• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיעון בעד קנייה של S&P 500 *וגם* Nasdaq 100

האמיץ

משתמש רשום
דירוג
2
ראיתי פורמים שדנים בנושא,
ברובם ככולם שרר קונצנזוס, שכן לקנות גם Nasdaq 100 וגם S&P 500 זה חובבני, כי זה חופף ומעיד על חוסר הבנה ולמה לא לקנות פשוט מניות בודדות אם אנחנו בפורקס, וידה ידה ידה.
אם כי אני מסכים עם העיקרונות.
בעניי הטעונים לוקים בחסר, שכן הNasdaq 100 מביס את הS&P 500 לאורך כל תקופת זמן ארוכה בהיסטוריה.
ובכן יגיבו " ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד".
אוקיי? אז אל תקנו את הS&P 500, וגם לקנות את הקרן העולמית שמורכבת למעשה כמעט לחלוטין ממדינות המערב. ומי אמר שאנחנו לא יום מקריסת המערב? אולי לקנות מדד של המדינות המתפתחות? (שכמעט תמיד המדד שלהן יורד).
למעשה, תמיד ובכל זמן יטענו אנשים שהשוק מסוכן. שהמכפילים של מניות הטכנולוגיה גבוהות מידי. ושהמערב והכל הינו בועה. והעבודה היא, שמדי פעם האנשים האלו יצדקו. אבל זה לא מעבר להסתברות והתפלגות נורמלית.
ואף שאמורים זאת בכל תקופה, זה נוטה לא להתממש בצורה משמעותית כלפי הNasdaq 100. (כמובן שכאשר יתממש ברמה כזאת או אחרת יאמרו נבאי הזעם "אמרנו לכם")

מה שכן, ידוע והוכח, שאנשים ממתחרים "סיכון" באופן יקר, לכן אם הNasdaq 100 נתפש כמסוכן, אז סיכון זה יתומחר באופן יקר. (יותר רווחי לעשות שורט מלקנות אופציה בממוצע)

ולנושא באופן ישיר, לקנות בISHARES את הקרן של Nasdaq 100 *בשקלים* זה זול וקל, הרבה יותר מלקנות מניות בודדות *בדולרים* ופחות ספקולטיבי. ונותן מענה לאכן "הימור" שעשוי להגדיל את התשואה של קניית S&P 500 ISHARES.

כמובן שאתה עשוי לאבד את הבית שלך, אבל זה תמיד נכון. גם אם אתה לא משקיע.
דווקא להשקיע אני חושב, מוריד את הסיכוי לזה.

כמובן לא מייעץ לאף אחד לעשות את זה
(אכן מסוכן)

אשמח אם מישהו יחסל את הטיעונים שלי

ברובם ככולם שרר קונצנזוס, שכן לקנות גם Nasdaq 100 וגם S&P 500 זה חובבני, כי זה חופף ומעיד על חוסר הבנה
זה לא נכון באופן כללי. אלו מדדים שונים במהותם. כיום מניות הטכנולוגיה הן חלק מרכזי במדד, אבל למשל בארה"ב של 1960 מניות טכנולוגיה למיטב ידיעתי לא היו מוכרות והחברות הגדולות (זה סתם מכמה שמות של החברות הגדולות. כמובן שהמדד הכיל הרבה מאוד חברות שונות אבל פחות "טכנולוגיה") היו בגלל יצרניות רכב מכני (שהיום מפסידות לרכב החשמלי). המדדים משתנים בהתאם לשווי השוק של החברות. אם חברות הטכנולוגיה יקרסו נניח ב-90 אחוז אז הנאסדק יפול חזק, אבל הs&p 500 מכיל גם חברות שהן לא טכנולוגיה ולכן ההרכב שלו ישתנה והירידה שלו תהיה פחות תלולה.

עריכה:
אני אוסיף שלדעתי, מבחינת וליואציות, המעבר הזה נובע כנראה מההעדפה של המשקיעים להשקיע בצמיחה מאשר במניות ערך. חברות טכנולוגיה כמו אפל למשל שמרוויחות כ6 דולר FCF פר מניה בשנה, אבל מתומחרות ב170 דולר בערך מה שמשקף את ציפיות המשקיעים לצמיחה של עשרות אחוזים ברווחים בשנים הקרובות. בעבר היו ציפיות דומות בבועת הדוט קום הגדולה לצמיחה מאוד גדולה בעקבות האינטרנט שלא קרתה. לכן לדעתי מדובר פה ביותר סיכון כי אם הצמיחה לא תגיע אז תהיה בעיה להחזיק את השווי.

