• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מי בעד ביטול המסים

התפישה של החוקה כמשהו שמסדיר שימוש בכוח ולא כמבטיחה הגנה על זכויות בסיסיות שגויה בעיני.
אתה צודק שזה כנראה התפקיד המודרני שלה, אך לא ההיסטורי... לא בשביל זה החוקה יועדה. אבל אנחנו מדברים על תקופה שבה הגנה על מיעוטים, וקבוצות חלשות לא היה כזה אטרקציה. ואפילו דיי ניצלו אותן, ונהנו על חשבונן. ומצד שני, דיקטטורה ומונרכיה היו איומים אמיתיים על הדמוקרטיה. יכול להיות שהיום התפקיד שאתה מתאר באמת יותר רלוונטי, ונכון.

אבל, בעיניי זה חייב להיות כפוף לאיזשהו תיקוף של גוף מכונן. הגנה מעריצות הרוב צריכה להתקיים רק אם זה משהו שהגוף המכונן החליט עליו, ולא אוטומטי. יש גם שאלה של מה זה הגנה על זכויות מיעוט, ומידתיות, ועל איזה דברים אחרים ראוי שהדמוקרטיה תגן. כלומר, אם אנחנו מחליטים שהריבונות נובעת מהעם, והעם מחליט שלא בא לו להגן על ""זכות טבעית"" כזאת או אחרת - אז הוא הריבון.

תמהיל המיסוי הישיר והעקיף שבעיניך ראוי למשאל עם.
לא. וכתבתי שלא. לפחות פעמיים. השאלה "האם למסות?" מתאימה, לדעתי. לא השאלה "כמה?".
מעבר לכך דעל פוליטי הוא דרך להשיג מקסימום תועלתה אבל משאל עם לא מאפשר זאת. אם חצי מהעם רוצה כדורגל בשבת בלי רבנות והחצי השני רבנות בלי כדורגל אבל כולם מעדיפים רבנות וכדורגל על ויתור על שניהם, משאל עם לא יכול להגיע לתוצאה הזו.
יכול להיות. ובגלל זה לדעתי דמוקרטיה ישרה נטו לא מתאימה לחברה המודרנית. לדעתי חייב להיות שילוב עם פרלמנט. ובשביל שכל השמחה הזאת תעבוד, חייבת להיות מערכת חינוך מתפקדת, ותקשורת, ודיון ציבורי, וציבור מעורב פוליטית. פשרות פוליטיות אפשר להשיג בפרלמנט, ולאשרר אותן במשאל עם. או שלא, לא כל הנושאים מצדיקים משאל.
איזה כיף שהמדינה מממנת רק מוסדות ליברלים שמאלנים ובמיוחד פלורליסטים.
זה לא מה שאמרתי.
אתה חולק על כך שאם נסתכל על הדמוקרטיות המובילות בעולם - ארה"ב, בריטניה, צרפת, ואפילו ישראל הקטנה, תבועים בהן ערכים של השמאל הליברלי, עם נטיות סוציאליסטיות, ופרוגרסיביות? וזה אגב, כניגוד לליברטניזם, או לליבליזם הקלאסי? או לשמרנות הימנית?
אני לא שמאל ולא ימין, אני חושב שהיום זה לא מסמל כלום, חבל להכניס אנשים למסגרות האלו, זה לא תורם לדיון לדעתי.
אני לא שמאל ולא ימין, אני חושב שהיום זה לא מסמל כלום, חבל להכניס אנשים למסגרות האלו, זה לא תורם לדיון לדעתי.
לא התכוונתי שאתם חברי מפא"י. ולא בתור ביקורת. הסקתי מהדיון שזאת תווית שאפשר להדביק לדעות שלכם לצורך הטיעון. אני רק מזהיר שהפטרנליזם יכול לבוא גם מהימין השמרני, והדתי, ונראה לי שזה פחות ימצא חן בענייכם, ובעייני.
אבל כל העדויות יהיו נגדך, התושבים הינם ילדים קטנים שזקוקים לגבולות ולחוקי משחק, אחרת הבית שלנו יראה כמו אחרי מלחמת עולם שלישית.
תיהיה כנה עם עצמך, אתה באמת חושב שלתת לאנשים כל הזמן לקבל החלטות על כל דבר זו השיטה הטובה, לשיטתי אכן שליט נאור, טוטאליטרי יכול לעשות עבודה נפלאה, מכיוון שלא קיים אדם כזה, דמוקרטיה היא השיטה הכי פחות גרועה.
פטרנליזם מתוקף הגדרה. הקוטב הנגדי לתפיסת העולם שלי. אבל סבבה ;)

