• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה הייתם עושים עם הRSUs ?

0ברור לי שזה מאוד אינדיבדואלי - אך הייתי שמח לשמוע דעות ונימוקים לכאן ולכאן.
הייתי מחליט כמה כסף כן יספיק לי, מתי אני רוצה לפרוש אם בכלל, האם בשלס הבא בחיים אולי אצטרך להוציא פחות/יותר כסף וכו' וכו'.
אח''כ הייתי בונה תוכנית שבה יש חלק סולידי וחלק פחות סולידי, ואם יש עודפים מעבר לתוכנית, עושה איתם משהו שיגרום לי לחיות בנוח.

בינתיים אתם חוסכים כ50 אלף שקל נטו בחודש רק ממשכורות ודיבידנדים ובלי בונוסים\RSU חדשים.

מתי תרגישו כן בנוח לדעתכם לפרוש?

אני תמיד מסתכלת על הנטו ב- RSU. כי להבדיל מנכסים אחרים אין חלק של ״קרן״ שהוא פטור ממס, והחלטה על מכירה מיידית תהיה לפי המס העכשווי שהוא גבוה מאוד.

נכון, ולכן הסתכלות נטו היא יותר נכונה - מה שמוריד את שווי המניות בהון הכולל.

אם אני מבינה נכון הדירה הזו, זו דירתכם היחידה, שאתם משכירים אותה וגרים בשכירות, נכון?

אכן. ואכן ההוצאות כוללות את שכ"ד המשולם.
לא חושבים לקנות דירה למגורים כרגע, אולי בעתיד הרחוק כשהילדים יתבגרו, ויהיו יותר עצמאיים מבחינת תחבורה.
חושבים בהחלט על הבאת ילד נוסף, אך כרגע זה במצב של 50-50.

לדעתי שווה לקחת את ההשקעות הללו עם קמצוץ של מלח.

תודה, משתדל לעשות זאת, 4.5M זה כ10% פחות מחיבור ההשקעות כולן. גם אם אוריד לכיוון ה4M, אני עדיין מרגיש בסדר עם החשיפה של המנייה הבודדת.

מתי תרגישו כן בנוח לדעתכם לפרוש?

שאלת המיליון... אולי כאשר נדע שסגרנו סופית את הבסטה מבחינת ילדים - זה אירוע כלכלי שהופך תוכניות לטעמנו.

לתומי חשבתי שסימולטור המס כולל גם ביטוח לאומי, אלו האחוזים הנוספים, לא?
הוא מניח שאתה על 12% ביטוח לאומי, על 47% מס שולי ו3% מס יסף.
בפועל החפיפה של מדרגת 47% מס הכנסה עם 12% ביטוח לאומי היא בטווח מאוד קטן, כי לביטוח לאומי יש תקרת תשלום חודשית, וכאשר אתה עובר למס הכנסה של 47% אתה גם כמעט מגיע לתקרת הביטוח הלאומי.

אם אתה מאמין במניה ועדיין רוצה להנות מדחית המס אתה יכול לשקול לגדר אותה מירידה קיצונית.
כדי שלא יהיה יקר מדי תגדר רק החל מירידה כלשהי שאתה לא יכול לסבול, ורק את השווי אחרי מס.

מנסה להריץ דוגמה:
מניית אפל. עבור אופצית PUT לספטמבר (4 חודשים מעכשיו) סטרייק 140 (75%) תעלה 0.47$. אם אתה רוצה לכסות 1M$, תצטרך בערך 54 חוזים, וזה יעלה 2540$ בערך. אתה יכול למכור את אותה אופציה עבור יולי ב0.15$ אז לצורך הפשטות נגיד שנטו זה יעלה 54 כפול 100 כפול 0.32$ שזה בערך 1700$.
זה ביטוח שמספיק לחודשיים אז בשנה זה 10400$.
שזה 1% מהמניה בשביל לבטח ירידה חמורה של 25%.

אבל:
1. אם אתה עדיין עובד באותו מקום אז כמעט בוודאות בחוזה כתוב שאסור לך לסחור באופציות על המניה. (לא שיש דרך לאכוף את זה לדעתי).
2. נראה שה-IV של אפל מאד נמוך עכשיו, אז בתקופות סוערות יותר המחיר של הביטוח יגדל. לדעתי אפשר לצפות ל- 1-2% בממוצע.
3. זה מבטח רק את הירידה מתחת ל25%, עד 25% אתה עדיין מפסיד. אם כי אם יש עליה גבוהה מאד ב-iv אז מחיר האופציה יעלה גם ללא קשר למחיר המניה.
4. ההפסד שהוא המחיר של הביטוח וודאי, העליה במניה לא, אז בworst case יש ירידות מתמשכות ואיטיות ובנוסף עליהם אתה משלם עוד 1-2% כל שנה ומפסיד מכל הכיוונים.
5. מצד שני ההפסדים האלה הם גם מגן מס למיטב הבנתי. רלוונטי במיוחד כי אתה פורש בקרוב.
6. אני (עוד לא) עושה את זה בעצמי, רק מעלה רעיון.

4) 120K$ בקרן חוב שמשלמת ריבית של 8% בשנה.
הריבית משולמת כמו שעון קרוב לשלוש שנים - אך כחלק מהמחשבה על פרישה קרובה , החלטנו להעביר כל מה שאפשר לשוק ההון, ולכן הסכום הנ"ל יעבור לתיק הפאסיבי בעוד כשלושה חודשים.
יכול לפרט מה זו קרן החוב הזה? איך אפשר להשקיע בזה ?

1) אנחנו מקבלים דיבידנד של כ3%-4% על הון שמעל חציו שייך למעשה למס הכנסה וביטוח לאומי.
2) כאשר אפרוש - אוכל להתחיל לפזר את הכסף במיסוי נמוך יותר.

1. אני די בטוח שמתחת ל 50% שייך למס ההכנסה. למעשה, אם הייתה עליית ערך משמעותית יכול להיות שרק רבע שייך למס ההכנסה. ממליץ לעשות חישוב אחוזי פר lot. אני אישית קובע סף מיסוי שמתחתיו "שווה" לי למכור (עם שקלול שרירותי של הנתח שהמנייה לוקחת מהתיק). תוכל לעשות חישוב של כמה סיכון אתה לוקח בשביל כמה אחוז יתרון דיבידנדי אתם מקבלים
2. לקחת בחשבון שהיתרון כאן מוגבל. אני לא זוכר את המספרים המדוייקים אבל זה אקסל פשוט. תוך כ-600אש"ח רווח בשנה תגיע למדרגת המס המקסימלית, וצריך לקחת בחשבון הכנסות נוספות שיהיו לכם בפרישה. וה"הנחה" האפשרית במס תחומה בכ-120אש"ח בשנה. בקיצור אפשר לתרגם סיכון, בזמן, להנחה אפשרית. הסיכון לא יורד עקב הפרישה במהירות. גם כאן ככל שיש יותר עליית ערך שווה פחות לדחות - מכיוון שמסכנים יותר כסף עבור פחות דחיית מס באחוזים.

1) אנחנו מקבלים דיבידנד של כ3%-4% על הון שמעל חציו שייך למעשה למס הכנסה וביטוח לאומי.
זה ממש לא רק דיבידנד, אלא גם ובעיקר עליית ערך.
תחשוב שמאן דהוא (המדינה במקרה הזה) מלווה לך כסף (המס הפירותי שלא נגבה עדיין) להשקיע, כשבמקרה שתרוויח הוא יקח 25% בלבד על הרווח, ממש כמו לו היית משקיע מכספך הפרטי.
ובמקרה שתפסיד לא תחוייב.
נשמע פנטסטי, אלא שכאן הוא מוסיף עוד תנאי 'קטן' שגם אתה תשקיע מכספך סכום משמעותי באותה מנייה
כשכאן אתה חשוף להפסד משמעותי כשההשקעה היא במנייה בודדת על כל משמעויות הסיכוי/סיכון הכרוכות בכך.
חלוקת האחוזים משתנה כמובן בהתאם לשינויים בשער המנייה, כשבמקרה של עליות יפחת 'חלקה של המדינה'
ובירידות הוא דווקא יגדל.
זה תמצית הבחירה 'האכזרית' בrsu מבחינת ההנאה מכספי המס הפירותי כפי שאני רואה אותה.
@קפיצת הדרך האם יש הסכמה?

אני די בטוח שמתחת ל 50% שייך למס ההכנסה. למעשה, אם הייתה עליית ערך משמעותית יכול להיות שרק רבע שייך למס ההכנסה
אתה מדבר על המס הכולל המשלב בין המס על רווח ההון והמס על מחיר ההענקה. אבל @הירהורים כתב ספציפית לגבי הדיבידנד. ולגבי הדיבידנד, לדעתי, ההסתכלות טיפה שונה כי זה לפי מספר המניות שהוא קיבל בהענקה (אבל אתה צודק שאם הוא מסתכל על זה כאחוז מההון, אז אין הבדל).
עם כל שאר הדברים שכתבת אני מסכימה…

@קפיצת הדרך האם יש הסכמה?
האמת שלא לגמרי הבנתי מה כתבת, אז קשה לי להגיב.

נערך לאחרונה ב:
האמת שלא לגמרי הבנתי מה כתבת, אז קשה לי להגיב.
התכוונתי לכך שהרווח מrsu הוא לא רק מהדיבידנדים אלא גם מהאפשרות להרוויח על הקרן בלי להסתכן על כסף שהוא לא שלי אלא של המדינה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 18
R מה הייתם עושים במקום שלי נדל"ן 52
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ש מה הייתם עושים עם 2-3 מיליון שקל שוק ההון 15
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
T מה הייתם עושים במקומי? צרכנות פיננסית 17
F מה הייתם עושים עם 2M ש"ח? שוק ההון 50
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46
T הייתם עושים הפסקה בקריירה לטובת שליחות? התפתחות אישית 15
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ס 700-800אלף פנויים להשקעה- מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 4
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
A העבירו אותי מקרן מחקה לקרן סל והעלו את דמי הניהול - מה הייתם עושים? שוק ההון 23
B שאלה מהחיים, מה אתם הייתם עושים אוף טופיק 20
תפוזינה מה אתם הייתם עושים שוק ההון 20
ס 250K להשקעה מה עושים מכאן ? מה אתם הייתם עושים ? שוק ההון 9
סול מה הייתם עושים במקומי? שוק ההון 13
T מה הייתם עושים עם סכום כסף גדול שנוחת עליכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
T מה הייתם עושים עם סכום כסף פתאומי שנחת עליכם? שוק ההון 41
רניהבוס נסיון טיוח של בנק + מה הייתם עושים? שוק ההון 13
פ מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים שוק ההון 37
Y מה הייתם עושים עם כסף שקיבלתם בהפתעה? אוף טופיק 12
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
מ כמה הייתם משלמים היום במזומן על 250K צבירה בפנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
S האם הייתם פורשים במצבי? נדל"ן 14
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
M כיצד הייתם מנצלים את קיפאון הייצור שנוצר עקב הקורונה שוק ההון 5
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10

נושאים דומים

Back
למעלה