• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבות על הגירה בעקבות המצב

מצב
הנושא נעול.
הממשלה הושבעה ב-29.12.22, לפני פחות מחודש.
מדהים לראות כמה דברים כבר נעשו/נעשיים, רשימה חלקית בלבד למי שלא זוכר הכל:

הריסת הרשות השופטת - המהלך לקדם ומהר את פסקת ההתגברות, ביטול עילת הסבירות, מינוי שופטים ע"י הקולאציה, יועמ"ש כמשרות אמון.
התחרדות והדתה - הגדלת מימון לאברכים, אבי מעוז כסגן שר במשרד החינוך, הצעות חוק על רחצה בחופים נפרדים, הצעת חוק לאסור מי שלא בא בלבוש צנוע מספיק לכותל ועוד
מינויים פוליטיים של מנכ"לי משרדי ממשלה וגורמים מקצועיים בכירים - מזל שמנכ"ל משרד הביטחון לפחות עדיין אלוף במיל' לפחות, ולא אסנת מארק
הסתה ופגיעה בחופש הביטוי - האיום לסגור את כאן11, הקריאה לשים בכלא את בכירי הקוליאציה, הצעת החוק לאסור השמעת הקלטות, הרצון להגביל הפגנות ועוד
הפגיעה בכלכלה - התוכנית הכלכלית שהציגו שאין בה כלום להורדת יוקר המחייה, הפגיעה בדמוקרטיה שתשפיע על הכלכלה..
פגיעה בתרבות - שבת ישראלית, האיום לסגור את כאן11 מבחינת הפגיעה בהפקות טלוויזיה ישראליות
ביטחון - פיצול משרד הביטחון בין 2-3 שרי ביטחון וניסיון לתת פקודות שונות לצבא (עם המאחז), רצון למנות את הרב הראשי ע"י פוליטקאים, צחי הנגבי לר' המל"ל ועוד..
בריאות ואיכות הסביבה - ביטול המס על סוכר וחד פעמי, מינוי שרה לא רלוונטית למשרד, הרצון שרופא יוכל לסרב לטפל לפי אמונתו, מס על אחזקת כלבים ועוד

ובטח שכחתי המון דברים אחרים חשובים, כמו מה שחתול לילה כתב בהודעה מעלי..

כל זה בפחות מחודש. חלק מהדברים נעשו, חלק בתהליך מתקדם ויש מצב שיעשו ויושלמו עוד ב-2023.
מפחיד לחשוב מה הדברים הנוספים שיחכו לנו בהמשך 2023 וב-2024.

אני חושב על למשל:

- תשלום מס או הגבלות על הוצאת כספים מהארץ (אחרי שחברות יתחילו לעשות את זה, יהיה רצון לייצר "ענישה" לשמאלנים שרוצים לעשות את זה)
- הגדלת מס רווחי הון גם רטרו-אקטיבית (צריך למממן את ההתחרדות איכשהו, ומס רווחי הון זה השמאלנים-עשירים-תל אביבים, זה לא הירקן או הספרית, כביכול)
- סינון אתרים ממשלתי (יתחיל עם נגיד פורנו, ימשיך באתרים של "עמותות השמאל הקיצוני", ימשיך לכל מה שלא "ימין")
- סגירה יותר ויותר של דברים בשבת (קודם שבת ישראלית, ואז כל אתרי האינטרנט הממשלתים , ואז כדורגל, ואז רשות הטבע והגנים ושמורות הטבע וכד')
- חובה לשלב בביה"ס מקצוע לבחירת המוסד - או שעתיים גמרא בשבוע, או שעתיים משנה בשבוע. וגם באוניברסאות, לא רק בבר אילן כמו היום.
- פיטורי נגיד בנק ישראל, היועמ"שית והרמטכ"ל לטובת מינויים פוליטיים - הנגיד יהיה אבי שמחון, היועמ"שית תהיה בובה לא רלוונטית, רמטכ"ל יהיה אייל זמיר שביבי רצה במקור.

