• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבות על עתיד האנושות

Nimbus

משתמש סולידי
דירוג
7
מנהיגי העולם ימשיכו להתנהל על פי אינטרסים שרובם לא משרתים את הציבור?
נלמד בשיעורי ההיסטוריה בבית הספר על דובי הקוטב הנכחדים והקרחונים שנעלמו?
נחיה על מאדים? נאכל בשר מהונדס ובשר אמיתי יהיה מותרות של עשירים?

לאיזה כיוון העולם הולך? נחשב מסלול מחשב בתארים אקדמאיים? איזה אפשרויות הG5 פותח בפנינו?
העולם יחיה בשוויון או שרוב האנשים במערב יכנסו לדיכאונות, כי הם לא מצליחים להחליט איזה סדרה לראות בזמן שהעוני במזרח מת משלשולים?

דיון פורה :)

נחיה על מאדים?
גם אם תהיה התיישבות על מאדים יהיו שם כמה מאות עד אלפי אנשים בעשורים הקרובים. מגניב אבל די חסר משמעות לשאר האנושות.

העולם יחיה בשוויון או שרוב האנשים במערב יכנסו לדיכאונות, כי הם לא מצליחים להחליט איזה סדרה לראות בזמן שהעוני במזרח מת משלשולים?

העולם לעולם לא יהיה בשוויון מוחלט אבל כל עוד לכולם יש גישה לצרכים הבסיסים אני לא רואה בזו בעיה.
כמות האנשים שנמצאים בעוני מוחלט (כלומר הכנסה של פחות מ2$ ליום) הולכת ויורדת משנה לשנה.

מנהיגי העולם ימשיכו להתנהל על פי אינטרסים שרובם לא משרתים את הציבור?
כן, מה שהיה, הוא שיהיה.
לאיזה כיוון העולם הולך
לכיוון בו לאדם יהיה הרבה פחות חופש.
נאכל בשר מהונדס ובשר אמיתי יהיה מותרות של עשירים?
כבר קיים, בעתיד הוא גם יהיה זול משמעותית. אישית מוכן לשלם יותר ולצרוך את הדבר האמיתי.
איזה אפשרויות הG5 פותח בפנינו
תקשורת מהירה יותר, לא שונה מהותית מ4G .
כמות האנשים שנמצאים בעוני מוחלט (כלומר הכנסה של פחות מ2$ ליום) הולכת ויורדת משנה לשנה.
למה הקרטריון הזה נכון (האו"ם משתמש בו בעיקר כי הוא קל לשימוש)? האם אדם שחי מ10 ש"ח ליום (300 ש"ח בחודש) בארץ אינו נמצא בעוני מוחלט?
אם באמת רוצים לבדוק עוני יש לבדוק סל צריכה מסויום בהתאם ל PPP של אותה מדינה (והשכר הממוצע באותו איזור).

שתי טכנולוגיות ישנו את העולם ללא היכר - בינה מלאכותית והנדסה גנטית של בני אדם. שאר הנושאים, שמעסיקים אותנו היום, יהיו זניחים בהשפעתם.

כבר קיים, בעתיד הוא גם יהיה זול משמעותית. אישית מוכן לשלם יותר ולצרוך את הדבר האמיתי.
בפיתוח. "כבר קיים" זו מתיחה מאוד משמעותית של המושג קיים.
אישית, מוכן לשלם יותר ולצרוך את המעבדתי.

בפיתוח. "כבר קיים" זו מתיחה מאוד משמעותית של המושג קיים.
ההמבורגר המלאכותי הראשון נוצר עוד ב 2013 (בעלות גבוהה מאוד). הטכנולוגיה כבר קיימת אך עוד אין תהליך יצור המוני עקב העלות הגבוהה.
אישית, מוכן לשלם יותר ולצרוך את המעבדתי.
למה? במקרה הטוב הבשר המלאכותי יהיה כמו האמיתי, במקרה הרע האיכות תהיה נמוכה יותר (טעם,ריח,חומרים נוספים בתהליך ואף תופעות לוואי בריאותיות).
לא יכול להיות שום יתרון לתהליך מלבד העלות.

