• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תקנות חדשות של האוצר על IRA

לא נראה לי שיתעסקו עם מישהו שהפקיד במקור מתחת לתקרה ואחר-כך עבר את התקרה בגלל הרווחים, פשוט לא יתנו לו להפקיד עוד. זה נועד למנוע מצבים שמישהו מפקיד סכומים עצומים ואז נהנה מפטור מלא ממס ובסוף מוריש את הקופה לילדים והם מקבלים גם כן פטור ממס, זה נועד למנוע יצירה של מקלט מס בלתי מוגבל.

שאלה - לפי התקנות החדשות (והישנות?) שכיר יכול להפקיד מכספים נזילים (שלא משכר) כמה שהוא רוצה עד התקרה של 5.2M?
במקרה כזה יחולו עליו המגבלות הנוקשות יותר של השקעה במדדים בלבד?
כמובן, שהכספים לא יהיו נזילים עד לגיל פרישה.

שכיר יכול להפקיד מכספים נזילים (שלא משכר) כמה שהוא רוצה
השאלה שצריכה להישאל היא,
האם שכיר יכול להפקיד כספים לקופ"ג במעמד עצמאי מעבר למשכורת שאינה מבוטחת? אני משער שאפשר וזה ייחשב קצבה מוכרת @נדב @יוסי
במקרה כזה יחולו עליו המגבלות הנוקשות יותר של השקעה במדדים בלבד?
כן, אך כאשר הצבירה תעבור את ה- 1M ש"ח יהיה ניתן להשקיע את היתרה גם בנכסים אחרים לא מדדיים (כמו בקרה"ש)

לפי הדיון בועדה, משרד הקליטה רצה להגדיל את גובה התיקרה לעולים חדשים מעבר למה שאזרחי ישראל מקבלים וזה למה הדיון עלה (התיקרה עלתה לכולם)
את זה הבנתי.
לא הבנתי איך המוצר החדש יכול לעודד העברת כספים לישראל, אפילו אם התקרה תהיה גבוהה פי מאה.

@יוסי @נדב

שאלה שמעניינת אותי ,
אם היו לי פוליסות ב"מ ללא מקדם (הוניות) שכיום נוידו לקופות גמל הוניות (מוקפאות כמובן)
האם ניתן לנייד אותן ל ira ולשמר את מעמדן כהוניות ?
מדובר בפוליסות מלפני 2008 שבה בוטלו הקופות גמל ההוניות.

לא הבנתי איך המוצר החדש יכול לעודד העברת כספים לישראל
הוא לא מעודד, אבל משרד הקליטה רצה שלא תהיה תקרה בכלל בעולים כדי שתקרה כלשהי לא תרתיע עולים (כנראה די עשירים) להביא את כספם ממקלטי המס ברחבי העולם ושישראל תהיה גם אחת ממקלטי המס לצורך העניין הזה.
כל זה נאמר כי יצא לי לצפות בדיון ואלו המסקנות שהסקתי

@מתכנת , טבלה יפה, תודה!

נקודה חשובה שחסרה בטבלה היא נושא המיסוי. אני יודע שקה"ש פטורה ממס על ההפקדות עד הסף השנתי, ומעל הסף השנתי להפקדות משלמים 25% בפדיון .

כעת, על קופ"ג לפי סעיף 190 יש טענה שמשלמים רק 15% מס כשפודים (בהנחה שיש לי כבר קצבת פנסיה מעל הסף). ידוע למישהו האם זה נכון?

הוא לא מעודד, אבל משרד הקליטה רצה שלא תהיה תקרה בכלל בעולים כדי שתקרה כלשהי לא תרתיע עולים (כנראה די עשירים) להביא את כספם ממקלטי המס ברחבי העולם ושישראל תהיה גם אחת ממקלטי המס לצורך העניין הזה.
כל זה נאמר כי יצא לי לצפות בדיון ואלו המסקנות שהסקתי
רק לא ברור למה זה אינטרס של משרד הקליטה. זה צריך להיות אינטרס של משרד האוצר

רגע אחד זכור לי שמשרד האוצר ציין שיש להם כבר הקלות (סעיף 168) והם לא מעוניינים במכבסת מס נוספת
בגלל שזה היה שמץ של אינטרנס ממשרד האוצר הם הסכימו לדון כחצי שעה (off the clock) כדי להגדיל את התיקרה
אבל האינטרנט היה פוליטי לפי דעתי, לא טוב ליבם של נערי האוצר
במידה ולא היה, היו היום עם תיקרה של 3.8M בלבד...