• אהבתי
Reactions: Roi
אכן. זה לא היה ברור שאני אנרכו-קפיטליסט כבר מזמן?
דיי ברור. לא ברור מה זה "חברת שוק חופשי".....
כלל לא ברור לי שיש קשר בין האליטה הטבעית לפוליטיקאים. פוליטיקאי הוא אדם שמעוניין בכוח על אחרים, האליטה הטבעית זה אנשים שהצליחו בחיים ומהווים מודל השראה וחיקוי. הם ממש לא מעוניינים בכוח, מקסימום מוכנים לתת מנסיונם ועצתם הטובה.
אני לא מבין מה זה המושג הזה "אליטה טבעית".
זה כאילו משה דיין? אייזנהאוור? פאטון? רומל? היטלר? לנין? ביל גייטס? סטיב ג'ובס? לארי אליסון? איך קוראים להוא מאינטל? אדלסון? סורס? דונלד טראמפ? ברלוסקוני? בן גוריון? גולדה?

אני מנסה להגיד שני דברים:
1. ההגדרה "לאליטה חברתית" תלויה לחלוטין במה מודדים, בסביבה, בצרכי החברה,
2. שהאמירה שהם לא מעוניינים בכוח מופרכת לחלוטין... ולדעתי מנותקת מהפסיכולוגיה האנושית. אדם שמגיע ל"ראש פירמידה" חייב לשאוף לכוח, כבוד, והערכה, אחרת הוא לעולם לא יגיע לשם.
ונוסיף גם 3: "פוליטיקאי" הוא רק סוג מסויים של ספציאליזציה, לעשייה ציבורית פופולריות וכו'.
ועד בית לא גובה מיסוי בכפייה- חתמת על חוזה קניה
באמת? לא חושב שבחוזה הקנייה שלי כתוב משהו על ועד בית...
לא חתמתי על חוזה עם המדינה
אני משוכנע שאתה מכיר את טיעון "האמנה החברתית". הוא אולי קצת מאולץ... אבל אתה צורך שרותים ציבוריים מרגע שאתה נולד.... ותמיד נתונה לך האפשרות To opt out . לא יודע לאן זה יוביל אותך, אבל האפשרות קיימת.

לא. וכתבתי שלא. לפחות פעמיים. השאלה "האם למסות?" מתאימה, לדעתי. לא השאלה "כמה?".
כתבת שראוי לשאול אם יש להטיל מע"מ וזה בדיוק מה שייחסתי לך - תמהיל מיסוי ישיר ועקיף.
יכול להיות. ובגלל זה לדעתי דמוקרטיה ישרה נטו לא מתאימה לחברה המודרנית. לדעתי חייב להיות שילוב עם פרלמנט. ובשביל שכל השמחה הזאת תעבוד, חייבת להיות מערכת חינוך מתפקדת, ותקשורת, ודיון ציבורי, וציבור מעורב פוליטית. פשרות פוליטיות אפשר להשיג בפרלמנט, ולאשרר אותן במשאל עם. או שלא, לא כל הנושאים מצדיקים משאל.
אני מסכים שיכול להיות שצריך להשתמש יותר במכשיר של משאל עם. שים לב שככל שאתה יוצר מנגנון מורכב יותר של שילוב עם הפרלמנט אתה נותן יותר כר למניפולציות לפוליטיקאים - האם גיוס בני ישיבות מתאים למשאל עם? האם יש להעלותו לפני / אחרי או במשולב עם שרות לאומי לערביי ישראל? האם כדאי לשאול בשבוע בו חיילים מותקפים בבני ברק או שחשפו בעיתונים תעשיית פטורים פיקטיביים במאה שערים?
אתה חולק על כך שאם נסתכל על הדמוקרטיות המובילות בעולם - ארה"ב, בריטניה, צרפת, ואפילו ישראל הקטנה, תבועים בהן ערכים של השמאל הליברלי, עם נטיות סוציאליסטיות, ופרוגרסיביות? וזה אגב, כניגוד לליברטניזם, או לליבליזם הקלאסי? או לשמרנות הימנית?
כל מדינה והייחוד שלה.
ישראל מממנת שרותי דת בהיקף גדול. ארה"ב מספיק עשירה כדי לממן מטוסים לישראל אבל לא כדי לתת ביטוח רפואי מינימלי לאזרחיה. יחסית לשבדיה אלו מדינות ימניות ושמרניות. יחסית למצרים, לא.
בישראל וארה"ב לא מלמדים אבולוציה שזו אחת מהפרדיגמות המדעיות החשובות להבנת המקום בו אנו חיים והמתוקפות ביותר, רק מחמת שמרנות דתית.