למה? במקרה הטוב הבשר המלאכותי יהיה כמו האמיתי, במקרה הרע האיכות תהיה נמוכה יותר (טעם,ריח,חומרים נוספים בתהליך ואף תופעות לוואי בריאותיות).
לא יכול להיות שום יתרון לתהליך מלבד העלות.
ראשית, הנחת המוצא שלך שהאיכות תהיה שווה או נמוכה אינה בהכרח נכונה - היתרון בייצור במעבדה זה שאפשר "לשחק" עם המרכיבים לפי רצונך, יותר/פחות שומן, יותר/פחות חלבון או ווטאבר.
שנית, יש פה אלמנט מוסרי שבשבילו אני לדוגמא אהיה מוכן לשלם יותר.

תהליכים טכנולוגים ימשיכו לשנות אותנו ואת דרך החיים שלנו באופן מואץ.

ההמבורגר המלאכותי הראשון נוצר עוד ב 2013
זה שהצליחו לסנתז/לגדל תאים, וליצור מהם משהו שנראה כמו המבורגר, לא אומר שייצרו "המבורגר". זו דרך ארוכה. והדרך משם לנתח בשר ארוכה לאין שיעור. אני לא מכיר טכנולוגיה קיימת שעושה את זה היטב.
בעיקר נגזרות של חמלה.

למה הקרטריון הזה נכון (האו"ם משתמש בו בעיקר כי הוא קל לשימוש)? האם אדם שחי מ10 ש"ח ליום (300 ש"ח בחודש) בארץ אינו נמצא בעוני מוחלט? אם באמת רוצים לבדוק עוני יש לבדוק סל צריכה מסויום בהתאם ל PPP של אותה מדינה (והשכר הממוצע באותו איזור).

יש בזה משהו. בכל אופן בכל צורת מדידה שתבחר אפשר לראות שרוב האנושות יצאה מעוני במאות השנים האחרונות.

סיכוי סביר לאבטלה מאוד מאוד גבוהה לאורך הרבה שנים. הסיבות:הבשלה של טכנולוגיות של בינה מלאכותית ורובוטים, והשקעות(בעקבות ריבית 0) בהרבה טכנולוגיות אחרות , שדורשות הרבה פחות עובדים.

ראשית, הנחת המוצא שלך שהאיכות תהיה שווה או נמוכה אינה בהכרח נכונה - היתרון בייצור במעבדה זה שאפשר "לשחק" עם המרכיבים לפי רצונך, יותר/פחות שומן, יותר/פחות חלבון או ווטאבר.
שנית, יש פה אלמנט מוסרי שבשבילו אני לדוגמא אהיה מוכן לשלם יותר.
וגם סיבה סביבתית: הסיבה העיקרית לשריפת יערות היא לגידול חוות בקר. בשר מהונדס = הרבה פחות בעלי חיים בעולם = הרבה יותר חמצן והרבה פחות CO2.
להיפך זה יהיה בריא יותר. יש לך שליטה על תהליך הייצור, אתה לא מתעסק עם אנטיביוטיקות או חומרי הדברה, ושלא נדבר על מחלות כמו קורונה או שפעת העופות.

נלמד בשיעורי ההיסטוריה בבית הספר על דובי הקוטב הנכחדים והקרחונים שנעלמו?
אם לא יהיה יותר קרחונים בספק אם יהיה שטח אדמה בשביל לבנות כיתות...

לא יכול לחזות את עתיד העולם אבל מה שאני כן חושב זה שאם פוליטקאים לא יתחילו להקשיב יותר למדע ואנשים חכמים מאוד באקדמיה ובתעשייה העולם לא ילך לכיוון טוב.

סיכוי סביר לאבטלה מאוד מאוד גבוהה לאורך הרבה שנים. הסיבות:הבשלה של טכנולוגיות של בינה מלאכותית ורובוטים, והשקעות(בעקבות ריבית 0) בהרבה טכנולוגיות אחרות , שדורשות הרבה פחות עובדים.

לא חושב שתהיה אבטלה, אלא תחלופה מאוד גבוהה בעבודות ובקריירות של אנשים.
תהליכי בינה מלאכותית והתפתחויות טכנולוגיות יעלימו עבודות, אבל ה-trade off יבוא לידי ביטוי בעבודות חדשות. בפרט, אני חושב שלאורך זמן בני אדם יתכנסו לעבודות יצירתיות באופן כזה או אחר באופי שלהן (משימות שאותן תהליכי אוטומציה ובינה מלאכותית יתקשו לבצע), בזמן שעבודות שהן יותר mundane ייעלמו.

בסופו של דבר, אני מניח שנראה היווצרות של המון תפקידים חדשים שפשוט לא קיימים היום, שאנשים ייכנסו אליהם. כמו תפקידי פיקוח ובקרה על תהליכים מבוססי AI.

לא חושב שתהיה אבטלה, אלא תחלופה מאוד גבוהה בעבודות ובקריירות של אנשים.
תהליכי בינה מלאכותית והתפתחויות טכנולוגיות יעלימו עבודות, אבל ה-trade off יבוא לידי ביטוי בעבודות חדשות. בפרט, אני חושב שלאורך זמן בני אדם יתכנסו לעבודות יצירתיות באופן כזה או אחר באופי שלהן (משימות שאותן תהליכי אוטומציה ובינה מלאכותית יתקשו לבצע), בזמן שעבודות שהן יותר mundane ייעלמו.

בסופו של דבר, אני מניח שנראה היווצרות של המון תפקידים חדשים שפשוט לא קיימים היום, שאנשים ייכנסו אליהם. כמו תפקידי פיקוח ובקרה על תהליכים מבוססי AI.

למה בינה מלאכותית איננה יצירתית? אני דווקא חושב שהיא יכולה להיות מאוד יצירתית. לדוגמה style transfer . או למשל מחקר מדעי מונחה למידת מכונה המבוצע ע"י רובוטים.

ובכל מקרה כמה יצירתיות אמיתית מסוגלת או מעוניינת כלכלה לספוג , בהתחשב בכך שכל רעיון יצירתי גורר אינסוף עבודה שחורה והשקעות מאחוריו עד למימוש מלא ?

לגבי פיקוח על למידת מכונה , אני פחות מכיר את הנושא, תוכל להרחיב בבקשה על איך העבודה תראה , ואיך זה ישפיע על שוק העבודה ?

למה בינה מלאכותית איננה יצירתית? אני דווקא חושב שהיא יכולה להיות מאוד יצירתית. לדוגמה style transfer . או למשל מחקר מדעי מונחה למידת מכונה המבוצע ע"י רובוטים.

בינה מלאכותית כיום מתקשה בביצוע מטלות שמצריכות ממנה יצירתיות. גם בהקשר של neural style transfer, אפשר להתווכח האם אפשר לקרוא לזה יצירתיות. מישהו עדיין צריך להגדיר עבורה מה זה ה"סגנון" שאותו היא משלבת עם תמונת המקור. הבינה המלאכותית תתקשה לומר ששילוב הסגנונות שאותו ביצעה הוא "מתאים" או "מוצלח" ביחס לשילוב סגנונות אחר, למשל.

ובכל מקרה כמה יצירתיות אמיתית מסוגלת או מעוניינת כלכלה לספוג , בהתחשב בכך שכל רעיון יצירתי גורר אינסוף עבודה שחורה והשקעות מאחוריו עד למימוש מלא ?

אני חושב שהכלכלה מסוגלת ורוצה לספוג המון יצירתיות. אני אקח את תחום עריכת הדין שאותו אני מכיר ולכן נוח לי לדבר עליו. מדברים על כך שבינה מלאכותית תייתר את תפקידם של עורכי הדין. אני חושב שהסבירות של זה היא אפסית - AI בהחלט ייתר בתוך שנים הרבה מהעבודה השחורה בעולם עריכת הדין, כמו קריאת הררי מסמכים, הכנת briefs למיניהם, יצירת תאריכונים, אולי אפילו את רכיב כתיבת השלד של כתבי טענות.
אבל אני לא חושב שבטווח הנראה לעין, בינה מלאכותית תוכל להחליף את הפן היצירתי של העבודה הזו. כמו למשל, גיבוש האסטרטגיה לתיק, או חידוד הטענות הנטענות בהתאם לשומע. התפקיד של עורכי הדין ינוע יותר ויותר לכיוון המטלות בעלות הערך היצירתי הזה.

לצד התפקיד הזה, יהיה כמובן תפקיד הבקרה: אי אפשר לסמוך לגמרי על המערכת שהבינה הכל וזיהתה הכל. מערכת AI לא יכולה תמיד לדייק ב-100% - מישהו עדיין יצטרך לעבור על החומר, אל מול תוצרי העבודה של ה-AI ולוודא שמה שסווג על ידה כרלבנטי סווג נכון, וכמובן לוודא שלא היה שום חומר רלבנטי שאותו היא פספסה.
ככל שיותר ויותר מערכות מבוססות AI ייכנסו לשוק, אני חושב שגם תפקידים של Monitoring דומים לאלה שתיארתי למעלה בהקשר של עורכי דין ייווצרו גם ביחס לתחומי עיסוק אחרים (בקרה על החלטות הנהיגה של רכב אוטונומי למשל?)

לגבי פיקוח על למידת מכונה , אני פחות מכיר את הנושא, תוכל להרחיב בבקשה על איך העבודה תראה , ואיך זה ישפיע על שוק העבודה ?

גם אני פחות מכיר את הנושא. שלרגע לא ישתמע שיש לי איזו מומחיות כאן :)
אלה נטו הנחות שלי, שהן נטו מהשכל הישר, על בסיס קריאה על AI וניסיון לקשור את זה לתחום המוכר לי של עריכת דין.

בינה מלאכותית כיום מתקשה בביצוע מטלות שמצריכות ממנה יצירתיות. גם בהקשר של neural style transfer, אפשר להתווכח האם אפשר לקרוא לזה יצירתיות. מישהו עדיין צריך להגדיר עבורה מה זה ה"סגנון" שאותו היא משלבת עם תמונת המקור. הבינה המלאכותית תתקשה לומר ששילוב הסגנונות שאותו ביצעה הוא "מתאים" או "מוצלח" ביחס לשילוב סגנונות אחר, למשל.

אני חושב שהכלכלה מסוגלת ורוצה לספוג המון יצירתיות. אני אקח את תחום עריכת הדין שאותו אני מכיר ולכן נוח לי לדבר עליו. מדברים על כך שבינה מלאכותית תייתר את תפקידם של עורכי הדין. אני חושב שהסבירות של זה היא אפסית - AI בהחלט ייתר בתוך שנים הרבה מהעבודה השחורה בעולם עריכת הדין, כמו קריאת הררי מסמכים, הכנת briefs למיניהם, יצירת תאריכונים, אולי אפילו את רכיב כתיבת השלד של כתבי טענות.
אבל אני לא חושב שבטווח הנראה לעין, בינה מלאכותית תוכל להחליף את הפן היצירתי של העבודה הזו. כמו למשל, גיבוש האסטרטגיה לתיק, או חידוד הטענות הנטענות בהתאם לשומע. התפקיד של עורכי הדין ינוע יותר ויותר לכיוון המטלות בעלות הערך היצירתי הזה.

לצד התפקיד הזה, יהיה כמובן תפקיד הבקרה: אי אפשר לסמוך לגמרי על המערכת שהבינה הכל וזיהתה הכל. מערכת AI לא יכולה תמיד לדייק ב-100% - מישהו עדיין יצטרך לעבור על החומר, אל מול תוצרי העבודה של ה-AI ולוודא שמה שסווג על ידה כרלבנטי סווג נכון, וכמובן לוודא שלא היה שום חומר רלבנטי שאותו היא פספסה.
ככל שיותר ויותר מערכות מבוססות AI ייכנסו לשוק, אני חושב שגם תפקידים של Monitoring דומים לאלה שתיארתי למעלה בהקשר של עורכי דין ייווצרו גם ביחס לתחומי עיסוק אחרים (בקרה על החלטות הנהיגה של רכב אוטונומי למשל?)

גם אני פחות מכיר את הנושא. שלרגע לא ישתמע שיש לי איזו מומחיות כאן :)
אלה נטו הנחות שלי, שהן נטו מהשכל הישר, על בסיס קריאה על AI וניסיון לקשור את זה לתחום המוכר לי של עריכת דין.

נכון style transfer באמת דורש עזרת בני אדם.

אבל, לפחות בתחומים שניתן למדוד בהם את איכות התוצאה(נגיד תחומים מדעים, טכניים או אפילו שיווק דיגיטלי) יש היום מערכות מחשב שעושות דברים שאם אדם היה עושה אותם הוא היה נחשב יצירתי.

אבל יש נטייה אנושית ידועה ונפוצה לחשוב שאנו יותר טובים ממחשבים, ומחשבים לא יכולים לחשוב, למשל .

לגבי היכולת של הכלכלה לספוג יצירתיות , בתחומים שבהם התוצר היצירתי הוא , נגיד, התוצר הסופי או קרוב מאוד אליו, כמו למשל טיעון משפטי טוב , אז באמת יש מעט חסמים ליצירתיות.