נערך לאחרונה ב:
אשמח אם מישהו יחסל את הטיעונים שלי
אין כאן מה לחסל כי אין כאן יותר מדי טיעון שנוי במחלוקת. הנאסדאק יותר תנודתי ופחות מגוון מהS&P, לכן, מצד אחד, עם יותר סיכון להפסד, מצד שני יש בו פוטנציאל לתוחלת רווח גדולה יותר. זה עקרון בסיסי בהשקעות. אם אתה עמיד בפני הפסדים ניכרים, ומוכן להחשף לסיכון כדי להגדיל תשואה אז לך על זה. אני יכול להמליץ לך על אסטרטגיות יותר מסוכנות\מתגמלות - QQQ , מניית אפל כמו באפט, לאס ווגאס, ועוד ועוד...

אז אל תקנו את הS&P 500, וגם לקנות את הקרן העולמית שמורכבת למעשה כמעט לחלוטין ממדינות המערב.
אני לא מבין איך הגעת למסקנה הזאת. אנשים קונים את כל העולם בדיוק כי הם לא יודעים מה יהיה בעתיד.

לנושא באופן ישיר, לקנות בISHARES את הקרן של Nasdaq 100 *בשקלים* זה זול וקל, הרבה יותר מלקנות מניות בודדות *בדולרים* ופחות ספקולטיבי.
משפט נכון לטעמי.
עדיף קרן סל שנותנת יציבות נפשית במשבר בשווקים מאשר מניות בודדות.
מניות בודדות זה תמיד פחות פיזור מנאסד"ק 100 (בנאסד"ק 100 יש 9 סקטורים.)
ובמניות בודדות יש מס ירושה.

כתבת הרבה, אבל הטיעונים מעורבבים בהרבה מלל אז יכול להיות שלא הבנתי נכון. אני חושב שמה שכתבת זה שעדיף להשקיע במניות טכנולוגיות על פני sp500 כי היסטורית הייתה להם תשואה יותר גבוהה (וסיכון גבוה).

אבל הטיעון ההפוך הוא שהשקעה ב sp500 מטרתה פיזור ולא תשואה.
אז לא ברור לי ה"ויכוח", מדובר על 2 מטרות שונות.

כתבת הרבה, אבל הטיעונים מעורבבים בהרבה מלל אז יכול להיות שלא הבנתי נכון. אני חושב שמה שכתבת זה שעדיף להשקיע במניות טכנולוגיות על פני sp500 כי היסטורית הייתה להם תשואה יותר גבוהה (וסיכון גבוה).

אבל הטיעון ההפוך הוא שהשקעה ב sp500 מטרתה פיזור ולא תשואה.
זה לא עניין של ויכוח

אני פשוט אומר שהפורום בדרכ נגד הnasdaq 100
והוא נוטה לנצח את הS&P 500
ואני לא חושב שיש בו יותר סיכון

ואני לא חושב שיש בו יותר סיכון
זה כבר לא נכון. עזוב את שנת 2000 שאז הייתה התרסקות גדולה, תסתכל מה קרה ב- 2022.

אגב, יכול להיות שבתוחלת על הרבה שנים יהיה פיצוי לסיכון הזה... אני לא יודע.

זה כבר לא נכון. עזוב את שנת 2000 שאז הייתה התרסקות גדולה, תסתכל מה קרה ב- 2022.

אגב, יכול להיות שבתוחלת על הרבה שנים יהיה פיצוי לסיכון הזה... אני לא יודע.
אם לא מכרת בשפל אז מ2022 עד היום זה די קרוב ל S&P 500

בכל מקרה אני מדבר על טווח ארוך

ממש איפה שציטטת
זה שיש משקל לכל אחזקה לא אומר שזה לא כל העולם - כאמור זה סביבות 99% מכלכלת העולם. אתה חושב שצריך לתת את אותו המשקל לאפל ולאיזשהי חברה ציבורית קיקיונית בבורסת המלדיביים?

