• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבות על הגירה בעקבות המצב

מצב
הנושא נעול.
״הצעת חוק המבקשת לאסור הכנסת חמץ לבתי החולים במהלך חג הפסח״
״הצעת חוק להסדרת שעות רחצה נפרדות לגברים ולנשים באתרים של רשות הטבע והגנים״
יש עכשיו בליץ של חוקים מטומטמים - זה מסך עשן שנועד להסיט את תשומת הלב מהנושא העיקרי.
ברגע שהם יבטלו את בית המשפט, יתחיל הנזק האמיתי.

ש עכשיו בליץ של חוקים מטומטמים - זה מסך עשן שנועד להסיט את תשומת הלב מהנושא העיקרי.
ברגע שהם יבטלו את בית המשפט, יתחיל הנזק האמיתי.
ישנה גם שמועה שמתכננים ״ספין״ בצורה של הסלמה כזו או אחרת..

• אהבתי
Reactions: HHH
אני בעד.
כמה שיותר קיצוני יותר טוב.
הציבור החילוני ישן בעמידה ומגיע לו.
אישית מתבאס שהם לא מנסים לסגור גישה לאתרי מבוגרים בשביל למנוע זרע לבטלה מהציבור ובכללי אינטרנט בשבת בשביל לצמצם חילול שבת.
אחד החלומות שלי זה ביטול אינטרנט בשבת.
אז אנשים יבינו את הבעיה:)
אכן. אני אומר ימין מלא מלא. ומשילות.

עריכה:
אתם יודעים מה מטריף אותי? שיש כאן ציבור דתי שמשרת בצבא, תורם למדינה, שומר חוק ולא מפריע לו לחיות עם חילונים והוא אף מבין שכפייה דתית היא בעיה.
ראו ערך מתן כהנא.
ואותו אדם נקרא "בוגד", "לא יהודי", :שיוריד את הכיפה"...וכו'.
ומי אמר זאת? אנשים שלא מאמינים בקיום המדינה (הם רק סגני שרים בגלל זה), לא משרתים בצבא( הדם שלהם שווה יותר משלי ושלך) וכמובן תורמים הכי מעט לכלכת ישראל.
ואלו הם האנשים שהרוב במדינה מתחבר איתם.
הרוב כאן מאמינים שלא צריך להתגייס, לא צריך לשמור חוק ושאדם לאדם זאב.
בעקרון יש אלגוריתם שמריצים. זה הולך ככה,

יש לך גישה לתקשורת ? ==> אתה חושב שונה ממני ? ==> אתה מעיז להגיד את זה בציבור ? ==> אתה שמאלני ==> עוכר ישראל ==> אנטישמי ==> בוגר הקרן החדשה ==> חלק מהדיפ סטייט ==> אנרכיסט ==> בוגד

בן גביר: "שומר חומות 2" בפתח, צריך להקים משמר לאומי
לא עבר חודש מאז הממשלה של ביבי וכבר יש לנו הפיכה שלטונית, איום על מלחמת אזרחים ומלחמה חדשה בפתח.

הישג מרשים לכל הדעות

הממשלה הושבעה ב-29.12.22, לפני פחות מחודש.
מדהים לראות כמה דברים כבר נעשו/נעשיים, רשימה חלקית בלבד למי שלא זוכר הכל:

הריסת הרשות השופטת - המהלך לקדם ומהר את פסקת ההתגברות, ביטול עילת הסבירות, מינוי שופטים ע"י הקולאציה, יועמ"ש כמשרות אמון.
התחרדות והדתה - הגדלת מימון לאברכים, אבי מעוז כסגן שר במשרד החינוך, הצעות חוק על רחצה בחופים נפרדים, הצעת חוק לאסור מי שלא בא בלבוש צנוע מספיק לכותל ועוד
מינויים פוליטיים של מנכ"לי משרדי ממשלה וגורמים מקצועיים בכירים - מזל שמנכ"ל משרד הביטחון לפחות עדיין אלוף במיל' לפחות, ולא אסנת מארק
הסתה ופגיעה בחופש הביטוי - האיום לסגור את כאן11, הקריאה לשים בכלא את בכירי הקוליאציה, הצעת החוק לאסור השמעת הקלטות, הרצון להגביל הפגנות ועוד
הפגיעה בכלכלה - התוכנית הכלכלית שהציגו שאין בה כלום להורדת יוקר המחייה, הפגיעה בדמוקרטיה שתשפיע על הכלכלה..
פגיעה בתרבות - שבת ישראלית, האיום לסגור את כאן11 מבחינת הפגיעה בהפקות טלוויזיה ישראליות
ביטחון - פיצול משרד הביטחון בין 2-3 שרי ביטחון וניסיון לתת פקודות שונות לצבא (עם המאחז), רצון למנות את הרב הראשי ע"י פוליטקאים, צחי הנגבי לר' המל"ל ועוד..
בריאות ואיכות הסביבה - ביטול המס על סוכר וחד פעמי, מינוי שרה לא רלוונטית למשרד, הרצון שרופא יוכל לסרב לטפל לפי אמונתו, מס על אחזקת כלבים ועוד

ובטח שכחתי המון דברים אחרים חשובים, כמו מה שחתול לילה כתב בהודעה מעלי..

כל זה בפחות מחודש. חלק מהדברים נעשו, חלק בתהליך מתקדם ויש מצב שיעשו ויושלמו עוד ב-2023.
מפחיד לחשוב מה הדברים הנוספים שיחכו לנו בהמשך 2023 וב-2024.

אני חושב על למשל:

- תשלום מס או הגבלות על הוצאת כספים מהארץ (אחרי שחברות יתחילו לעשות את זה, יהיה רצון לייצר "ענישה" לשמאלנים שרוצים לעשות את זה)
- הגדלת מס רווחי הון גם רטרו-אקטיבית (צריך למממן את ההתחרדות איכשהו, ומס רווחי הון זה השמאלנים-עשירים-תל אביבים, זה לא הירקן או הספרית, כביכול)
- סינון אתרים ממשלתי (יתחיל עם נגיד פורנו, ימשיך באתרים של "עמותות השמאל הקיצוני", ימשיך לכל מה שלא "ימין")
- סגירה יותר ויותר של דברים בשבת (קודם שבת ישראלית, ואז כל אתרי האינטרנט הממשלתים , ואז כדורגל, ואז רשות הטבע והגנים ושמורות הטבע וכד')
- חובה לשלב בביה"ס מקצוע לבחירת המוסד - או שעתיים גמרא בשבוע, או שעתיים משנה בשבוע. וגם באוניברסאות, לא רק בבר אילן כמו היום.
- פיטורי נגיד בנק ישראל, היועמ"שית והרמטכ"ל לטובת מינויים פוליטיים - הנגיד יהיה אבי שמחון, היועמ"שית תהיה בובה לא רלוונטית, רמטכ"ל יהיה אייל זמיר שביבי רצה במקור.

מי שחושב שזה מוגזם ולא סביר, שיסתכל על הרשימה מעלה שהיא רשימה חלקית בלבד של מה שכבר קרה תוך פחות מחודש.

אני עליתי מארגנטינה בזמן השלטון הצבאי.
לא חושב שהיה ארגנטיאי שהיה אדיש למצב. כלומר או שהיית נגד השלטון הדיקטטורי של הגנרלים או שהיית עם השלטון. אין באמצע.
(כי אם אתה לא שייך לאליטה הצבאית אז סיכוי טוב שיעלימו אותך על דעות שמאלניות, ואם אתה כן אז החיים שלך תותים).

למה אני חותר?
אני מנסה להבין את האדישים . לא מדובר על ויכוח של ימין שמאל אלא על עתיד אופייה של המדינה שהילדים שלנו ירשו.
איך אפשר להיות אדיש לזה?

ב1933 היו יהודים שאמרו שזה שום דבר ויעבור כמו תמיד. לא היתה להם דרך לדעת מה מצפה להם.
אבל מאז היו המון תקדימים:
קומוניזם, משטרים צבאיים בדרום אמריקה ובספרד, צפון קוריאה, סין ולאחרונה הונגריה.
אז התרוץ שזה ״יחלוף״ או שאנחנו ״הסטריים״ - כבר לא תקף.

