלי ה E השקעה בשוק ההון כדחיית החיים "לעתיד" לעומת תזרים מזומנים "עכשיו" מנדל"ן שוק ההון 12
א השקעה בשוק ההון - הצד ההלכתי שוק ההון 39
Y מכירת רכב לצורך השקעה בשוק ההון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
G השקעה בשוק הישראלי שוק ההון 0
א השקעה בשוק הבריטי גם לטובת פיזור מטבעי שוק ההון 11
L השקעה מרובת סיכון בשוק הרוסי שוק ההון 3
B השקעה בקרן גידור בשוק אינפלציני השקעות אלטרנטיביות 3
N השקעה בשוק ההודי שוק ההון 15
L אסטרטגיית השקעה בשוק דובי שוק ההון 3
O השקעה בשוק הסיני לאחר התפרצות הקורונה שוק ההון 11
L השקעה בשוק המניות העולמי מחוץ לארה"ב שוק ההון 4
Y השקעה בשוק המניות העולמי - מחקות/ETF אמריקאי/איריות שוק ההון 9
R תזמון השוק - השקעה בשוק ׳קורס׳ שוק ההון 58