משרד האוצר לא רוצה שישראל תהיה ותמותג כמקלט מס עולמי, בפרט כשהתנאים לקבל בה אזרחות כל כך מקלים לעומת מדינות מפותחות אחרות.
את משרד הקליטה מעניינת כנראה רק הקליטה.

[המשך הדיון שזלג למסים הועבר לכאן - מתכנת]

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
מניחים ריבית תחשיבית

זה מצחיק להניח ריבית תחשיבית לחשבונות IRA

אבל עד שלא יהיה לו מיליון (על הנייר) הוא יהיה מוגבל בסוגי ההשקעה, לא?

עוד מעניין בעניין זה, האם ברגע שעוברים את ה500K או ה 1M, ניתן להשקיע ללא מגבלה מהשקל הראשון,
או רק על השקל המיליון ואחד?

האם זה:
אך כאשר הצבירה תעבור את ה- 1M ש"ח
עונה על זה?
איך יודעים ש 4418 ש"ח, הקיצבה המינימלית לצורך ביטול ההגבלות על אופן ההשקעה
לדעתי, התכלית זהה, היינו להבטיח קבצה מינימלית, אלא שאחד מתייחס לאדם שכבר מקבל קבצה והשני ומי שטרם מקבל קבצה, הסכום גם נראה לי זהה ~
מניחים ריבית תחשיבית, מהוונים צבירה לגיל פרישה
מחלקים במקדם משוערך
ווואלה
מליון לחלק ב 200 יוצא 5אלפים
מי שיחזיק כ 500k כ 20 שנה לפרישה יש לו מליון ~
שים לב שהסכום 1M נגזר ישירות מתוך סכום הקצבה המזערי ויעלה יחד איתו.
אפשר לפנסיה, אז למה לא לגמל?
הניחוש שלי נכון הן לפנסיה והן לגמל, אלא שלא מצאתי אישוש מפורש לזה.
שים לב אנו מדבר על הפקדות שכיר במעמד עצמאי כמו לסעיף 47 אבל בחריגה מהתקרה או מהשכר הלא מבוטח, סביר שזה אפשרי ואפילו מעניק לכספים מעמד של "קצבה מוכרת" אבל רק רוצה לוודא.
או רק על השקל המיליון ואחד?
זה.

נקודה חשובה שחסרה בטבלה היא נושא המיסוי. אני יודע שקה"ש פטורה ממס על ההפקדות עד הסף השנתי, ומעל הסף השנתי להפקדות משלמים 25% בפדיון .
כעת, על קופ"ג לפי סעיף 190 יש טענה שמשלמים רק 15% מס כשפודים (בהנחה שיש לי כבר קצבת פנסיה מעל הסף). ידוע למישהו האם זה נכון?
בא לא נסיט מניהול אישי לנושא מיסוי, כל אחד מהם מורכב בפני עצמו :)
יש שרשור שלם שעוסק בתיקון 190.
רשמתי בו בעבר סיכום של אפשרויות המיסוי על פי הבנתי.
@איש(3718)

נערך לאחרונה ב:
כלכליסט לא רואה בעין יפה את תיקון התקנות
מבחינם המהלך הזה מיועד "לחוסכים אמידים" ומעניק "הטבת מס לעשירון העליון"
פשוט ביזיון הכתבה הזו.
סתם צרות עין או חוסר הבנת הדברים.
הכתבת טעתה בגדול היות שהטענות שלה היו נכונות עוד טרם התיקון הנוכחי, התיקון להפך, צמצם את "הפרצה" שהיא קובלת עליה, פותר את האפליה ומעניק גם לשכיר את האפשרות שלא הייתה קיימת.
היא כנראה גם פספסה שאפילו מי שמשתכר מינימום יכול לנהל ב-IRA כספים פנסיוניים החל מהשק הראשון.

הייתי מציע להם כאלטרנטיבה, לסקור את השרשור הזה והצהלה ששוררת בו :)

נערך לאחרונה ב:
לדעתי התקנות בכיוון הנכון, כנראה בעוד 3-5 שנים יעברו בחינה, אי אפשר ברגע אחד להפוך את כיוון הספינה הכבדה בייחוד שחלק גדול הנוסעים לא ממש אחראים או מבינים ויעשו טעויות, וברור שי אנשים שבשבילם זה מעט מדי ומגביל מדי.
מה שנחמד הוא שבעצם נותנים לבתי השקעות שאינם מחזיקים קרנות פנסיה להגדיל את נתח השוק שלהם וזה יכול להגדיל את התחרות מול הגופים הגדולים
מה שיכול לשפר את השרות ודמי הניהול, גם בגמל מנוהל וגם ב IRA.
כבר היום פנו אלי מבית השקעות והציעו לי IRA ב 0.2% אם אנייד אליהם את ה קרה"ש וקופות הגמל וזה הכי נמוך ששמעתי שיש כאן (עם קבוצות רכישה)

כבר היום פנו אלי מבית השקעות והציעו לי IRA ב 0.2% אם אנייד אליהם את ה קרה"ש וקופות הגמל וזה הכי נמוך ששמעתי שיש כאן (עם קבוצות רכישה)
חכה חכה, בא נראה מה יהיו התנאים כאשר תגיע קבוצת רכישה עם ניוד צבירה של 100M שח וצפונה.
עד היום הקבוצות היו בסדר גודל של 20M~ כי זה היה רק השתלמות כעת כשמדובר על תגמולים ופיצויים יהיה הרבה יותר כסף
מעבר לזה שאולי עמית שיגיע עם צבירה בגמל מעל הסף הנדרש (בכל קבוצה) כבר יתקבל גם להשתלמות באותם תנאים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
flower תקנות חדשות - מיסוי קרנות NTR,צוברות, מדדי חו"ל ישראליים מיסים 2
מ ביטוח מבנה למשכנתא-תקנות כיבוי אש בבתי מגורים נדל"ן 1
R תקנות ניוד לקרן השתלמות בניהול אישי IRA - ניוד פנימי אל חשבון העמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Mamaof הרחבת תקנות על ניכוי מס במקור - הודעה מהבנק שוק ההון 17
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
deussex אסטרטגיות השקעות חדשות ומשתנות שוק ההון 12
Myrath ריכוז עדכוני חדשות פוסטים מאיכות נמוכה 11
א היכן אתם ואתן קוראים וקוראות חדשות פיננסיות? פוסטים מאיכות נמוכה 17
A יפוי כח מתמשך - הנחיות חדשות לבנקים אוף טופיק 8
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7
adamshalev מקור חדשות רחב ואיכותי אוף טופיק 41
K קרנות צוברות חדשות (ETF) של ואנגארד שמאוגדות באירלנד שוק ההון 277
sogi האם משפחה שמחזיקה 3 מכוניות חדשות יכולה להיחשב מעמד ביניים? אוף טופיק 24
unrealx הפקדות חדשות לאחר יציאה מאיזון התיק שוק ההון 2
דור דורים קרנות פנסיה ברירת מחדל חדשות צרכנות פיננסית 44
P יש חדשות לגבי אפשרות הניוד בגמל להשקעה? צרכנות פיננסית 0
קפה שחור קרנות אמריקאיות צוברות דיבידנד חדשות עם טוויסט שוק ההון 4
cypriano de rore אתרי חדשות אוף טופיק 18
חתול לילה חדשות טובות - הדולר עולה ! שוק ההון 10
מתכנת לינק להודעות חדשות בפורום - שאלה למפתחי web :) אוף טופיק 2
H חדשות טובות - דמי הניהול יורדים, לפחות בחו"ל שוק ההון 12
yossik חדשות טרייד וואן/בנק איגוד - מסחר בחו"ל צרכנות פיננסית 9
yossik חדשות טובות למשלמים ב PayPal צרכנות פיננסית 0
פשוט IRA שאין בה הפקדות חדשות שוק ההון 30
yossik תֶּקֶל, מַסֶּדֶת, שָׁרָתִית, תַּכְמִין, לְתַצֵּר - מילים חדשות מבית היוצר של האקדמיה ללשון העברית. אוף טופיק 5
הסולידית חדשות והודעות שער הקהילה 44
yossik חדשות טובות למשתמשי Windows 7 אוף טופיק 30
תמיר ארנונה מטורפת בשכונות חדשות יש מה לעשות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
S אודה להמלצה על אתר אחד שמאפשר השוואת גרפים/תשואות גם של ETF אמריקאיות וגם של ETF איריות שוק ההון 5
מ מה השווי של הדירה? נדל"ן 0
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 19
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23