במילים אחרות: איך מעירים את האדישים?

במילים אחרות: איך מעירים את האדישים?
לא תצליח.
כל אחד עם הראש בטוסיק שלו, לרובם גם יש אזרחות זרה אז מה אכפת להם.
כמו שאמרה ידידה להטבית: "מה אכפת לי? במקרה הרע אני בX ברגע שההכל פה מתמוטט."

מי שחושב שזה מוגזם ולא סביר, שיסתכל על הרשימה מעלה שהיא רשימה חלקית בלבד של מה שכבר קרה תוך פחות מחודש.
רשימה של השערות והערכות ומה נראה לך שיקרה, עדיין כלום לא קרה ורוב מה שכתבת גם לא יקרה. תפסיק להאמין לכותרות השקריות של תקשורת, רובם שקר ופייק.

במקרה הרע אני בX ברגע שההכל פה מתמוטט
וזו הטעות שלהם . ברגע שיהיה מאוחר מידי יהיה קשה לברוח.
או כי הממשלה לא תרשה הגירה, או כי לא כל כך להשאיר את ההורים והמשפחה ולברוח לבד.
זאת מחשבה שגוייה. תהיה הגירה אבל הרבה פחות ממה שחושבים.
צריך גם לזכור שאי אפשר יהיה לברוח מפה כמו שהסורים ברחו דרך טורקיה, הדרך היחידה לצאת היא מנמל בן גוריון. השלטון ישב שם חזק.

- סגירה יותר ויותר של דברים בשבת (קודם שבת ישראלית, ואז כל אתרי האינטרנט הממשלתים , ואז כדורגל, ואז רשות הטבע והגנים ושמורות הטבע וכד')
- חובה לשלב בביה"ס מקצוע לבחירת המוסד - או שעתיים גמרא בשבוע, או שעתיים משנה בשבוע. וגם באוניברסאות, לא רק בבר אילן כמו היום.
מבלי להביע דעה לגבי יתר הדברים שציינת, בהקשר הדתי הדברים יקרו, אם לא עכשיו אז בעוד 10-15 שנים.
הדמוגרפיה הולכת בכיוון מאוד ברור ובקצב יחסית מהיר ולדעתי לחשוב שהמרחב הציבורי יהיה חילוני במידה זהה בעתיד זה לא סביר.

הדמוגרפיה הולכת בכיוון מאוד ברור ובקצב יחסית מהיר ולדעתי לחשוב שהמרחב הציבורי יהיה חילוני במידה זהה בעתיד זה לא סביר.
לכן זו סוג של ברכה שהעימות על אופיה של המדינה מתרחש עכשיו ולא בעוד 10-15 שנה.
זה מחייב הכרעה חד-משמעית. לא עוד "ללכת בלי ולהרגיש עם".
מי שרוצה להחריב את הדמוקרטיה הליברלית באופן מילולי יחריב את המדינה.
כמו שאמרתי בניבויים אחרים שלי פה בפורום - גם אף אחד לא יתן על זה את הדין. יאשימו את השמאל. יגידו שעם ישראל חטא ולא התפלל מספיק. משהו על "שנאת חינם" וחורבן בית 3 או וואטאבר.
את ביבי אף אחד לא יאשים, גם לא את לוין, גם לא את החרדים, וכו'.

אבל לפחות האמת תתגלה.

וזו הטעות שלהם . ברגע שיהיה מאוחר מידי יהיה קשה לברוח.
או כי הממשלה לא תרשה הגירה, או כי לא כל כך להשאיר את ההורים והמשפחה ולברוח לבד.
זאת מחשבה שגוייה. תהיה הגירה אבל הרבה פחות ממה שחושבים.
צריך גם לזכור שאי אפשר יהיה לברוח מפה כמו שהסורים ברחו דרך טורקיה, הדרך היחידה לצאת היא מנמל בן גוריון. השלטון ישב שם חזק.
אפשר לעבור לירדן או מצרים במידת הצורך ומשם לטוס.

אפשר לעבור לירדן או מצרים במידת הצורך ומשם לטוס.
עצוב מאוד לאן הגיעה המדינה, שהייתה אמורה להגן על העם שלנו.
אבל האמת היא שאני מתקשה להאמין שהשינויים יקרו כ"כ מהר. זאת מהסיבה שצליבור שלא רוצה דיקטטורה יש עדיין כוח. עד עכשיו השלטון הצליח להרדים את הציבור ולעשות שינויים הדרגתיים בשיטת המשטר בלי שאנשים יבינו. סביר להניח שעכשיו ימתנו את הרפורמה ויעשו "פשרה" ואז ימשיכו לאט לאט עם שינוי המשטר. התוצאה תהיה עגומה מאוד, אבל סביר שהיא תיקח זמן. אם הם הולכים עכשיו על הכל, דווקא אז יש אולי עוד תקווה קטנה שהציבור יתעורר.

• אהבתי
Reactions: Roi
למי שרוצה להתעודד, מתוך כתבה בכלכליסט:
משרד האוצר שם לעצמו יעד של הקצבת בין 5־6 מיליארד שקל למימון ההסכמים הקואליציוניים, בניגוד לסכום של כ־20 מיליארד שקל שהובטח להן
[...]

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר סמוטריץ' סיכמו בשבוע שעבר על "גידור ההסכמים הקואליציוניים" כלומר לקבוע מסגרת הוצאה נמוכה ממה שסוכם בהסכמים.

מקורות פוליטיים מעריכים כי במו"מ הקואליציוני הסכים נתניהו לדרישות התקציביות הסקטוריאליות של המפלגות כי רצה להקים את הממשלה. אבל ברור שלא ניתן ליישמן מיידית.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
G מחשבות על חשבון בנק ייעודי לחיסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
כ פרה-משכנתה: מחשבות נדל"ן 7
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
תפוזינה מחשבות נדל"ן 29
E מחשבות והתלבטויות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 7
I מחשבות על סיכונים שוק ההון 1
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
B מחשבות לגבי IRA שוק ההון 64
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
N מחשבות על עתיד האנושות אוף טופיק 50
Y מחשבות על פנסיה צרכנות פיננסית 3
ImCarryGG מחשבות על בית קטן custom אוף טופיק 15
O מחשבות על ניוד ביטוח מנהלים שוק ההון 6
ד מחשבות על מעמד הביניים אוף טופיק 86
ב we work - מחשבות על חד קרן שוק ההון 176
Squirrel השקעה ראשונה בסכום משמעותי - מחשבות? שוק ההון 16
ד מחשבות על עבודה במגזר הפיננסי אוף טופיק 30
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
ה יזמות חדשה - מחשבות ראשוניות לאחר ניסוח יעדי פרישה יומני מסע אישיים 0
ט מחשבות לעתיד יומני מסע אישיים 126
V מחשבות קשות על התואר... התפתחות אישית 33
א מחשבות על אוניברסיטה התפתחות אישית 204
L מחשבות על השוק - בהקשר הפיזור שוק ההון 1
breezblock נדל"ן כחלק מתיק השקעות - מחשבות לשעת ערב מיותרת. שוק ההון 17
amidar מחשבות על SDIV... שוק ההון 26
the_newbie עורך דין הגירה לאמריקה אוף טופיק 2
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
de dud הגירה לפורטוגל עם ויזת d7 אוף טופיק 261
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
Benjamin W הגירה אוף טופיק 134
G המלצה לרואה חשבון בענייני הגירה ומיסוי אוף טופיק 0
א נטרול חשיפה למטח בהשתלמות/גמל לקראת הגירה עתידית צרכנות פיננסית 24
גיא_87 הגירה לחו"ל כדי לפרוש מוקדם יותר ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
א העברת כספים לחו"ל\חשבון בינ"ל בעקבות הגירה לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7

נושאים דומים

Back
למעלה