@גרהם
מה אבולוציה? איזה אבולוציה בראש שלך?
פאקינג ביולוגיה לא לימדו אותי! קצת כימיה? משהו? פיזיקה למדתי כמקצוע בחירה. 85% מהשכבה שלי לא יודעים מי זה ניוטון. מי מכיר בכלל את הנזיר עם האפונה?! אני אהיה המום אם אגלה שמישהו בכלל קיבל איזושהי החלטה בנושא במשרד החינוך. שהיה בכלל דיון איפשהו... אבולוציה רלוונטית לתלמידי ישראל בערך כמו שאינפי זה רלוונטי למי שלא יודע לקרוא.

אגב, אני לא חושב שישראל כזאת שמרנית... אנחנו מדינה דיי פלורליסטית בסה"כ... מצעדי גאווה והכל... ופה לא יעזו להפשיט נשים שלובשות בוקרה כמו בצרפת - מופת הדמוקרטיה.
תמהיל מיסוי ישיר ועקיף
תמהיל זה לא כאילו 37% 13% ?
לא משנה. נראה לי שהבננו האחד את השני
אתה נותן יותר כר למניפולציות לפוליטיקאים -
אני בכלל לא בטוח... ברוב המקומות שזה מיושם זה מנגנון מסובך שלוקח מלא זמן. ויש תקופה של cool down ודיון ציבורי. שזה כבר טוב כי יש השפעה מצננת על חקיקה, ואני בכלל חושב שחקיקת יתר זאת מגפה. אני גם חושב שהציבור הרבה פחות נתון למניפולציות פוליטיקאים, מאשר הפוליטיקאים נתונים לפופוליזם, לוביזם, ושחיטות. לדעתי הציבור יהיה הרבה יותר שקול מהפרלמנט. חוץ מזה ששכנוע בדיון ציבורי זה משהו חיובי.

אבולוציה רלוונטית לתלמידי ישראל בערך כמו שאינפי זה רלוונטי למי שלא יודע לקרוא.
אינפי אכן לא רלוונטי לרוב האנשים (וגם קשה להבנה לרובם).
אבולוציה היא נושא קל להבנה, מתוקף מדעית, והרבה יותר חשוב מכל תיאוריה מדעית אחרת להבנת מוצא החיים שזה נושא שמעסיק ילדים ונערים.
ברור שמשרד החינוך עסק רבות בנושא, אבל הוא נאלץ ללכת על ביצים כי המיעוט ששולט בו לא מתיר למורים ללמד את ילדיי על פי תפישתי השונה מתפישתם.
ראה למשל כאן (רק ב-2014 שינו את התוכנית ואני בספק אם זה מיושם בפועל):http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/582/414.html

לגבי שאר הנושאים נראה לי שמיצינו. לא בטוח שהמחלוקת כל כך גדולה.

אבולוציה היא נושא קל להבנה, מתוקף מדעית, והרבה יותר חשוב מכל תיאוריה מדעית אחרת להבנת מוצא החיים שזה נושא שמעסיק ילדים ונערים.
הנקודה שלי, היא שלא מלמדים את הבסיס של הבסיס. אבולוציה זה לא רלוונטי, אם לא יודעים בכלל מה זה חלבון.

1. ההגדרה "לאליטה חברתית" תלויה לחלוטין במה מודדים, בסביבה, בצרכי החברה,
2. שהאמירה שהם לא מעוניינים בכוח מופרכת לחלוטין... ולדעתי מנותקת מהפסיכולוגיה האנושית. אדם שמגיע ל"ראש פירמידה" חייב לשאוף לכוח, כבוד, והערכה, אחרת הוא לעולם לא יגיע לשם.
ונוסיף גם 3: "פוליטיקאי" הוא רק סוג מסויים של ספציאליזציה, לעשייה ציבורית פופולריות וכו'.
אליטה טבעית היא לא הדגרה סובייקטיבית. האנשים ששואפים להגיע לראש הפרמידה הם בדיוק האנשים הלא נכונים לשים שם. אליטה טבעית זה אלו שמעוניינים לחיות טוב, זה אנשים שהמידות הטובות שלהם גורמות לקהילה הקרובה להעריך אותם, זה אנשים שלא צריכים כלום מאף אחד ולכן בדיוק אנשים רוצים בעצתם. בקיצור, האנטי-תיזה של כל פולטיקאי, יו"ר אגודת סטודנטים או "פעיל קהילתי". זה טיפוסים כמו MMM למשל (מר שפם כסף). מהאנשים שציינת, אף אחד הוא לא אליטה טבעית, למעט אולי סטיב ג'ובס וביל גייטס (גם שם הם לא ממש דמויות לחיקוי).

באמת? לא חושב שבחוזה הקנייה שלי כתוב משהו על ועד בית...
אם כיום לא כתוב, זה כי כתוב בחוקי המדינה ואפשר לתבוע אם לא תשלם לפי החוק (בשוק חופשי יותר יהיה כתוב במפורש, כמו בהסכם condo בארה"ב). בכל אופן העסקה נעשתה מרצון, עם כל המגבלות והאילוצים שבה.
אני משוכנע שאתה מכיר את טיעון "האמנה החברתית". הוא אולי קצת מאולץ... אבל אתה צורך שרותים ציבוריים מרגע שאתה נולד.... ותמיד נתונה לך האפשרות To opt out . לא יודע לאן זה יוביל אותך, אבל האפשרות קיימת.
הפרכה לטענה השחוקה הזו אתה יכול לקרוא כאן. בקצרה, אין אפשרות ל OPT OUT, זה מו לומר למישהו שנחטף למכונית נוסעת שהוא יכול לצאת בכל רגע.

אם כיום לא כתוב, זה כי כתוב בחוקי המדינה ואפשר לתבוע אם לא תשלם לפי החוק (בשוק חופשי יותר יהיה כתוב במפורש, כמו בהסכם condo בארה"ב). בכל אופן העסקה נעשתה מרצון, עם כל המגבלות והאילוצים שבה.

http://www.hasolidit.com/kehila/threads/הפשע-כנראה-משתלם-במדינת-ישראל.4114/page-9#post-96082

יורש הדירה יכול למכור את הנכס (הגירה), לשנות את התקנון (בחירות) או לשרוף את המועדון (טרור אנרכיסטי)

מאחר וכמו שכתבתי לא נחטפת אלא יובאת (לידה או הגירה) על ידי הוריך לארץ הגזל אין לך אלא להלין על הוריך, שידעו היטב לאן הם באים ומה תנאי המגורים בה.
לא ידוע לי שקיימת ב 200 השנה האחרונות מדינה מערבית מודרנית שמתקרבת לחזון העוועים שלך, כנראה שזה דיבורים בעלמא,
אבל אתה מוזמן להקים מדינה עם כאילו לא חוקים רק התקנון של השליט האבסולוטי ה"נבון".

