• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסחר בוואן זירו או ב-IBI - בעד ונגד

Shonik

משתמש רשום
דירוג
1
היי,
יש לי התלבטות גדולה כבר זמן מה, ואני לא מצליח לגבש דעה לגבי זה, אני אשמח להכוונה.
שאלת התכל׳ס שלי היא - וואן זירו או בית השקעות IBI ? בבקשה תקראו הכל לפני המענה.

כמה פרמטרים שיעזרו לי ולכם להגיע להבנה:
- משקיע בקרנות סל (אמריקאיות) לטווח ארוך - מבצע פעולת קנייה אחת בחודש.
- אני פאונדר בבנק וואן זירו (עמלת קנייה ומכירה 0.1% למניה - מינימום של $8, אין דמי משמרת/ניהול).
- עמלות מסחר בIBI הן - 0.1 סנט למניה, מינימום של $7.5 ודמי ניהול חודשיים של 15 ש״ח
- אין לי אזרחות אמריקאית אבל אני לא שולל רילוקיישן לארה״ב בעתיד הרחוקת לכן ההחלטה להשקיע בקרנות סל אמריקאיות כדי להימנע מPFIC. (זה לא בטוח שיקרה בכלל, אבל לא שולל)

וואן זירוIBI
יתרונות* הכל נמצא תחת פלטפורמה אחת, מאוד נוח לקנות ניירות ערך
אין עמלת המרת מט״ח, פעולה מיידית.
* בתור משקיע לטווח ארוך שקונה רק קרנות סל - הממשק שלהם מאוד דל (מה שמקל על המסחר) ופשוט להבנה
* עמלות מסחר קצת יותר זולות (למרות שבקניית קרנות סל אני לא עובר את המינימום של וואן זירו ככה שזה יוצא שווה ערך)
* מגוון אפשרויות השקעה גדולות, מידע מקיף על מניות, קרנות וכו...
* שירות לקוחות - זמינות גבוהה וניסיון של הצוות בפתרון בעיות ומענה על תשובות
חסרונות* יש כרגע גישה רק לבורסה האמריקאית וגם היא מוגבלת מבחינת המגוון - הם תמיד מוסיפים מניות חדשות (לא חושב שזה כל כך רלוונטי עבור משקיע כמוני שמשקיע במדדים)
* השירות לקוחות לא ואו - הזמינות נמוכה והמענה של השירות לא תמיד מדויק (מבצע פעולה אחת בחודש ככה שפחות מעניין אותי השירות לקוחות)
* בנק חדש, אין לדעת מה יקרה בעתיד עם העמלות, ביטול מעמד פאונדר, נפילה של הבנק (חס וחלילה) וכו וכו...
* יש צורך להעביר כסף מהחשבון בנק לבית ההשקעות כל חודש, עד שהפעולה מופיעה, עד שהכסף זמין בחשבון מסחר האמריקאי לוקח לפחות 2 ימי עסקים אם לא יותר
* המערכת ספארק והview trade פשוט גרועות, אין לי מילה אחרת לתאר את מה שקורה שם, יש פערים בין היתרות, בין השווי הנוכחי וכו... מאוד מאוד לא אינטואיטיבי להבנה
* הבנתי שאין אפשרות להעביר ישירות את התיק לברוקר זר במידת הצורך (ראה הערה למעלה לגבי רילוקיישן שאני לא שולל בעתיד הרחוקת אך לא בטוח שיקרה בכלל), צריך להעביר לבנק ומשם להעביר לברוקר זר

נערך לאחרונה ב:
למסחר דולרי, גם אם מועט, הייתי משתמש ב IB ולא בחלופות שהצעת.

לא הייתי סוחר ב 01 כלל, כל עוד אין אפשרות לנייד משם את התיק בקלות, אחרת הופכים ללקוחות שבויים.

למסחר דולרי, גם אם מועט, הייתי משתמש ב IB ולא בחלופות שהצעת.

לא הייתי סוחר ב 01 כלל, כל עוד אין אפשרות לנייד משם את התיק בקלות, אחרת הופכים ללקוחות שבויים.
תודה רבה לך על המענה, בטוח שאין אפשרות לנייד משם את התיק? כי בתעריפון עמלות שלהם כן ממופיעה עמלת העברת תיק לברוקר אחר, זה לא משהו רגולטורי שהם מחוייבים אליו?
לגבי IB, אני מאוד נרתע מכל הקטע של דיווח מס, מעדיף לשלם עוד כמה שקלים בשנה על עמלת קנייה, ולא לשלם כמה מאות (?) לרואה חשבון שימלא לי דוח, לרדוף אחריו וכו וכו.. תקן אותי בבקשה אם אני טועה?

תודה רבה לך על המענה, בטוח שאין אפשרות לנייד משם את התיק? כי בתעריפון עמלות שלהם כן ממופיעה עמלת העברת תיק לברוקר אחר, זה לא משהו רגולטורי שהם מחוייבים אליו?
אין לי מושג. הם לא מאפשרים לנייד תיק פנימה, ועם כל סיפורי הזוועה גם על בנקים מסורתיים בניוד ל IB, לא הייתי מהמר עליהם.
לגבי IB, אני מאוד נרתע מכל הקטע של דיווח מס, מעדיף לשלם עוד כמה שקלים בשנה על עמלת קנייה, ולא לשלם כמה מאות (?) לרואה חשבון שימלא לי דוח, לרדוף אחריו וכו וכו.. תקן אותי בבקשה אם אני טועה?
בפורום נטען שכל עוד אין מכירה, אין צורך בדיווח. כשמס דיבידנדים מנוכה במקור הדיווח הוא נורא פשוט וגם אז יש מחלוקת אם בכלל נדרש.
יש גם מדריכים למילוי דוח עצמאי במקרה של מכירה.
כמובן שיש יתרונות של מכירה בשכבות וכסף שנמצא מחוץ להישג יד של הרשויות הישראליות.

אין דמי משמרת/ניהול בכלל.
אם כך שתי האופציות דומות מאוד, אני הייתי נשאר בבנק משיקולי נוחות.

עצה כללית: אל תעשה חישובים של סנטים ודולרים. זה לא מוביל לשום החלטה טובה.

אין לי מושג. הם לא מאפשרים לנייד תיק פנימה, ועם כל סיפורי הזוועה גם על בנקים מסורתיים בניוד ל IB, לא הייתי מהמר עליהם.

בפורום נטען שכל עוד אין מכירה, אין צורך בדיווח. כשמס דיבידנדים מנוכה במקור הדיווח הוא נורא פשוט וגם אז יש מחלוקת אם בכלל נדרש.
יש גם מדריכים למילוי דוח עצמאי במקרה של מכירה.
כמובן שיש יתרונות של מכירה בשכבות וכסף שנמצא מחוץ להישג יד של הרשויות הישראליות.
אוקיי, אני אבצע חיפוש בפורום לגבי הנושא הזה, מודה שאני לא מבין בו כל כך, פשוט נשמע מרתיע להכנס לנושא הזה.

היי,
יש לי התלבטות גדולה כבר זמן מה, ואני לא מצליח לגבש דעה לגבי זה, אני אשמח להכוונה.
שאלת התכל׳ס שלי היא - וואן זירו או בית השקעות IBI ? בבקשה תקראו הכל לפני המענה.

כמה פרמטרים שיעזרו לי ולכם להגיע להבנה:
- משקיע בקרנות סל (אמריקאיות) לטווח ארוך - מבצע פעולת קנייה אחת בחודש.
- אני פאונדר בבנק וואן זירו (עמלת קנייה ומכירה 0.1% למניה - מינימום של $8, אין דמי משמרת/ניהול).
- עמלות מסחר בIBI הן - 0.1 סנט למניה, מינימום של $7.5 ודמי ניהול חודשיים של 15 ש״ח
- אין לי אזרחות אמריקאית אבל אני לא שולל רילוקיישן לארה״ב בעתיד הרחוקת לכן ההחלטה להשקיע בקרנות סל אמריקאיות כדי להימנע מPFIC. (זה לא בטוח שיקרה בכלל, אבל לא שולל)

וואן זירוIBI
יתרונות* הכל נמצא תחת פלטפורמה אחת, מאוד נוח לקנות ניירות ערך
אין עמלת המרת מט״ח, פעולה מיידית.
* בתור משקיע לטווח ארוך שקונה רק קרנות סל - הממשק שלהם מאוד דל (מה שמקל על המסחר) ופשוט להבנה
* עמלות מסחר קצת יותר זולות (למרות שבקניית קרנות סל אני לא עובר את המינימום של וואן זירו ככה שזה יוצא שווה ערך)
* מגוון אפשרויות השקעה גדולות, מידע מקיף על מניות, קרנות וכו...
* שירות לקוחות - זמינות גבוהה וניסיון של הצוות בפתרון בעיות ומענה על תשובות
חסרונות* יש כרגע גישה רק לבורסה האמריקאית וגם היא מוגבלת מבחינת המגוון - הם תמיד מוסיפים מניות חדשות (לא חושב שזה כל כך רלוונטי עבור משקיע כמוני שמשקיע במדדים)
* השירות לקוחות לא ואו - הזמינות נמוכה והמענה של השירות לא תמיד מדויק (מבצע פעולה אחת בחודש ככה שפחות מעניין אותי השירות לקוחות)
* בנק חדש, אין לדעת מה יקרה בעתיד עם העמלות, ביטול מעמד פאונדר, נפילה של הבנק (חס וחלילה) וכו וכו...
* יש צורך להעביר כסף מהחשבון בנק לבית ההשקעות כל חודש, עד שהפעולה מופיעה, עד שהכסף זמין בחשבון מסחר האמריקאי לוקח לפחות 2 ימי עסקים אם לא יותר
* המערכת ספארק והview trade פשוט גרועות, אין לי מילה אחרת לתאר את מה שקורה שם, יש פערים בין היתרות, בין השווי הנוכחי וכו... מאוד מאוד לא אינטואיטיבי להבנה
* הבנתי שאין אפשרות להעביר ישירות את התיק לברוקר זר במידת הצורך (ראה הערה למעלה לגבי רילוקיישן שאני לא שולל בעתיד הרחוקת אך לא בטוח שיקרה בכלל), צריך להעביר לבנק ומשם להעביר לברוקר זר
למה לא לפתוח חשבון בפסגות
ללא דמי ניהול /משמרת,סנט למניה מינימום 6.5 $

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
ד מערכת מסחר שאיננה ספארק במיטב דש שוק ההון 4
E חשבון מסחר בארהב שוק ההון 3
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
A הפסקת מסחר בניירות P.T.P שוק ההון 2
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
yossik מס הכנסה על זיכוי בעמלות מסחר מיסים 3
A התלבטויות לגבי חשבון מסחר שוק ההון 7
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
ט פלטפורמת מסחר בבנק שוק ההון 2
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
T מסחר בזהב השקעות אלטרנטיביות 1
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
SolidBixby אישור ניכוי במקור מרשות המיסים בעבור מסחר ב IB? מיסים 6
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
M מסחר באופציות או מסחר יומי במניות - אופציה אפשרית? שוק ההון 0
I מסחר עצמאי אופציות להון של מעל 500K שוק ההון 23
M נתוני מסחר של מניות ישראליות להורדה או דרך API שוק ההון 5
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
L האם מסחר דרך חברה בע"מ נחשב PFIC לאזרח אמריקאי? שוק ההון 19
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
O כספית בבנק בנוסף לחשבון מסחר בבית השקעות שוק ההון 17
ש מיואשת מהממשק של פסגות (מסחר עצמאי) פוסטים מאיכות נמוכה 19
U חשבון מסחר להשקעה לקטינים צרכנות פיננסית 1
DORON455 חשבון מסחר IB - דיווח מס לשכיר מיסים 0
M חשבון מסחר אפוטרופוס לקטין אמריקאי שוק ההון 20
O מסחר עצמאי בפסגות פוסטים מאיכות נמוכה 13
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
ב איחוד חשבונות מסחר שוק ההון 2
I מסחר עצמאי - ביטחון וערבויות שוק ההון 0