הפורום בדרכ נגד הnasdaq 100
והוא נוטה לנצח את הS&P 500

תגדיר "מנצח"

השקעה ב sp500 מטרתה פיזור ולא תשואה.

(אגב, יש הרבה בפורום המשקיעים עם הטייה למניות הטכנולוגיה. וגם למגוון אפשרויות אחר. כל אחד ושיקוליו - לגיטימי, ואין תשובה אחת נכונה)

הטייה למניות הטכנולוגיה.
סתם רוצה להגיד, לקטלג את אפל גוגל אמזון וכדומה בסקטור הטכנולוגיה, חברות ענקיות עם שווי שוק של מדינות, שעוסקות במיליון ואחת דברים. זה לא בהכרח חכם.
אפשר להגיד שבנק זה חברת טכנולוגית, כי הכל מנוהל באמצעות מחשוב ואינטרנט.
וזה באמת נכון בעניי, כל החברות חייבות להיות טכנולוגיות ברמה כזאת או אחרת.
סביר שככל שנתקדם יותר ויותר מהS&P 500 ייחשב טכנולוגי. אבל זה לא בהכרח חכם לראות את זה כך כי החברות בסקטור הנ"ל לא בהכרח קשורות

שעוסקות במיליון ואחת דברים
הרבה דברים, שכולם טכנולוגיים :lol:

אם נגדיר מהו לא טכנולוגיה זה מקל להגדיר את אפל, גוגל, אמאזון וכו' כטכנולוגיה. לדוג' - חקלאות, תעשייה, רכב/תחבורה, בנקאות, נדלן, בריאות.
הנסדק עד כמה שאני יודע מוטה לטכנולוגיה ואנטי-מוטה לתחומים האחרים שרשמתי. אשמח ללמוד אם פספסתי משהו.

אפשר להגיד שבנק זה חברת טכנולוגית, כי הכל מנוהל באמצעות מחשוב ואינטרנט.
חלק זניח מההכנסות של בנק נוצרות ע"י יצירת טכנולוגיה. טכנולוגיה זה לא הביזנס של הבנק, למרות שהמחשב מחשב אוטומטית את רמת הסיכון של הלווה והלקוחות מתקשרים דרך אפליקציה שהבנק פיתח (לדוג').

בכל מקרה העולם לא שחור לבן - והכוונה בהגדרות הכלליות האלו לרוב העיסוק של כל עסק.

חלק זניח מההכנסות של בנק נוצרות ע"י יצירת טכנולוגיה. טכנולוגיה זה לא הביזנס של הבנק, למרות שהמחשב מחשב אוטומטית את רמת הסיכון של הלווה והלקוחות מתקשרים דרך אפליקציה שהבנק פיתח (לדוג').
יפה
אז האם אמזון, שלמעשה היא בעיקר חברת commerce ושליחויות מקוטלגת נכון כחברה טכנולוגית?

ויותר רלוונטי האם יש קשר בין נפילה של חברת מטא לחברת אמזון, שתיהן כאמור חברות "טכנולוגיה"

האם אמזון, שלמעשה היא בעיקר חברת commerce ושליחויות מקוטלגת נכון כחברה טכנולוגית?
מצד אחד כשליש מההכנסות שלה כלל לא מחנויות. מצד שני הרווחים שכן מהחנויות אפשר להתווכח מה התרומה של recommendation systems ושל אוטומציה בשליחויות להכנסות. ומצד שלישי גם לא ממש משנה לי אם יקטלגו אותה כמסחר, היא די יוצאת מהכלל בחבורה.

האם יש קשר בין נפילה של חברת מטא לחברת אמזון, שתיהן כאמור חברות "טכנולוגיה"
לא יודע, ולא בטוח איזו מסקנה אפשר לגזור בהתאם לתשובה אם כן הייתי יודע.