ונקנח בבדיחת דויד לוי רלבנטית:
דוד לוי מתקשר לאישתו מכביש ת"א - ירושלים
"תזהר שם בכביש, דוד" אומרת לו האישה הנסערת,
"משדרים בטלוויזיה מבזק מיוחד מכביש ת"א - ירושלים, איזה
מטורף נוסע שם נגד התנועה."!
"מטורף אחד?!" ענה בהתרגשות דוד לוי "יש כאן מאות כאלה!"

נערך לאחרונה ב:
אין אפשרות ל OPT OUT, זה מו לומר למישהו שנחטף למכונית נוסעת שהוא יכול לצאת בכל רגע.
לא מסכים עם ההשוואה, תסביר בדיוק למה אין לך אפשרות לצאת ולעבור למקום אחר? אף אחד לא מחזיק אותך בכוח במדינה.

הועבר לכאן משרשור אחר
רק לא ברור למה זה אינטרס של משרד הקליטה. זה צריך להיות אינטרס של משרד האוצר
משרד האוצר לא רוצה שישראל תהיה ותמותג כמקלט מס עולמי, בפרט כשהתנאים לקבל בה אזרחות כל כך מקלים לעומת מדינות מפותחות אחרות.
את משרד הקליטה מעניינת כנראה רק הקליטה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
עוד מעניין בעניין זה, האם ברגע שעוברים את ה500K או ה 1M, ניתן להשקיע ללא מגבלה מהשקל הראשון,
או רק על השקל המיליון ואחד?
המיליון ואחד. הרעיון הוא שמאפשרים סיכון למי שמבטיח לעצמו הכנסה מינימלית.

יצירת עיוותי שוק אתה מתכוון?
אני לא מכיר עקרון מיסויי שאינו שנוי במחלוקת (בוודאי אם לוקחים את הקצוות האידיאולוגים כפי שהם משתקפים בפורום).
במקרה של צמצום פטור לעולים הקו של האוצר דווקא מתיישב עם עמדות הימין הכלכלי, להבדיל מנושאים כמו פיזור אוכלוסין שנשמעים כחילול הקודש (הימני כלכלי).

פיזור אוכלוסין שנשמעים כחילול הקודש (הימני כלכלי)
וכל מי שאכפת לו מיעילות, תשתיות, כלכלה, אקולוגיה, שטחים פתוחים, איכות הסביבה, וכו'
עידוד תעסוקה,
מה זה עידוד תעסוקה ע"י מיסוי?
אתה מתכוון לפגיעה בתל"ג והסללה של עובדים למקצועות מחורבנים?
אתה מתכוון להקלות מס לעסקים ומפעלים שראוי שיפשטו רגל? לטובת עובדיהם, והכלכלה הישראלית?
או להגנה על יצרנים מקומיים, על חשבון רמת החיים של אזרחי ישראל?

---
חבל לחרב את האשכול
סתם הדליק אותי בעין :lol:

סתם הדליק אותי בעין :lol:
נו באמת. אתה הרי אינטיליגנטי ויודע שלכל פעולה אפשר להדביק תוויות לפי האידיאולוגיה.
אז כשנותנים הקלות מס לאינטל זה מעודד תעסוקה של מהנדסים ישראלים (מעניין למה דילגת על הדוגמה הברורה הזו) ומשרד האוצר רואה בזה מטרה של עידוד תעסוקה. לאחד זה אפלייה של השכבות החלשות, לשני זו ציונות.
אגב, כל אחד מהצדדים גם בטוח שהדעה שלו יעילה כלכלית. מה שמראה לך מה שווה המונח הזה.

אגב, כל אחד מהצדדים גם בטוח שהדעה שלו יעילה כלכלית. מה שמראה לך מה שווה המונח הזה.
תכף אני אביא לפה את עומר מואב....

הקלות מס לאינטל
האמת שזאת דוגמה מעניינת... רטורית, אפשר לבנות מסביבה את שני הטיעונים. אינטל מפתחים בארץ, מה שלא קשור להטבות מס. אבל, גם מייצרים, מה שבוודאי כן. הם גם מעסיק ענק בהייטק, ותורמים המון בידע, והכשרות ומלגות, וכו' וכד'. מצד שני, אפשר לטעון שעדיף היה פשוט להוריד קצת את מס החברות לכל העסקים. ושחדשנות, והשקעות חוץ, מגיעות בעיקר מעסקים קטנים ( ופחות מכך מבינוניים). ושאינטל בולעים אליהם המון כשרון, שלא יוצא ממנו כלום מלבד קצת רווחים לחברת האם.

הבעיה, היא שבשביל לענות על השאלה הזאת צריך להיכנס לתחום הנבואה... מה היה קורה, אם לאינטל לא הייתה ניתנת הטבת מס כלל... ומס החברות היה נמוך קמעה. בחיפה הכל היה נשאר אותו דבר. ספק שהפאב בקריית גת היה קם... האם עדיף את המהנדסים וההנדסאים האלה בתוך אינטל? או שעדיף אותם בסטארטאפים וחברות אחרות? מה עם המעגלים מסביב?

האינטואיציה שלי אומרת שהיה עדיף ללא הטבת המס.

וצריך לזכור שזה לא רק אינטל. גם צ'ק פוינט (שאין שום הגיון שיקבלו הטבה), וחברות נוספות.

תכף אני אביא לפה את עומר מואב....

האמת שזאת דוגמה מעניינת... רטורית, אפשר לבנות מסביבה את שני הטיעונים. אינטל מפתחים בארץ, מה שלא קשור להטבות מס. אבל, גם מייצרים, מה שבוודאי כן. הם גם מעסיק ענק בהייטק, ותורמים המון בידע, והכשרות ומלגות, וכו' וכד'. מצד שני, אפשר לטעון שעדיף היה פשוט להוריד קצת את מס החברות לכל העסקים. ושחדשנות, והשקעות חוץ, מגיעות בעיקר מעסקים קטנים ( ופחות מכך מבינוניים). ושאינטל בולעים אליהם המון כשרון, שלא יוצא ממנו כלום מלבד קצת רווחים לחברת האם.

הבעיה, היא שבשביל לענות על השאלה הזאת צריך להיכנס לתחום הנבואה... מה היה קורה, אם לאינטל לא הייתה ניתנת הטבת מס כלל... ומס החברות היה נמוך קמעה. בחיפה הכל היה נשאר אותו דבר. ספק שהפאב בקריית גת היה קם... האם עדיף את המהנדסים וההנדסאים האלה בתוך אינטל? או שעדיף אותם בסטארטאפים וחברות אחרות? מה עם המעגלים מסביב?

האינטואיציה שלי אומרת שהיה עדיף ללא הטבת המס.

וצריך לזכור שזה לא רק אינטל. גם צ'ק פוינט (שאין שום הגיון שיקבלו הטבה), וחברות נוספות.
לנבאוה שלך קוראים מחקר כלכלי.
אגב, עומר מואב שהזכרת מתנגד נחרצות לחוק העידוד.
ובכל זאת מעניין שכשצריך לתת דוגמאות לשימושים "לא יעילים" בתקציב כמעט אף אחד לא חושב על הדברים שהוא נהנה מהם ומעדיף להזכיר נושאים זניחים בתקציב שלא קשורים אליו.

לנבאוה שלך קוראים מחקר כלכלי.
בסדר. מה שאני אומר זה שלהשוות החלטות דומות בסביבות כלכליות אחרות זה בעייתי.
ולנסות לנחש לפי זה, זה עוד יותר בעייתי.
אגב, עומר מואב שהזכרת מתנגד נחרצות לחוק העידוד.
בגלל זה הזכרתי אותו...

אינטל עם הטבות המס שלהם, פירנסו אותי אישית במשך חצי שנה (בפרויקט שאגב הלך לאשפה.), ויחד עם צ'ק פוינט מפרנסים, בעבר ובהווה, כמה מחברי. ולדעתי הבלתי מלומדת (למרות שקצת קראתי), עדיף היה לו הם, והחברות האחרות לא היו מקבלים שום הטבה יחודית.

אידיולוגית, זאת עמדה שאני עומד מאחוריה 100% . כי, ההטבה באה על חשבון סטארטאפים, ועסקים קטנים ובינוניים.