ברוב התחומים זה לא ממש כך - יש תהליך הרבה יותר ארוך ויקר בין רעיון, למוצר שמימש את הפוטנציאל שלו. ורוב הרעיונות לא מצליחים כך שלא נשכח את הסיכון שבדבר.

וכן, אתה צודק לגבי הmonitoring. באמת זה יכול להיות תחום עבודה נרחב. קראתי גם שנהגים יפקחו על רכבים אוטומטיים, מרחוק, ביחס של 1:6. הרבה עבודה. וגם אם לא ממש יהיה צורך בכך , יש מצב שזו תישאר חובה רגולטורית , למניעת אבטלה.

ועדיין היקף המשימות שיוכלו לעבור אוטומציה בפרק זמן קצר יחסית הוא עצום, לכם להניח שאין אופציה ריאלית לאחוזי אבטלה גבוהים , זה הנחה לא ככ נכונה לדעתי.

למה הקרטריון הזה נכון (האו"ם משתמש בו בעיקר כי הוא קל לשימוש)? האם אדם שחי מ10 ש"ח ליום (300 ש"ח בחודש) בארץ אינו נמצא בעוני מוחלט?
אם באמת רוצים לבדוק עוני יש לבדוק סל צריכה מסויום בהתאם ל PPP של אותה מדינה (והשכר הממוצע באותו איזור).
המדד של הבנק העולמי הוא בדולר בין-לאומי (כלומר מתואם מחירים), כמובן.
https://en.wikipedia.org/wiki/Extreme_poverty
https://en.wikipedia.org/wiki/International_dollar

זה לא בהכרח דבר רע.
אנחנו עובדים כדי ליצור עושר כדי להינות מרווחה וחיי נוחות.
אם אפשר ליצור עושר ביותר קלות בעזרת AI, ובכמות מסיבית יותר, אפשר יהיה להקים סדרים חברתיים חדשים סביב התשתית הזו (UBI לכל שיבטיח רמת הכנסה ורווחה מינימלית לכולם, יותר עסקים פרטיים של יזמים שמבוססים על רעיון וצוות קטן לצד AI ועוד).
בקיצור, כמו תמיד, האנושות תסתדר ותסתגל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
de dud מחשבות על הגירה בעקבות המצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1208
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
G מחשבות על חשבון בנק ייעודי לחיסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
כ פרה-משכנתה: מחשבות נדל"ן 7
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
תפוזינה מחשבות נדל"ן 29
E מחשבות והתלבטויות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 7
I מחשבות על סיכונים שוק ההון 1
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
B מחשבות לגבי IRA שוק ההון 64
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
Y מחשבות על פנסיה צרכנות פיננסית 3
ImCarryGG מחשבות על בית קטן custom אוף טופיק 15
O מחשבות על ניוד ביטוח מנהלים שוק ההון 6
ד מחשבות על מעמד הביניים אוף טופיק 86
ב we work - מחשבות על חד קרן שוק ההון 176
Squirrel השקעה ראשונה בסכום משמעותי - מחשבות? שוק ההון 16
ד מחשבות על עבודה במגזר הפיננסי אוף טופיק 30
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
ה יזמות חדשה - מחשבות ראשוניות לאחר ניסוח יעדי פרישה יומני מסע אישיים 0
ט מחשבות לעתיד יומני מסע אישיים 126
V מחשבות קשות על התואר... התפתחות אישית 33
א מחשבות על אוניברסיטה התפתחות אישית 204
L מחשבות על השוק - בהקשר הפיזור שוק ההון 1
breezblock נדל"ן כחלק מתיק השקעות - מחשבות לשעת ערב מיותרת. שוק ההון 17
amidar מחשבות על SDIV... שוק ההון 26
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
נ שלב ב' של הרפורמה ביטול התקשורת העצמאית? עתיד התקשורת בארץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 90
L עתיד הרפורמה במערכת המשפט פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 284
ו עתיד התחבורה במרחב העירוני אוף טופיק 92
F דעתכם על עתיד הביטקוין השקעות אלטרנטיביות 1
F יש עתיד עם קורסים ? התלבטות התפתחות אישית 10
פ תשואות עבר לא מנבאות תשואות עתיד, מה בכל זאת הערך שלהן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
נ מי שאין לו ראש ריאלי אין לו עתיד? אוף טופיק 51
T עתיד מקצועי ועודף זמן פנוי התפתחות אישית 36
F יש עתיד היום לעורכי דין ? אוף טופיק 59
B תיק ראשון עם עתיד מוזר שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה