טיול ארוך בחו"ל - בעד ונגד

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י benor2017, ‏11/4/18.

1. benor2017

benor2017 משתמש רשום

חושב על זה, מעולם לא היה לי רצון כזה אבל איכשהו עכשיו הוא התחיל לעלות.
    מצד אחד - רוצה לחסוך ולהנות מריבית דריבית ולהגדיל את תיק ההשקעות.
    מצד שני - אני חי עכשיו, החיים שלי יותר מורכבים ויש חיים מעבר לתיק השקעות ערטילאי/דמיוני.
    אני לא משלה ולא אשלה את עצמי - לפרוש מוקדם ככל הנראה ורוב הסיכויים שאני לא אפרוש.

מישהו באמת הרגיש שטיול כזה הועיל לו? (אני לא מדבר על הפאן הכלכלי).
    אני מדבר על טיולים של 1-3 חודשים ויותר.

2. מקווה_לטוב

מקווה_לטוב משתמש רשום

אני אדם חסכן היום יום, אבל אחד הדברים הכי טובים שעשיתי זה הטיול אחרי צבא (7 חודשים) וירח דבש (חודש וחצי).
    אני חושב שזה מאוד תלוי באופי, ועד כמה אתה אוהב טיולים, אבל אני מגדיר את שני הטיולים האלא כשווים יותר מעוד שנה של עצמאות כלכלית.
    נ.ב
    עלויות:
    טיול אחרי צבא - כ-50,000 ש"ח
    ירח דבש - כ-30,000 ש"ח (לזוג)

amit, Koby Paris, אשר35 ו-8 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  3. Roi

Roi משתמש רשום

סע לטיול, אחד הדברים הטובים שעשיתי אחרי צבא, המון חוויות טובות שילכו איתך לחיים, אי אפשר לכמת אותם בכסף.
    תהנה, תראה עולם, תחוויה תרבויות שונות ותחסוך אח"כ, לא יקרה כלום.
    בהצלחה.

4. Yevgeny

Yevgeny משתמש רשום

benor2017, HHH, yossik ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  5. Izelman

Izelman משתמש רשום

אני בהחלט בעד טיולים וכל המרבה הרי זה משובח, זה ממש לא סותר את הרצון לחסוך, אפשר לטייל ולעשות את זה בחשבון במסגרת תקציב.
    חזרתי עכשיו לארץ מטיול של שלושה שבועות באזור היער השחור, זוג +3 ילדים גדולים וסיימנו בפחות מעשרים אלף שקל, לא דילגנו על אף אטרקציה/פארק, הכל מתחיל בתכנון מוקדם

6. נתן

נתן משתמש רשום

לטעמי טיול כזה אחרי הצבא הוא מותרות שאין לך אפשרות להרשות לעצמך. אלו שנים שבהם השכל חד, וגם כל חסכון קטן בגיל זה מכפיל את עצמו ביחס לחסכון בגיל מאוחר יותר. אני לא טיילתי אחרי הצבא אלא הלכתי מייד ללמוד לעשות תואר (בערך 3 חודשים אחרי השחרור). זה איפשר לי לסיים תואר שני בזמן סביר ואז להתחיל לחפש מה אעשה עם עצמי כשכבר יש לי מקצוע ביד (גילוי נאות- אני אשכרה עובד במשהו שלמדתי, פחות או יותר, זה לא הכי נפוץ בפיזיקה יישומית). ממליץ לעשות את שלב ההתברברות והחיפוש העצמי (אם נדרש) אחרי האוניברסיטה ולפני הקריירה הרצינית.

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/18
    Mittagessen, benor2017 ו-yossik אוהבים את זה.
  7. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש רשום

קודם כל אני רוצה לסייג. לטייל יכול להיות יקר, ויכול למנוע ממך להגיע ליעדים כלכליים. הטיולים שלי עלו לי לא מעט, והתחלתי אחרי שהייתי כבר בפוזיציה מקצועית טובה למדי, למרות שבגיל יחסית צעיר.

אתה לא תמצא את עצמך בטיול. אתה לא תשתנה בצורה מהותית. אתה כן תגלה ,שהדבר העיקרי, שקובע את חוויית הקיום שלך הוא הקבוע* היחיד בחיים שלך - אתה עצמך. לכן, לברוח מעצמך, או to find wisdom outside yourself זה בתכלס is a futile endeavour .

תטייל.
    ואני לא מדבר איתך על טיול קטן לאירופה. סע רחוק, גיאוגרפית, תרבותית, תפיסתית. אזורים כמו הודו, דרום אמריקה, דרום מזרח אסיה, אולי אפילו אפריקה (יקר), קופצים לראש.

עזוב ש self reliance במקום מאוד רחוק ושכוח אל זאת חוויה מעצימה. או טרק לאיזה הר שנמצא בגבולות היכולת הפיזית שלך (לפעמים גם לנשום).

טיול למקום כזה מאפשר לך להתנתק מכל מה שמחזיק אותך פה, אחריות, מסגרת חברתית, מוסכמות חברתיות (עד רמה מסויימת, כן? אל תתנסה בקניבליזם), לעבר שלך אין משמעות, ולמעשים שלך אין השלכות (שוב, בגבולות הסביר) תחושת החופש כשאתה קם בבוקר, פותח את הסמרטפון, בודק מה יש לעשות בערים השכנות, או עדיף - יורד ללובי ומתחיל לשאול אנשים, קופץ לתחנה המרכזית קונה כרטיס, ונוסע, היא מדהימה. ותכלס כל בוקר מתחיל ככה (לאו דווקא בנסיעה, כן עם אותה מידת חופש).

זה ישנה אותך.
    החוויות שתחווה ישנו אותך. האנשים שתכיר. החברים שתכיר, ישנו אותך. הנזיר הבודהיסטי, שתתווכח איתו עד אמצע הלילה. "הפעילות אקסטרים" בגבול הסכנת חיים. המסיבות בהוסטל. ה"על האש" עם הגרמנים והאסטרלים. המורה מאירלנד, שתכיר ותבלו שבוע במיטה. הנופים. החשיפה לטבע בשיא התגלמותו. הסקס. הבחורות. הבחורים? גם וגם? אתה תראה תרבות אחרת, צורת חיים אחרת, תפיסת עולם אחרת, דתות אחרות. ותגלה שכל בני האדם בתכלס מאוד דומים. הסמים. וגם התקלות. הקשיים. השודדים? שיחות הנפש שתנהל עם אנשים כל כך שונים שבחיים לא היית נתקל בהם. המהנדסת הגרמניה שיש בינכם הרבה יותר מין המשותף, מאשר בינך לישראלי ממוצע.

הבעיה האמיתית זה לחזור.
    קשה לחיות בלי עוגן לתקופת זמן ממושכת. בסוף מתחילים להאבד. ואחרי מידה דיי בלתי מוגבלת של חופש - קשה לחזור לתכנת במשרד.

ותתרחק מהקייטנה של הישראלים אחרי צבא. לפעמים נחמד איתם, אבל בגדול עדיף בילעדיהם.

8. Roi

Roi משתמש רשום

קטע, שאני טיילתי לא היה סמארטפון, הייתי מחפש בתי קפה אינטרנטים על מנת לבדוק מייל, מי שמע על שיחות וידאו או בנייד, אין ספק שהעולם מתכווץ שיש לך אותו על קצות האצבעות.

אני ממליץ לנסות ולהתנתק, כן, כן, אפילו מהנייד, זה יפנה לך המון זמן.

9. yotamd

yotamd משתמש רשום

נשמע כאילו שאין לך מטרה מוגדרת לכסף שאתה חוסך. אם לא תטייל מה תעשה עם הכסף? תשתמש ברווחי הון לקצבה חודשית? בטחון כלכלי? בית?
    ושאלה שניה, כמה המטרה הזאת חשובה לך?

benor2017 אוהב/ת את זה.
  10. benor2017

benor2017 משתמש רשום

כרגע אין מטרה ברורה לכסף, אבל תמיד טוב שיהיה...
    כרגע קשה להגיד עד כמה זה חשוב, שאין מטרת על מאחורי העיניים.

11. תל אביבי

תל אביבי משתמש רשום

עבורי, הטיולים בעולם הם חוייה מעשירה מעין כמוה, אני לא יכול לתאר לעצמי את החיים בלעדיהם.

מצד שני, אתה כותב שהרצון רק התחיל להתעורר אצלך, אז אולי עבורך העניין פחות משמעותי? כל אדם הוא אחר, ולא תדע עד שלא תנסה.

בדיוק. פגשתי פעם מטייל באקוודור שהגדיר את מה שרוב הישראלים עושים כ״טיול מאורגן בלי מדריך״. אל תצטרף לטיול המאורגן הזה, תשמע שפות אחרות מאשר עברית, תפגוש עולמות אחרים של מטיילים וגם של ״מקומיים״ (מונח שלצערי נתקלתי בו הרבה).

Koby Paris, Roi, benor2017 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  12. משה

משה משתמש רשום

benor2017 אוהב/ת את זה.
  13. yotamd

yotamd משתמש רשום

אני דווקא לא מהחסידים של טיולים כאלה. זה אף פעם לא משך אותי.
    אבל אם חשבת על זה לעומק ואתה לא מצליח להגדיר למה אתה צריך את הכסף... אז למה לא בעצם? בסוף אתה בן אדם בוגר, ואם אתה לא חושב שתצטרך את הכסף לבטחון כלכלי, או לרכישת נכס או פרישה או העלאת איכות חיים או כל דבר אחר שמבוגרים עושים עם כסף - אז למה לא לנסוע?

benor2017 אוהב/ת את זה.
  14. benor2017

benor2017 משתמש רשום

אם אני אטייל, אני אדאג שישאר כסף בתיק ההשקעות...
    אני לא רוצה לחזור מטיול לנקודת ה - 0 .

15. efrat

efrat משתמש רשום

ברור שכן ! הטיול של אחרי הצבא היה אמור להיות הטיול הגדול וזהו, ואז היה עוד אחד, ועוד אחד, ועוד אחד וזאני מכורה לטיולים.
    אתחיל ואסייג כל הטיולים שהיו תחת תקציב יחסית נוקשה (אותו קבעתי לעצמי כמובן) ותוך מחשבה שחוסכים על נוחות כמו לינה במקומות נחותים או באוהל הכי כייף, אוכל זול - כמעט בשום טיול מלבד האחרון לא אכלתי בכלל במסעדות קונים אוכל בסופר ומבשלים לבד בהוסטל, אוטובוסים בעיקר בלי טיסות פנים או השכרות רכב כמעט בכלל (הכל תלוי יעד כמובן).
    אבל לא חוסכים על חוויות ולכן צלילות, רכיבה על סוסים ועוד דברים שמוגדרים בעיני הרפתקאה אפשרים . לא להתבלבל ולהכניס לקטגוריה הזאת טיולי יום שמאורגנים ע״י חברת תיירות מקומית וכל דבר פר הגדרה שכולל אוטובוס ושעת איסוף ספציפית הוא פחות כייף.
    את הכל אפשר לעשות פשוט צריך להתאמץ יותר. ולא לא צריך מדריך שיספר לך על המקום לעומק כי אחרי רבע שעה זה משעמם ואפשר לקרוא לבד. כמו כן לדעתי החלקים הכי כייפים בטיולים שלי היו החיבור עם הטבע והמחשבות שלי והאתגר בלטפס את ההר ולהנות מהנוף, להשלים טראק של 4 ימים בגשם בהצלחה בלי לוותר לעצמי וכדומה. אני אישית אוהבת את החוויה הישראלית אז נהנתי לפגוש ישראלים אחרים ולדבר איתם דווקא עם האירופאים אישית פחות התחברתי ולא היו הרבה נושאי שיחה.
    כל יעד יכול להיות זול (גם אפריקה , גם ניו זילנד וגם אוסטרליה) אם עושים אותו כזה. הרבה צעירים שנוסעים לדרום אמריקה או המזרח מבזבזים את הכסף שלהם על סמים , או הישארות מיותרת של חודשים במקום אחד, או לינה בתנאים משופרים ואכילה בעיקר במסעדות והכי גרוע טיולים יומים מאורגנים שהמליצו להם ישראלים אחרים שעולים הרבה כסף והערך המוסף שלהם מאוד נמוך. באותה מידה כל יעד יכול להיות יקר. ביליתי חודש וחצי בניו זילנד והוצאתי פחות מחודשים בדרום אמריקה פשוט כי בניו זילנד אכלתי טונה עם נודלז וישנתי בבתים של מקומים ובדרום אמריקה כל יום סטייק ולינה במקומות בטווח היקר.
    בנוסף בטיול ממש נהנים מהזמן אומנם אין סדר יום קבוע אבל כל יום הוא מלא פיעלות וחווית . לדעתי הטיול תרם לי המון גם בתור בן אדם גיליתי שאני יכולה להסתדר לבד ומעט מאוד דברים מפחידים אותי עכשיו ברמת ההסתדרות (אם הצלחתי להסתדר בתחבורה ציבורית במוזמביק בפורטוגזית אז באמת שהכל כבר בקטנה) וגם ברמת שמירה על תקציב מסודר ועמידה ביעדים.

לדעתי כן חד משמעי ומצלצל. תבחר את היעד בחוכמה ! זה יעשה לך את ההבדל בטיול. וגם תסכים להתגמש לפעמים עדיף לסטות קצת מהמסלול אבל לטייל עם אנשים כייפים .
    תעשה חיים .

יוסי, Yevgeny, Roi ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  16. Delver

Delver משתמש רשום

@benor2017 , אתה אחרי צבא או מבוגר יותר?
    אם אתה אחרי צבא, זה מאוד תלוי ביכולת ההשתכרות שלך אחרי התואר. אם אתה בונה על למידת מקצוע שיזניק אותך לעשירונים העליונים מבחינת השכר (מדעי המחשב, הנדסת חשמל וכדומה) אז הזמן שלך עכשו הוא זול מאוד ואילו הזמן שלך לאחר רכישת ההשכלה יקר מאוד.
    ז"א שהכסף שאתה תחסוך עכשיו ע"י ויתור על טיול (20k-40k? + חיסכון קטן מעבודה בשכר נמוך) - גם עם ריבית וריבית דריבית של כמה שנים לא ישנה לך את החיים וזה יתגמד לעומת חיסכון יפה משכר גבוה בעתיד.
    לעומת זאת, במידה ואתה צופה שכושר ההשתכרות העתידי שלך יהיה מעט מעל הממוצע ומטה (ז"א לא בעשירונים הגבוהים) - אז הכסף הזה דווקא כן יכול לעשות הבדל משמעותי ויש הגיון בחסכון עכשווי על חשבון טיול.

כך או כך, אפשר כמובן גם לבחור בדרך ביניים ולעשות טיול באורך "בינוני" כך שמצד אחד לא יהיה יקר מדיי ולא יבוא על חשבון תחילת לימודים ומצד שני ייתן לך צוהר לחוויה שאתה מתעניין בה.

benor2017 אוהב/ת את זה.
  17. benor2017

benor2017 משתמש רשום

אני מבוגר בסוף שנןת ה-20 לחיי, ואני משתכר באופן ממוצע ביותר (טיפה מעל המינימום). כרגע, לא מתוכננים לימודים או משהו דומה, כך שעליית שכר לא צפויה.
    לא עשיתי מעולם טיול ארוך.
    בתאכלס יש משהו במה שאתם אומרים, חסכון בסכומים/סדרי גודל האלה האלה כמעט ולא יועיל/ידגדג לי.
    אפשר להמשיך להתנהל כלכלית בצורה סבירה, לטייל, ולא לדאוג יותר מדי לתיק.
    מצד שני - אין לדעת מה יהיה מחר.

18. Delver

Delver משתמש רשום

אז למה שלא תתחיל מלטייל בארץ? יש לא מעט מסלולים ארוכים, יפים ומאתגרים.

19. benor2017

benor2017 משתמש רשום

עשיתי חלק משביל ישראל בעבר לפני כעשור- מתחשק לי לחוות חוויה קצת שונה ולא בארץ...

20. stass

stass משתמש רשום

נגנב מהסגפנות המוגזמת כאן.

הדן אדם שואל על טיול. רואים שזה חשוב לו וקיים סיכוי שהוא יצטער אם ולא יעשה את זה.

אז ברור. תטוס, תבלה, תכיר אנשים, בחורות (בחורים), תטייל בג'ונגל.
    [לא צריך להוציא כסף על "שטויות" כמובן. אפשר להתנייד באוטובוס].
    חיים פעם אחת והזמן שלך כאן מוגבל.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
טיולים בחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏1/6/16
ארה"ב - טיול מחוף לחוף במחיר סולידי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏13/1/16
טיולי לקטים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏26/1/15
כיסא למשרד - איכות לטווח ארוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏ביום חמישי ב- 12:49
השכרת רכב לטווח ארוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏13/6/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.