מי שחושב שזה מוגזם ולא סביר, שיסתכל על הרשימה מעלה שהיא רשימה חלקית בלבד של מה שכבר קרה תוך פחות מחודש.
טעית, לא יעשו את כל החוקים.
צריך להשאיר כמה אנשים עם סמכות שלא חלק מהממשלה,
אחרת את מי הם יאשימו כשיהיה פיגוע, הכלכלה תדרדר יהיה אסון תשתיות וכו..

• אהבתי
Reactions: HHH
אני שנים פה ולא יצא לי לקבל הערות אנטישמיות מאף אחד... מה שכן, ראיתי צלבי קרס פה ושם, זה לרוב צעירים מפגרים, ראיתי גם הרבה צלבי קרס עם איקס עליהם.
מציע להפגש עם ספרדים כאשר אינך מספר שאתה ישראלי יהודי
כמו שטוביה טננבאום עושה https://he.wikipedia.org/wiki/טוביה_טננבום

----------------------------------------------------
רעיון טוב היה לעשות בינג על השרשור אחרי חודש, אחלה פרספקטיבה ולמדתי מכם המון דברים תודה לכולם

------------------

מניח שתגלה כמה גזענות ואנטישמיות יש שם.

טעית, לא יעשו את כל החוקים.
צריך להשאיר כמה אנשים עם סמכות שלא חלק מהממשלה,
אחרת את מי הם יאשימו כשיהיה פיגוע, הכלכלה תדרדר יהיה אסון תשתיות וכו..
מי אמר שצריך שהאנשים האלה צריכים סמכות כדי שאפשר יהיה להאשים אותם? התפקיד של ה-"פקידים" הוא לעשות את מה שמי שמינה אותם אומר להם ולהיות שעירים לעזאזל. מאשימים אותם אגב תמיד בדברים מומצאים ומופרכים ולא בדברים האמיתיים, בהם הם אשמים.

אני חולק עליך בזה שאתה מסתכל על הפרטים של הרפורמה הספציפית במערכת המשפט ולא בתמונה הכוללת.

שורת החוקים היוזמות וההצהרות של הקואליציה הנוכחית מצביע על כיוון אחד, לרדוף ולפגוע בכל מי שלא תמך בה וכל מי שסומן ב"אויב". למרות שלא בטוח שכל הצהרה זה יהיה חוק שיאכף בשנה הבאה, האווירה של רדיפה קיימת.

מה שפעם היו צייצנים ברשת וכמה כתבים פופוליסטים נהפך להיות מדיניות השלטון.

בגלל זה אלפים יצאו להפגנות, מכרו מניות בבורסה וחושבים על דרכון זר.
אני מציע להסתכל על המכלול ולא רק על הפרטים שבהחלט חשוב לדון ולהתכווח עליהם.

קשה לי עם הטיעון של האווירה משתי סיבות:
1. דיקטטורה דה פקטו לא נוצרת מאווירה אלא מסעיפים בחוק שמאפשרים לממשלה לעשות כרצונה. אם הסעיפים יתוקנו כך שיהיו מאוזנים ומוסכמים על רוב גם בקרב האופוזיציה, אני לא חושב שיש סיבה להתנגד רק כי האווירה עכורה.

2. איך נוצרה אווירה? שילוב מסוכן של התבטאויות של חברי כנסת מהשורה האחרונה בכנסת מצד ימין והתבטאויות של ראשי האופוזיציה, עם תקשורת שעטה על כלל ההתבטאויות האלו כמוצאת שלל רב, בשילוב עם חצאי אמיתות, שקרים גסים וסיקור מוטה של הנושא שכל מטרתם הוא לזרוע פאניקה בציבור ולהעלות את הרייטינג. מי שלא רואה חדשות 12 וכדומה, מושפע פחות מה"אווירה" שמייצרים שם.
אני משתדל לקבל את החדשות שלי או באופן עקיף או דרך דעות ולינקים בפייסבוק או ישירות דרך דיונים בועדת החוקה שאני צופה בהם. ככה יש יותר מקום לדיון אמיתי ופחות אפשרות להפחדות חסרות בסיס.

בקיצור, האווירה היא תוצר של סיקור מוטה, אז בגלל שמשקרים בחדשות אני צריך להתעלם מהסעיפים ומדיון ענייני, לתת משקל עודף לפחד ולהתנגד?

בעייתי .

דבר אחד אבל אני כן יכול להסכים איתו. באחד הדיונים בועדת החוקה הופיע מתן כהנא שאמר שלמרות שהוא תומך ברוב מוחלט של הרפורמה, הוא מתנגד לאופן שבו היא מועברת (לקול מחאות האופוזיציה ולא בדרך של דיון) כי סופה של רפורמה כזו להיות מבוטלת כולה, כולל סעיפים טובים בה בממשלה הבאה שבה האופוזיציה של היום תהיה רוב, בדיוק כפי שקרה לרפורמת התחרות בכשרות שלו. ומצד שני, למה לא התקיים דיון ענייני ברפורמת הכשרות של כהנא? כי החרדים סירבו אפילו לדון, אז לא ניתן היה לקיים דיון. במקרה הזה שני הצדדים לא ממש רוצים לדון, למעט בודדים מכל צד. כאן הסתיימו דבריו (מצטט מהזיכרון).

אז מה המסקנה? אם האופוזיציה מסרבת לקיים דיון (וזה המצב היום) ניתן להסיק שהרפורמה עצמה והתוכן שלה לא מעניינים את האופוזיציה אלא מה שמעניין הוא עלייה על הבריקדות, הפלת הממשלה נטו ומציאת צידוק לביטול הרפורמה כליל בממשלה הבאה. איפה האחריות?

היום יותר מתמיד הוכח לי באותות ומופתים שהתקשורת מהנדסת תודעה על מלא ופוליטרוקים

וזה עם סיפור המניות ו״היחלשות השקל״

השקל ב3.46 ויוצאים פושים על היחלשות השקל.
מגוחכים

2. איך נוצרה אווירה? שילוב מסוכן של התבטאויות של חברי כנסת מהשורה האחרונה בכנסת מצד ימין והתבטאויות של ראשי האופוזיציה, עם תקשורת שעטה על כלל ההתבטאויות האלו כמוצאת שלל רב, בשילוב עם חצאי אמיתות, שקרים גסים וסיקור מוטה של הנושא שכל מטרתם הוא לזרוע פאניקה בציבור ולהעלות את הרייטינג. מי שלא רואה חדשות 12 וכדומה, מושפע פחות מה"אווירה" שמייצרים שם.
אני משתדל לקבל את החדשות שלי או באופן עקיף או דרך דעות ולינקים בפייסבוק או ישירות דרך דיונים בועדת החוקה שאני צופה בהם. ככה יש יותר מקום לדיון אמיתי ופחות אפשרות להפחדות חסרות בסיס.

בקיצור, האווירה היא תוצר של סיקור מוטה, אז בגלל שמשקרים בחדשות אני צריך להתעלם מהסעיפים ומדיון ענייני, לתת משקל עודף לפחד ולהתנגד?

בעייתי .
איזה מזל שיש תקשורת. כך כל סיקור של עמדה שנוגדת לזו של הממשלה, הופכת לאשמתה.
אני חושב שאין מחלוקת שהמהפיכה בכללותה משנה את שיטת המשפט ואת צורת השלטון בישראל לצורת משפט ושלטון אחרת, שלא היתה כאן מעולם. חלק חושבים שלטובה וחלק שלרעה. מעבר לדיונים בועדת החוקה, אני מציע לכל אזרח ישראלי שהנושא מעניין אותו להקשיב לדעת מומחים בדיסציפלינות שונות מכל רחבי העולם, אוהבי ישראל, ומה יש להם להגיד על המהפיכה והשלכותיה הצפויות. ואלו החברים שלנו, השונאים יושבים בצד ומחככים ידיים בהנאה ומתפללים שהמהפיכה תקרה.

היום יותר מתמיד הוכח לי באותות ומופתים שהתקשורת מהנדסת תודעה על מלא ופוליטרוקים

וזה עם סיפור המניות ו״היחלשות השקל״

השקל ב3.46 ויוצאים פושים על היחלשות השקל.
מגוחכים
אין חדש. כל הזמן נותנים הסברים בדיעבד על תנודות ברמה יומית בשווקים השונים. מומלץ להתעלם.

איזה מזל שיש תקשורת. כך כל סיקור של עמדה שנוגדת לזו של הממשלה, הופכת לאשמתה
כשהמקום שניתן במהדורות לפרשנים ופוליטיקאים שתומכים ברפורמה או אפילו בחלקים ממנה הוא עשירית מהמקום שניתן למתנגדים, כולל לטיפשים שבהם - הסיקור מוטה, מה לעשות שזה המצב?

מה לעשות שזה המצב?
לא להיות מזוכיסט ולהתחיל לצרוך את התקשורת ממי שחושב כמוך, או להתייחס לעמדות של מומחים מכל התחומים שכרגע מבקרים קשות את המהפיכה.
אגב, תפקיד התקשורת לבקר את הממשלה, לא ללקק לה, אבל אולי גם את זה ישנו.

לא להיות מזוכיסט ולהתחיל לצרוך את התקשורת ממי שחושב כמוך.
אילו הם לא היו מעמידים פנים שהם אובייקטיביים, אלא היו אומרים - אנחנו בצד הזה והזה ואלו עמדותינו - לא הייתה כל בעיה. או לכל הפחות - מפרידים בין עובדות לדעות באופן ברור או לכל הפחות מציגים את העובדות, דיינו.

אילו הם לא היו מעמידים פנים שהם אובייקטיביים, אלא היו אומרים - אנחנו בצד הזה והזה ואלו עמדותינו - לא הייתה כל בעיה. או לכל הפחות - מפקתרידים בין עובדות לדעות באופן ברור או לכל הפחות מציגים את העובדות, דיינו.
אתה מכיר הרבה גופי תקשורת בעולם בהם יש הפרדה בין דעה לעובדה?
בכל מקרה, אני לא מבין למה זה נושא כל כך מרכזי בעיניך. אם דנה וייס כל כך מעצבנת, תצפה באראל סגל ותהנה הרבה יותר.
אלו זוטות בקשר לדיון במהפיכה.

אתה מכיר הרבה גופי תקשורת בעולם בהם יש הפרדה בין דעה לעובדה?
בכל מקרה, אני לא מבין למה זה נושא כל כך מרכזי בעיניך. אם דנה וייס כל כך מעצבנת, תצפה באראל סגל ותהנה הרבה יותר.
אלו זוטות בקשר לדיון במהפיכה.

אני מאז הקורונה לא צופה במהדורות, זה לא טוב לבריאות הנפשית שלי (ללא קשר לנושא, תמיד יש הפחדות, לחץ והמון דיסאינפורמציה) אלא אם מישהו אחר צופה ואני במקרה בחדר.

אבל כשאני מגיע לעבודה בבוקר, כל מי שמסביבי צפה ונמצא במצב של חרדה קיומית, בלי יכולת קוהרנטית להסביר למה (וכשמסבירים - ההסברים שגויים, כי זה מה שאמרו בחדשות), זו תוצאה של שטיפת מוח.

אני צורך את החדשות בדרכים אחרות אותן פירטתי קודם.

בכל אופן, לא ברורה לי הציניות. למה כל כך קל להודות שהחדשות מפגינות בורות מוחלטת בנושאים כלכליים למשל אבל כל כך קשה להודות באותו הדבר בהקשר של הרפורמה המשפטית או כל הקשר אחר? לי התשובה ברורה...

בכל אופן, לא ברורה לי הציניות. למה כל כך קל להודות שהחדשות מפגינות בורות מוחלטת בנושאים כלכליים למשל אבל כל כך קשה להודות באותו הדבר בהקשר של הרפורמה המשפטית או כל הקשר אחר? לי התשובה
כי אני לא מזלזל במי שחושב אחרת ממני ולא רואה בו שטוף מוח. החדשות מעצימות ארועים בשביל הרייטינג ונראה לי שכל אדם בר דעת מבין את זה. במקרה הנוכחי הטענה שמדובר בשינוי המשטרי הגדול מאז מגילת העצמאות לא יכולה להיות שנויה במחלוקת. כל אחד יבחר מי הפרשן הראוי בעיניו לארוע הזה. למתנגדים יש מספיק אילנות גבוהים להתלות בהם, מימין ומשמאל, הם לא צריכים את דנה וייס בשביל להבהל.
עריכה: מכתב מהיום. מה חושבים פרופ למשפטים, ישראלים ויהודים אמריקאים, על המהפיכה. ולא להתבלבל מהטון, הוא תוצר של תרבות ונימוסים של אורחים. המסר מאד חד.

נערך לאחרונה ב:
קשה לי עם הטיעון של האווירה משתי סיבות:
1. דיקטטורה דה פקטו לא נוצרת מאווירה אלא מסעיפים בחוק שמאפשרים לממשלה לעשות כרצונה. אם הסעיפים יתוקנו כך שיהיו מאוזנים ומוסכמים על רוב גם בקרב האופוזיציה, אני לא חושב שיש סיבה להתנגד רק כי האווירה עכורה.

לו היו נבחרים אנשים שקולים שרצו על פלטפורמה שמרנית ורגועה שחלק ממנה היה רפורמה במערכת המשפט, תוך הבהרה מכל המעורבים שמדובר ברפורמה רגועה והגיונית ושראש הממשלה הוא של כו-לם ויש להם כבוד למסורת הדמוקרטיה הישראלית ושחילופי שלטון הם דבר בריא וצפוי, אז כנראה היתה פחות התנגדות בציבור.

דא עקא, נבחרו פירומנים ומושחתים שרצו על פלטפורמה רדיקלית ואלימה שחלק ממנה היה רמיסת מערכת המשפט, תוך הבהרה מכל המעורבים שמדובר בהשמדת המערכת ושהמטרה היא לרמוס את מתנגדי השלטון, ויש להם כבוד לכסף, כבוד וכוח ואף אחד לא יכול להיות ראש ממשלה חוץ מביבי (עד שהפיזיקה תעשה את שלה). אז יש התנגדות, שלא לאמר פאניקה, בציבור. האמת היא שציבור מצביעים שתומך במינוי אריה דרעי לשר אחרי שהתחנן לבית המשפט שלא יתן לו עונש מאסר בפועל (שמגיע עם קלון) באומרו שהוא פורש מהחיים הציבוריים הוא פשוט ציבור מצביעים שמתנגד לחוק ולבתי משפט ושמעדיף שהממשלה תוכל לעשות מה שבא לה. אז יש פאניקה. היה הרבה יותר קל להישאר רגועים אם ראש ממשלת ישראל לא היה נפגש עם ויקטור אורבן ויאיר נתניהו לא היה מפרסם מאמרי הערצה לאורבן ואנשי ימין לא היו הולכים להשתלמויות בהלכות דיקטטורה בהונגריה. ואפילו לא התחלנו לדבר על השותפים הטבעיים והשותפים הטבעיים האחרים.

אני יודע לאן הדיון הולך מכאן. יאשימו אותי בפאניקה בלתי מבוססת. אם מישהו מעוניין באוסף ציטוטים של חברי הקואליציה שמדגימים את אחד הדברים שהתלוננתי עליהם, אשמח לחפש בגוגל ולחזור עם לינקים. והם לא יוכיחו כלום, כי מה עם 50 החברים האחרים בקואליציה, ולמה שלא נדון על הניסוח של אחד מסעיפי הרפורמה כפי שהיא מוצעת כיום. ומה עם משהו אחר בכלל. נו.

אם הימין רוצה להבהיר שהוא בעצם לא רואה בהונגריה מודל לחיקוי עבור ישראל, ושבעצם כן אכפת לו משלטון החוק, אז הוא מוזמן להגיד את זה. הם לא אומרים את זה. הם אומרים את ההפך, ואני משום מה אמור להיות רגוע ולסמוך על ביבי שידע לרסן את הגורמים הנוראיים שהוא עצמו הכניס לממשלה.

אבל כשאני מגיע לעבודה בבוקר, כל מי שמסביבי צפה ונמצא במצב של חרדה קיומית, בלי יכולת קוהרנטית להסביר למה (וכשמסבירים - ההסברים שגויים, כי זה מה שאמרו בחדשות), זו תוצאה של שטיפת מוח
אני חושב שרוב בני האדם לא נוטים להתעמק בדברים יותר מידי ומגיבים בצורה יחסית שטחית ורגשית.

אתה טיפה מציג תמונה מגמתית כאילו צד אחד הוא שטוף מוח והצד השני סופר רציונלי.
אני מאוד מנסה לצאת מהאקו צ'מבר שלי ולכן ניהלתי שיחה עם אבא מבית הספר שהוא תומך ליכוד בנושא הרפורמה, הוא הראה לי כתבה על ערבי שפגע ביהודי ווקיבל רק 7 שנים בכלא ואמר לי ש"צריך לפטר את כל השופטים אחד אחד כי כולם שמאלנים" - לא בדיוק שיח רציונלי ושקול.

לגופו של עניין, אני לא כלכלן ולא משפטן אבל כשמאות כלכלנים בכירים ונגיד בנק ישראל מזהירים שיש פה פוטנציאל לנזק לכלכלה אני גם מודאג, אני חושב שלהניח שכל הנ"ל מדברים מפוזיציה ולא ממש מבינים על מה הם מדברים יהיה מעט יהיר מצידי.

אני חושב שרוב בני האדם לא נוטים להתעמק בדברים יותר מידי ומגיבים בצורה יחסית שטחית ורגשית.

אתה טיפה מציג תמונה מגמתית כאילו צד אחד הוא שטוף מוח והצד השני סופר רציונלי.
אני מאוד מנסה לצאת מהאקו צ'מבר שלי ולכן ניהלתי שיחה עם אבא מבית הספר שהוא תומך ליכוד בנושא הרפורמה, הוא הראה לי כתבה על ערבי שפגע ביהודי ווקיבל רק 7 שנים בכלא ואמר לי ש"צריך לפטר את כל השופטים אחד אחד כי כולם שמאלנים" - לא בדיוק שיח רציונלי ושקול.

לגופו של עניין, אני לא כלכלן ולא משפטן אבל כשמאות כלכלנים בכירים ונגיד בנק ישראל מזהירים שיש פה פוטנציאל לנזק לכלכלה אני גם מודאג, אני חושב שלהניח שכל הנ"ל מדברים מפוזיציה ולא ממש מבינים על מה הם מדברים יהיה מעט יהיר מצידי.
שים לב למה שאמר הנגיד - הוא מתנגד לרפורמה "כפי שהיא עכשיו". גם אני מתנגד לה כפי שהיא עכשיו.
אני פשוט חושב שנקודת הסוף תהיה שונה מהותית מנקודת ההתחלה והרבה יותר מאוזנת.

השיח של "סוף הדמוקרטיה" מפריע לצדדים לדון ולהכניס את השינויים הרלוונטיים כדי שלא ניהפך להונגריה.

אני גם לא אמרתי שהצד התומך רציונלי, אמרתי שלא נותנים במה מכובדת לאלו מהצד התומך שהם רציונלים.

ישירות דרך דיונים בועדת החוקה שאני צופה בהם
צפיתי פעם אחת בדיון בועדת החוקה, כאשר הממשלה הקודמת של נתניהו ניסתה לאסור הפגנות נגד הממשלה. הזדעזעתי. ככה נראית דיקטטורה. וזה עוד הרבה לפני הרפורמה הנוכחית. האמת היא שרוב הסוסים כבר מזמן ברחו. כל המומחים האלה התעוררו הרבה יותר מדי מאוחר. לחלקם יש בעצמם אחריות על המצב. אפילו הם אבל הבינו לאיזה אסון מובילים את ישראל.

כשהמקום שניתן במהדורות לפרשנים ופוליטיקאים שתומכים ברפורמה או אפילו בחלקים ממנה הוא עשירית מהמקום שניתן למתנגדים, כולל לטיפשים שבהם - הסיקור מוטה, מה לעשות שזה המצב?
מדהים לאיזה שקרים הם הצליחו לגרום לציבור להאמין. אני הפסקתי לראות חדשות בערוצים הישראליים. זה נהיה יותר גרוע מצפון קוריאה. בטלוויזיה של צפון קוריאה לפחות לא מחרחרים שנאה בין חלקים שונים באוכלוסיה ולא גורמים לציבור להאמין שהתקשורת נגד המנהיג. זה לפחות שקר גדול אחד פחות.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
G מחשבות על חשבון בנק ייעודי לחיסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
כ פרה-משכנתה: מחשבות נדל"ן 7
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
תפוזינה מחשבות נדל"ן 29
E מחשבות והתלבטויות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 7
I מחשבות על סיכונים שוק ההון 1
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
B מחשבות לגבי IRA שוק ההון 64
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
N מחשבות על עתיד האנושות אוף טופיק 50
Y מחשבות על פנסיה צרכנות פיננסית 3
ImCarryGG מחשבות על בית קטן custom אוף טופיק 15
O מחשבות על ניוד ביטוח מנהלים שוק ההון 6
ד מחשבות על מעמד הביניים אוף טופיק 86
ב we work - מחשבות על חד קרן שוק ההון 176
Squirrel השקעה ראשונה בסכום משמעותי - מחשבות? שוק ההון 16
ד מחשבות על עבודה במגזר הפיננסי אוף טופיק 30
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
ה יזמות חדשה - מחשבות ראשוניות לאחר ניסוח יעדי פרישה יומני מסע אישיים 0
ט מחשבות לעתיד יומני מסע אישיים 126
V מחשבות קשות על התואר... התפתחות אישית 33
א מחשבות על אוניברסיטה התפתחות אישית 204
L מחשבות על השוק - בהקשר הפיזור שוק ההון 1
breezblock נדל"ן כחלק מתיק השקעות - מחשבות לשעת ערב מיותרת. שוק ההון 17
amidar מחשבות על SDIV... שוק ההון 26
the_newbie עורך דין הגירה לאמריקה אוף טופיק 2
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
de dud הגירה לפורטוגל עם ויזת d7 אוף טופיק 261
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
Benjamin W הגירה אוף טופיק 134
G המלצה לרואה חשבון בענייני הגירה ומיסוי אוף טופיק 0
א נטרול חשיפה למטח בהשתלמות/גמל לקראת הגירה עתידית צרכנות פיננסית 24
גיא_87 הגירה לחו"ל כדי לפרוש מוקדם יותר ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
א העברת כספים לחו"ל\חשבון בינ"ל בעקבות הגירה לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7

נושאים דומים

Back
למעלה