ובכל מקרה אנחנו סוטים. השאלה בראשיתה היא למה לבחור סט מסויים של מניות ולא סט אחר של מניות.
זה שאתה טוען עכשיו שהסט המסויים נבחר שרירותית ולא לפי היגיון מדגיש את מיותרותו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Cfy טיעון נגד אג"ח ממשלתי שוק ההון 33
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
Y אזרח אמריקאי לפתוח חשבון השקעות בארץ או בארה״ב, בעד נגד. שוק ההון 4
A דירה בהנחה - המחזיקים בעד שליש דירה (כולל) מוגדרים מחוסרי דיור? נדל"ן 9
S מסחר בוואן זירו או ב-IBI - בעד ונגד שוק ההון 8
ס בעד ונגד מגן מס כנגד מכירת rsu שוק ההון 7
H AirBNB Arbitrage בעד או נגד נדל"ן 18
S חשבון משותף - בעד ונגד צרכנות פיננסית 3
I פדיון ביטוח חיים להשקעה עצמאית - בעד או נגד פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
C השקעת נדל"ן בבאר שבע - בעד או נגד נדל"ן 46
מ השקעה בקרית-אתא. בעד/נגד/למה? נדל"ן 30
T Five Factor Investing בעד/נגד? שוק ההון 36
S בעד ונגד משיכת כספי פיצויים פטורים מקרן פנסיה מחקה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ITS ביטוח בריאות פרטי - בעד ונגד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M טיול ארוך בחו"ל - בעד ונגד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 53
ס נדלן בגרמניה בעד או נגד לעומת מקומות אחרים בעולם נדל"ן 24
ע השקעה באג"ח צמוד מדד, בעד ונגד? שוק ההון 32
L פרו גמל מנהלים-בעד או נגד? שוק ההון 7
קורא הדוק REET / VNQ + VNQI / RWO - שיקולים בעד ונגד שוק ההון 42
חתול לילה מי בעד ביטול המסים אוף טופיק 260
מתכנת אנרכיזם בעד ונגד אוף טופיק 116
Y שקיפות בשכר - בעד או נגד? אוף טופיק 43
doc29 מחיר למשתכן- בעד ונגד נדל"ן 85
Danielovich ברקזיט - בעד או נגד? אוף טופיק 39
ד האוצר מסתיר: הפנסיה לפורשי השנים הקרובות תקוצץ בעד 35% צרכנות פיננסית 120
אלברט מעבר קרן פנסיה - בעד או נגד?! צרכנות פיננסית 3
G אני מוכן ללמד אותך תכנות בעד הידע שלך בהשקעות (החלפת ידע הדדי) התפתחות אישית 1
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T האם קנייה במחיר נמוך יותר משתלמת יותר? שוק ההון 12
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
N יש צורך בהמרת מט"ח אם הכוח קנייה שלי בדולרים מתעדכן אוטומטית בהתאם לסכום השקלי שקיים בחשבון? שוק ההון 0
T התייעצות מיסוי, קנייה ומכירת דירה בזמן קצר נדל"ן 10
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
גיא הראשון איך לבנות אסטרטגיית קנייה? שוק ההון 2
tomchoook קנייה בסיסית של ETF בלאומי טרייד שוק ההון 13
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
י קנייה מיורש בחו"ל נדל"ן 1
ס מניות נדלן בישראל ככלי לשמירה על ערך הכסף לקראת קנייה בעוד כמה שנים שוק ההון 6
L קנייה דירה חדשה מקבלן עם תשלום ריבית על ה75% עד האכלוס נדל"ן 2
eeyore קנייה באינטרנט בלי כרטיס צרכנות פיננסית 9
N שכירות וקניית דירה או קנייה לצורך מגורים נדל"ן 14
X אפיק סולידי לחיסכון עבור קנייה בדולרים שוק ההון 4
B שעות קנייה קרנות בלאקרוק פוסטים מאיכות נמוכה 3
מכופף הבננות שאלת פעור על מערכת ספארק ומינימום קנייה פוסטים מאיכות נמוכה 4
U IRA השתלמות - עמלת קנייה ניירות זרים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B למשקיע המתחיל - לפי מה נקבע שער המכירה/קנייה שוק ההון 9
D מס על קנייה מעל 75$ בחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
D צריך כמה חידודים לגבי ההבדלים בין קרן סל לקרן נאמנות, ופקודות קנייה. שוק ההון 40

נושאים דומים

Back
למעלה