• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה הייתם עושים עם 2-3 מיליון שקל

שם בדוי

משתמש רגיל
דירוג
36
שלום,
רואה המון פוסטים על אנשים שמוכרים את הבתים בהם השקיעו בשנות ה 2008-2012 והשיגו עליהם מעל ומעבר.
עכשיו- יש בידיהם כ 2/3 מיליון שקל.
מה הייתם עושים אם היה לכם סכום כזה?

שלום,
רואה המון פוסטים על אנשים שמוכרים את הבתים בהם השקיעו בשנות ה 2008-2012 והשיגו עליהם מעל ומעבר.
עכשיו- יש בידיהם כ 2/3 מיליון שקל.
giphy.gif

חוזר על אותה פעולת השקעה במקום אחר, מקום שמגמת שוק הנדל"ן שלו נמצאת בדיוק היכן
שהיה שוק הנדל"ן של ישראל בין השנים 2008 עד 2010.

זו בדיוק ההתלבטות שלי כרגע אחרי מכירת דירה (3.5 מיליון אחרי מיסים והוצאות תיווך ועו"ד)..

ההתלבטות קשורה ישירות לבחירה בין הרצון לתזרים מסוים מההשקעה מול הבחירה בהשקעה למטרת מיקסום הגדלת הון ללא תזרים מזומנים מההשקעה.
אני עדיין זקוק לתזרים חודשי קטן מסכום שיושקע (כ 4000 שח) כדי להשלים כיסוי של הוצאות מחיה חודשיות ולכן שוקל 2 אופציות עיקריות:

1. תיק השקעות ממוסה בהקצאה של 50/50 או 40/60 (מניות/אגח).למשל: VWRA של ואנגרד בחלק מנייתי וקרנות סל "ישראליות" של iShares של אג"ח ממשלתי קצר 1-3 ובינוני 7-10 (בשילוב עם אג"ח ממשלתי ישראלי שקלי/צמוד 2-5) בחלק האג"חי. אולי גם 15-30% VEMT ו VAGP (ואנגרד) בחלק אגח"י של התיק (אג"ח שווקים מתעוררים ו global aggregate bonds) כדי להגדיל מעט תזרים מהתיק.
perpetual SWR של התיק הוא לפחות 2%שמגלם משיכה שנתית של 52500 שח (4375 חודשי).

2. חלק מנייתי כמו אופציה (1).
15-20 % מהשאר באג"ח שקלי קצר או שווה ערך מזומן והיתר השקעה בנדל"ן (עד 30 % מינוף בגלל הגיל (52) והרצון להוריד סיכון והתחייבויות בשלב זה בחיים). למשל:
שתי דירות של 1-1.3 מיליון במרחק הליכה מקו אדום של רק"ל. מרכז פתח תקווה בבדיקה.
דירה אחת למשפחות. תשואה נמוכה ויציבה משכ"ד (3-3.5% אם קונים נכון) וצפי להשבחה עתידית של התחדשות עירונית.
דירה שנייה: חלוקת דירת 3 חדרים (70-80מ"ר) ל 3 יחידות שותפים ע"י ביטול סלון (כל חדר עם שירוקלחת) ומטבח/פינת אוכל משותפים בסטדרט גבוה.
פונה למגזר רוסי בעיקר של מחפשי מגורים זולים לעת פנסיה וגם ליחידים שרוב היום עובדים מחוץ לבית ומחפשים פינה מרכזית ושקטה. צפי להשבחה עתידית כנ"ל ואופציית מגורים זמנית לילדים בוגרים במרכז הארץ אם ירצו כ plan B. צפי לשכ"ד משתי דירות (לפני מס) 3400-4000 מדירה ראשונה ו 4500-6300 מדירה שנייה. לאחר גיל 60 ניתן יהיה לעבור למסלול מס שולי שמכיר בהוצאות מימון, פחת ובכל הוצאה למטרת ייצור ההכנסה.

כל הכסף ב VT?
חוזר על אותה פעולת השקעה במקום אחר, מקום שמגמת שוק הנדל"ן שלו נמצאת בדיוק היכן
שהיה שוק הנדל"ן של ישראל בין השנים 2008 עד 2010.

כל הארץ המחירים עלו, נראה פחות אופטימלי.
זו בדיוק ההתלבטות שלי כרגע אחרי מכירת דירה (3.5 מיליון אחרי מיסים והוצאות תיווך ועו"ד)..

ההתלבטות קשורה ישירות לבחירה בין הרצון לתזרים מסוים מההשקעה מול הבחירה בהשקעה למטרת מיקסום הגדלת הון ללא תזרים מזומנים מההשקעה.
אני עדיין זקוק לתזרים חודשי קטן מסכום שיושקע (כ 4000 שח) כדי להשלים כיסוי של הוצאות מחיה חודשיות ולכן שוקל 2 אופציות עיקריות:

1. תיק השקעות ממוסה בהקצאה של 50/50 או 40/60 (מניות/אגח).למשל: VWRA של ואנגרד בחלק מנייתי וקרנות סל "ישראליות" של iShares של אג"ח ממשלתי קצר 1-3 ובינוני 7-10 (בשילוב עם אג"ח ממשלתי ישראלי שקלי/צמוד 2-5) בחלק האג"חי. אולי גם 15-30% VEMT ו VAGP (ואנגרד) בחלק אגח"י של התיק (אג"ח שווקים מתעוררים ו global aggregate bonds) כדי להגדיל מעט תזרים מהתיק.

15-20 % מהשאר באג"ח שקלי קצר או שווה ערך מזומן והיתר השקעה בנדל"ן (עד 30 % מינוף בגלל הגיל (52) והרצון להוריד סיכון והתחייבויות בשלב זה בחיים). למשל:
דירה אחת למשפחות. תשואה נמוכה ויציבה משכ"ד (3-3.5% אם קונים נכון) וצפי להשבחה עתידית של התחדשות עירונית.
דירה שנייה: חלוקת דירת 3 חדרים (70-80מ"ר) ל 3 יחידות שותפים ע"י ביטול סלון (כל חדר עם שירוקלחת) ומטבח/פינת אוכל משותפים בסטדרט גבוה.
פונה למגזר רוסי בעיקר של מחפשי מגורים זולים לעת פנסיה וגם ליחידים שרוב היום עובדים מחוץ לבית ומחפשים פינה מרכזית ושקטה. צפי להשבחה עתידית כנ"ל ואופציית מגורים זמנית לילדים בוגרים במרכז הארץ אם ירצו כ plan B. צפי לשכ"ד משתי דירות (לפני מס) 3400-4000 מדירה ראשונה ו 4500-6300 מדירה שנייה. לאחר גיל 60 ניתן יהיה לעבור למסלול מס שולי שמכיר בהוצאות מימון, פחת ובכל הוצאה למטרת ייצור ההכנסה.

תודה על התשובה!

סרטון המשך ל- @ALEX47 -
https://www.youtube.com/watch?v=T71ibcZAX3I
איזה אדם רגוע ... טוב ללפני השינה ...

מעניין

כל הארץ המחירים עלו, נראה פחות אופטימלי.

אמת, לכן אני עושה זאת כיום בחו"ל :)

כמשקיע גלובלי בכל רגע נתון ישנו שוק נדל"ן גדול ומפותח אטרקטיבי להשקעה,
ואם נוסיף לכך את השקל החזק בשנים האחרונות זה מאוד כדאי ומעניין.

אישית, הייתי משקיע במנות קטנות (DCA) לאורך שנים במדד מנייתי רחב. קשה פסיכולוגית להיכנס בתקופה כזאת עם סכום ענק בבת אחת, גם אם נכון היסטורית ברוב המקרים.
כמובן שלא ממליץ ולא מייעץ.

בגלל שזה סכום גדול יותר ממה שאני יכול לתפוס
הייתי מחלק אותו ל 2
50% לשוק ההון,
VTII - 65-75%
30-35% VXUS
ו 50% מזומן את זה הייתי מחלק לחלקים שכל חלק 10K ומצרף את זה לשכר וכל חודש משקיע את זה

לא חשוב שהיה לי אומץ להשקיע את הכל במכה אחת

התשובה בעיני מאד ברורה- מה שיעשה לך שקט.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 18
R מה הייתם עושים במקום שלי נדל"ן 52
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
T מה הייתם עושים במקומי? צרכנות פיננסית 17
F מה הייתם עושים עם 2M ש"ח? שוק ההון 50
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46
T הייתם עושים הפסקה בקריירה לטובת שליחות? התפתחות אישית 15
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ס 700-800אלף פנויים להשקעה- מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 4
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
A העבירו אותי מקרן מחקה לקרן סל והעלו את דמי הניהול - מה הייתם עושים? שוק ההון 23
B שאלה מהחיים, מה אתם הייתם עושים אוף טופיק 20
תפוזינה מה אתם הייתם עושים שוק ההון 20
ס 250K להשקעה מה עושים מכאן ? מה אתם הייתם עושים ? שוק ההון 9
סול מה הייתם עושים במקומי? שוק ההון 13
T מה הייתם עושים עם סכום כסף גדול שנוחת עליכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
T מה הייתם עושים עם סכום כסף פתאומי שנחת עליכם? שוק ההון 41
רניהבוס נסיון טיוח של בנק + מה הייתם עושים? שוק ההון 13
פ מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים שוק ההון 37
Y מה הייתם עושים עם כסף שקיבלתם בהפתעה? אוף טופיק 12
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
מ כמה הייתם משלמים היום במזומן על 250K צבירה בפנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
S האם הייתם פורשים במצבי? נדל"ן 14
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
M כיצד הייתם מנצלים את קיפאון הייצור שנוצר עקב הקורונה שוק ההון 5
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21

נושאים דומים

Back
למעלה