יוטליטרית, שוב, לדעתי זה קריאה בכדור בדולח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
Y אזרח אמריקאי לפתוח חשבון השקעות בארץ או בארה״ב, בעד נגד. שוק ההון 4
A דירה בהנחה - המחזיקים בעד שליש דירה (כולל) מוגדרים מחוסרי דיור? נדל"ן 9
S מסחר בוואן זירו או ב-IBI - בעד ונגד שוק ההון 8
ה טיעון בעד קנייה של S&P 500 *וגם* Nasdaq 100 שוק ההון 21
ס בעד ונגד מגן מס כנגד מכירת rsu שוק ההון 7
H AirBNB Arbitrage בעד או נגד נדל"ן 18
S חשבון משותף - בעד ונגד צרכנות פיננסית 3
I פדיון ביטוח חיים להשקעה עצמאית - בעד או נגד פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
C השקעת נדל"ן בבאר שבע - בעד או נגד נדל"ן 46
מ השקעה בקרית-אתא. בעד/נגד/למה? נדל"ן 30
T Five Factor Investing בעד/נגד? שוק ההון 36
S בעד ונגד משיכת כספי פיצויים פטורים מקרן פנסיה מחקה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ITS ביטוח בריאות פרטי - בעד ונגד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M טיול ארוך בחו"ל - בעד ונגד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 53
ס נדלן בגרמניה בעד או נגד לעומת מקומות אחרים בעולם נדל"ן 24
ע השקעה באג"ח צמוד מדד, בעד ונגד? שוק ההון 32
L פרו גמל מנהלים-בעד או נגד? שוק ההון 7
קורא הדוק REET / VNQ + VNQI / RWO - שיקולים בעד ונגד שוק ההון 42
מתכנת אנרכיזם בעד ונגד אוף טופיק 116
Y שקיפות בשכר - בעד או נגד? אוף טופיק 43
doc29 מחיר למשתכן- בעד ונגד נדל"ן 85
Danielovich ברקזיט - בעד או נגד? אוף טופיק 39
ד האוצר מסתיר: הפנסיה לפורשי השנים הקרובות תקוצץ בעד 35% צרכנות פיננסית 120
אלברט מעבר קרן פנסיה - בעד או נגד?! צרכנות פיננסית 3
G אני מוכן ללמד אותך תכנות בעד הידע שלך בהשקעות (החלפת ידע הדדי) התפתחות אישית 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 5
M ביטול אזרחות אמריקאית והתמודדות עם RSU מיסים 11
A ביטול חוזה בהפרת חוק המכר? נדל"ן 11
R ביטול אזרחות אמריקאית אוף טופיק 103
flower ביטול מסלולי ההשקעות בחו"ל - קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
נ שלב ב' של הרפורמה ביטול התקשורת העצמאית? עתיד התקשורת בארץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 90
ה בכוונת משרד האוצר: ביטול העלאת תקרת ההון הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 58
P השלכות ביטול צ'ק (לא גדול)? צרכנות פיננסית 18
Z ביטול עליית ריבית על המשכנתא. נדל"ן 61
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
א ביטול הזכות להפלות יזומות בארה"ב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 217
C ביטול כפל ביטוחים בדיעבד צרכנות פיננסית 0
TheOneTech ביטול הוראת קבע ליתר ביטחון? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M ביטול וסדר בכרטיסי האשראי צרכנות פיננסית 6
A ביטול קיזוז אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Z ביטול פוליסת בריאות ישנה צרכנות פיננסית 3
Y חדר כושר צריך להחזיר לי כסף בשל ביטול מנוי אבל דורש פרטי חשבון בנק צרכנות פיננסית 4
S ביטול מסגרת אשראי -סיכונים צרכנות פיננסית 9
ג ביטול אג"ח מיועדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I ביטול אג"ח מיועדות פנסיה 226 מיליארד שקל שייכנסו לשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Homer ביטול מס רווחי הון אוף טופיק 41
c881 ביטול המיסוי ההוני של אופציות/RSU מיסים 35
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
A ביטול אג״ח מיועדות…אולי הפעם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה